Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan Voyager

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Elan Voyager « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lukas
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2021 3:45 pm    Naslov sporočila: Elan Voyager Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2020 17:43
Prispevkov: 80


Mnenje o voyagerju. Jaz mislim, da zna imeti precejšen potencial, ljudje v mestih želihjo preživljat čas v naravi, zložljivost zna biti kar adut, user experience zna bit dober
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2021 5:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Za mene je 1500 evrov žal preveč....
lp Frenk
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2021 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ja kar se mene tice ima potencial... pri tistih 47 jupijih, ki bodo kupili to zaradi cene in posledicno hvaljenja s tem kaksne smuci imajo v avtu, smucajo pa tako ali tako ne. Tisti, ki bi realno to rabili, pa namesto troganja kovckov za 1500eur, smuci raje rentajo za 20eur/dan
Drugace pa 1500eur??!!! Za ta denar dobis FIS race dile z bindungami, ne pa tole pokveko... pa se za kaksno dnevno karto v Avstriji ali Svici ti ostane.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2021 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


To pove vse - jaz se tu ne najdem:

Cena kompleta je okoli 1500 evrov. "London, Amsterdam, München, New York, Tokio … To so svetovne metropole, v katerih biva dovolj smučarskih navdušencev, za katere verjamemo, da bodo posegali po Voyagerju. Verjamemo, da jim tudi finančne zmožnosti to omogočajo," je prepričan Korošec.

Kot pravi, v ZDA in Kanadi tudi med koronakrizo trg zelo dobro deluje, na evropskem trgu pa se zaradi zaprtih smučišč spopadajo z razmeroma težko situacijo: "Je sezona, ki bo, čeprav so snežne razmere izjemne, pustila določene posledice. Po drugi strani se pa zelo dobro prodajajo turne smuči," poda primerjavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

No v ZDA trg deluje boljse kot v Evropi, dalec od tega, pa da bi dobro... tudi v ZDA ni normalna smucarska sezona. In tisti v "London, Amsterdam, München, New York, Tokio … " se pripeljejo/priletijo do smucisca in tam rentajo dile... lahko tudi tiste z diamanti, da jih v krznenem plascu za 50 jurjev in v skornjih neses v roki na zgornjo postajo v St. Moritzu kjer potem popijes sampanjec in se odpravis z gondolo nazaj dol. Kar se mene tice, je edini realen trg, tistih par ne pretirano bogatih wannabe pomembnezev (za bogate je 1500eur manj kot sampanjec na vrhu gondole, tako da se s tem niti hvaliti ne morejo), ki se bodo hvalili naokoli s tem. Ampak tak trg je pa tudi v "London, Amsterdam, München, New York, Tokio … " relativno omejen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 10:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Prednost teh smuči vidim samo v tem, da je transport z avtom lažji. Če bi bila cena cca 200€ višja od primerljivih nezložljivih smuči, bi jim znalo uspet. Na letalo pa nihče, razen tekmovalcev, ne vlači smuči, je rentanje vsekakor preprostejše.

Mogoče pa je niša v lastnikih električnih vozil, kjer se vsak dodatni upor na strehi pozna pri krajšem dosegu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2021 3:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Kotulc ne bi rekel. Če imaš normalen avto smuči itak lahko pelješ noter. Jaz bi take zložljive smuči uporabljal zložene na nahrbtniku, ko bi šel na kakšen hrib. Ampak so še vedno precej štoraste.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2021 4:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

marko je napisal/a:
Kotulc ne bi rekel. Če imaš normalen avto smuči itak lahko pelješ noter. Jaz bi take zložljive smuči uporabljal zložene na nahrbtniku, ko bi šel na kakšen hrib. Ampak so še vedno precej štoraste.

Sam kar veliko turno smucam (letos sploh), pa mi po pravici povedano na misel ne pride, da bi hodil s smucmi na ruzaku. Ok so izjeme, ko je treba s cepini in derezami "splezat" kaksno flanko pri 50+ stopinjah po kateri se potem dol peljes, ce pa je le opcija, se gre pa na smuceh. Pri taksnih flankah ni problema ce imas na nahrbtniku normalne smuci, ce pa gres res v ekstreme, ko so pravo plezanje, potem pa bi znalo prav priti. Ampak trg za taksne ekstreme je pa tako hudo majhen, da dvomim, da se splaca karkoli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2021 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

PJ ti govoriš o turni smuki, kjer se lepo pripelješ do zasneženega hriba, si natakneš smuči in greš. Jaz govorim o hribolazenju, kjer greš v nek hrib, ki ni idealen za turno smuko ali pa spodaj sploh ni snega, na enem delu si pa z njimi lahko pomagaš. Jaz sem pred več kot 30 leti samo za spust za to imel najprej ene otroške smučke, pa so bile prešvoh, potem pa ene odrezane odrasle, kjer je bil pa problem v geometriji, ampak je nekako za silo šlo. Je pa seveda tudi s temi zložljivimi problem, ker so to še vedno alpske dilce in bi rabil s sabo vlačiti še pancarje, se preobuvati itd. V bistvu res, bolj ko razmišljam, težje najdem neko uporabnost. Mogoče bolj marketinška fora.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2021 4:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ok to se strinjam, ceprav sam nikoli nisem videl pointa do pasu gazit sneg gor, zato da ga potem se dol Ampak ljudje smo razlicni, ampak verjetno ravno zato niti nisem poslil na to opcijo. Samo tudi za to, bi vseeno rekel da so bolj primerne ene bigfootke, ki jih lahko das na zimske gojzarje, vagajo verjetno manj kot 2kg in stanejo verjetno manj kot 50eur. Tako da tudi sam ne vidim kaksne pametnega razloga zakaj bi kdorkoli to kupil. Sploh pa za tak denar, razen seveda da imas postavljeno zraven mize kot nek ego booster za 1500eur
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2021 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

V resnici so v danih razmerah zložljive smuči zelo uporabne. Ker greš v Avstrijo lahko samo poslovno, oblečeš obleko in kravato, zložljive smuči pa vržeš v prtljažnik, po možnosti v kovčku za čelo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2021 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


marko je napisal/a:
V resnici so v danih razmerah zložljive smuči zelo uporabne. Ker greš v Avstrijo lahko samo poslovno, oblečeš obleko in kravato, zložljive smuči pa vržeš v prtljažnik, po možnosti v kovčku za čelo.


Če si poslovno dlje časa ni nekih omejitev kaj delaš v prostem času - vsaj tako je bilo meni rečeno (razen če nisi v kakšnih zaprtih mehurčkih na tekmovanjih).
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2021 8:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

marko je napisal/a:
V resnici so v danih razmerah zložljive smuči zelo uporabne. Ker greš v Avstrijo lahko samo poslovno, oblečeš obleko in kravato, zložljive smuči pa vržeš v prtljažnik, po možnosti v kovčku za čelo.

Se dobro da pri meni smuci pasejo pod "sluzbeno opremo" tako da mi jih ni treba skrivat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan Voyager
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB