Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Supermarket » Smuči ORION

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Smuči ORION « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Stopi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2008 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2008 0:04
Prispevkov: 6


No, res sem malo pretiraval glede neznanja smučarjev in obiskovalcev tega foruma.

A na smučiščih lahko vidiš, da morda 1 od 10 smučarjev resnično celoten zavoj izpelje po robnikih, večina pa jih na začetku oddrsne in samo v zaključku zavoja za kratek čas uporabi robnike. Takšni smučarji, ki predstavljajo veliko večino, zagotovo ne občutijo razlike med različnimi modeli v trdoti ali geometriji. Morda med najmehkejšimi in najtršimi modeli ter med kratko slalom in dolgo veleslalom smučko.

Kar se pa testa v Slovenskih Novicah tiče, pa naslednje.
To je najstarejši slovenski test smuči, letos so ga izvedli že 15. Ker kot bivši tekmovalec osebno poznam Reneja Mlekuža, Urško Hrovat in Sandija Murovca ter še nekatere demonstratorje, sem se z njimi pogovarjal in predstavili so mi celoten potek testa. Vseh ca. 20 smučarjev na testu je preizkusilo vse modele, ocene so sproti pisali na testne listke, ki jih je potem Murovec, kot vodja testa, preprosto seštel in izračunal povprečno oceno. Ker nihče izmed testirancev ni več aktivni smučar, da bi imel pogodbo s katero do znamk, jim je bilo seveda vseeno kaj piše na smučki. Dobro smučko so ocenili z oceno 5, slabo pa z oceno 1.

Na sobotnem testu v Kranjski gori sem se peljal s 4 modeli in bil z vsemi zelo, zelo zadovoljen. Morda je le veleslalomski model malce preozek in zato pri visokih hitrostih (ca. 60km/h ali 70 km/h) nima najboljše stabilnosti v zavoju. Razložili so mi tudi povezavo z Atomicom: avstrijci so večinski lastniki tovarne, nabavljajo materijale in stroje, razvijajo vse modele smuči, od letne proizvodnje 250 000 smuči pa jih 88% označijo z znamko Atomic, 10% z znamko ORION, 2% pa znaša proizvodnja turnih smuči za Hagan in K2.

Če vam je škoda zapraviti 500? in več, vam resnično priporočam, da stestirate Orionke in boste videli, da se tudi za 200? dobi super smučka za zelo zahtevne smučarje. Res pa je, da v vrsti pred sedežnico ne boste v centru pozornosti zaradi zavisti o ceni vaših smuči, ampak zaradi radovednosti ostalih, češ kaj za ene dilce pa maš ti ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2008 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Testa nisem videl, a mi lahko morda poveš s katerimi modeli ostalih proizvajalcev so recimo konkretno primerjali katerega izmed Orionovih modelov? Ker v rangu recimo SL in SLX na primer ne vem, če ima Orion kakšno konkurenčno trdo smučko (ali pa so morali kar dosti fiberglasa notri nabasat). In če kdo, bi Muri&co. zelo opazli razliko tukaj. Ali so pač najtrši Orionov model primerjali z mehkejšimi modeli ostalih proizvajalcev?

Zanimivo, če se grem malo "načitanega uporabnika", pridem do nekih hecnih zaključkov, da so Orionke zelo drugače sestavljene od Atomicovih smuči v podobnem rangu (mislim materiale in te reči). Morda pa v tej tovarni delajo kakšne SX7.2 in podobne zadeve?

Aja, pa še to - kje si pred štirimi leti kupil smuči Orion? Kolikor poznam situacijo slovenskega trga, takrat še niso bile naprodaj pri nas. Ali se motim?

Sicer pa verjamem, da ob ne preveč zahtevni uporabi zadoščajo in se strinjam s tem, da so cenovno res ugodne in kot takšne primerne za marsikaterega smučarja. Ampak ne boš me pa prepričal, da se Orionova smučka lahko kosa z Racetigerji ali čim podobnim, to pa ne... Ne še.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2008 12:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

Dejstvo je to: Ni važn proizvajalc, važn je da je Elan
Mal heca, moje osebno mnenje je, da ni pomemben proizvajalec pomembno je da najdemo sebi primerno smučo in ne glejmo na $.
Star pregovor veš $ več
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2008 10:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Več al mn bi se kr strinju z Donom. Sigurn je za povprečnga smučarja k smuča tistih 10krat uizi na let več kr supr smučka Orion. Za bolše pa mogoče tut, bi mogu res probat.

Pred parimi leti sm na sejmu Snežinka (Lj) tut jes imel v roki Orion, in takrt so se mi zdel vsi modeli iz fibrglassa oz. umetnih materialov, polivratan pa to. Nobena ni mela sendvič sestave, kaj šele titanal. So pa zato lažje. Zanimiv je da so iz umetni materialov tut turne Hagance, ki naj bi bile tut v te fermi delane. Tole glede procentov je mal čudn, ker zihr še sam Hagan proda več smuči kt Orion. K2 ma pa itk po svetu ogromn delež.

Tut v elanu so in še delajo oz. proizvajajo (štancajo) dile za druge firme npr.: Nordico, Armado, K2 itd. pa so smuči čist drgačne od elank. Sestava smuči je odvisna od naročitelja, kakšno dilo hoče met, zato se že k maš smuči v roki (Atomik in Orion) opazi razlika Orion so lažje ožje itd. No, seveda je lahko Orion firma od Atomika, proizvodi so pa vrjetn iz še cenejših materialov in zato cenejši. Za Hagan sm pa sihr da ni od Atomika!

Pa še to: fibrglass in polivratan sta še samo po seb bistveno cenej kot les. Poleg tega sta lažja za obdelavo in zato še cenjša. So pa smučke manj časa obstojne, pa polomjo se, torzija smuči je slaba itd.
Predusem nekateri proizvajalci turnih smuči, zmeraj več dodajajo carbona v smučko, sam žal je pasje drag in tut kr zahtevn za obdelavo je pa supr lahk in trd predusem torzijsko hkrati pa dovol prožen.
Tole so pa smuči iz samo karbona: http://www.goode.com/snowski.htm
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stopi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2008 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2008 0:04
Prispevkov: 6


Glede na to, da sem bivši tekmovalec in imam licenco učitelj III. mislim, da nisem povprečen smučar. Tehtam 85kg, vozim zelo hitro in agresivno, ljubim poledenelo strmino in vse to mi omogočajo tudi Orionke. Torej, primerne so tudi za zelo dobre smučarje in zelo zahtevne terene.

Smuči Orion prodajajo v Sloveniji že 5 sezono, a jih je bilo prvi 2 leti možno, kupiti le redko kje.
Glede primerjave z ostalimi smučmi na testih si poglej zastopnikovo stran, kjer lahko pri najboljšem allround modelu Twin Cap vidiš seznam primerjanih modelov in rezultate testa www.endvatri.si ali http://www.endvatri.si/showimage.php?images/items/Twin_Cap.jpg


Tam si lahko ogledate tudi sestavo vseh modelov. Kot ste zapisali je povsem res, da so PU smuči (sredica iz poliuretana) zelo mehke in zato tudi namenjene rekreativcem. Vse kvalitetne smuči, namenjene dobrim in vrhunskim smučarjem, imajo sredico iz lesa, ki pa je potem še dodatno ojačana s steklenimi vlakni (fiberglass), ogljikovimi vlakni (carbon fiber) in raznimi kovinskimi ploščami (jeklo, titan ...). Vsi najboljši Orionovi modeli imajo sredico iz lesa in dodane različne ojačitve, kar se zelo lepo vidi na prečnih prerezih smuči, ki jih imajo na http://www.endvatri.si/category.php?cat=8 če klikneš na sliko smuči.

Tudi to je res, da v večini tovarn izdelujejo smuči različnih znamk in izdelajo takšne, kot jih želi naročnik. A materiali so v vseh enaki. Ko v Elanu izdelajo smučko za K2 vanjo zložijo in zlimajo materiale iz istega kupa kot pa v svoje modele. Torej, če K2 naroči smučko ojačano s karbonskimi vlakni zagotovo nimajo 2 kupa teh vlaken in iz enega dajo v svoje smuči, druge, odpadne materiale pa v K2 smuči. Enako je z robniki in maso, če naročijo grafitno maso, je ta zagotovo enaka na Elanki in na K2. Enako je pa v Atomicovi tovarni, če Atomic nabavi 10km karbonskih vlaken jih uporabijo tako za Atomic kot tudi za Orion smuči. Torej enaka kvaliteta materialov.

Hagan ni od Atomica, kar tudi nisem zapisal, a v tej bolgarski tovarni izdelujejo tudi nekaj modelov Hagana. Hagance, K2 in veliko ostalih znamk pa izdeluje v različnih tovarnah po svetu. Kjer se pač zmenijo za najugodnejšo proizvodnjo.

Za vse nejeverne Tomaže pa pravim še enkrat, pojdite na enega od brezplačnih testov in jih preizkusite. Ne bo vam žal, pa še denarnica vam bo hvaležna ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2008 11:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Z veseljem bi jih preizkusil, no, morda mi pa uspe. Mislim, da bi po vseh teh Elankah, Völklih, Nordicah, Atomicih, Fischerjih in ostalih smučeh že znal nekako oceniti, kam paše Orionka. Čisto neuradno, brez kakšnih finančnih sredstev, ki so prepogosto merilo na testiranjih. Pa na kak skok bi jih peljal, če bi presodil, da bi ga preživele...

Zakaj jih pravzaprav tako zagovarjaš? So ti podarili kdaj kak par, ali ti ga bodo, če narediš dovolj reklame?

Jaz sem zaenkrat povedal svoje mnenje, če jih bom pa mel kdaj možnost testirati, pa se še kaj javim.

PS: katera je že ojačana s kakšno kovino, meni na navedeni spletni strani ni uspelo najti nobene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 1:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Kukr kol, men je itk vseen, pravzaprov mam še raj če so res dobre - so pač bistveno cenejše ! Sm pa že napisu da so vrjetn dobre, tko da...! Dan današnji ni težko narest dobre smučke, ker je vsa sestava jasna kot beli dan! Karbon je še mal neznanka. Les, plastika, titanali, litij, magnezij itd. to pa ni noben problem. No, rapš kr neki bađeta, stroje, par ljudi in motivacijo.

Lepo na testu piše, da so glede na prejšna leta velik napredovale, tko da so vrjetno šele letos primerljive z ostalimi. Smuči v testu so drugačnega radija, tko da pomojem primerjava ni glih najbolša. To da so glih SW14 najslabše ta je pa mal čvrsta, no mogoč pa res.

Res newem zakaj jih tolk zagovarjaš?? Če jih dobivaš zastonj mi lohk ene podariš .

Ps: Čakam, da probam Goode smuči ! Slalomca k tehta z vezmi mn kt 3500g !
_________________
www.khamikaze.net


Nazadnje urejal/a samokham Pet Jan 11, 2008 1:31 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 1:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

samokham je napisal/a:
Več al mn bi se kr strinju z Donom. Sigurn je za povprečnga smučarja k smuča tistih 10krat uizi na let več kr supr smučka Orion. Za bolše pa mogoče tut, bi mogu res probat.

Pred parimi leti sm na sejmu Snežinka (Lj) tut jes imel v roki Orion, in takrt so se mi zdel vsi modeli iz fibrglassa oz. umetnih materialov, polivratan pa to. Nobena ni mela sendvič sestave, kaj šele titanal. So pa zato lažje. Zanimiv je da so iz umetni materialov tut turne Hagance, ki naj bi bile tut v te fermi delane. Tole glede procentov je mal čudn, ker zihr še sam Hagan proda več smuči kt Orion. K2 ma pa itk po svetu ogromn delež.

Tut v elanu so in še delajo oz. proizvajajo (štancajo) dile za druge firme npr.: Nordico, Armado, K2 itd. pa so smuči čist drgačne od elank. Sestava smuči je odvisna od naročitelja, kakšno dilo hoče met, zato se že k maš smuči v roki (Atomik in Orion) opazi razlika Orion so lažje ožje itd. No, seveda je lahko Orion firma od Atomika, proizvodi so pa vrjetn iz še cenejših materialov in zato cenejši. Za Hagan sm pa sihr da ni od Atomika!

Pa še to: fibrglass in polivratan sta še samo po seb bistveno cenej kot les. Poleg tega sta lažja za obdelavo in zato še cenjša. So pa smučke manj časa obstojne, pa polomjo se, torzija smuči je slaba itd.
Predusem nekateri proizvajalci turnih smuči, zmeraj več dodajajo carbona v smučko, sam žal je pasje drag in tut kr zahtevn za obdelavo je pa supr lahk in trd predusem torzijsko hkrati pa dovol prožen.
Tole so pa smuči iz samo karbona: http://www.goode.com/snowski.htm


Lepo napisano, dovolj argumentirano.......Sicer malo nezaupljiv, vendar vsekakor zainteresiran, da jih preizkusim.....Če bo seveda test kje na MB Pohorju......BTW v MB jih še nisem nikjer zasledil......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 1:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Stopi je napisal/a:
Glede na to, da sem bivši tekmovalec in imam licenco učitelj III. mislim, da nisem povprečen smučar. Tehtam 85kg, vozim zelo hitro in agresivno, ljubim poledenelo strmino in vse to mi omogočajo tudi Orionke. Torej, primerne so tudi za zelo dobre smučarje in zelo zahtevne terene.

Smuči Orion prodajajo v Sloveniji že 5 sezono, a jih je bilo prvi 2 leti možno, kupiti le redko kje.
Glede primerjave z ostalimi smučmi na testih si poglej zastopnikovo stran, kjer lahko pri najboljšem allround modelu Twin Cap vidiš seznam primerjanih modelov in rezultate testa www.endvatri.si ali http://www.endvatri.si/showimage.php?images/items/Twin_Cap.jpg


Tam si lahko ogledate tudi sestavo vseh modelov. Kot ste zapisali je povsem res, da so PU smuči (sredica iz poliuretana) zelo mehke in zato tudi namenjene rekreativcem. Vse kvalitetne smuči, namenjene dobrim in vrhunskim smučarjem, imajo sredico iz lesa, ki pa je potem še dodatno ojačana s steklenimi vlakni (fiberglass), ogljikovimi vlakni (carbon fiber) in raznimi kovinskimi ploščami (jeklo, titan ...). Vsi najboljši Orionovi modeli imajo sredico iz lesa in dodane različne ojačitve, kar se zelo lepo vidi na prečnih prerezih smuči, ki jih imajo na http://www.endvatri.si/category.php?cat=8 če klikneš na sliko smuči.

Tudi to je res, da v večini tovarn izdelujejo smuči različnih znamk in izdelajo takšne, kot jih želi naročnik. A materiali so v vseh enaki. Ko v Elanu izdelajo smučko za K2 vanjo zložijo in zlimajo materiale iz istega kupa kot pa v svoje modele. Torej, če K2 naroči smučko ojačano s karbonskimi vlakni zagotovo nimajo 2 kupa teh vlaken in iz enega dajo v svoje smuči, druge, odpadne materiale pa v K2 smuči. Enako je z robniki in maso, če naročijo grafitno maso, je ta zagotovo enaka na Elanki in na K2. Enako je pa v Atomicovi tovarni, če Atomic nabavi 10km karbonskih vlaken jih uporabijo tako za Atomic kot tudi za Orion smuči. Torej enaka kvaliteta materialov.

Hagan ni od Atomica, kar tudi nisem zapisal, a v tej bolgarski tovarni izdelujejo tudi nekaj modelov Hagana. Hagance, K2 in veliko ostalih znamk pa izdeluje v različnih tovarnah po svetu. Kjer se pač zmenijo za najugodnejšo proizvodnjo.

Za vse nejeverne Tomaže pa pravim še enkrat, pojdite na enega od brezplačnih testov in jih preizkusite. Ne bo vam žal, pa še denarnica vam bo hvaležna ...


Uuuups, ta post sem mislil.....Sorry!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stopi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 3:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2008 0:04
Prispevkov: 6


samokham je napisal/a:
Res newem zakaj jih tolk zagovarjaš?? Če jih dobivaš zastonj mi lohk ene podariš .


Je res malo čudno, da jih tako hvalim a ne? Poznam uvoznika in sem najtršo slalomko kupil, letošnjo allround mi je pa dal zastonj , torej sem dobil 50% popusta.

A ne gre toliko za to poznanstvo in šenkan par, bol mi je všeč to, da neka neznana znamka zna naredi res super smučko, ki je zelo poceni. Torej, lahko si privoščiš nakup 2 parov (slalom+ veleslalom, al pa slalom + allround, al pa veleslalom+ freestyle, al pa ...), če se bo pa še dobro prodajala, bo pa to konkurenca ostalim znamkam, ki bodo začele cene malo nižat in čez nekaj let bo morda večina super smučk cenejših, bolj dosegljivih in jih bomo zato lahko menjali kar vsako sezono.

Ajde, gremo vsi na tri štiri: "Orion,Orion, Orion ..."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 4:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

A obstaja wc classa, pa a imajo morda kako dilo ki ima več kot 14m radija
Pa kera je najrtša slalomka ker na strani ne najdem, pa kera je najtrša veleslalomka ker tud tega žal ne najdem. A obstaja še kaka druga stran kjer je več modelov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjak
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 5:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Okt 2007 13:40
Prispevkov: 51


Spet nas hoče nekdo nategniti z nekimi Orionkami...To mi pričajte komu drugemu da so iste kot Atomic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gunter
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2007 17:32
Prispevkov: 100


Decembra sem bil še skeptičen, sedaj ma je premamila cenovna ponudba Orion smuči! Izbral sem model twin cap.
Po petih dneh smučanja sem res zadovoljen z njimi! So zelo vodljive in hitro odzivne. Res pohvale vredne. dobil sem jih za slabih 200eurov
Mislim da se je investicija že povrnila!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Citiram:
Sam grem v soboto v Kranjsko goro preizkusti tisti model, ki je bil 3. na testu, pred Fischerjem, pred Rossignolom in pred Elanom, pa potem napišem še kaj več.


Citiram:
letošnjo allround mi je pa dal zastonj, torej sem dobil 50% popusta.


A ne gre tu za isto smučko? Kaj si jo dobil kar na testu?

Aja, pa še to me zanima zapisane cene so z vezmi ali brez? Ker če prištejem recimo 150 EUR za ploščo in vezi, pridem na 350 EUR (kar pa je tudi že kar zajeten zalogaj za smuči, ki takorekoč nimajo imena) v času posezonskih razprodaj, ko mi na drugi strani tiščijo v Hervisu pod nos Fischerjeve in Elanove slalomke za 250 EUR.
Tudi ta primerjava cen mi v tistem testu, ki si ga omenjal, posledično smrdi. Cene drugih smuči (npr. Elank) so zapisane z vezmi (in to kar konkretno dragimi vezmi), medtem ko je cena Orionk v isti tabeli cena smučke brez vezi. Pa še to bi bilo zanimivo vedeti, kam se je uvrstil na tem testu Atomic?? Na 20. mesto? Ali ga po kakšnem čudnem naključju "kar nekako ni bilo" na testiranju?

Edit: zmotil sem se, Atomic je proti Orionu gladko zgubil po rezultatih tega testa. Pa naj vsak sam presodi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Stopi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2008 2:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2008 0:04
Prispevkov: 6


Citiram:
A ne gre tu za isto smučko? Kaj si jo dobil kar na testu?

Ja, ker sem z njo bil resnično zelo zadovoljen, mi jo je dal kar v Kranjski Gori, kjer sem jo prvič stestiral, saj prej nisem imel časa.

Res je, da je cena 199? brez vezi, a pri nakupu kompleta smuči in vezi dobiš 10% popust, tako da te recimo komplet smuči z vezmi Tyrolia do 110 kg in podložno ploščo (skupaj 31 mm stojne višine) pride 250?. Še zmeraj mislim, da je to zelo ugodno.

Kar pa se razprodaj tiče, je pa res, da lahko včasih dobiš res vrhunsko smučko za zelo nizko ceno, a velikokrat zelo znižajo le slabše modele, tiste najboljše pa le 20% ali 30%.

Citiram:
Atomic je proti Orionu gladko zgubil po rezultatih tega testa. Pa naj vsak sam presodi...

S tem kritiziraš enega najboljših demonstratorjev na svetu (Murovca), ki je bil 5x na Interskiju (takih je na svetu samo nekaj), pa naše bivše tekmovalce (Mlekuža, Šparovca, Hrovatovo), ki so smuči tako ocenili. A res misliš, da bi se pustili podkupiti, pa za neko neznano znamko zastaviti svoj ugled?

Citiram:
Spet nas hoče nekdo nategniti z nekimi Orionkami...To mi pričajte komu drugemu da so iste kot Atomic.

Pa saj nihče ne pravi da so iste kot Atomic. BOLJŠE SO!!!
Preizkusi jih, potem pa kaj lepega napiši ...

Citiram:
A imajo morda kako dilo ki ima več kot 14m radija
Pa kera je najrtša slalomka ker na strani ne najdem, pa kera je najtrša veleslalomka ker tud tega žal ne najdem. A obstaja še kaka druga stran kjer je več modelov

Ker se znamka še uveljavlja, seveda nimajo toliko različnih modelov, kot ostale. Na strani www.endvatri.si so predstavljeni prav vsi modeli, ki jih tovarna izdeluje. Glede trdot in lokov pa mi je kolega razložil naslednje:
-najdaljši lok ima Ultra Carv WC (do 19m) in je najtrša veleslalomka, WC pa seveda ne pomeni World Cup ampak Wood Core
-najtrša slalomka je Space Carbon

A koga še kaj zanima? Če bom delal še več reklame, drugo sezono morda dobim 2 para zastonj ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Supermarket » Smuči ORION
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB