Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za tečaj smučarskega učitelja!?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 Smuči za tečaj smučarskega učitelja!? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Katero smučko bi vzeli za tečaj učitelja smučanja (enka)!?
Elan SLX fusion pro
34%
 34%  [ 8 ]
Elan SL fusion pro
13%
 13%  [ 3 ]
Elan Speedwave 14
39%
 39%  [ 9 ]
Fischer RC4 Worldcup SC
13%
 13%  [ 3 ]
Skupaj glasov : 23
Avtor Sporočilo
Rudi
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2006 12:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Jst ne bi vedel. Zihr pa se bo cena gibala okol 150 jurjev za 14ko. Aja, nekaj me še zanima, če sm lastnik modre kartice, a mam slučajno kakšen popust pri elanu (prav pri elanu, ne v hervisu)? Sj vem da sm optimist, sam zanima me pa vseen... Hvala.
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Lan__
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 19, 2006 8:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Rudi je napisal/a:
Kaj pravite a bi šel preveč v ekstreme, če bi si nabavil smučke dolge 155cm? Pri moji višini 178cm in teži 78kg?


Nop, ne bi šel čisto nič v extreme s to dolžino, če bi jo kupil z namenom extremnega carvinga. Extreme je od 100 do 150-155cm. Za normalno smučanje pa to itak da ni, še žele je bolj stabilen:) Lahko greš pa tudi na tako imenovane blade (90-110) če ti je do feelinga res tistega totalnega polaganja - samo pozor na tehniki, da si je ne uničiš. Problem nagibanja v zavoj je na kratkih carving smučeh zelo velik.
To da morajo biti smuči 10-15 cm krajše od tebe je za moje pojme čisti absolutni turistični larifari, če se lahko tako izrazimo. Tako kot ti v trgovini prodajajo smučke, ja gospa 10-15 cm krajše od vas pa bo vse vredu?!?!? Mislim, wtf? Da bi prodajalec mogoče vprašal po znanju, željah, zahtevah, itd itd, tega ne vidiš.

Smuči se ne kupujejo na dolžino, oz. ne samo na dolžino, veliko pomembnejše od ene dolžine je vaše znanje (trdota, radij), predvsem pa stil smučanja (hitri dolgi zavoji, krakti (slalom)). Če ti sam pri sebi veš da slaloma (hitrega vijuganja) nikoli ne voziš, kaj boš potem iskal z neko 150 cm smučko z radijem 9-12m? Škrata bolfenka boš s tem lovil ali kako?

Potem pride trdota smuči, ki je tudi pogojena z vašim znanjem - več kot znaš trša je lahko smučka, ker jo boš znal potem skozi zavoj vodit, + dosti večja stabilnost in mirna lega skozi zavoj je na trših smučeh, tisti ki pa manj znajo, pa imajo težave na takem tipu, ker je treba enostavno dosti več na njej delat, da jo spraviš skozi zavoj tako kot treba - gibanje, tešiče, nakloni - (potem pa slišiš komentarje, da to nikam ne gre v zavoj, sploh se ne "fpogne" itd...) ko prodajalec race rc4 enemu napol začetniku proda, samo da ima večjo kvoto.

Pomemben je tudi radij, kar je zamoje pojme za turista skoraj edini kriterij pri nakupu + seveda primerna dolžina za radij smučke. Če si ljubitelj dolgih zavojev, pa imaš neko srednje do dobro znanje, si čisto lepo na radiju med 16 do 18m (170-175), ali pa nekje do 13m za hitro vijuganje oz. slalom.
In na koncu še višina smuči napram smučarju, ki pa je zopet od vsakega posameznika odvisna. Jaz osebno normalnemu človeku ne bi dal v roke smučke krajše od 170 (odraslemu seveda - veleslalomsko!). na tisto pravilo 10-15 se požvižgam.
Pa preden se najde kdo ki bo rekel, ja ja, saj na daljših pa tako ne moreš smučat - visok sem okoli 173 in vozim 186cm veleslalomsko tekmovalno smučko, in jo čisto lepo zacarvaš skozi zavoj, če jo znaš.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Rudi
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 2:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Hja, na koncu sm se odločil da bom vzel Fischer rc4 wc sc. Ker jih dobim za lepo ceno (nove seveda) s 30% poustom. Vzel jih bom 100%, edini problem, ki ga imam je, katere vezi vzeti? Na razpolago imam FX12 in FX17! Je tukaj velika razlika med omenjenima modeloma? Ali je bolj ali manj razlika samo v DIN lestvici? Kako je s tem, nagibam se pa k 12tici, ker je cenejša
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Lan__
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

DIN skala do 12 ti je čisto zadosti - od znanja odvisno, lahko da je še preveč Ne vem koliko znaš - če kupuješ WC SC smučko, potem že sklepam da si malo boljši smučar.
Po 17-tki nimaš nobene potrebe. Tako da, če nimaš želje forsirat pa si skale na 15 rinit in lomit vseh sklepov ko ti potem ne odpre, si na FX12 zadel jackpot.
Seveda moraš pa tudi povedati točno kateri model FX12, ker je več verzij te vezi. Razlike so v višinah nad smučko - podložne plošče - širina štoperjev (tisti dve stvarci ki smučko ustavljata) in pa seveda DIN skali, ter tehnologiji izdelave in malo materiali. Je pa 12 čisto dovolj - seveda je kriterij tvoje znanje.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Rudi
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 3:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

FX 12 Flowflex...upam da sm povedal zadosti. Ja, imam se za dokaj dobrega smučarja, resda mi na trenutke zmanjka tiste prave ostrine. Resda, sem pa do sedaj smučal bolj kot ne z višje rekreativnimi modeli (integra 9 :p). Ampak, dosti sm presmučal tudi s fischerjevo veleslalomko in pa elanovim slx-om, pa mi nobena ni delala preglavic, tudi celodnevna smuka ne. Veleslalomke so mi zlo dobre, vendar pa za popolno uživancijo rabim celo smučišče :p... So mi pa slalomski zavoji noro dobri, pa še letos ali pa najkasneje drugo leto nameravam položiti tečaj za učitelja smučanja, tk da... Lan__, glede din skale, pa mislim da imaš prav. Konec koncev se mi zdi, da je skor za 90% smučarjev dovolj že razpon tam nekje med 4-10! Bom vzel kr 12ko. Hvala vsem za pomoč! Upam da nism preveč težil, pa upam da mi bodo nove smučke dobro služile! Jih grem kr naročit...
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Lan__
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 4:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

FX12 Flowflex bo čisto zadosti ja:)
Din je od 3.5 do 12, višina nad smučko je 21mm teža smučarja pa je od 36 kil naprej. tehnologija ABS in Full diagonal

Tako da z nakupom teh vezi, če jih dobiš še za ugodno ceno, tako kot si rekel, maš čisto vse kar rabiš.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gaj
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Pa tko smo te preparirali za elan, potem pa takole

Upam da bos zadovoljen!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Izdajalc
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rudi
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2006 10:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Pa ne me tk grdo gledat zdaj ... Vzel bom najugodnejšo smučko, ki jo lahko v danem trenutku dobim. Konec koncev se vse začne in konča pri denarju! Dobesedno tik pred zdajci sem dobil karseda mamljivo ponudbo, za katero bi bilo škoda, da je ne-bi izkoristil. Če bi bilo po moje (beri: če denar ne bi bil ovira ), bi vzel slx-a, kar pa bi pomenilo vsaj 30 tisočakov višjo ceno. Ampak, ker mi kot študentu z nerednimi dohodki to predstavlja kar velik razkorak, sem prišel do tega sklepa!

No, to vsi "elanovci" poskusite sprejeti kot opravičilo

Hvala vam vsem, ki ste prispevali k mojemu širjenju obzorja! V preteklem mesecu sem izvedel ogromno stvari o smučarski opremi, dobesedno 10x sm predelal vse teme na forumu, se z zanimanjem posvečal vsem proizvajalcem, prosil za cenike ogromno zastopnikov... Skratka, postal sm dosti bolj razgledan in vsi, ki so mi blizu, se izogibajo tem povezanih s smučarijo oz. s smučmi samimi.

Upam, da bom tudi jaz lahko komu nekoč pomagal pri kakšnih problemih s smučarsko opremo...tako kot ste vi pomagal meni! No, zdej se pa ne bom opravičeval, če sm slučajno preveč zabluzil, ker preprosto sem!
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 22, 2006 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Rudi jest se čist strinjam s tabo, jet sm tut lokal patriot drgač, sam dnarja nima velik in men glih tko 30 tisoč paomen velik nausezdne je to od 3-6 ski dni.

Pomojm se ti pa vseen splača kupt dile z leseno sredico pa titanalom, kar pa milm da fishrce majo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučač
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 23, 2006 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


mal off topic: zanima me, če majo fischer race sc kej lesa v sebi?

aja pa še to, js mam te dile k sm zgorej napisu, so zlo podobne wc verziji, sam mal so mehkejše, pa railflex 12 mam, in sm dilce da boljših ne bi mogu kupit (zame). Mene osebno elanke preveč prbijejo v zavoj, kar mo sploh ni užitek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2006 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Malo browsinga po netu, bi ti dalo vse odgovore:)
Tehnologije race SC smučke:
FT FRAME
FREQUENCY TUNING INSIDE
WORLD CUP TUNING
AIR CARBON TI
SANDWICH CONSTRUCTION -> leseno jedro, tako da ja, imajo leseno jedro te smuči.

Race SC je zmehčana Wordcup SC smučka, za lažjo in enostavnejšo vodljivost - ne zahteva toliko truda in dela.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 Stran 4 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za tečaj smučarskega učitelja!?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB