Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko pohorje, aktualne informacije - 2021/2022

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Naslednja
 Mariborsko pohorje, aktualne informacije - 2021/2022 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
TitanX
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2022 11:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2021 23:17
Prispevkov: 4
Kraj: Maribor

Opazil sem nov jašek na Arehu in če bi bili zares hudi optimisti bi lahko rekli, da so to novi priključki vodovoda za moderno zgornjo postajo nove sedežnice
[img]https://ibb.co/wQbqVL8[/img]

Res ne vem, zakaj mi ne gre nalaganje slik na tem forumu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
astras
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2022 9:20 am    Naslov sporočila: ne vem Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2022 8:52
Prispevkov: 14


ali je se kdo tukaj, ki misli, da se ne "dela" prav z nasim Pohorjem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
astras
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2022 9:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2022 8:52
Prispevkov: 14


ce tema ni prava, se opravicujem, pa me usmerite drugam prosim...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2022 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3126


Kaj pa je tako mučnega glede upravljanja Pohorja? V splošnem gledano je čisto ok, mi nergači pa pač izpostavljamo kakšne malenkosti ali pa tudi kakšne večje stvari, ki bi se lahko spremenile na hribu. Po navadi se tudi te stvari v večji meri potem tudi spremenijo, morda jih opazijo sami, morda z našo pomočjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
astras
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2022 1:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2022 8:52
Prispevkov: 14


a kje da je problem???

ok.. začne se na začetku sezone, ko je gužva na parkirišču in mi kot lastniki sezonskih kart ostanemo zunaj parkirišča in moramo iskati parking drugje (zdaj po novem sploh ne bo nikjer brezplačno, kar nimam nič proti), samo naj uredijo, da bomo lahko lastniki sezonskih dejansko normalno parkirali.. Kar po informacijah, ki sem jih dobil kasneje praktično sploh ni mogoče, ker ob prodanih 1500 sezonskih imeti na voljo 250 parkirišč seveda ne gre skupaj

greva naprej...

eni delamo čez dan in nam je edina možnost sprostitve s smučanjem, da gremo na nočno... urejanje proge med dnevno in nočno vožnjo praktično ne obstaja, letos niti 1x ni šel z ratrakom po progi, pa da bi vsaj uredili tam ko je res problematično, recimo od lukeja gor strmina, kuclji, plošče, itd... z otrokom smučati praktično nemogoče..

da se ne pogovarjamo o tem, da nočna smuka, tiste termine, ki je pač bila na voljo, četrtek do sobota... primer dan pred praznikom 07.02., smo šli smučat na ribnico na pohorju, ker tukaj seveda niso bili zmozni tega narediti, lahko pokažem kakšno sliko kaj pomeni urejena nočna proga

dalje... zasneževanje mariborske strani... živim direkt pod vzpenjačo in vem kdaj zasnežujejo in kdaj ne, letos (2022) te strani praktično niso zasneževali, niso.. uredili so čopko, da se lahko pripelješ do vzpenjače in to je to, zasneževanja kljub zelo nizkim temperaturam NI BILO.

sedežnica Radvanje.. mislim da je suma sumarum letos delala 10 dni (če), nočne NITI ENE. zakaj?

v glavnem, leta že smučam na Pohorju, prav tako sem smučal že po celem svetu (usa, avstrija, italija, francija, tudi v bosni), pa povsod vlagajo nekaj nazaj v to kar zaslužijo (ne rabim pridige o koroni, ker to je zadnje 2 leti), povsod, samo tukaj očitno nekdo nekje spet krade ali kje je problem...

upam, da sem normalno izrazil svoje mnenje, da nisem bil do koga nesramen, bi pa bilo fino da bi se pokazal kak relevanten odgovor, pa ne mi zgodbic o kadru, elektriki, vodi, pomanjkanjih, itd

pa lep dan vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2022 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


[quote="astras"]a kje da je problem???

ok.. začne se na začetku sezone, ko je gužva na parkirišču in mi kot lastniki sezonskih kart ostanemo zunaj parkirišča in moramo iskati parking drugje (zdaj po novem sploh ne bo nikjer brezplačno, kar nimam nič proti), samo naj uredijo, da bomo lahko lastniki sezonskih dejansko normalno parkirali.. Kar po informacijah, ki sem jih dobil kasneje praktično sploh ni mogoče, ker ob prodanih 1500 sezonskih imeti na voljo 250 parkirišč seveda ne gre skupaj

Tega ni nikjer. Če se boš bolj zgodaj prebudil boš imel prostor na parkirišču.


greva naprej...

eni delamo čez dan in nam je edina možnost sprostitve s smučanjem, da gremo na nočno... urejanje proge med dnevno in nočno vožnjo praktično ne obstaja, letos niti 1x ni šel z ratrakom po progi, pa da bi vsaj uredili tam ko je res problematično, recimo od lukeja gor strmina, kuclji, plošče, itd... z otrokom smučati praktično nemogoče..

da se ne pogovarjamo o tem, da nočna smuka, tiste termine, ki je pač bila na voljo, četrtek do sobota... primer dan pred praznikom 07.02., smo šli smučat na ribnico na pohorju, ker tukaj seveda niso bili zmozni tega narediti, lahko pokažem kakšno sliko kaj pomeni urejena nočna proga

Morda ni pravih temperatur, da bi preparirana proga zmrznila in jo je bolje pustit pri miru.


dalje... zasneževanje mariborske strani... živim direkt pod vzpenjačo in vem kdaj zasnežujejo in kdaj ne, letos (2022) te strani praktično niso zasneževali, niso.. uredili so čopko, da se lahko pripelješ do vzpenjače in to je to, zasneževanja kljub zelo nizkim temperaturam NI BILO.

Z zasneževanjem je zadnja leta riž, tu imaš popolnoma prav in Zlata lisica se ravno zaradi te šlomastike na žalost nepreklicno poslavlja od Slovenije. Globje se ne bi spuščal, morda le to, da da je vse vodeno na način, da je zadovoljeno birokraciji. Upravljalec in proizvajalec opreme družno potrdita in dokažeta, da so napravili vse kar je mogoče. Ampak vsi vemo, da to ni res in hudič je v malenkostih, ki so jih za časa SK Branik upoštevali, zdaj pa sploh ne. Dokler bodo zasneževali kot da bi bili na 2.000 mnm in jim bodo vsi vpleteni držali štango, bo pač tako. Tu se mi zdi, da je nekdo preračunal, da se morda najbolj splača prirejat Lisico v KRG, ampak to je račun brez krčmarja. Menda šefi pri FIS peavijo:"Stadion ali selitev." In če prav vem je menda že več ali manj padla odločitev za selitev in treba bo veliko denarja, da si premislijo.



sedežnica Radvanje.. mislim da je suma sumarum letos delala 10 dni (če), nočne NITI ENE. zakaj?

v glavnem, leta že smučam na Pohorju, prav tako sem smučal že po celem svetu (usa, avstrija, italija, francija, tudi v bosni), pa povsod vlagajo nekaj nazaj v to kar zaslužijo (ne rabim pridige o koroni, ker to je zadnje 2 leti), povsod, samo tukaj očitno nekdo nekje spet krade ali kje je problem...

Mislim, da nihče ne krade, le politično so vodeni. Delujejo na moč legalistično, glavno da je po PSu. Vse me spominja na tisto basen o nekem birokratu, ki podjetje ni imelo popolnoma nič od njega, bil je pa dovolj prebrisan, da se ga niso mogli znebit. Ni tistega, ki bi pravi čas zarobantil, ali kot je včasih postopal Senčar, ko je koga pošteno sklofotal. Posledično se daje videz, da zmaguje nedelo.


upam, da sem normalno izrazil svoje mnenje, da nisem bil do koga nesramen, bi pa bilo fino da bi se pokazal kak relevanten odgovor, pa ne mi zgodbic o kadru, elektriki, vodi, pomanjkanjih, itd

pa lep dan vsem [/b]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
astras
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2022 11:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2022 8:52
Prispevkov: 14


lahko nadaljujem?

zakaj ni ta teden nočne?

vse skupaj mi je res smešno.. oni bi verjetno radi odgnali še tistih nekaj, ki vztrajamo pri totem našem bregi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2022 11:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


astras je napisal/a:

zakaj ni ta teden nočne?


Bom v tvojem stilu: dosadni ste s to nočno. Ko je, je gori 100 smučarjev, goni pa se tri naprave. Če ne bi bilo potem še 300 "pok-jenih" bi bila nočna že zdavnaj za ukinit v celoti.

+ pri obstoječi razsvetljavi ne vem kako ti je lahko smuka v "polmraku" užitek?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
astras
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2022 12:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2022 8:52
Prispevkov: 14


ne razumem tega da si v "mojem" stilu odpisal...

torej po tvoje se ne splaca za 100 smucarjev imeti nocne? jaz drugace ne morem, kot na nocno, jaz bi tudi veliko raje sel zjutraj na svezo progo ob 9h, kot pa zvecer...

eh, vidim da se tudi tu ščije proti vetru, verjetno sem samo jaz tak, ki vidim nek problem, tak da mogoče ga pa sploh ni

upam, da se Pohorje porihta tako kot je treba, samo preden se ne bo celega brega prodalo nekemu privat, bo bruka tak kot je do zdaj..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
astras
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2022 12:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2022 8:52
Prispevkov: 14


ne me narobe razumet... nočem da se proda nikomur, ker tudi verjetno ni možnosti, samo htel sem dat neko primerjavo med tem kak se zdaj z "javnim" dela in kak bi se privat delalo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2022 2:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Ja, za 100 smučarjev se ne splača niti luči prižgat, kaj šele zajle laufat, da ne omenim, da jih je "99 od 100" itak s sezonskimi, katerih denar so porabili za stroške že v jeseni.

Ampak če so se odločili imet nočno naj jo tudi imajo, če ne pa pač objavijo, da je ni in potem taki kot ti, pač veste, da ne kupujete sezonske zaradi nočne.

Kakorkoli, tudi jaz ne hodim med tednom podnevi gor, nočno pa ne uporabljam, torej naj mi dajo sezonsko samo sob + ned? Aja pa za Bolfenk, Radvanje, Poštelo, Videc, Partizanko naj mi tudi denar vrnejo, ker ne obratujejo ves čas?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2022 10:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Me srbijo prsti da bi nekaj dodal zgornji debati, pa bom raje še eno noč prespal .

Danes dan za betonoljube na mariborskem delu, sreča da sem imel še kar spodobne robnike:


Dva zelo prijazna uporabnika pohorskih strmin sta seveda morala včeraj zvečer vijugati po mehki, sveže steptani progi (druga dva pa sta z becikli potegnila rjavo špuo od Trikotne jase po Čopki, k sreči samo do mesta kjer se cesta in proga ločita):








Žal bomo na mariborski polovici uživali samo še dva dneva :

Citiram:
Pred nami je zadnji vikend v letošnji zimi, ko bodo na Pohorju poleg smučišč na areškem delu še odprte tudi smučarske proge na mariborski strani. Na tej bodo to soboto in nedeljo, 12. in 13. marca, ob krožni kabinski žičnici obratovali otroška trakova Bejbika 1 in 2 ter sedežnica Sleme, medtem ko bodo na Arehu v pogonu sedežnica Pisker, vlečnice Žigart, Cojzarica, Ruška in Areh ter otroški trak.

Na Mariborskem Pohorju bo predvidoma še ves konec tedna moč smučati do doline. Poleg tega bodo v petek in soboto, 11. in 12. marca, med 15. in 18. uro na razpolago tudi spusti s pležuhi z vrha do doline po Čopovi progi.

Od ponedeljka, 14. marca, se bo nato dnevna smuka nadaljevala samo na Arehu, kjer bodo med tednom delovale naprave Pisker, Ruška in Areh, ob vikendih pa bomo po potrebi vključili še Cojzarico in Žigart. Zaradi zaprtja smučišč na mariborskem delu bo krožna kabinska žičnica od ponedeljka obratovala vsako polno uro. Od njene zgornje postaje bo na Areh še naprej vozil smučarski avtobus.


Resnici na ljubo je treba priznati, da 'S' na Čopki ne bi preživel prihodnjega tedna, ko so spet napovedane višje temperature. Za vikend bi glede na betonske razmere še moral zdržati:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
montelli
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2022 9:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2020 19:16
Prispevkov: 62


Z @jurijem se popolnoma strinjam vendar kdaj so bila porabljena sredstva načeloma ni problem imetnika sezonske vozovnice ampak smučišča, ki se sploh gre zastonjkarstva z letnimi kartami. Ne vem koliko stanejo te letne karte ampak vem le, da sem z mojim 15 smučarskimi dnevi letos to zagotovo že preplačal, če bi jo kupil. Smučam povsod in ne samo v MB in do najbližjega smučišča imam min. 1,5 h. Sam sem popolnoma proti tem kartam. OK, drugo so smučarski klubi in smučanje kot tekmovalni šport, vse ostalo pa,...

Ker ugotavljamo, da gre za kar drag kredit ob zagonu sezone, sploh, če so obresti v smislu, vrtenje zaile in reflektorjev predrage zakaj se potem gre v to? Ali bi brez sezoncev bila smučišča prazna?

Ko smo že pri vrtenju zaile: kakšen smisel ima obratovanje vzpenjače že po 7 uri zjutraj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2022 6:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


montelli je napisal/a:
Z @jurijem se popolnoma strinjam vendar kdaj so bila porabljena sredstva načeloma ni problem imetnika sezonske vozovnice ampak smučišča, ki se sploh gre zastonjkarstva z letnimi kartami. Ne vem koliko stanejo te letne karte ampak vem le, da sem z mojim 15 smučarskimi dnevi letos to zagotovo že preplačal, če bi jo kupil. Najcenejša sezonska je bila letos za odraslega v pomladni predprodaji nekaj pod 350€, kar vsekakor ni zastonj, je recimo 15 dnevnih kart po normalni nakupni ceni ob možnih popustih - akcije pred sezono in po sezoni, redni popusti -10%,... Lani po več letih nisem imel sezonske in glej ga vraga s cca 20+ smučarskimi dnevi sem za par 10€ presegel ceno sezonske karte; resnici na ljubo, če bi imel sezonsko bi sigurno smučal še kakih 5 dni dodatno.
Smučam povsod in ne samo v MB in do najbližjega smučišča imam min. 1,5 h. Sam sem popolnoma proti tem kartam. OK, drugo so smučarski klubi in smučanje kot tekmovalni šport, vse ostalo pa,... Mariborsko Pohorje je precej specifično - 10 minut vožnje od doma (15 z mestnim avtobusom) in si na smučišču. V "dobrih" starih časih je bilo prodanih skoraj 10 tisoč letnih!!! - cel TAM in Metalna recimo preko sindikata, pa jih dosti sploh ni smučalo, pač pripadnost "bregu" - seveda potem občinske subvencije niso bile potrebne. Sam trdim, da bi Maribor z okolico moral "pokupit" okoli 5.000 sezonskih, pa bi bile sezone povsem drugačne. Potem so dnevne karte samo še češnja na torti in denar za posodobitve.

Ker ugotavljamo, da gre za kar drag kredit ob zagonu sezone, sploh, če so obresti v smislu, vrtenje zaile in reflektorjev predrage zakaj se potem gre v to? Ali bi brez sezoncev bila smučišča prazna? Brez sezonskih bi smučišča bila bolj ali manj prazna, razen v božično novoletnem času in čez šolske počitnice. In sploh ni problem nočna, ustavitev zajl,... samo to je treba povedat ob nakupu kart, ne pa sredi sezone.

Ko smo že pri vrtenju zaile: kakšen smisel ima obratovanje vzpenjače že po 7 uri zjutraj? Vzpenjača je del javnega prevoza v Mariboru in MORA zagotavljati prevoz stanujočih na Pohorju v dolino.


Sem kar v citatu odgovoril.

Mimogrede: danes Pisker zjutraj za čisto 10ko! Okoli 11h se je strmina toliko zdrsala (ljudi je bilo za kake 3, 4 minute čakanja), da sem moja 4 in 6 letnika preventivno premaknil na Ruško, ki je bila praktično prazna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2022 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 530


Astras ima v vsem popolnoma vse prav. Več takšnih komentarjev bi bilo potrebno za vsa smučišča, ampak v posebnem temu namenjenem postu.
Saj ne, da kateri od upraviteljev to bere, toliko da si daš duška, in pomiriš,
še posebej če ti kdo na tak tvoj posto pritrdi, in bo zaradi te pomiritve duše
celo večja verjetnost, da drugič spet obiščeš tako smučišče

Konkretno pri MB, bi obvezno potrebovali še usposobitev Videca ALI Partizanke, ki mariboru res manjkata. Usmeriti vse sile, kako jima zagotoviti povezovalne poti celo leto in preparacijo proge.

Stadion pa bo morda drugo leto celo bolje pripravljen zato, ker si ne bodo
prizadevali z pišmeuhovskimi pripravami dokazovati, da Lisice ni mogoče izpeljati, in ne bodo že od začetka decembra držali figo v žepu, ter se
jo bodo celo lotili pripravljati za turiste !!

Glede sezonskih kart, pa je meni osebno in glede na moje potrebe, to itak neuporabna ideja. Se bi naveličal dričati isti hrib. Morda potegnem čez leta (po še enih treh 50 miljonskih razpisih za vlečnice IN ZASNEŽEVANJE) po vseslovenski karti.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Naslednja Stran 11 od 13

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko pohorje, aktualne informacije - 2021/2022
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB