Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2023/2024

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2023/2024 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2023 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 531


Sej sem morda tečen, ampak kakšen je lahko razlog, da ne daš izpiha
toplotne voda/zrak višje ? (ker pod streho ga itak niso dal)



Zdaj bo:
1. pihalo vsem ki bodo hodili mimo
2. ko bodo pozabili skidat, jim bo ventilator zamedlo
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2023 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


To je zunanja enota toplotne črpalke, njena "klasična" postavitev je na prostem, na tleh na podstavku, ni to klima, da jo daš na steno.

Mimo glih ne bo nekega ferkerja, kidalo pa se bo, če ne jih bo pač zeblo.

Levo so WCji, desno pa prostor reševalcev in nadzornikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2023 1:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2345


Ssj ventlator od toplotne pihne kar precej na ven tako da kaksne pol metra okoli pade precej manj snega. Bi blo pa vseen najbloj da dajo čez streho in okol mrežo, da ne bo kdo ki bo imel preveč casa kaj potisnil noter.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2023 7:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


Ziher so jo nastavli za promocijo proizvajalca
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2023 2:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 531


Točno. To je edini razklog. In zato morda niti kletke ne bodo dali okrog.
JurijB, ravno zato ker je tam WC, se mi je čudno zdelo da bodo pustilio da bo pihalo ven otrokom, ki se bodo čakali in drenjali.
Gapi202 je pa še bolj nevarno početje našel - porivanje smuč. palice noter
Čisti fail za moje pojme. Bo kr držalo, da gre za reklamo.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2023 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Kaj se vam zdi zadeva dokončana?

PS: ni boljšega kot da se ob čakanju na mrazu malo pogreješ s "fenom".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2023 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


V času prepogostih odjug, bo še pasalo, da pihne malo mrzlo .

Drugače pa, kakšna reklama ljudje no, če bi bila reklama, bi zunanja enota stala direktno na izstopu... Pa še hladili bi izstop za daljšo obstojnost snega.

K resni strani, ker očitno more biti toplotna črpalka, čeprav je to že kar hladno območje za njeno delovanje, je le ta postavljena na najmanj obremenjeni točki. Glavni izstop iz sedežnice bo najverjetneje na desno stran iz sedežnice, tako da se bo peljalo vstran te točke.

Če pa bo koga na Pohorju zmotil rahel mrzel piš, potem pa res bolje, da si greje rit v kakšnem wellnesu. Bog ne daj, da bodo še kje zasneževali tisti dan, in bodo leteli ledeni kristali naokrog. Fantje, saj je to vendarle zimski šport...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2023 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2023 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

JurijB je napisal/a:
Razpršeno lulanje in kakanje bistveno manj obremenjuje okolje kot zgoščeno na enam mestu.


Bi držalo, če ne bi izumili čistilnih naprav. Mislim pa, da posebno ženske niso ravno navdušene nad lulanjem v naravi. Tista, ki se je pred leti znašla na urgenci, ker se je z golo ritjo dričala po smučišču, ko jo je v hosti spodneslo in je za seboj puščala najprej rumeno, nato pa rdečo sled bi mi gotovo pritrdila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2023 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Nič posebej novega, ampak če sem že hodil tam naokoli :




Tudi jaz sem najbrž tečen - sicer ne godrnjam zaradi namestitve toplotne črpalke (priznam da se za ta detajl nisem niti zavzel), me pa moti tale 'domača' rešitev z dvema koloma in poševno desko na izstopu povsem nove sedežnice. Upam da je provizorij za letošnjo sezono in da ne bom tega šalabajzarstva gledal naslednjih 30 let ... :




Sem pobrskal po arhivu - 11. 11. je še zgledalo tako:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2023 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Miki: meni zgleda tisti "nasip" na Ruški zgoraj kot dodatno "podaljšanje" izstopa. Očitno posledica strokovnega tehničnega pregleda in verjamem, da v danih razmerah drugačna rešitev ni bila možna, da se ne bi posipalo navzdol. Upam, da potem drugo leto to porihtajo.


Smo nekaj že o novi internetni strani, mene pa mučijo kamere. To da Areški del še ni priklopljen; razumem da še ni Ruške/Areške ampak Pisker/Cojzarica bi pa lahko bila.

Še bolj nerazumno pa se mi zdi tole:
Jaz:
Pozdravljeni. lahko na internetni strani popravite linke za kamere, da te ne preusmeri na watsup ampak se direktno pokaže kamera "z brega"? Lp.
Čet 13:50

Visit Pohorje
Pozdravljeni, na stari spletni strani je bilo tako, z obnovitvijo le te pa je s strani What?sup - a pogojena preusmeritev na njihovo stran. Hvala za razumevanje.


Kaj te to je?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2023 12:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Z obiskom strani whatsup dobijo lastniki del oglaševalskega denarja, najverjetneje od googla. Direktno s strani ne dobijo nič. Tukaj odzadaj je odvisno kakšna je pogodba, morda dobijo zastonj kamere v zameno za promocijo.

Lata pa se mi zdi kot zaščita stebra, da ne leti kamenje gor po stebru, kar bi imelo za posledico rjavenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2023 12:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Razumem, ampak zakaj se je to spremenilo ob prenovi strani in zakaj takega "šmorna" s tremi kliki nimajo ostali "razviti" centri?

Če jih bo rešilo teh 100€ mesečno od klikov, ki jih ne bo, potem sem vesel za njih.


Kakšen je sploh smisel neke WhatsUp strani z "zbirko" kamer. A to resnično deluje in hodite na njih gledat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fisko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2023 3:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 21:31
Prispevkov: 118


Še ena novost, ki ni primarno povezana s smučanjem, temveč s kolesarstvom. Ob novi karti smučišč, so izdelali tudi novo karto kolesarskih prog, na kateri je označenih tudi nekaj projektov novih kolesarskih prog, ki jih bodo izvedli v letu 2024.

https://www.visitpohorje.si/kolesarski-park/obratovanje-prog-in-naprav/

Moram rečt, da je bil na področju marketinga storjen ogromen korak naprej. Od nove spletne strani, ki vključuje virtualne oglede kolesarskih prog, panoramske karte, novih spletnih kamer, ki še jih bodo dodali do samih objav na socialnih omrežjih, ki vključujejo profesionalne fotografije in posnetke Kapo dol!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2023 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Zanimivo, da te stvari delajo isti ljudje kot lani, predlani, predpred....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Naslednja Stran 13 od 15

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2023/2024
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB