Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Enotedenska "turneja" po Salzburgerlandu

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Enotedenska "turneja" po Salzburgerlandu « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2022 9:21 am    Naslov sporočila: Enotedenska "turneja" po Salzburgerlandu Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Stanujemo v Uttendorfu, od koder je 20 minut do: Bramberga, Pass Thurna (KitzSki), ZellamSeeja, Kapruna in Weisseeja. Ta smučišča bi obdelali med tednom.

Na poti tja bi se prvi dan ustavili v Flachauwinklu, zadnji dan pa na poti domov Alpendorf ali Wagrain.

Kaj pravite na tak plan? Kaj priporočate in kaj odsvetujete? Najbolj me seveda zanima glede gneče. Startamo jutri.
Je kak sistem (a la SKIAMADE) kjer bi lahko kupili karte za več smučišč hkrati?
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2022 12:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


2019 sem naredil podobno turnejo, sicer v 4 dneh. Stanoval v Niedernsillu. Prvi dan na poti sem smučal v snezenem Flachau. Naslednja dva dni sem dal čez skoraj celoten Saalbach. Tudi tukaj 2 dni premalo da daš čez celotno smučišče. Zadnji dan ko je v dolini kazalo slabo vreme sem zelo kolebal kaj naredit ampak ce sem ze bil tako daleč sem šel pa pogledat kako je na Kitzsteinhornu, kjer pa je bila pravljica. Ko enkrat stanuješ v tem predelu je moznosti in izbire kar nekaj. Zagotovo se v prihodnjih letih vrnem še večkrat na to področje, ki me je zelo navdušilo ob tem pa spoznal kako se Avstrijci preseravajo glede smučarije. Bi se zagotovo ze vrnil ampak je corona usekala.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2022 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Po moje, če si v Uttendorfu imaš čisto dovolj dela za 1 teden, tako da ne rabiš vključevati še raznih Flachauov. Če boš namreč šel v Kitzbuhl iz Mittersila, rabiš namreč ene 2 uri, da sploh prideš do Streifa, potem pa še 2 uri nazaj, da ne govorim, če bi se odločil potovati iz Mittersila še proti Brixnu (SkiWelt). Smučišč tam okoli več kot dovolj. Jaz bi tudi raje šel po poti čez Lienz, je nekoliko hitreje. Če bi šel pa mimo Flachaua, bi pa jaz v tem času se raje ustavil v pri Slovencih manj obiskanem Hochkonigu. Mislim, da bi znalo biti manj gneče in boljši sneg.

Sicer pa, kakor se boš odločil, velike napake ne boš naredil. Nazaj grede greš lahko tudi na gsteine in nato na avtovlak.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2022 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Marko , se kar strinjam, da mogoče res izpustimo Flachau.

Glede poti čez Lienz:
Po googlu je pot čez Flachau: 4h , 373km in stroški: vinjeta 9,6€, karavanke tunel 15,2€, tauerntunel 25€ (v obe smeri), torej 50€
pot čez Lienz: 4,5h, 354 km in stroški: vinjeta 9,6€, felbertauerntunnell 22€, torej 32€.
Razlika je 18€, torej čez Lienz nima smisla. V tem primeru je tudi precej manj avtoceste.

Mislim, da bo še najbolje 2 dni Bramberga, 2 dni Kitzbila, 2 dni ZellamSee, zadnji dan domov pa Flachauwinkl ali Zauchensee.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2022 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


En dan Zell am See-ja maš več kot dovolj. Raje priporočam kakšen dan Kapruna in Kitzsteinhorna. Sploh če še nisi bil. Sploh tisti muzej na 3200m ti ostane v spominu.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2022 8:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Jaz bi se raje podal v smeri Gerlosa. Takoj za Mittersilom imaš precej velik Wildkogel, nato pa Gerlos plate, Koenigsleiten in potem lahko smučaš vse tja dol do Zillertala, prismučaš lahko v Zell am Ziller in je kar tura. Meni sta potem v Zillertalu všeč Mayerhofen in predvsem Tux.

Ne vem kako je danes, ampak še včeraj je bilo po Salzburšem in na Tirolskem po dolini južno, višje je pa pihalo ko satan in vsaj do konca vikenda ne bi lazil na 3000 mnm. In tudi v Zell am Seeju je ta vikend nenormalnp pihalo. Bolj kot v smeri Gerlosa.

Imaš pa še turo proti Kitzbuhlu meni je ravno začetek nad Mittersilom najbolj všeč in sicer tisti beli vrh Latshem alm al neki takega. Tisti, ki je pozimi kot en lep ledenik in zdaj je poln snega.

Nazaj grede bi morda raje skočil v St. Johan ali Silian. Oba se meni ob koncu februarja zdita lepša od Amade smučišč. Super je tudi pot nazaj z vlakom po tunelu. Tu imaš Bad Gastein in Dorfgastein, na naši strani tunela pa Moelltal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2022 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Samo še glede poti, meni je pot preko Felnertaurna veliko bolj všeč kot pa čez Tauren in potem po dolini proti Zell am See.
Manj prometna in bolj tekoča, ravno danes sem prišel po njej domov.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2022 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Precejkrat sem šel tako na vlak, kot čez Felbertauern in iz Zell am Seeja je še vedno avtoladunga najhitrejša pot do doma.
Za povratek sem jo predlagal, ker se mi zdi Badgestain bolj zanimiv od Amadeja. Ampak to je moje mnenje, ki je verjetno pogojeno z tem, da sem bil res že veilkokrat po Amadejevih smučiščih, okrog Badgestaina pa niti ne prav pogosto in vsake oči imajo svojega malarja.

Sam če greš proti Wildkoglu in potem čez Gerlos napadeš Zillertal, ali pa greš čez Pass Thurn proti Kutzbuehlu, si po moje tako zmartran, da greš kar direkt domov. Če želiš v obe smeri in zares smučat ne pa se samo jagat tja in nazaj, je pa en teden rahlo prekratek. Tudi za eno od omenjenih izbir je en teden prekratek, če si vmes vzameš čas za proge, ki so ti najbolj všeč.


Nazadnje urejal/a ledenko Ned Feb 27, 2022 11:07 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2022 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Glede karte; obstaja oz. vsaj obstajala je varianta, ki je zajemala kao čez 1000 km prog v nekem radiusu tega področja s skiamade vred. Pribitek pa je bil/je samo nekje euro ali 1,5 eura po dnevu, glede na bolj lokalno varianto karte.
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2022 10:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Takole je bilo:
1. dan KitzSki smo štartali s PassThurna v smeri Kitzbila in že prva sedežnica ni delala, zato smo po neki skiroute oddričali nekam v dolino. Nekje je sledila še ena proga dvakrat po nepotrebnem in zamuda je bila tu. Na gondoli Pengelstein smo ugotovili, da se do Kitzbila ne bo izšlo in smo obrnili. Vreme kičasto, horde Nizozemcev, smučišče me pa ni prepričalo: same neke povezovalne proge in potovanje tja in nazaj. Morali bi se ga lotiti drugače.








2. dan Wildkogel: Vreme kičasto, horde Nizozemcev in horde sankačev, ki so se spuščali po (sankaški) progi v dolino. Smučišče precej boljše, tak gorski ambient, precej golo. Slik bolj malo.




3. in 6.dan Schmitten (ZellamSee): Vreme kičasto, horde Nizozemcev. Top smučišče. Raznolike proge v vse smeri. Prekrasni razgledi, ki pa jim moje fotografsko znanje žal ni doraslo.









Proga proti Viehofnu, kjer te skibus potegne do Vorderglemma. Sledi Skicirkus Saalbach. Bomo. Nekoč.




4.dan Kaprun Maiskogel in Kitzsteinhorn: basen o vremenu in Nizozemcih…











Kaj je to? Njiva, kjer so posejali sneg za drugo leto?




5.dan WeissSee Gletcherwelt: enako vreme, vendar brez hord. Nekako ga nismo imeli v planu. Potem pa mi Nemec iz sosednjega apartmaja pove, da je bil tu na kratkem dopustu-samo 3 dni. Kje si pa smučal? Na WeissSee. OK. In kje še? Nikjer, samo tu. Meni ni bilo nič jasno. Potem pa še reče, da par naprav ne dela, ker so žičkoti na bolniški. (tema, ki je bila pred vojno v Ukrajini ena in edina na vseh poročilih, sedaj je ni pa nikjer več...). No in smo se odločili, da en dan vzamemo za predah-tako malo na izlet. Cesta se vleče in je slaba. Kraji so res bogu za ritjo. Gor pa prelepo, mir, dobre proge, naprav malo in le-te starejšega letnika, nobene gužve. Nemec je že vedel…












7. dan na poti domov ZauchenSee: malo sem se bal bližine Flachaua, ampak strah je bil odveč. Češnja na torti.







Pogled na Kleinarl

Naj mi vrhovni svet foruma oprosti ta greh: zaključili smo že ob dveh. Dovolj je bilo.
Teden je bil bomba. Ne vem, kdaj bomo še lahko doživeli tako vreme, predvsem pa dovolj nizke temperature. Saj ne rečem-proge v dolino so bile ob štirih močno razrite (horde…), ampak to ni bil moker pocast sneg, ampak sipek in rahel.
Aha, še karta: Salzburger superski pokrije vsa ta smučišča in še več.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2022 11:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Lepo, prelepo, in še vreme vam je služilo. Sallbach Hinterglem, ja priporočam, do Fieberbrun-a. V obe smeri.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2022 12:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Bravo za poročilo iz tega Skisafarija. Končno še nekdo, ki se ne boji na smučarskem dopustu še kam z avtom zapeljati.
Glede Kitzski se popolnoma strinjam. Meni nekako nepregledno, popolnoma "overrated" s kar precej napravami, ki ravno ne pritičejo Kitzbühlu.
V prihodnosti res priporočam Skicirkus, tu se celo oprosti, če avto nekaj dni stoji. Weissee izleda res zanimiv.
V prihodnje res razmišljam o SSSC in podobnih safarijih.
Čakata naju še Hochkönig in Snow space to sezono pa bomo videli in seveda poročali. LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2022 6:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Ti kr zavidamo no, ne čist, smo se imeli podobno na Koroškem le hord Nizozemcev
ni bilo, ampak slovensko govoreči skupki

A da bomo znali drugič iti dlje gor, se priporočamo za naslednje informacije:
(in popraviš morda tudi naslov trvojega prispevka tako, da dodaš imena vseh tehle smučič noter,
se bo čez leta hitreje našlo tvoj post, če bo kdo iskal informacije)

Pončo je napisal/a:

Kizt(Resterhohe/Pengeltein)
Na gondoli Pengelstein smo ugotovili, da se do Kitzbila ne bo izšlo in smo obrnili.
Vreme kičasto, horde Nizozemcev, smučišče me pa ni prepričalo: same neke
povezovalne proge in potovanje tja in nazaj. Morali bi se ga lotiti drugače.

če se ti da spomnit, mal bolj navedi po vrsti številke prog, kje ste "polutali"
in kako bi se lotil drugič ? Direkt do Kitzbuhla si se verjetno bal gužve tam spodaj ?
Jaz sem se pred leti Kitza mislil lotit kar iz Hoillersbacha. Bi bila to še večja napaka ?
(ker sem mislil podobno stanovat, a it naslednje dni proti Hintertuxu)
Kaj pa iz Jochberga ?
Kako ti je izgledal hrib Kitzbuhler Horn, namesto Wurzhohe/Pengelstein/Hahnenkamn/Ehreschohe ?


Pončo je napisal/a:
Wildkogel

Kje se ti zdi bolje startat iz doline, Neukirhen ali Bramberg,
ter zakaj ?


Pončo je napisal/a:
Schmitten (ZellamSee)

Kje bi startal naslednjič ?


Pončo je napisal/a:
WeissSee Gletcherwelt
...dopustu-samo 3 dni. Kje si pa smučal? Na WeissSee. OK. In kje še? Nikjer, samo tu. Meni ni bilo nič jasno. Potem pa še reče, da par naprav ne dela, ker so žičkoti na bolniški.
...Cesta se vleče in je slaba. Kraji so res bogu za ritjo. Gor pa prelepo, mir, dobre proge,

prosim za prevod Zakaj je Nemec smučal 3 dni tukaj ? ker uživa v samoti in negužvi ?
Ker mu niso delale vlećnice 1. in 2.dan ? Ker je karta toliko cenejša ?

Ti ni malenkost ceneje kupovati karte za vsako pobočje posebej tisti dan, kot dražji
Salzburger-superski za več zaporednih dni ? (še posebej kako zimo ko ne naletiš na
toliko lepih zaporednih dni, in kak dan vmes skoćiš v savno) razen seveda da ne stojiš
v vrsti za nakup vsak dan.
Si našel kako poceni varianto (Salzburški skipass:) ali kr online nakup na uradni strani ?

Pončo je napisal/a:
Kaprun

No, bo kdo od mojstrov odgovoril tist o njivah ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2022 8:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


#smučar9: bom poskusil odgovarjati po vrsti.
1. bom dodal smučišča v naslov
2. saj zgrešili nismo nikjer, le čas smo izgubljali po nepotrebnem. Mislim, da ni delala sedežnica G4 in smo se spustili po progi 76 do G1
3. drugič bi se lotil smučišča tako, da bi pač smučal samo po enem delu, ne pa da iščem sveti gral (streif) za devetimi gorami.
4.iz Hollersbacha je čisto v redu, ja.
5. start iz Jochberga bi bil seveda boljši, saj ne začneš na skrajnem koncu, ampak nekje na sredini.
6. na Kitzbuhler Hornu nisem bil.
7. V Neukirchnu je proga v dolino stran od gondole in te do nje sicer potegne shuttle, pa tudi preparacija je slabša. Bramberg je bolje.
8 Schmitten je ime smučišča(ZellamSee je ime kraja). Startali smo na Areitbahnu, ki je najbližje Uttendorfu, kjer smo stanovali. To je takoj na vpadnici v ZellamSee.
9 . Nemca nisem tako podrobno zasliševal.
10. karto sem kupil prvi dan na blagajni, kjer je Helga tudi za vseh 7 dni poštempljala QR kode. Jo spravil v rokav bunde in pozabil nanjo. Če bi bile posamezne karte malenkost cenejše? Sam si napisal besedo "malenkost", torej si si sam odgovoril na svoje vprašanje.

Uf si me namatral. A si novinar?


edit: točka 1: ne gre, ker zmanjka prostora; je preveč smučišč
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2022 9:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


@Pončo,

Pozabil sem povedat kaj pomeni tisto "snežno polje" na Kitzsteinhornu.
Tako kot imaš ob cestah vetrne ograje, ki z zračnim rotorjem nabirajo sneg pred cesto, so tudi tule te njive turbulatorji, ki zadržujejo sneg na ledeniku kadar piha.
Na več ledenikih lahko najdeš taka polja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Enotedenska "turneja" po Salzburgerlandu
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB