|
 |
|
CoV ukrepi |
« Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » |
Avtor |
Sporočilo
|
miki |
Objavljeno: Pet Apr 01, 2022 10:07 am Naslov sporočila: CoV ukrepi |
|
|
 Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25 Prispevkov: 3667 Kraj: Maribor
|
Če koga zanima spomladanska smuka v Švici: od danes je konec vseh ukrepov (ki že do sedaj niso bili kdo ve kako strogi):
Citiram: | V Švici so odpravili še zadnje ukrepe za zajezitev širjenja koronavirusa, s čimer maske niso več nujne na javnem prevozu in v zdravstvenih ustanovah. Deaktivirali so tudi švicarsko aplikacijo za sledenje okužbam z novim koronavirusom, poroča nemška tiskovna agencija DPA.
V okviru sprostitve ukrepov se okuženim ni več treba osamiti, vendar oblasti prosijo, naj tisti s simptomi vseeno raje ostanejo doma. |
(vir: https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/v-italiji-preklic-izrednih-razmer-zaradi-koronavirusa/617837)
Moram priznati, da so me Švicarji zadnji dve leti zelo pozitivno presenetili. Do sedaj sem jih imel za stroge podalpske Germane ki uživajo v ostri zakonodaji (neizmerno dolgi postopki za gradnjo novih žičnic ali cest, nizke hitrostne omejitve ipd.), med tole CoV norijo pa so bili razmeroma liberalni, kar se jim je očitno tudi obrestovalo: nekatera smučišča so bila to sezono celo bolj polna kot pred pandemijo:
https://www.nau.ch/news/schweiz/coronavirus-in-skigebieten-laufts-sogar-besser-als-vor-der-pandemie-66130431
Toliko o tem, kako folk zadnji dve leti ni hodil smučat zaradi strahu pred okužbo itd. Če zadnji dve sezoni nismo smučali toliko kot pred leti, je to bilo zaradi ukrepov, ne zaradi virusa, in če se bodo smučišča še vrsto let izkopavala iz rdečih številk, so te posledica ukrepov (slovenske, avstrijske, italijanske, francoske, ...) vlade, ne virusa. Sami toliko, da ne bomo na koncu še sami začeli verjeti ...  _________________ Sezona 2024/2025: 54 smučarskih dni = 7 x Kitzsteinhorn, 6 x Pohorje, Schladming, 4 x Meli, 3 x Obertauern, Tauplitzalm, 2 x Grosseck/Speiereck, Katschberg, 3 Kralji, Flachau, Riesneralm, Dachstein West, Kope, Golte, 1 x Fanningberg, Wurzeralm, Filzmoos, Rauris, Galsterberg, Zauchensee, Schmitten, Radstadt/Altenmarkt, Hochkönig. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
 |
|
Stran 1 od 1 |
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|
|
|