Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Neprepoznaven

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Neprepoznaven « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
montelli
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 10:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2020 19:16
Prispevkov: 62


Ledenko: Tvoje navedbe plač se zdijo za slovenske razmere neverjetne. Sam bi verjel, da je tako. Pri vsem tem pa nihče ne omenja dejstva, da si za tak denar last tega istega kmečkega turizma. Si človek brez prostega časa, garač, ki mora požret vse. V tem primeru pa nihče na dolgi rok ni pripravljen biti v takšnem delovnem razmerju.
Kaj smo pripravljeni plačati? Če si na koncu zadovoljen tudi več, če se pa počutiš nategnjenega pa je vsak evro preveč!
Sicer pa smo malo zašli s teme. Tema je bil Krvavec in njihove težave. Mogoče bi bilo na mestu vprašanje, če ima smisel vlagati v projekt jezerca in širitev, če je že obstoječe smučišče "preveliko". Njivice še danes niso poteptane, kaj bi bilo, če bi bilo treba teptat jezerco in vzdrževati povezavo na krški,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 12:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

ledenko je napisal/a:
- Lech nudi za enostavna dela na smučišču najmanj 1.800,- neto plus plačano prehrano, prenočišče in zaščitno delovno obleko.

Glede na to, da se v Avstriji nihce ne pogovarja o neto placah, si upam staviti da je tako tistih 2800 kot teh 1800eur bruto (brez prevoza in malice, kar je pri nas nekako samoumevno). Na zalost, ali pa sreco, imam precej zelo dobrih prijateljev v Avstriji (in drugod), tako da so mi dokaj dobro poznane resnicne stevilke v placah, ne tiste rekla kazala sanje o 5000+eur neto plac za delo, ki ga pri nas opravljajo za minimalca.
In tista moja o oglasu za 1800eur bruto je resnicen oglas, ki sem ga videl ko sem bil par let nazaj v Saalbachu.
O tem ali si pripravljen placati pa je tako, da se pac vsak zase odloci kaj je sprejemljivo in kaj ne. Definitivno pa vse le ni tako zelo crno belo, ker poleg place, je zraven se profit delodajalca, ki mogoce ni potrebno da je 500%. Pa naj bo to kava za 6eur ali pa, apartma iz leta 1960 zaracuna 1500eur za en teden.
Ampak definitivno pa ni problem v tem, da ljudje nocejo delati. Kot sem napisal prej, nocejo delati za mizerne place in pogoje, katere so jim bili navajeni ponujati. Casi se spreminjajo in pocasi tudi suznji zacnejo iskati druge priloznosti, pa ceprav nimajo vklucene letne smucarske karte in zanic bunde v placo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 7:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


V teh dveh primerih poznam lastnike in je neto tako kot sem zapisal.

Sicer se pa strinjam, da je zaposlitev stvar ponudbe in povpraševanja, če pa kdo ve za kako sužnjelastništvo, ga kar naj pogumno prijavi organom pregona.
Z zapisanim nisem želel nič drugega kot obelodanit probleme z katerimi se turistični ponudniki srečujejo in tisti, ki se ne strinjate z nizkimi plačami v turizmu (tudi jaz se ne, da ne bo pomote) razmislite kaj bi pomenila višja plača za ceno vašega dopusta.
Profit delodajalca 500% Lej, v večini turizma se tolčejo iz leta v leto in večino profita vložijo nazaj. V Avstriji velja nenapisano pravilo, da se lahko resnično dobro razvijaš šele, ko imaš več kot 20 km prog. Šele takrat ti dovolj ostane, da redno obnavljaš iztrošeno opremo.
Tisti đeki, ki profit potrošijo za svoj luksus, so kmalu med iskalci zaposlitve. Če pa slučajno nek lastnik neke turistične ponudbe zasluži nekajkrat več od tam zaposlenega natakarja se mi glede na njegova tveganja in odrekanja sploh ne zdi narobe. In vodenje enega večjega smučišča ni nič manj zahtevno kot vodenje srednje velikega podjetja, za to se pa splača plačat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Turizem je precej specifičen poklic, sploh s takim delovnim tempom, in bi to marsikdo dojemal kot suženjstvo oziroma muko (pa to velja za vse poklice, sanjska služba za nekoga je za drugega pekel). Moraš biti človek za to.

Tukaj je pa problem, da se je turizem preveč razrasel in je takih ljudi zmanjkalo. Tudi kadri so omejen vir, sploh v specifičnih panogah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Neprepoznaven
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB