Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Manj kvalitetne smuči/pancarji pri velikih športnih trgovcih

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Manj kvalitetne smuči/pancarji pri velikih športnih trgovcih « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
jernejm
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2023 3:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 18:17
Prispevkov: 60


Veliko je odvisno od načina smučanja.

Enim je dovolj, da se premikajo od A do B, napol stoje, občasno na kantah, in tako cel dan.
Eni tiščijo samo naravnost, od A do Ž, vse presmučat v enem dnevu, če smo pa karto kupli...
Eni počasi zavijajo in uživajo v razgledih, koliko prog so videli ni pomembno, važno da je sonce, hribi, weizen pa germknedel.
Eni se grejo maximum, vsak zavoj z bokom po snegu, če dvakrat oddrsne začne takoj delat vaje za kolena v zavoj...
Eni so mal po progah, mal izven njih, pa pod žičnico, pa skoz gozd, pa mal v park....
Pa še x možnosti.

Vsak od zgoraj naštetih ima lahko svoje pancarje. Pa še znotraj vsake "kategorije" so preference in še nekaj tipov pancarjev.

Tako da, kar paše meni, ne paše nujno tebi. Miljavžent scenarijev.

Tle je veliko odvisno od želja, kaj bi rad od smučarskega dne. Vsem je cilj "fajn se met". Kaj je komu fajn, je pa različno, eni so nažgani od trenutka ko se usedjo v kombi ob 6h zjutraj in potem skozi cel dan...ti nimajo posebnih pripomb na pancarje. In jih ni tako malo
_________________
Obstajajo 3 vrste ljudi: Tisti ki znajo računat in tisti ki ne znajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kamal
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2023 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 17:46
Prispevkov: 34


Se strinjam z zgoraj napisanim. Veliko je odvisno od masičesa. Tudi meni se je letos zgodilo, da sem decembra smučal dokaj lahkotno, brez nekih slabih občutkov glede pancarjev. Trpel sem samo 1 dan ene 2 uri ko je bilo - 16 stopinj. A prejšnji teden na drugem enotedenskem smučanju, ko so se ravno začele višje temperature pa kot, da imam obute neke druge pancerje.

Je pa res, da jaz imam na eni nogi pancar kot vlit, na drugi je pa malo bolj zajebana situacija. Uživamo pa itak vsi tako ali drugače. Jaz sedaj vem, da sem imel prej preširok pancar, ker ko ga danes obujem takoj začutim, da to ni to. Pa gre za enako dolžino samo malo širši je. Že to, da nisem potreboval prilagoditve pove nekaj o tem. Zato tudi mislim, da med dobrim in slabim ni velike razlike.

Večina ljudi na bootfitingu tudi pove čisto napačno št. noge. Recimo uporabnik z merami 24,6mm in 24,8mm je izjavil, da ima št. obutve 42, a prava cifra je 39. Je pa imel izredno visok nart. Pancar 26,5mm je št. noge 41,5. To veliko pove o občutljivosti noge posameznika. Večja je razlika med izmerjenim stopalom in št. obutve bolj je občutljiva noga.

Glede pavšalnih razlag pa verjetno tudi imate prav, saj dejansko noben ne ve kako se nek uporabnik počuti v pancerju. Jaz sem s trenutno opremo zadovoljen in tudi mislim, da bolj napredujem v znanju in načinu smučanja. Pač kontrolirana hitrost neglede na razmere. Je pa res, da jaz uživam ko je mrzlo, v spomladanskih razmerah nikoli nisem imel dobrega občutka. Nekaj bo tudi na tem.
_________________
Se vidimo, ko se zagledamo.
Sezona 2014/2015: 3x Sillian, 2x St.Jakob im Defreggen, 1x Katschberg, 1x Stari vrh, 1x Vogel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2023 12:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Ko smo ze pri pancarjih... Letos sem si kupil nove in v njih me zebe, poskusil sem tudi z uporabo dvojnih nogavic. Kaj priporočate? Bi bil vesel kakšnega nasveta, predloga o kakšnih dobrih termo nogavicah...
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2023 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

[quote="kamal"Večina ljudi sploh ne odpenja pancerjev. Kdor tega ne počne in smuča cel dan ima prevelik pancar. Jaz če 1 furo ne odpnem imam problem.[/quote]
Ne vem no. Jaz imam tako tesne pancerje, da se mi je že zgodilo, da sem jih pozabil zapeti, pa dolgo sploh opazil nisem. Jih nikoli ne odpenjam, čeprav pri prvih smučanjih v sezoni malo boli. ma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2023 4:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

screamc je napisal/a:
Ko smo ze pri pancarjih... Letos sem si kupil nove in v njih me zebe, poskusil sem tudi z uporabo dvojnih nogavic. Kaj priporočate? Bi bil vesel kakšnega nasveta, predloga o kakšnih dobrih termo nogavicah...

Ne vem če je to pravilo. Mene je tudi včasih zeblo, tako da sem celo na pancerje montiral akumulatorski grelec. Potem sem pa namesto debelih nogavic obul najtanjše tekaške nogavice in me praktično nikoli več ne zebe. Ne vem, poskusi, mogoče deluje tudi pri tebi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2023 7:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


Če te zebe, pomeni da si premalo oblečen ali da imaš oviran pretok krvi v stopala. Mene recimo zebe v prste takrat, ko preveč časa zabijem v vrsti in se ohladim na počasni sedežnici. Dokler imam dovolj dolge proge, da se na njih navkljub mrazu "ogrejem" nimam težav s mrzlimi prsti.

Načeloma je tako, da se telo bori proti podhladitvi tako, da najprej potegne kri iz okončin v trup, zato je toliko ekstremnih alpinistov brez prstov na nogi in roi po prihodu iz Himalaje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2023 11:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Jaz opažam, da me zazebe v noge vedno ko mi najprej noge zašvicajo; recimo v kroksih ko vozim na smučišče, ali pa pri kaki daljši in hitri hoji s parkinga do naprav. Takrat se mi najprej notranji čevelj zmoči in potem pri kakem daljšem stanju seveda ohladi.
Pa sneg mi not leti, kljub temu da čevljevlji niso preveliki in so normalno zaprti. Včasih po smučanju vlijem vodo ven - kak 0,1 dl, ali pa pri velikem mrazu je zunanji del notranjega čevlja bel od snega.

Sem pa letos videl da je Nordica obudila "salamon" čevlje izpred kakih 30 let z vstopom od zadaj.
https://www.nordica.com/slovenija/sl/moski/cevlji/102mm-2/hf/hf-100
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2023 10:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 530


JurijB je napisal/a:
Sem pa letos videl da je Nordica obudila "salamon" čevlje izpred kakih 30 let z vstopom od zadaj.
https://www.nordica.com/slovenija/sl/moski/cevlji/102mm-2/hf/hf-100


Dober tole. Za tiste s poškodovanimi gležnji.
.

btw. kako pa se bi glede "prilagajanja nogi" (pa ne poškodovani. vsakršni) obneslo "zračno pumpanje", da bi pancer imel med plastiko in notranjim cevljem tako zračno blazino, ki bi jo napumpal do daske ? Školjka bi bila vedno prevelika, ta luft bi se pa izoblikoval po nogi ? Ene čelade imajo tako (a samo za prilagajanje velikosti glave). Nekje sem zasledil eno reklamo (se mi zdi da RC4 od Fisherja) a zdaj ne najdem, teli trije linki spodaj pa mi tudi ne zgledajo da bi pasalo k tem kar jaz govorim Tole je prevč dela, se nobenmu ne ljubi, in dober mojster v ski-servisu na roke vsak čevelj itak lahko preoblikuje (dokler plastika ne poči
https://www.activegearreview.com/snowsports/fischer-rc4-130-vacuum-ski-boot-review/
https://www.youtube.com/watch?v=ANplXgVDSMs
https://www.youtube.com/watch?v=Zbu2PNRdXnE

JurijB je napisal/a:
Takrat se mi najprej notranji čevelj zmoči in potem pri kakem daljšem stanju seveda ohladi.
Pa sneg mi not leti, kljub temu da čevljevlji niso preveliki in so normalno zaprti. Včasih po smučanju vlijem vodo ven - kak 0,1 dl, ali pa pri velikem mrazu je zunanji del notranjega čevlja bel od snega.


Kaj to v kratkih hlačah smučaš ? Nisem še sebe opazoval, ampak a če od smuča.hlač podlogo z elastiko na koncu čez pancerje potegneš, ti ne prepreči tega vletavanja snega v pancer ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davidg
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 10:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 11:10
Prispevkov: 19


kamal je napisal/a:
... Zato tudi mislim, da med dobrim in slabim ni velike razlike...


Zanimivo mnenje. Sicer pa zanimivo branje teme oziroma zanimivo kako se je razvila prvotno zastavljena tema Pestre izkušnje...

Ker vidim, da ste kar izkušeni mački, vas vabim, da mi v sosednji temi pomagate rešiti eno dilemo glede novih smučk
_________________
dejmo samo uživat... življenje je prelepo... sploh pa na smučkah ;-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 8:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Smucar9 je napisal/a:

JurijB je napisal/a:
Takrat se mi najprej notranji čevelj zmoči in potem pri kakem daljšem stanju seveda ohladi.
Pa sneg mi not leti, kljub temu da čevljevlji niso preveliki in so normalno zaprti. Včasih po smučanju vlijem vodo ven - kak 0,1 dl, ali pa pri velikem mrazu je zunanji del notranjega čevlja bel od snega.


Kaj to v kratkih hlačah smučaš ? Nisem še sebe opazoval, ampak a če od smuča.hlač podlogo z elastiko na koncu čez pancerje potegneš, ti ne prepreči tega vletavanja snega v pancer ?

Sneg leti v čevlje spodaj na spoju plastik pod spodnjima sponkama, oz tam nekje, ne pa zgoraj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 2:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Če leti spodaj, moraš najbrž zamenjati tesnilo. Včasih smo smučali v pancerjih polepljenih z daktapom, tudi tekmovalci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 4:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Sem imel enak problem pred leti na Salomon pancerjih, vedno me je zeblo v noge in not je bila vedno neobičajno velika količina vode.

Malo sem se še trudi, jih sušil, lepil z lepilnim trakom in podobno. Potem sem jih pa vrgel v koš, nabavil Atomic pancerje in me nikoli več ne zebe in tudi čevelj je minimalno vlažen in se hitro posuši po smučanju. Skratka razlika kot noč in dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 530


No vidiš, jaz ravno s Salomon sedaj že od 2018 smučam kot nikoli v življenju... je zgleda res od modela do modela in noge od noge odvisno... ne bo druge kot probavat, probavat različne in na servis nosit klepat
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2023 2:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 530


JurijB je napisal/a:

Sneg leti v čevlje spodaj na spoju plastik pod spodnjima sponkama, oz tam nekje, ne pa zgoraj.



Aaaaa, tam ... ne smeš tok carvat ! da poradiraš pol proge (da nič za nas pol ne ostane:)
Zgleda, da se jst ne nagnem v sneg, tok kot ti ?

Sej poleti pa nimaš odpetih, jih imaš ful zategnjene, ker da ti ni slučajna plastika se čist odvila narazen, in je zdej špranja tam ?
Si že nesu kakmu mojstru, kaj predlagajo, kako popravit to špranjo ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2023 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Brez zamere, ampak pri mojem stažu na smučeh, vem kako se je treba do opreme obnašat - pancarji so vedno! zategnjeni enako kot takrat ko so na nogi, guma spredaj je ok - puščajo od novega, naleganje leve in desne spodje plastike čevlja pod sponkama je ok, pa še ena taka guma-žleb/zob je tam.

Isto se dogaja na Lange, Fischer in Nordica - tako da očitno niso pancarji krivi.

Aja, ženi se je isto dogajalo na Atomic in sedaj Head.

Vam povem, da so temne sile na delu.

Je pa res, da čevljev ne zategnem tako da bi noga odmirala notri ampak toliko kot je treba, da se noga ne premika.

PS: ko sem reklamiral Lange tudi zaradi tega, so iz tovarne rekli, da tako pač je in to ni stvar reklamacije - je pa bilo to da je net na gležnju odletel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Manj kvalitetne smuči/pancarji pri velikih športnih trgovcih
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB