Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko pohorje, aktualne informacije - 2021/2022

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Naslednja
 Mariborsko pohorje, aktualne informacije - 2021/2022 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2021 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


@andmer99, tvoj način so upoštevali, oz. ga celo nadgradili.
Daj jim še kakšno glede zasneževanja v dolino pokni, ker mene očitno ne upoštevajo .

Ob poplavi turnih smučarjev, me prav zanima kaj bodo storili v primeru njih. Ti bodo uporabljali odprto smučišče, oz. ga že na Slemenu, tako da potrebujejo tudi PCT. So ga izkazali? Kdo bo čekiral? Pa kdo bo čekiral turne karte?
Počasi se že vijejo kolone mravljic turnih smučarjev iz stadiona navzgor... Oz. zastonjkarjev in uničevalcev sveže steptanih prog.

Trase Cojzerice niso zasneževali, tako da so jo "reševali" pred morebitno večjo odjugo tako, da so s strani navlekli gor naraven sneg z ratrakom. Zato pa izgleda takšna.
Podobno so storili na Stadionu, ki so ga v nedeljo na silo poteptali in mestoma potegnili ven zemljo in jo razmetali po progi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modri mislec
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2021 5:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 18:14
Prispevkov: 85
Kraj: slovenska bistrica

Zgleda da so TANKISTI v formi pri uničevanju prog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2021 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Evo! Pa imamo novo podvrsto ratrakistov!!
Tankisti!!!!!!
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
montelli
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2021 6:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2020 19:16
Prispevkov: 62


Po 20 letih spet na Mariborskem Pohorju. Malo sem bil presenečen nad stanjem Hotelske infrastukture, nisem si mislil, da je tako slabo. Tudi dom Glažuta, kjer smo še kot otroci bili v smučarski šoli v naravi je proti danes neprepoznavna v slabem pomenu.
Drugače pa gneče nič, nad 1200 m megla. Meni je bila ruška super, Pisker tudi. Kljub temu, da omenjate tankiste na Pohorju se mi je zdelo, da so določene proge bolje poteptane kot na Krvavcu. Je pa res, da je na delu šibka odjuga. Na povezavah se mi je zdel sneg "počasen". Bi prilepil kakšno sliko ampak se mi ne da ukvarjati še s to proceduro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 17, 2021 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


https://365.rtvslo.si/arhiv/prvi-dnevnik/174832034

Od sobote naprej spremenjena PCT pravila za smučarje (imetnike sezonskih vstopnic) na Pohorju...

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/ture-avanture/na-mariborskem-pohorju-nova-pravila-sezonska-vozovnica-bo-veljala-le-toliko-casa-kot-pct/605421

Na Mariborskem Pohorju nova pravila: sezonska vozovnica bo veljala le toliko časa kot PCT
Za dnevne smučarje sprememb ni
T. K. B., Janez Krušič, TV Slovenija | 17. december 2021 ob 13:54
Maribor - MMC RTV SLO
Od sobote bodo za smučarje na Mariborskem Pohorju veljala spremenjena pravila. Imetniki sezonskih smučarskih vozovnic ter vozovnic za kolesarski park ali gondolo bodo morali pred vstopom na smučišče upravljalcu smučišča dokazati veljavnost PCT-pogoja.

Spremembe, ki so jih pripravili v Marpromu, sledijo obisku zdravstvenih inšpektorjev. Ti so navodila ministrstva za infrastrukturo, kako nadzirati izpolnjevanje pogoja PCT, označili za neustrezna in Marpromu naložili zaostritev nadzora. "Ni dovolj, da jih občasno testiramo ali pa naključno. Pomeni, da bi morali praktično na vsaki žičniški napravi stalno nadzirat PCT-pogoj," je pojasnil vodja smučišč Marko Rataj.

Ker to ni mogoče, so se odločili sistem spremeniti tako, da veljavnost potrdila PCT vežejo na veljavnost vozovnice. "Če vam PCT-potrdilo poteče čez, na primer, 10 dni, vam mi lahko ta trenutek veljavnost vozovnice vežemo samo za naslednjih 10 dni. Za tiste, ki pa se potem pač testirajo in morajo izkazovati to na 48 ur, bodo morali to početi vsakih 48 ur. Mi lahko vozovnico odklenemo samo za čas veljavnosti PCT-potrdila," razlaga Rataj. Za dnevne smučarje sprememb ni.

In kako so se na to odzvali obiskovalci smučišča? "Se strinjam, ker se ljudje morajo cepiti. Morajo ostati zdravi, ker skupaj sedimo v zaprti kabini. Nevarno je smučati, če nismo zdravi," je tako dejal tuji obiskovalec.

"Za tiste, ki so verjetno cepljeni, je to enostavneje, za tiste, ki pa nismo, pa postavlja to spet en problem oziroma se postavlja vprašanje smiselnosti letne smučarske karte kot take," pa je opozoril domačin.

Hkrati pa to pomeni, da bodo morali smučarji pogoj PCT izkazati le enkrat, potem pa bodo lahko na vse naprave in smučišča dostopali brez dodatnega nadzora. Da bi se izognili gneči, so številni potrdila Marpromu že poslali, kmalu pa bo to mogoče urediti še s posebno aplikacijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2021 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

gost2 je napisal/a:
Spremembe, ki so jih pripravili v Marpromu, sledijo obisku zdravstvenih inšpektorjev. Ti so navodila ministrstva za infrastrukturo, kako nadzirati izpolnjevanje pogoja PCT, označili za neustrezna in Marpromu naložili zaostritev nadzora.
Banana republika, en državni organ razglasi navodila drugega državnega organa za neustrezna .

Sicer pa zadeva dobro funkcionira, v četrtek zvečer sem šel na blagajno 'odblokirat' sezonsko, nobene gneče, imel sem 'papirnat' PCT ki ga je blagajničarka skopirala (poskenirala?), danes pa brez čakanja na Vzpenjačo.

Snega je razen redkih izjem še dovolj, je pa bil danes kar trd, občasno pretrd, in to tudi tam kjer je samo naravni sneg.

En teden smo lahko občudovali bel Maribor, danes pa spet izgleda tako kot smo se zadnja leta že navadili_


Zgornji trak na bejbiki je crknil ... :


Pa dalje proti zahodu:


Pohorski tankist se je tokrat lotil uničevanja trase na Videcu (sicer ni tako hudo kot zgleda, nekih resnih kamnov nisem videl):


Gneče je bilo precej manj kot minuli vikend, na Videcu in Partizanki mogoče minuta ali dve:




Na Ruški smo opoldne spet stali dobrih 10 minut. Upam da je zamenjava te vlečnice na 1. mestu Marpromovih prioritet! Na Piskru pa spet brez čakanja, proge v glavnem dobre, razen tiste zloglasne prelomnice kjer je bilo dobrih 100 m zdrsano do živega ledu, slabši smučarji pa so se neizmerno mučili:






Pod črto: zelo solidna smuka, za boljšo oceno mi je bilo pretrdo in na nekaterih mestih tudi precej grudasto steptano. Napoved: kritična mesta bi lahko postala povezovalna pot od Belvija do Stolpa, pa sam vstop na sedežnico, tu in tam kaj rjavega se najde tudi na povzavah mad Videcom in Partizanko. Bi se prileglo da v torek kako Sherpo privlečejo na omenjene lokacije . So pa precej na gosto nastavili topove vzdolž desne proge na Cojzarici, upam da jih že v ponedeljek zvečer vidim v akciji.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2021 2:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Pon 20.12.

Super proge in povezave danes, in vse brez guzve

Na črnem Videcu zgoraj ob 11h30 še rebrca!


Pisker pa sploh pravljica

_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2021 6:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Jeb***va***Mariborsko
ka mi te niste povedali, da je to famozno Mariborsko Pohorje v resnici 6 samostojnih vlečnic, povezanih z doooolgimi gozdnimi potmi !!!
Zdaj vem zakaj ga oglašujete VisitPohorje - res sem se ga nagledal in raziskal danes, sem se nafural več ko na SelliRondi Upam, da nisem v vseh
teh prečenjih med MB in Arehom, kakega klopa staknu (dober da so pomrznal:), tok časa sem bil v šumi in ne na progah !
Šalo na stran (delno je seveda res, in tist narisan zemljevid prog, niti približno ne prikazuje pravih ogrooooomnih razmerij in razdalij).
Da bo mera polna, nek povprečen turist, ki niti tega zemljevida ne pogleda, si niti misli ne, da so proti zahodu (ali vzhodu) še kakšne proge,
tako katastrofalno slabo je vse skupaj označeno, in drajsa eno ali dve eno in isti progi !!!
Kdor pa si zemljevid ogleda, se pa potem itak prvič izgubi, ker so vsi kažipoti samo z imeni (ki si jih seveda prej nisi zapomnil) - ko bi vsaj
številke dali poleg, če že ne tudi celega tega zemljevida na vsake tolk časa, ko si že kr mal prestrašen v gozdu, da se nisi že zgubil.
Vam pa vsaka čast za ureditev vseh teh X/ravnih/Cvirnovih/Areških povezovalnih poti... verjetno zelo pomaga decembrsko nizko sonce in tele
temperature, ker si ne predstavljam, kako tole obdržujete pri življenju konec februarja (ko so počitnice)
Dve konkretni ideji za izboljšavo:
1) iz šolske poti, mimo jezera, dajte označit na koncu, da ja, se gre res levo navzdol za vzhod in KAKO RES VELIKO TABLO TUDI TAM, da
človek ne zavije desno (kot sem jaz) na zgornjo (bike/tekaško) progo, kjer se matra mimo vseh partizanskih bojev, da se na stičišču
Areške/Glažarske le spomni od zjutraj (kjer si 1.prečkal cesto), da tukaj bo zdaj celo konkretno treba v hrib, in bi morda le bilo
dobro se spustit nazaj dol proti Ruški in pol desno na dno Partizanke -- hvala bogu za vse GPSe in telefonske mape dandanašnji, ker
pred 10 leti si ne predstavljam kolko novih obiskovalcev je tavalo in se matralo brez veze po teh poteh.
2) iz Vidca mimo Stolpa, ko hočeš do Belvija, na sredi gozdne poti je ful nelogično označeno: levo Stolp (bi raje napisali Cerkev !!
a ni bil Stolp nazaj od koder si prišel ?), desno pa mix treh oznak, za katero nobeno nisi več siguren ali te pelje prav, ali boš spet
treniral tek na smučeh -- narisana je gondola, nato oznaka proge 1, in še ime Bolfenk -- tako da tisti ki je prvič pomisli "a še eno
gondolo Bolfenk imajo poleg Jonatanke ? in to tam pri progi 1, kjer sedaj sploh ni snega več, torej ta izbira desno ne bo pravilna,
moram it levo..." in pristane na začetku Stolpa da lahk pri Cerkvi spet štamfa gor, če noče spet na sedežnico.... PA DAJTE ŽE TO TABLO
TJA in PIKICO TUKAJ SI in NEKAK BOLJ NEDVOUMNO OZNAČIT KAM TE BO KAJ PRIPELJALO.

Sam tolk danes, da vidite kake dogodivščine doživlja orienatacijsko in GPS pismen, kaj šele kdo drug

... o res čudovitih smučarskih doživetjih ravno prav ledenih prog danes pri vas in mojih 70km MB-Areh-Ronde prevoženih vseh kar je bilo
odprtih prog in tudi gostinstvu, ki je bilo super, pa jutri .... meni bilo všeč in zelo dobro urejene proge (in gozdne poti:) danes...
...da o malem obisku in hitri pretočnosti naprav danes NA DECEMBRSKI PONEDELJEK ne govorim...
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora


Nazadnje urejal/a Smucar9 Tor Dec 21, 2021 5:49 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2021 11:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 201


Smucar9 je napisal/a:
Jeb***va***Mariborsko
ka mi te niste povedali, da je to famozno Mariborsko Pohorje v resnici 6 samostojnih vlečnic, povezanih z doooolgimi gozdnimi potmi !!!

... ....

Sam tolk danes, da vidite kake dogodivščine doživlja orienatacijsko in GPS pismen, kaj šele kdo drug



Zanimivo, kako se moraš z vsem tem strinjati, ko ti to enkrat pove zunanji "opazovalec". Tisti kvazi zemljevid ima res zelo nenavadno perspektivo, mi lokalaci, ki te povezave grizemo že več desetletij, tega niti ne opazimo več. Se še bežno spomnim časov, ko še ni bilo niti Partizanke, takrat je šele bil hec....

Orientacijsko manj srečnim pa pomagamo domačini - sobotni primer: deci se je finta voziti iz Cojzarice preko Koče Cojzarice na Pisker, zato se jih vsake toliko časa usmilim. Na križišču, kjer je treba s ceste proti Šumiku zaviti dol h Koči, nas ustavita dva smučarja: "Tukaj ravno se pride še naprej na kakšno progo?" Še sreča, da sta bila v dvomih in sta se odločila rajši vprašati. Zelo konkretno bi se zafrknila, če bi šla naprej proti Šumiku....

PS: ko boš jutri pisal preostanek komentarja, daj na prvo mesto informacijo, da si bil na bregu v ponedeljek. To je ključna informacija za marsikateri tvoj plus, ki za vikend kaj hitro postane VELIK minus...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 8:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Po podatkih arso in vremenske postaje tabor je v MB - 6C in je kar težko gledat Sherpe kako mirujejo na vrhu Ruške, Piskra, namesto, da bi na polno delovale na Stadionu. Par Sherp bi v eni taki noči zagotvo naredilo toliko, kot tovarna ledu v celem mesecu. Kaj je razlog, da na Stadionu ni več topov? Razumem pa, da v izteku Čopke ni topov, je pač Lisica pred vrati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ynwalen
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 10:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2016 13:18
Prispevkov: 109


kotulc je napisal/a:
Po podatkih arso in vremenske postaje tabor je v MB - 6C in je kar težko gledat Sherpe kako mirujejo na vrhu Ruške, Piskra, namesto, da bi na polno delovale na Stadionu. Par Sherp bi v eni taki noči zagotvo naredilo toliko, kot tovarna ledu v celem mesecu. Kaj je razlog, da na Stadionu ni več topov? Razumem pa, da v izteku Čopke ni topov, je pač Lisica pred vrati.


ker se jim sladko malo jebe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 11:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Zakaj bi vozili Sherpe na Stadion, če pa še tisto kar stoji od vrha Habakuka do Stadiona NE DELA v celoti ? Pohorje vidim iz domače dnevne sobe, iz pisarne v službi, in seveda spremljam kamere. Situacija: včeraj zvečer so se lepo prižigale lučke od vrha Habakuka proti Trikotni Jasi, in sem pričakoval da bo danes zjutraj Pohorje osvetljeno kot Las Vegas. Pa pogledam ob 6. skozi okno: dve (2) lučki nad Luko, potem do Trikotne nič, pa spet zasneževanje na Stadionu. Trenutno od treh topov ki jih kaže kamera na Trikotni Jasi dela eden (1), pred eno uro ni delal nobeden, dve uri nazaj tudi eden, ampak ne tisti ki dela sedaj. Se vam zdi to normalno? Če bi smel ugibat bi rekel da je nekaj 'crknilo' ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gapi99
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 1:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Nov 2020 21:31
Prispevkov: 10


Jaz mislim, da je večja verjetnost, da topovi na Trikotni jasi ne delajo zaradi previsokih temperatur oz. mejnih pogojev zasneževanja. Verjamem, da bi topovi bruhali sneg, če bi bili ugodni pogoji in bi vse delovalo. Bergfexova vremenska postaja, ki je locirana na Hočkem Pohorju, na nadmorski višini 585 m je celo noč beležila temperature rahlo pod oz. blizu -2 stopinj, najnižja zabeležena temperatura je bila ob 6.00 in sicer samo -2,7 stopinj. Ta vremenska postaja res da ni na Trikotni jasi, ampak vseeno gre za približno enako nadmorsko višino. Na Trikotni jasi so trije topovi, ki so vidni na kameri, postavljeni nekje med 570 in 600 m. nadm. višine (vir Google Earth).Tudi na temperaturni karti ARSO vreme je bil lepo viden, ta topel pas na območju Hočkega Pohorja.

Nazadnje urejal/a Gapi99 Sre Dec 22, 2021 9:30 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 3:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Včeraj na PONEDELJEK čudovito raziskovanje Pohorskih smučišč... še mal bi moral potegnat pa bi prišli že do Treh Kraljev, če še malo in do Rogle,
pol smo pa že skor na Črnem Vrhu in potem Kopah... resno bi bilo tole fino povezat s kako hitrocesto 7.razvojne osi, a bi koga s tako idejo ekologi in
naravovarstveniki verjetno za jaj* obesil

Ker je bil PONEDELJEK ni bilo čisto nič gužve, na vlečnicah/sedežnicah si se, od jutra do večera, samo pripeljal in zahajal,
tudi za PCT nihče (niti na blagajni) nič vprašal, kar je edino pravilno in tudi epidemiološko smiselno - zakaj
bi teral dva sama ki se vozita z napravami naj nosita masko, če sta pa prej 1 uro skupaj sedela brez nje v avtu, da sta prišla
do vas. Druga zgodba pa je verjetno vikend, ko se vas baje tare na teh pobočjih, jaz ji bom sedaj govoril kar "MB-Areh-Ronda"

Manjkalo je edino sončka na nebu (bil je zdajle decembra skrit za drevesi),
zato sem prefural večino brez očal tako slabo se je videlo progo (razen Pisker in Sedlo),
a je zato sneg ostal perfekten do konca.

btw. po temeljitem razmisleku tele oznake gozdnih povezovalnih poti, samo z imeni (in četudi številkami poleg), tudi z izobešenjem miljona velikih
zemljevid tabel, ne bi 50% folka pomagalo, ker se ne znajdejo na zemljevidu. Bo treba kako bolj simpl foro ubrat (kot jo ima SellaRonda: oranžna
barva povezav v eno smer, zelena barva tabel v drugo). AMPAK VELKIKO BOLJ NA GOSTO JO MORAŠ DAT TE TABELCE PO GOZDU, DA LJUDJE VMES
ŽE NE OBUPAJO IN SE NE USTRAŠIJO DA SO ZAŠLI !!

Se pravi, vi se gor najraje pripeljete kar z avtom, da se izognete vsem tem gozdnim prečenjem (ki verjetno pri manjši količini snega niti niso možna),
kajne ? Meni se zdi da bi bil idealen včeraj parking Areh in
furaš Ruško in Pisker... al pa morda ne... sta tudi Partizanka in Videc imela enake čare... hmmm, ne morem se odločt, tako fajn je bilo včeraj

Se da celo pridet z avtom čist blizu Cojzarice ? oprostite naturščiki, izključno zarad večkratne menjave smuči, da jih prewekslaš čimhitrej
ter da nisi tako odvisen od 15h45 ko žičničarji že zapirajo, ti pa še pol gozda stran od avta.
A ta cesta na Areh je zlo zavita ? greš pa direkt iz avtoceste na Framu levo ?

Proge včeraj odlično pripravljene. Ravno dovolj trde in nepreledene za moj občutek, sploh nikjer pa nobenega puklja, kar je verjetno ko pridejo pozitivni
Celziji verjetno misija nemogoče, še posebej ob večjem obisku.
Tudi te gozdne povezovalne poti včeraj fenomenalne, nobene bojazni za poškodbo smuč, kaj se pa na teh poteh in labirintih njih začne dogajat potem ob plusu,
ali manj snega in večjem prometu, me pa kr glava zaboli ?

Sedlo (mal prepoložno in prekratko)


Videc (odlično, sploh desna stran in pol prečenje na levo)


ena od prečnih povezovalnih gozdnih poti (sanja se mi ne katera od miljonov je tole bila:)


ne vem kako da sem pozabil Partizanko fotkat, zgleda da sem
tako užival tudi dobra, valovita, zanimiava proga.

Ruška (tudi odlična: dolga, ravno prav strma, zna pa 2sidro tole slabo požirat ob gužvi)


Pisker (končno sedežnica za mal rit spočit - tega se več rabi)


koča Cojzerica, ponudba in cene


spodaj gondole


Pa vse pohvale da gondola fura do 21h... da se Apreski lahko zvaleče, sej ne da sem probal, ali da vem, če imajo sploh tam gori na
Belviju tako dolgo kaj odprto ali da kaj ponujajo ?

70km #relive komentarjev https://www.relive.cc/view/veqzBJZyZ7q

Kavcije ob 16h01 spodaj ne moreš več dobit nazaj...se ji je mudil domov jo razumem, in celo razmišljam da to finto uberejo
zanalašč (podprto od šefov ali lastnikov), da ja prideš naslednjič spet k njim (ker nočeš izgubit 2€ ? In tako delajo po celi Sloveniji, ne le MB.
Še dober, da sem jo zjutri za parking vprašal, da mi je že zjutraj potrdila listek za brezplačen izhod domov !
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2021 6:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


https://365.rtvslo.si/arhiv/prvi-dnevnik/174833459

Zagorelo v apartmajskem naselju na Pohorju...

https://www.rtvslo.si/crna-kronika/mocan-ogenj-zajel-streho-hise-v-apartmajskem-naselju-bolfenk-na-pohorju/605910

Močan ogenj zajel streho hiše v apartmajskem naselju Bolfenk na Pohorju
A. S. | 21. december 2021 ob 22:35
Hoče - MMC RTV SLO, STA
Okoli pol devete ure zvečer je izbruhnil požar v apartmajskem naselju Bolfenk na Pohorju, ki je v bližini hotela Bellevue. Več gasilskih enot je požar omejilo.

Kot poroča Večer, je zagorela streha enega od objektov v naselju. Po informacijah časopisa naj bi bili v stavbi zasebni apartmaji, ta pa stoji ob objektu z bazenom in savnami.

Na delu so med drugim mariborski poklicni gasilci, požar pa je bilo mogoče videti tudi iz mestnega središča Maribora in širše okolice.













Nazadnje urejal/a gost2 Sre Dec 22, 2021 4:53 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Naslednja Stran 3 od 13

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko pohorje, aktualne informacije - 2021/2022
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB