Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Supermarket » Smuči ORION

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Smuči ORION « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Rudi
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 01, 2006 1:47 pm    Naslov sporočila: Smuči ORION Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Zdravo!

Zanima me, če ma kdo kakršnekoli izkušnje s smučmi orion?!?
Opazil sem, da so zelo poceni, njihova cena pa je več kot mamljiva in imajo smešno kratke radije, ve kdo kaj več?
Kako izpadejo, sploh model space carbon, v primerjavi s slalomskimi smučkami tipa elan slx, sl?

Uradna stran: http://www.orionski.com

pa še v našem jeziku: http://www.prokolo-ski.com/smuci.htm - tu celo piše da so vrhunske slalomske smuči?!

Hvala za morebitno razširitev obzorja!
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 01, 2006 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Lansko leto sem videl na lastne oci kako je kolega dobesedno odprl Orion Slalomke.. Spredaj ni imel vec krivine samo na gor, temvec tudi na dol
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Rudi
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 01, 2006 7:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Jebemtiš, se mi je zdelo, da ne bom prišel poceni skozi s smučmi... Bo že držalo malo denarja - malo muzike! Kaj bi dal, da bi kake slx imele takšno ceno...
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
PEK
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 01, 2006 8:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2006 18:41
Prispevkov: 147
Kraj: Kamnik

Na bolhi mas za 60k :\ mal vec k orion se useen... pa se rabljene so, ampak ce te to ne mot pol je kr dobr nakup
_________________
"SHUT UP and SKI!!!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2006 5:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Ja orion so poceni jih prodaja moj kolega serviser iz kranje. Povem pa tole tako lepo vodljive smučke težko dobiš. Je pa res da moraš vzeti tršo smučko kot so standardi recimo elan kjer ima sl- titanium.
To je razlika pa struktura nimajo zato je ceneje ,je pa lesena in če vzameš ta bol se ti nebo zlomila garant
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Rudi
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 20, 2006 5:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Aha, se pravi da nimajo nikakršnih ojačitev?
Hja, kaj pa radiji teh smuči, kako je kaj s tem? Recimo konkretno za Space carbon smuči, ki majo radije 8,8m@140cm; 9,5m@155cm; 11,5m@165cm? To je ful mali radij. Ali naj bi ta podatek držal? Potem morajo biti zelo "nemirne" med (hitrejšo) vožnjo naravnost? Zanima me bolj tako informativno, če slučajno kdo še kaj ve...
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 20, 2006 5:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


vsi grmo večinoma na krajše radije
Za primer o nemirnosti smučke pa te vprašam logično vprašanje a si že kdaj gledal taprave slalomiste s kakšno brzino šponajo dol z tako kratkimi dilami. Mislim da mi še dolg nebomo tok hitr vozil.
Če prtisneš ornk dilo v ovinku nebo nič nemirna, če pa ti pocvikaš pa mal tko švoh prtisneš bo pa vibrirala in šla po svoje
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
paggy
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 20, 2006 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


dverbnik je napisal/a:
vsi grmo večinoma na krajše radije


Jaz mam dvoje smuči, radij na obeh je pa +25m.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 22, 2006 2:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


JA sam so freeride!

No, radij mn kt enajst je pomojm slabo, ker kolena trpijo, pa še skos moš zavijat.
Dverbnik, kukr jest vem majo smučarji omejen na 165cm in neki čez 11m radija, prej je blo sicer neki mn sam je baje preveč nevarn k jih je po tleh metal (predusm na rit in na hrbt). Poleg tega so une dile bistveno trše in vodlivejše, že od lajičnih tekmovalnih kaj šele od navadnih, tako da ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2006 1:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Jaz mam veleslalomske pa je radij minimum 21m. Tako, da to, da gremo vsi na vedno krajše radije sploh ni res. Vse je stvar okusa in pa znanja.
Kar se pa tiče tega da je krajši radij nestabilen pri višjih hitrostih pa je odvisno. 11m lok ni narejen za smuk zavoje, bo pa lepo in mirno držal lego v zavoju, v kolikor ga boš izpeljal po robniku. Če pa ne boš na robniku, bo pa "frfotalo".
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
paggy
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2006 9:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


dalojee kooš je napisal/a:
JA sam so freeride!


Ja ene. Druge so pa za smučanje po grbinah in mislim da je radij večji kot pri Gotami. Pa samo poglej kakšne zavoje moraš na grbinah delati!
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2006 9:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Saj za grbine niti ni tako pomemben lok, ker zavoj po grbinah je tako narejen z kontra razbremenjevanjem - poteg kolen pod telo in obračanjem smuči, tam tako ne "smučas" klasike ala robnik in normalni smučarski zavoji. tam je bolj dolžina smuči važna, da je dovolj dolga, po večini se vozi z veleslalomsko dolžino, zaradi stabilnosti.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
paggy
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2006 7:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


Lan__ je napisal/a:
tam je bolj dolžina smuči važna, da je dovolj dolga, po večini se vozi z veleslalomsko dolžino, zaradi stabilnosti.




Smo kr mal zašli. Tkole je glede smučk za grbine. Če bi blo to res kar si napisal potem bi vsi vozili z 220cm. Na svetovnem pokalu smo imeli do leta 2000 omejene dolžine smuči. Tako sem moral sam pri svoji dolžini 168 voziti 195cm dolge smuči. Sedaj ko je meja spuščena ima velika večina tekmovalcev dolžino 170, s par izjemami. Ženske pa smučajo s 160cm ali manj.

Žal se med grbinami vozi tudi po robniku, je pa res da mrajo biti grbine malce bolj odprte in da teren ni toliko strm. Glede tehnike pa se ne bi spuščal v debato, ker smo včasih na 230m dolgi progi zamenjali tudi po 5 tehnik smučanja, jih je pa še veliko več.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2006 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Ja, nisem se v tekmovalne in profesionalne vode spuščal, tam so tako čisto drugačna pravila vedno in omejitve smuči na dolžine, loke, širine itd...
Mišljeno je bilo čisto splošno kar se tiče hopsanja čez grbine.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Razor
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2007 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:30
Prispevkov: 17
Kraj: Celje

Danes sm kupu Orion Ultra Carv na smučarskem sejmu. Star sem 15 let - 170cm/60kg in smučam zelo solidno. Do zdej sm meu Elan al pa lani Atomic, tko da me zanima če sm se zajebu? Prodajalec, mi je zatrdil, da naj bi te Orion smuči delal v Bulgariji po ukradeni tehnologiji Atomic-a. Vzel sm pa 152cm/13,5m radija.

http://www.orionski.com/07_08/en/p_ski_ultra_red.htm

http://www.prokoloski.com/smuci.htm Spodaj so!

So smuče kaj vredne ali me je totalno nategnil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Supermarket » Smuči ORION
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB