Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Kranjska Gora , aktualne informacije - 2021/2022

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Kranjska Gora , aktualne informacije - 2021/2022 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 11, 2022 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Ja, priznam, letos res še nisem nabrusil robnikov. Sicer bi lahko vzel veleslalomke, ampak se mi za te kratke in položne proge na kranjskogorski strani ni zdelo smiselno, v podkorenski senci se mi pa tudi ne bi dalo biti cel dan. No, mi je bilo potem vseeno žal; verjamem, da je bilo z dobrimi robniki precej bolje.

Po drugi strani pa na koncu vseeno v nobenem primeru to ni sneg, ki bi si ga najbolj želel za rekreativno smuko. Ne glede na to, da se da z določeno opremo normalno voziti po robnikih, sta za moj okus kompakten naravni sneg in ta beton kot noč in dan. Razumem pa, zakaj v Kranjski naredijo tak sneg, da pač podlaga čim dlje zdrži. Je pa potem res težje pojasniti vsa ta mesta, kjer ven gledajo kamni (ki jih je bilo danes res kar nekaj).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 11, 2022 10:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


JakaB je napisal/a:
Ja, priznam, letos res še nisem nabrusil robnikov. Sicer bi lahko vzel veleslalomke, ampak se mi za te kratke in položne proge na kranjskogorski strani ni zdelo smiselno, v podkorenski senci se mi pa tudi ne bi dalo biti cel dan. No, mi je bilo potem vseeno žal; verjamem, da je bilo z dobrimi robniki precej bolje.

Po drugi strani pa na koncu vseeno v nobenem primeru to ni sneg, ki bi si ga najbolj želel za rekreativno smuko. Ne glede na to, da se da z določeno opremo normalno voziti po robnikih, sta za moj okus kompakten naravni sneg in ta beton kot noč in dan. Razumem pa, zakaj v Kranjski naredijo tak sneg, da pač podlaga čim dlje zdrži. Je pa potem res težje pojasniti vsa ta mesta, kjer ven gledajo kamni (ki jih je bilo danes res kar nekaj).


Sem ti kar malce grdo napisal, pa to ni bil moj namen. Vendar meni je danes res prijelo, razen na najstrmejših delih, kjer pa smuče niso problem ampak smučar Se pa strinjam, da je najboljši suh kompakten sneg, ampak glede na letošnje sneženje tega ni za pričakovat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 11, 2022 11:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Ne, ne, pa saj nisem grdo vzel - je povsem držalo. Sem bil sam nase jezen, da sem prišel z nenabrušenimi robniki, hkrati pa tudi priznam, da bi bil kot smučar definitivno lahko bolj suveren na trši podlagi, sem dejansko malo preveč razvajen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


V soboto dobri pogoji na poligonu. Sneg lepo utrjen. Le spodaj je nekaj bolj ledeno sicer pa ni vidnih ostankov tekme. Ljudje se kmalu po 12 uri porazgubijo.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 12:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Danes super smuka. Obisk pa zelo skromen, na poligonu trenira reprezentanca, pred odhodom na OI.





_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 12:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Danes spet odličen dan.
Je pa očitno to to kar se tiče umetnega snega za letos

curiae friends of the court crossword
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 01, 2022 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ima slucajno kdo kaksno aktualno informacijo kaksno je stanje na poligonu? Je odprt ali ne, ker kadarkoli se peljem mimo ne vidim nikjer nikogar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter G.
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 01, 2022 3:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2022 15:30
Prispevkov: 5


pj je napisal/a:
Ima slucajno kdo kaksno aktualno informacijo kaksno je stanje na poligonu? Je odprt ali ne, ker kadarkoli se peljem mimo ne vidim nikjer nikogar.


V nedeljo je bilo normalno odprto. Sicer postavljena trening proga, ostali del poligona prevozen normalno. Ni bilo pa skoraj nobene gužve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 01, 2022 7:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

@Peter G. hvala za info. Bom kot kaze po 100 letih spet enkrat v Kranjski Gori smucal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 06, 2022 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

Treba je priznati, da je Kranjska gora, kar se tiče pripravljenosti smučišč in odprtosti naprav letos bistveno boljša kot lani. A niti ni čudo: očitno so stacionarni gostje, ki pridejo sem za več dni, stabilni uporabniki in zagotavljajo kar precejšen obisk tudi ob delavnikih. Tako je lanski lopovski poslovni model: odprt Dolenčev rut + ena vlečnica za 27 evrov brez kakršnihkoli popustov, kar so stalno delali lani, izumrl sam od sebe. Hkrati so le uspeli zagotoviti tudi simbiozo treningov in turističnih smučarjev na poligonu, tako da se tudi tu da smučati in dobi človek občutek, da je na resnem smučišču.

A Kranjskogorci ne bi bili oni, če se ne bi vendarle vsaj enkrat do dvakrat ustrelili v koleno. Najprej so tu blagajne: dela zgolj glavna blagajna, vse drugo je zaprto in ni nobena redkost, da človek čaka poč ure in več celo ob delovnikih. Druga luknja v kranjskogorski glavi je parkiranje: pol parkirišč pod žičnico je praznih, ker so plačljiva, kekci pa se ne zmenijo, da bi smučarska karta pomenila popust ali celo odpustek za parkirnino. V Trbižu, na Španovem vrhu, na Krvavcu, na Sorici parkiraš zastonj, tule pa te po denimo štiriurnem smučanju ocuzajo še za parkirnino, katere urna cena je enaka kot v strogem ljubljanskem centru. Skratka, Kranjskogorci so še vedno dosledno zvesti svoji "trade mark": nismo prijazno smučišče, če prideš k nam, si lahko vesel, da si v takem odličnem kraju, zato te bomo pa maksimalno ogulili!

_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 06, 2022 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Jozze47 je napisal/a:
Druga luknja v kranjskogorski glavi je parkiranje: pol parkirišč pod žičnico je praznih, ker so plačljiva, kekci pa se ne zmenijo, da bi smučarska karta pomenila popust ali celo odpustek za parkirnino. V Trbižu, na Španovem vrhu, na Krvavcu, na Sorici parkiraš zastonj, tule pa te po denimo štiriurnem smučanju ocuzajo še za parkirnino, katere urna cena je enaka kot v strogem ljubljanskem centru. Skratka, Kranjskogorci so še vedno dosledno zvesti svoji "trade mark": nismo prijazno smučišče, če prideš k nam, si lahko vesel, da si v takem odličnem kraju, zato te bomo pa maksimalno ogulili!


Po drugi strani pa imaš cel kup smučlarskih centorv v tujini, kjer skoraj niti v trgovino ne moreš, brez da bi parkirnino plačal. Kako pa se je vpeljalo sistem parkiranja in kako deluje v praksi pa je druga stvar, ki pa je ne komentiram, saj sem bil danes prvič letos v KrG.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejm
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 06, 2022 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 18:17
Prispevkov: 60


Ne vem kako je zdaj, ampak v KG so pred postavitvijo teh novih parkomatov redarji pridno delili kazni - ampak izključno Slovencem. Tujci so lahko parkirali kjerkoli. Tako da če smo zdaj izenačili naše pa njihove....je to dejansko plus?

Ima pa KG toliko failov, da me tam ne vidijo več (pozimi). Poleti še še.
_________________
Obstajajo 3 vrste ljudi: Tisti ki znajo računat in tisti ki ne znajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 07, 2022 8:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


jernejm je napisal/a:

Ima pa KG toliko failov, da me tam ne vidijo več (pozimi). Poleti še še.


Meniš, da poleti ne bo parkirnine? Če sem prav informiran Žičnice nimajo prav nič z tem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejm
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 07, 2022 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 18:17
Prispevkov: 60


Poleti grem v KG bajk park. Pozimi pa smučat niti pod razno. Kamorkoli, samo tja ne.
Parkirnine so v vsakem primeru v vseh letnih časih, verjemi.
_________________
Obstajajo 3 vrste ljudi: Tisti ki znajo računat in tisti ki ne znajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 07, 2022 8:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Prvi teden v januarju smo bili na počitnicah v Kranjski gori in je kar dosti šlamparije. Gužva za karte vsak dan minimalno pol ure (odprte pa 3/8 blagajn). Bi pohitrili zadeve če bi šel kdo v vrsto preverjat PCT, ne pa do delajo na blagajni prdevsem pa lahko bi bolj oglaševali spletni nakup (kakšen plakat bi lahko postavili). Dela super, če že imaš karto jo lahko napolneš - novo prevzameš na kartomatu. Potem pa parking - na temu Janezevomu pri bivši črpalki drsalnica na klancu (se mora nekdo res polomit da se uredi) potem pa še pred sneženjem so plužili parking z bagri. Rezultat - prehod iz glavnega parkirišča:

Prvi dan si poleg smučanja moral biti še alpinist. Potem pa še prehod čez cesto - spet nič urejeno. Važno pa da imamo dve tekmi pa iz Larixa se tudi lepo pride na smučišče...
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Kranjska Gora , aktualne informacije - 2021/2022
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB