Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Italija VS Francija

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Italija VS Francija « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lukiluke
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2022 12:19 am    Naslov sporočila: Italija VS Francija Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2011 20:05
Prispevkov: 9


Sem se odločil, da postavim vprašanje kar v “italijanski” forum.
Potem ko sem v Avstriji presmučal skoraj vse, kar je omembe vredno, sem se pred desetimi leti odločil za smučanje v San Cassianu. Od takrat naprej redno smučam na področju Dolomiti superski, saj v Avstriji nikjer nisem bil deležen podobne ponudbe. Sedaj me bega misel, da bi raziskal še boljše francoske smučarske regije, pa bi vprašal tu na forumu, kje bi dobij vsaj približno tako ponudbo, kot v Dolomitih? Poleg same smučarije, mi je pomembna tudi sama nastanitev in kot vem, se francoski apartmaji/hoteli ne morejo kosati z južno tirolskimi? No, bil bi vesel vsakega namiga in ker sem se ravno vrnil iz Italije in so vtisi še sveži, bo lažje primerjati. Hvala…
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2022 5:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Primerjave ne moreš delat. Sem vsako leto vsaj en teden v Dolomitih in en teden v 3dolinah ali Tignes/Val d'Isere ali Morzine/Avoriaz. Če iščeš dolomotski nastanitvi podobno je zate Courchevel pa glej od 2000€/teden navzgor. Če si bolj "ohrne" sorte kot jaz boš gledal recimo Les Menuires in app za dvakrat toliko oseb kot vas bo.

Proge ti bodo na začetku verjetno zgledale precej slabše urejene, ampak ko kapiraš francoski sistem teptanja ti je kul.

Jaz brez francoskih Savojev enostavno ne morem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cvajs
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2022 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Mar 2009 23:02
Prispevkov: 56


Kot je omenil že @JurijB primerjava ni mogoča... Mene 3 Doline niso prepričale... Odvisno tudi kakšn tip smučarja si... Po mojem mnenju je tam raj samo za ljubitelje off-piste smučanja, kar se tudi kaže v tipu obiskovalcev... Toliko kot tam ljudi smuča s širokimi "plohi" še nisem videl nikjer drugje . Več o moji tedenski izkušnji v FR pa v temi Meribel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2022 7:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Meni so 3doline in Val d'Isere/Tignes top. Res pa, da nikoli nisem bil na vrhuncu seozone.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2022 9:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


@jurijb: kaj točno pomeni "francoski sistem teptanja"?
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2022 12:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Marvin je napisal/a:
@jurijb: kaj točno pomeni "francoski sistem teptanja"?


Sem čakal, da en to vpraša.

Generalno se po mojih izkušnjah in videnju teptajo vsak dan zelene, modre in večji del rdečih. Ostalo se tepta "po potrebi" na dva ali tri dni. Nekatere črne se ne teptajo.
Ob in po sneženju se prvi dan tepta zelo malo, drugi dan malo več, tretji dan že normalno smučajo tudi "začetniki".

No to je to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2022 4:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


@jurijb: Hvala za razlago.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2022 5:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Špik je napisal/a:
Meni so 3doline in Val d'Isere/Tignes top. Res pa, da nikoli nisem bil na vrhuncu seozone.


Še to: dal sem skozi prvomajsko smuko - ups pijanščino. Da se ga greš nagonit v FR moraš bit res usekan. Z dosti sreče imaš dobre razmere, večinoma pa nekje do poldneva še zdrži.
Potem sem dolgo hodil v top sezoni za Francijo - konec marca začetek aprila. V dobrih starih časih je bilo dosti ljudi, ampak naprave in proge večinoma vse prebavijo.
Zadnja leta hodim konec januarja, letos celo že drugi teden januarja in letos je bila po mojih merilih ena najboljših smuk zadnjih 30 let - pridemo po suhi cesti v Les menuires, spakiramo vse v apartma, začne snežit in tako naslednjih 36 ur v eno! V ponedeljek zjutraj pa čez pol metra najboljšega pršiča in šajba nebo do sobote! Take razmere enostavno moraš imet rad.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 20, 2022 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

JurijB je napisal/a:
Marvin je napisal/a:
@jurijb: kaj točno pomeni "francoski sistem teptanja"?


Sem čakal, da en to vpraša.

Generalno se po mojih izkušnjah in videnju teptajo vsak dan zelene, modre in večji del rdečih. Ostalo se tepta "po potrebi" na dva ali tri dni. Nekatere črne se ne teptajo.
Ob in po sneženju se prvi dan tepta zelo malo, drugi dan malo več, tretji dan že normalno smučajo tudi "začetniki".

No to je to.

Ključna je tale Jurijeva beseda generalno. Po mojih izkušnjah iz 6 največjih francoskih smučišč se tudi kakšna modro zelena ali pa kakšna najbolj obremenjena proga kak dan izpusti, kakšna črna, kjer skoraj nihče ne smuča, se pa tepta vsak dan ... Drugače sem pa opazil, da smučišča, ki se razprostirajo čez 2 državi (fr-Švica ali FR-It) imajo podoben standard na obeh straneh meje (le malo nižji od Dolomitov). Še glede apartmajev. V večini centrov imaš poleg tistih apartmajev, kjer je na 20 kv. m 8 postelj tudi novejše, ki ustrezajo običajnim standardom. So pa malo dražji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Italija VS Francija
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB