Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za tečaj smučarskega učitelja!?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Smuči za tečaj smučarskega učitelja!? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Katero smučko bi vzeli za tečaj učitelja smučanja (enka)!?
Elan SLX fusion pro
34%
 34%  [ 8 ]
Elan SL fusion pro
13%
 13%  [ 3 ]
Elan Speedwave 14
39%
 39%  [ 9 ]
Fischer RC4 Worldcup SC
13%
 13%  [ 3 ]
Skupaj glasov : 23
Avtor Sporočilo
Rudi
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2006 10:37 am    Naslov sporočila: Smuči za tečaj smučarskega učitelja!? Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Lep pozdrav!

V prihajajoči sezoni imam namen opravljati tečaj za učitelja smučanja 1. stopnje. Kupiti si nameravam nove smuči. Sedaj pa sem pred dilemo katere smuči kupiti, da mi bodo tako na tečaju samem, kot tudi potem kar najbolje služile. Do pretekle sezone sem se navduševal predvsem nad elanovim modelom SLX fusion pro, katere sem imel možnost tudi preizkušati skoraj cel teden. No, ob koncu sezone pa sem "naletel" na elanovo testiranje speedwave smuči, kjer sem imel priložnost preizkusiti model 14. Smučka mi je takoj "sedla" in nad njo sem bil kratkomalo navdušen. Sedaj pa oklevam med nakupom SLX-a ali pa speedwave-a. Ampak se najbolj navdušujem nad speedwave-om, ker se z njo lahko skorajda enako dobro smučam, pa še cel dan, ker me niti ne utrudi, kar za SLX ne bi mogel ravno reči. No, tako me zanima, katero smučko mi priporočate, lahko tudi smučke drugih proizvajalcev. Zanima me tudi dolžina (nagibam se k bolj kratki - ali bi bila v primeru speedwave-a OK 160cm? )... Visok sem 178cm, težak pa 78kg, z vso opremo seveda malo več.

Hvala za morebitne odgovore, pa upam, da nisem preveč dolgovezil .

LP!
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Rudi
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2006 12:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Aja, pa še to me zanima, kako je s prodajo elanovih smuči v Begunjah? Se dajo dobit po kaj ceneje, kako je s popusti za člane ZUITS? Ali imajo učitelji kakšne dodatne popuste?
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2006 12:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Svetoval bi slalomski model smučke.Dolžina pa 160 ali največ 165 cm.
LP frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2006 2:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 19:47
Prispevkov: 236
Kraj: Mislinja

Tudi jaz priporočam slalomski model smuči. Popusti za člane ZUTS so objavljeni vsako jesen. Če pa pozaš koga, ki je član ali kdo od osebja smučarskega kluba, pa se pozanimaj tam. Tam so večji popusti.

V vednost tudi tale informacija: Kadrovski tečaj ti sofinancira tudi občina v kateri imaš stalno prebivališče, vendar moraš za to zaprositi. Sofinancirajo večinoma približno 20 % cene tečaja. Je pa najbolje, da za to zaprosiš preko kakšnega smučarskega kluba, tako imaš več možnosti.

Lp
_________________
Sezona 2008/2009:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
plavi
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2006 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 14:04
Prispevkov: 52


Predlagam SLX ali SL , vendar ne fusion sistema..
Dolžina zate 160 cm..
Pupust lahko imaš do 30 %... odvisno prek koga boš kupoval in od stopnje, ki bo na kartici...
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rudi
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2006 4:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Zakaj pa naj ne bi vzel slx-a s fusion sistemom vezi?
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2006 5:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zdravo!
Delal boš TEHNIKO smučanja (da boš čutil kako delaš posamezne dele različnih načinov vožnje) ne pa užvancijo na smučanju.To bo prišlo kasneje.
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 30, 2006 9:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Tudi jaz jih imam brez fusiona, vozil oboje in mi slednje bolj odgovarjajo, nekako bi lahko opisal da so bolj natancne oz. prej reagirajo..

Drugace me pa firbec matra, kaksne so "ta nove", gre zgolj za nov design ali kaj drugega..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Matic
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 30, 2006 12:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


@Gaj: Baje da je nekaj drugačna sredica, vozil jih pa še nisem in ne vem če in koliko se kaj to pozna...
Da ne zaidemo v offtopic...

Kar se tiče vprašanja pa se kar strinjam z zgornjimi odgovori.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Rudi
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 31, 2006 11:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Malo sem pogledal na elanovi strani... Tam sta dva "razreda" race in wc race.
Prvi model slx (race), je s fusion sistemom, drugi slx (wc race) pa je brez fusion sistema in ustreza fis normativom. Če jst prov razumem, "navadnega" slx modela oz. sl, sploh ni več v ponudbi??? Če jst to pravilno razumem? Jst bi najraje vzel kr SL model... A kdo ve kaj več, ker mene je ta dodatni "razred" wc race še bolj zmedel?!

Hvala.
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Matic
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 01, 2006 3:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Mislim, da tudi lani niso imeli posebej na strani omenjenih SL in SLX (ampak samo Fusion variante), vendar se jih je kljub temu dalo dobiti brez Fusiona - samo smučko, vezi si pa pač kupil posebej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Rudi
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 01, 2006 3:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Ja, zdej se pa tud jst spomnem, da so meli "plate" verzijo slx-a ku je bla od fusion slx-a cenejša za 50 jurjev. A pol se mi splača vzet sl, al pa slx, brez fusion? Aja, katere vezi pa priporočate za omenjeni smučki?

Aja, pa še to! A imajo v Elanu v Begunjah še 30% popuste za učitelje smučanja?
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 01, 2006 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

WC Race SLX so FIS odobrene in gre zgolj za dilce (potrebujes se plato in vezi) SLX Fusion so pa pac fusion..

Tistih 50k kot pravis se ti se prehitro obrne Dobri plati sta 10-15k in dobre vezi 25-60k pa preracunaj kje si.. Samo imas pa profi smuci ce to potrebujes..

Jaz sem si kupil brez fusiona, vozil oboje, ni mi zal da sem vzel omenjene..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Rudi
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 01, 2006 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Ja, sj to vem, da bom na koncu na istem... Ni pa mi najbolj jasno zakaj naj bi bla zadeva brez fusion boljša, konec koncev a ni res, da ima smučka brez fusiona omejeno gibljivost v sredini, no ne vem, takšno je moje mišljenje.
No, kakšne vezi pa mi priporočaš, da vzamem za smuči?
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 02, 2006 12:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

To proznost spet pridobis z dobrimi vezmi ki pa so veliko bolj prilagodljive in nastavljive kot pa fusion..

Tyrolia Racing Freeflex 14, pa tudi light diagonal in mojo bi opravila svoje.. Odvisno od tega koliko denarja si pripravljen odstet..

Mimogrede, za koliko se dobi sedaj speedwave 14?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za tečaj smučarskega učitelja!?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB