Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » covid 2021/22

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 covid 2021/22 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2021 7:51 pm    Naslov sporočila: covid 2021/22 Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Slišal sem, da obstajajo zaenkrat v AUT brezplačne PCR iN HAG testne točke tudi za tujce !

Tudi na strani
https://www.graz.at/cms/beitrag/10364755/10508864/Coronatests_in_Graz.html
pod "Testna postaja v Messehalle Graz" tako piše
... sicer se moraš prijaviti na
https://steiermark.oesterreich-testet.at/#/registration/start
in tam te sicer sprašuje tudi za številko socialnega, a morda gre resnično brez tega ? Le naslov prenočišča navedeš ?

Dajmo si sporočat za prihajajočo sezono, kjer v AUT se resnično (će še bo tako tudi v novembru?) lahko testiraš brezplačno, na poti do posameznih AUT smučišč, pa kakšne gužve so kaj ali kje testirat ko počitnikuješ tam:)
npr. a v bližini Beljaka najdete kaj ?
+ kje lahko to že v Sloveniji opraviš isto jutro za prehod prek meje.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Husky1
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2021 5:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2014 12:05
Prispevkov: 24


Sicer tole podpiranne pct se mi zdi absurd, ker podpirate to igro in bo zato tole trajalo v nedogled. Lahko vam pa dam en nasvet, da se izognete vsaj enemu debelizmu. Za prehod meje uporabite pavličevo sedlo, kjer ne potrebujete ničesar, razen malo sreče, da bo cesta prevozna, oziroma v ratečah do sedaj tudi nisem še naletel na "geštapovce"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2021 9:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


če gremo po tvoje : Žal nimam 1000€ za kazni, ko me slučajno (0.1% šans) SSovci v AUT ali fašisti v ITA legitimirajo na smučišču ali v hotelu !

če razmišljamo realno: z vsakim testom ali cepljenjem zmanjšujemo verjetnost za širjenje (eksponent je hudič), zato ju moramo podpirati, če želimo tole prignati do kraja, preden se nam ne zaredi nov sev (ja vem, ne verjameš v evolucijo in bolezni, ok...)

Zdaj pa konkretno k mojim vprašanjem -- zastonj PCT in HAG testi ko bivaš več dni v AUT (ali ITA) - kje, kdaj, kolko gužve ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Husky1
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2021 10:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2014 12:05
Prispevkov: 24


Tvoje razmišljanje samo podaljšuje tole agonijo. Tako da, vi se kar testirajte naprej za virus, ki ni bil nikoli izoliran (ne trdim, da ga ni) in s testi ki so lažno pozitivni. Nov sev praviš? Ali vam še ni potegnilo, da vas nategujejo na vsakem koraku. Po novem so tudi cepljeni na istem ko necepljeni. Prenašajo virus in tudi hudo zbolijo (naprimer naša fašistična ministrica za šolstvo.) Vem da tale debata ne pelje nikamor in povzroča samo razdor med nami, kar pa vladarjem daje samo vodo na mlin. Tako da, pamet v glavo in začnite razmišljati s svojo glavo, ne pa da vam TV in vladarji vsiljujejo kako razmišljat. Če vas je pa strah hoditi po svetu SVOBODNI, pa ostanite doma.

Sicer pa odloki niso zakoni, tako da kdor plača kazen za odlok, si je sam kriv. Ko bo pa to zakon, bo pa druga pesem. srečno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-_m4tj4z_-
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2021 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:11
Prispevkov: 416


@Husky1….pejd raje na forume ala: mamice cvekajo,mamice opremljajo,… in tam se pregovarjaj glede ukrepov,odlokov,zakonov! Vsak nardi sam kar hoce…hoces smucat? Ok bos sprejel te pogoje! Isto ko gres smucat sprejmes ceno smucarske karte al se tud tam pritozujes, da imajo to sam v svojem pravilniku napisano in ni v zakonodaji da rabis placat??

Ce bo slo smucarska sezona skoz z PCT smo lahko samo srecni! Lani so bli Italjani zaprti..Avstrijci so smucisca delala ampak so mel druge omejitve..pr nas smo z brezplacnimi hitrimi testi speljal sezono! Tko da nimamo se ki zlo za prtozvat…oz je vse na nas…hoces smucat? Ok izpolnjuj pogoje! In bolj kot bo jokcanja kako nebi tega nebi onega…da ne recemo se o ponarejenih potrdilih…. vecja je moznost o uvedbi PC in pol bomo lepo doma smucal na kavcu!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Husky1
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2021 1:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2014 12:05
Prispevkov: 24


Vidim da ne razumete poante. PC pride slej al prej. No, ne bom vam kvaril razpoloženja. Želim vam vse dobro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2021 1:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


V čem je težava, če se greš Husky cepit?

No saj meni je v bistvu še bolje, bo manj folka na smučiščih, ker ne bodo smučali zaradi antivax traparije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2021 3:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ni ravno odgovor na vprašanje Smucar-ja 9 (sem cepljen in me testiranje trenutno ne zanima, ne v SLO ne v AT, dokler si ne bo ena ali druga oblast izmislila kaj novega), glede na to da sem včeraj nazadnje bil na šopingu pri severnih sosedih, pa vseeno nekaj utrinkov:

Na meji občasno teži prisilno mobiliziran (ne pozabimo da je Avstrija ena od zadnjih evropskih držav ki vztrajajo na prisilnem služenju vojaškega roka) smrkavec v neugledni izprani uniformi, včeraj je v eni sekundi na razdaljo 1 m presodil da je PCT voznika veljaven, ostali v avtu ga niso zanimali.

V trgovinah je hujša anarhija kot pri nas, zdi se da ima vsak svoja pravila:

- v živilskih prodajalnah je obvezna tista pošastna 'kljunata' maska FFP2 za vse, pogoja PCT (ki mu rečejo 3G) ni
- v neživilskih trgovinah za cepljene in prebolele ni obvezna nobena vrsta maske (je pa 'priporočena'), za ostale je obvezna FFP2
- optiki (priznam, iskal sem sončna očala ) spadajo pod 'zdravstvene storitve', zato je tam maska obvezna za vse
- če kupuješ očala v ne-optični trgovini, maske ne potrebuješ
- v gastronomiji je obvezen 3G, zato pa ni potrebna maska, tudi pri vstopu v gostilno ne
- ampak: McD si je zraven izmislil da potrebuješ FFP2 pri prevzemu hrane. Torej: vstopiš brez maske, na zaslonu izbereš hrano, nadeneš nagobčnik, prevzameš hrano, snameš nagobčnik in poješ. Zelo logično .
- v trafiki na zahodni strani Lipnice je pisalo da vsi potrebujejo masko, v drugi trafiki na vzhodni strani vasi je pisalo da je maska obvezna samo za necepljene in neprebolele
- na občinski stavbi je napis da vsi (cepljeni in necepljeni) ob vstopu potrebujejo katerokoli vrsto pokrivala za obraz, torej FFP2, kirurško masko, šal ali ruto

Če mi še kdo reče da je v Avstriji red, se samo še nasmehnem .

Zato pametovanje, kaj bo veljalo konec decembra, ni na mestu. Veljalo bo to, kar si bo nekaj dni prej izmislila oblast, in bo veljalo, dokler ne bo ustavno sodišče presodilo da je odlok nezakonit.

Še to: AT kot '3G' priznava tudi antigenski test, star do 3 mesece. SLO tega ne priznava. Ker sem imel v avtu osebo, ki lahko legalno vstopa v AT, ne pa tudi nazaj v SLO, sem pač ubral pot nazaj nekje na Weinstrasse, tam je cel kup cest(ic) kjer ni ne zelenih ne modrih uniformirancev .

Aja, za tiste, ki pravite da se nimamo 'ki zlo za prtozvat': če bi tako razmišljali naši predniki, bi še danes opravljali tlako raznim Herbersteinom in Auerspergom .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.


Nazadnje urejal/a miki Čet Sep 30, 2021 10:25 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejm
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2021 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 18:17
Prispevkov: 60


Prej ko bomo dovolj cepljeni, prej bomo se rešili mask in vsega sranja zraven. Ne bom se spuščal na nivo debate "kako nas nategujejo". Vem da nas. Vem stvari, ki jih anticepilci ne vejo, ker so omejeni v raziskovanju.

Ampak ko palčka nateguje 200 kilska gorila, je pač rezultat znan.

Vem pa tudi, da smo v lepi anticepilski družbi (Hrvaška, Romunija...).
Če bi bili radi del zahoda, se bomo obnašali po zahodno. Če bi radi ostali na balkanu, se obnašajte po balkansko. Tudi dol so smučišča. Srečno
_________________
Obstajajo 3 vrste ljudi: Tisti ki znajo računat in tisti ki ne znajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2021 8:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Bravo, Miki, ker sem se tudi malo potepel po Avstriji sem opazil enako.
Ja sem cepljen, že nekaj čas, priznam razlogi zgolj opurtonistični. Da sem šel brez sranja lahko čez meje.
In samo upam, da bo Avstrijcem delovalo čez zimo ta 3G.

Jernejm, balkansko, severnjaki imajo precepljenost precej manjšo kot po tvojem Balkanci, pa manj smrti, manj omejevanja...
Pri tebi deluje PCT...
Potegni
Celega
Tiča....

In menda se ve komu.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejm
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2021 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 18:17
Prispevkov: 60


Nivo...wow. Marsikaj zvem o tebi na tak način.

Norvežani, Finci, Danci, Švedi, Nemci, vsi so veliko bolj precepljeni kot mi.
Na tlele: https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

Katere severnjake si potem mislil? Laponce? Božičkove škrate? Trole?
Daj napiši kak statistični podatek o precepljenosti "severnjakov", ki dejansko drži, pa bova kakšno rekla. Do takrat te pustim uživat v latentni homoseksualnosti.
_________________
Obstajajo 3 vrste ljudi: Tisti ki znajo računat in tisti ki ne znajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2021 9:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


MODERATOR @miki bi se moral zamisliti nad nivojem debate v tem topicu. Sicer je dolgo trajalo (leto in pol), da se je začelo, ampak če že ne morete drugače, bi se lahko izognili primerjavam s časi na polovici prejšnega stoletja.

Samo še to: rekrut na AT kontroli, pump-majster, blagajničarka, varnostnik, policaj,.... NISO NIČ KRIVI!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2021 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

JurijB je napisal/a:
Samo še to: rekrut na AT kontroli, pump-majster, blagajničarka, varnostnik, policaj,.... NISO NIČ KRIVI!!!

Ce se ze gremo to... ja zares so. Vsi po vrsti (vsaj pri nas) krsijo zakon o varstvu osebnih podatkov. Kot drugo pa, ja vem samo sluzbo opravljajo... tisti cuvaj v Dachau jo je tudi, pa je na koncu kljub "samo sluzbi" visel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukas
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2021 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2020 17:43
Prispevkov: 80


Jst bi rad sam rekel, da se mi zdi zgornja primerjava izredno žaljiva. Da primerjamo koncentracijsko taborišče in današnjo situacijo se mi zdi ogabno v najslabšem pomenu besede in bi moralo biti avtorja sram. To je izjemno žaljivo do žrtev holokavsta. Upam, da naslednič malo bolj premisli, kaj bo napisal. Poleg tega pa pričakujem primerno reakcijo moderatorjev. Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2021 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Lukas dobro napisano sem hotel napisati že prej podobno pa sem zbrisal. Upam da modreator zbriše zadnjo stran ker je čisto
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 1 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » covid 2021/22
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB