Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Odstranitev "tekmovalne ploščice" na smučeh

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Odstranitev "tekmovalne ploščice" na smučeh « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
davidg
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 12:06 am    Naslov sporočila: Odstranitev "tekmovalne ploščice" na smučeh Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 11:10
Prispevkov: 19


Pozdravljeni!

Še eno specifično vprašanje za katerega mislim, da bom lahko odgovor dobil na tem forumu..

Vrsto let sem najprej smučal na mehkejših smučeh nižje kategorije (vedno sem imel pancerje boljše kot smuči). Vsake naslednje smuči bile malo boljše. Dve sezoni nazaj sem kupil HEAD Magnum supershape, ki so mi odgovarjale (vidim, da jih priporoča tudi kar nekaj učiteljev smučanja). Lepo vodljive, nekaj trše od prejšnjih... menda eden boljših predstavnikov razreda "sport carver".

Toda kot vedno pač hočem še malce več in sem si prvič omislil smuči iz razreda "race / slalom carver" - torej "tekmovalne/race" smuči HEAD E-SL. Seveda niso to tiste s katerimi smučajo tekmovalci. Niti nisem vzel FIS serije oziroma RD (race department). V bistvu ta vstopni model v slalomski različici.

Naj povem, da sem zadovoljen, ker se seveda iz smučk lahko "potegne več", na strmini bolje "režejo", boljše se lahko "uležem" na strmino, včasih se zdi kot da si na tračnicah. Toda jasno so tudi bolj "energijsko zahtevne" i tu pride do logične posledice, da sem bolj zmatran oziroma ne morem toliko presmučati kot prej.

Posledično me zanima, če bi lahko odstranil označeno ploščico na slikah, ki po prebranem daje smučki še dodatno trdnost in bi tako smučko naredil mehkejšo? Prosim za utemeljitev potencialnih minusov (je morda kakšen negativen vpliv na vezi, na smučko...).


Kot rečeno mi sama smučka ustreza, le zmatra me preveč. Sama ploščica sicer ni t.i. (Rennplatte) , a je nekaj v tem stilu oziroma s tem namenom. Ploščica sama sicer povezuje obe "podlogi" na kateri se zmontirajo vezi. Vezi pa niso nikjer pritrjene na to ploščico.

Slike:

https://postimg.cc/wtr0yNP1
https://postimg.cc/SnMWTPtx
https://postimg.cc/LYw9bxWm
https://postimg.cc/hfK6qLqn


Hvala za odgovore
_________________
dejmo samo uživat... življenje je prelepo... sploh pa na smučkah ;-)


Nazadnje urejal/a davidg Sre Mar 08, 2023 7:40 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejm
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2023 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 18:17
Prispevkov: 60


Probaj. Je tako enostavno odstranljiva, da večje škode ne boš naredil. Ampak probaj doma.
Najprej na vodoravni podlagi obremeni smučo tako kot je, potem pa odstrani in primerjaj.
Lahko narediš strokovno, izmeriš točno,v N ali kg in posledično v cm, pa slikaj pa daj gor, da vidimo razliko. Eksperiment za forumaše.

Na slalom dili je treba delat. Zato se sezona začne par mesecev pred zimo - s kondicijsko pripravo. Bicikl je premalo.
Lahko doma, v dnevni sobi. Jaz delam Insanity program, pa nisem več rosno mlad. In na snegu peljem scat 95% pol mlajših. In se imam na snegu bolj fajn, in seveda se imam fajn bistveno več časa.
_________________
Obstajajo 3 vrste ljudi: Tisti ki znajo računat in tisti ki ne znajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2023 2:19 pm    Naslov sporočila: Re: Odstranitev "tekmovalne ploščice" na smučeh Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


davidg je napisal/a:
Posledično me zanima, če bi lahko odstranil označeno ploščico na slikah, ki po prebranem daje smučki še dodatno trdnost in bi tako smučko naredil mehkejšo? Prosim za utemeljitev potencialnih minusov (je morda kakšen negativen vpliv na vezi, na smučko...).


Absolutno lahko. Preizkušeno. Sam, da ti ne bo premehka

Marker pri Voeklu ima zato dva šraufa, ki ju samo izšraufaš ven, in sploh
ni treba ploščice stran dajat. Da uravnavaš kdaj imaš (tekmovalno) smučko za deklice in kdaj za fante.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davidg
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 8:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 11:10
Prispevkov: 19


Hvala za odgovore. Sicer sem predvideval, a nisem bil prepričan. Pač več glav več ve in previdnost je še vedno mati modrosti

Vprašal sem potem še serviserja in je rekel, da to ni neka ekstremna želja ter nekatere stranke po vrnitvi iz smučanj izražajo takšne želje v smislu "mehkejših smučk", če je opcija.

Pozabil pa sem ga vprašati, če je možno pri Head smučeh odstraniti tudi ta pravo "Rennplatte" oziroma pravo tekmovalno ploščico - kot je recimo pri smučeh Head e-race PRO. Te smuči namreč precej hvalijo, da se držijo kot na tračnicah in so zelo vsestranske za krajše in daljše zavoje.
_________________
dejmo samo uživat... življenje je prelepo... sploh pa na smučkah ;-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davidg
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 8:13 am    Naslov sporočila: Re: Odstranitev "tekmovalne ploščice" na smučeh Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 11:10
Prispevkov: 19


Smucar9 je napisal/a:


Absolutno lahko. Preizkušeno. Sam, da ti ne bo premehka

Marker pri Voeklu ima zato dva šraufa, ki ju samo izšraufaš ven, in sploh
ni treba ploščice stran dajat. Da uravnavaš kdaj imaš (tekmovalno) smučko za deklice in kdaj za fante.


Tole se pa sliši zelo uporabno. Če prav razumem sta ta dva šraufa samo pri tekmovalnem razredu smučk? Torej tudi verjetno ta racetiger serija.

Sicer pa v zadnjih letih opažam porast smuči Völkl na smučiščih.
_________________
dejmo samo uživat... življenje je prelepo... sploh pa na smučkah ;-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davidg
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 8:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 11:10
Prispevkov: 19


jernejm je napisal/a:
Probaj. Je tako enostavno odstranljiva, da večje škode ne boš naredil. Ampak probaj doma.
Najprej na vodoravni podlagi obremeni smučo tako kot je, potem pa odstrani in primerjaj.
Lahko narediš strokovno, izmeriš točno,v N ali kg in posledično v cm, pa slikaj pa daj gor, da vidimo razliko. Eksperiment za forumaše.

Na slalom dili je treba delat. Zato se sezona začne par mesecev pred zimo - s kondicijsko pripravo. Bicikl je premalo.
Lahko doma, v dnevni sobi. Jaz delam Insanity program, pa nisem več rosno mlad. In na snegu peljem scat 95% pol mlajših. In se imam na snegu bolj fajn, in seveda se imam fajn bistveno več časa.


No, aplikativni strojnik ravno nisem Verjamem pa, da bi bil tak poskus zanimiv v smislu rezultatov.

Saj ne gre za to, da bi bil kavč tip. Hodim celo leto v fitnes, delam tudi za noge - res je to bolj statična moč. Bolj me j*** to, da ne morem cel dan smučat tako kot bi želel. Pač jaz, ko sem na smučkah enostavno smučam. Ne delam nekih pavz, najraje vedno iz enega konca na drug konec smučišča, pa potem po drugi strani... Manjka mi dodatna vzdržljivost, da bi lahko dlje časa držal nivo "usmerjene" moči v smuči. Torej običajno to dobiš z intervalnim treningom.

Sicer pa je jasno, da se pozna razlika, če se prej pripravljaš. To delaš verjetno za celo telo ali samo za noge? Kakšen link prilimaj prosim ali sinto iz kakšnega torrenta povlekel. Gledam po guglu je kar precej zadetkov.
_________________
dejmo samo uživat... življenje je prelepo... sploh pa na smučkah ;-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davidg
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 11:10
Prispevkov: 19


PS: naj to naredim kar sam ali naj nesem na servis smuči?

Pač odstraniti moram vezi dol s smuči. Da niso slučajno potrebni novi širši šraufi, da "zagrabijo"? Tega še nisem počel Nisem analfabet v ročnih opravilih (več regalov sem doma sam postiplal iz iveralov, tudi pante vgradil), samo v tem primeru ne vem ali je potrebna precejšnja natančnost in ali je kaj specifičnega...

Jernejm sicer striktno zapoveduje, da to naredim sam doma. Iz tega sklepam ,da je ali tako enostavno ali pa je on nek serviser oziroma sam svoj mojster
_________________
dejmo samo uživat... življenje je prelepo... sploh pa na smučkah ;-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejm
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 18:17
Prispevkov: 60


Ja, skoraj vse šraufam sam doma.
Poenostavljeno velja takole: Nikoli šraufat nobenega vijaka, ki gre direkt v dilo. Vse ostalo lahko, ker boš sestavil nazaj tako al drgač, pri vijačenju v smučo je pa veliko pravil, ker obstaja več sistemov kako je vezje vpeto v smučo.

Za trenirat pa neki tacga:
https://www.torrentdownloads.pro/torrent/1656286605/Shaun-T---Insanity-Workout-Complete-with-E-Book-with-Nutrition-Guide

Jaz sem to delal + nadaljevalne serije. Ne garantiram da torent dela. Vaje so top. Če to redno delaš in malo paziš na hrano, bodo rezultati...impresivni.

Glej, za cel dan gont je slalomka prehuda. Zakaj misliš da so po minuti slaloma profesionalni športniki v Podkorenu še 10 minut zadihani?
Slalomka je za se izživljat nad sabo, nad smučko in nad terenom. Da daš vn vse kar se je nabralo čez teden. Vsaj jaz.
Za tako smučanje kot ti pišeš, bi jaz vzel npr. amphibio. Imaš več od dneva.
Jaz sem vzel zraven freeride še freestyle dile, da se zajebavam, ker sem dovolj star da mi gre lahko že na otročje. Top zadeva.
Aja, pa blejdi tudi. Za 100€ ne morš (legalno) kupit več zabave.
_________________
Obstajajo 3 vrste ljudi: Tisti ki znajo računat in tisti ki ne znajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davidg
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 11:10
Prispevkov: 19


jernejm je napisal/a:
Ja, skoraj vse šraufam sam doma.
Poenostavljeno velja takole: Nikoli šraufat nobenega vijaka, ki gre direkt v dilo. Vse ostalo lahko, ker boš sestavil nazaj tako al drgač, pri vijačenju v smučo je pa veliko pravil, ker obstaja več sistemov kako je vezje vpeto v smučo.

Za trenirat pa neki tacga:
https://www.torrentdownloads.pro/torrent/1656286605/Shaun-T---Insanity-Workout-Complete-with-E-Book-with-Nutrition-Guide

Jaz sem to delal + nadaljevalne serije. Ne garantiram da torent dela. Vaje so top. Če to redno delaš in malo paziš na hrano, bodo rezultati...impresivni.

Glej, za cel dan gont je slalomka prehuda. Zakaj misliš da so po minuti slaloma profesionalni športniki v Podkorenu še 10 minut zadihani?
Slalomka je za se izživljat nad sabo, nad smučko in nad terenom. Da daš vn vse kar se je nabralo čez teden. Vsaj jaz.
Za tako smučanje kot ti pišeš, bi jaz vzel npr. amphibio. Imaš več od dneva.
Jaz sem vzel zraven freeride še freestyle dile, da se zajebavam, ker sem dovolj star da mi gre lahko že na otročje. Top zadeva.
Aja, pa blejdi tudi. Za 100€ ne morš (legalno) kupit več zabave.


No, saj to mi je prišlo prvo na misel glede vijačenja, če prihaja do stika z "dilo". Toda tu je itak vmes ta trda plastika in vijak prvenstveno zagrabi to plastiko in šele potem eventuelno gre v dilo. Torej ni panike in lahko sam tole rešim - na sliki se lepo vidi:

https://postlmg.cc/SnMWTPtx

Saj vem, da je slalomska smučka druga zgodba in ravno ta "izživljajski moment" me je premamil. Kot sem napisal sem imel Head Magnum, ki je dobra univerzalna smučka za celodnevno vijuganje. Se da marsikaj z njo narediti ob ustreznih pancerjih (mene je pozitivno presenetila in sem prebral ter slišal že kar nekaj pohval na njen račun), samo manjka ji pa tista "smetana", ki jo lahko pobereš ležeče v strmini


Potrebno je poskusiti čim več stvari - enkrat se živi. To, da pridejo 18 letniki v fitnes je nekaj čisto "usual". No, ko je pred 2 meseci prvič v fitnes prišel 70 letnik, pa sem rekel le - wauuuu . Pa nisem te hotel postarati


Hvala za link glede vaj. Sem sedajle ugotovil, da imam nekaj zelo podobnega že na kompu in sem delal par let nazaj takšne intervalne treninge. Top zadeva in res te tudi lepo "reže" po oblogah, ki so se nabrale od raznih prehranskih pregreh
_________________
dejmo samo uživat... življenje je prelepo... sploh pa na smučkah ;-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davidg
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 11:10
Prispevkov: 19


Evo ploščice sem odstranil. Sem sicer poskusil hkrati kriviti smučko z in brez ploščice z rokami - rekel bi, da se občuti malenkostna razlika. Seveda je to manjši nivo sile kot pa s celim telesom preko noge na smučko. To bom pa moral še sprobati. Močno upam že ta vikend
_________________
dejmo samo uživat... življenje je prelepo... sploh pa na smučkah ;-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davidg
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 11:10
Prispevkov: 19


davidg je napisal/a:
Evo ploščice sem odstranil. Sem sicer poskusil hkrati kriviti smučko z in brez ploščice z rokami - rekel bi, da se občuti malenkostna razlika. Seveda je to manjši nivo sile kot pa s celim telesom preko noge na smučko. To bom pa moral še sprobati. Močno upam že ta vikend


Po enem tednu smučanja lahko rečem, da je razlika opazna. Smučke so manj energijsko zahtevne - takole po občutku bi rekel da za kakšno tretjino in lahko smučam sedaj skoraj cel dan brez da bi bil "crknjen". Sem seveda sicer še vedno bolj zmatran kot pri prejšnjih smučeh.

Kar se vozne dinamike tiče je pri izstopu iz zavoja nekaj manj "odboja", sicer pa jasno je lažje "kriviti" smučke. Drugih posebnosti nisem opazil.
_________________
dejmo samo uživat... življenje je prelepo... sploh pa na smučkah ;-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Odstranitev "tekmovalne ploščice" na smučeh
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB