Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2020/2021

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2020/2021 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 08, 2021 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Ker seveda lenko ne postane sit zime, se je danes odpravil na legalni del Pohorja okusiti recimo da januarsko idilo, pa me je presenetilo naslednje.

Za še zadnje veseljake je sveže (!) poteptana Cojzerica.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 09, 2021 5:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


No na slikah še nekako izgleda ok, preko stare podlage je padlo cca. 15 cm snega, ki ga sedaj počasi pobira. Pred zapadlim snegom je bila slika takšna:



Nato lepo vidna dokaj ok situacija na mojih slikah a videz vara, saj je vse skupaj le prekril svež sneg. Danes se seveda že kažejo novi rjavi "fleki":


Za vzpostavitev trase vlečnice bo očitno potrebno kar nekaj snega, ki ga je še itak dovolj na progi. Ampak če se splačajo te vse strojne ure za traso in da bo urejena proga pa je naslednje vprašanje? Me zanima koliko ljudi bo prišlo smučati.

Pohvalno da se trudijo, ampak se vidi da očitno računajo na garantirano pokritje stroškov smučarske sezone s strani države ali pa novega občinskega podjetja, kamor se bo letos prepisalo upravljanje smučišče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2021 7:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Danes sem seveda mogel it pogledati stanje zgoraj, tudi močan veter spodaj me ni odvrnil in tudi prav tako, zgoraj na grebenu je pihalo manj kot pa v nižinah. Tu in tam kak sunek ampak to je to.

Je pa bilo danes vreme zelo zanimivo, saj niti nisem vedel v kateri letni čas bi se dal, odspodaj ko sem se odpravljal od doma čisto spodobno toplo, v avtu mi je zaradi obsijanosti s soncem delala klima na polno, ko prideš do pljučnega oddelka na Hočkem Pohorju je malce bolj zapihalo, tudi temperatura je postala bolj "znosna" nam zimoljubcem, odzgoraj pa debela južna pokrovka oblakov, ki se narivajo z juga ob močnem jugo zahodnem vetru, ki prinaša vlažen zrak in padavine. Tako sem dobil občutek kot da hodim tam nekje konec oktobra/novembra, ko že človek komaj čaka, da postavijo prve topove na progo in prvič pobelijo proge. No vsaj zame zasneževalnega entuziasta. Vlažen JZ veter, temperature okoli 5 stopinj so prav podobne pozni jeseni pred prvim snegom oz. ohladitvijo.

Potem pa me ta prizor kaj hitro spomni da smo vseeno zakorakali v pomlad, čeprav napram lanskim letom je ta prizor bil klasičen vsaj kakšen mesec prej:


Nato ko se človek približuje Cojzerici se zasliši en meni osebno lepših zvokov, seveda zvok 6 valjnika, ki potiska sneg po progi:





Toliko potiskanja snega in premeščanja z enega konca na drugega še v tej sezoni po mojem skromnem mnenju ni bilo. Še posebej pa ne za "le" enotedensko bonus obratovanje.



Z lepimi vidnimi kontrasti zaradi južne "kape" nad Pohorjem, Kobanski konci se kopajo v soncu, Pohorje pa precej turobno, sivo.

Zanimiv princip dela, večji nalaga manjšemu, ta navzdol po problematičnem delu trase vlečnice.



Pa še nenazadnje, čeprav ti prizori spominjajo na pomlad, je potrebno omeniti, da v prihodnjem tednu prihaja po napovedih vremenarjev skoraj pol metrska snežna odeja!



Aktualna napoved Kachellmanna:



Napovedanih je vsaj 60mm padavin, ki pa jih bo spremljal močan severni veter.

Vsekakor pohvalna gesta upravljalca smučišča, precej truda za enotedensko obratovanje, ki bo deloma okrnjeno zaradi napovedanega poslabšanja (poboljšanja?) vremena. Vsekakor pa upam, da bo za videti kaj smučarjev.
Za na konec pa:
Ni še konec zime, ne !


Nazadnje urejal/a lenko Tor Apr 13, 2021 6:18 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2021 8:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Dve "novici" izpod Pohorja:
- že objavljena super-predprodaja smučarskih sezonskih vozovnic SAMO ŠE ta teden DO četrtka 15.4.!!!!! Cena za odrasle 370€. Ker Nostradamus in Baba Vanga napovedujeta isto "kovid-sranje" še naslednjo zimo - navali narod!
- od tega tedna je desno asfaltirano parkirišče pod vzpenjačo za uporabnike storitev "Pohorcev" (gondola, karte, gostilne, trgovina, servis,...) BREZPLAČNO, za vse ostale je plačljivo. Ostaja pa (zaenkrat) povsem brezplačno parkiranje na makadamu 100m proč pod Hoteloma Arena in Habakuk.

Pa še da ne pozabimo: od danes spet obratuje Cojzarica na Arehu!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 15, 2021 11:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Tako pa je zgledala 'podarjena' smuka danes zjutraj na Cojzarici:





Zjutraj je bilo -4, sneg povsem zimski, vreme za prste polizat. V bistvu sem imel čisto drugačne načrte, še včeraj sem sanjal da bom vzel dopust in se odpeljal na Gorenjsko , pa so prišle vmes službene obveznosti in sta se izšli samo dve uri na Cojzarici. Je pa bila že ob 9 nenormalna gneča, čakali smo skoraj 10 minut, tako da nisem preveč jokal ko sem moral zaključit. Če ne verjamete:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 15, 2021 11:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Si kaj pogledal "čez rob" proti spodnjemu Piskru? Misliš, da če ga nebi šli pred 14 dnevi "orat", bi bil še za uporabo?

Edit: sem sedaj kamero pogledal in razen na koncu doli, je vse ostalo "na videz" še uporabno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 15, 2021 11:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Čez rob nisem gledal, se pa je videlo na Webcamih pred zadnjim sneženjem, da je na Piskru pobralo zadnjo ravnino pred spodnjo postajo. Škoda, ja. Ampak podarjenemu konju ne bomo gledali na zobe ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 15, 2021 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Izgleda prav lepo, sicer zaradi novega snega, a ko sem v soboto slišal, da nameravajo odpreti progo mi po ogledu spletnih kamer sploh ni šlo v račun.

Čeprav Pohorce stalno kritizirate, a če primerjamo s Podkornom, kjer je snega bistveno več, sploh pa s Soriško planino, kjer imajo snega res na pretek .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 30, 2021 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Se obstaja admin, da tole poglavje odklene, da se pocasi premakne navzdol ?!
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2022 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Včeraj sem prezivel zelo solidne 4 ure na Mariborskem Pohorju. Dopoldan je bil spodnji del zelo dobro pripravljen, sploh od Trikotne do spodnje postaje gondole so lepo zasnezili in bo zagotovo zdrzalo do konca počitnic. Stadion tudi zelo soliden, tu in tam je seveda kakšna ledena ploskev. Popoldan pa je seveda ponekod postalo juzno ampak pričakovano glede na temperature čez dan. Na Arehu super cel dan. Moramo se zavedet da smo ze v marcu, stanje prog








_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 Stran 17 od 17

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2020/2021
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB