Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Krvavec - aktualne informacije 2020/2021

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Krvavec - aktualne informacije 2020/2021 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 24, 2021 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Kar manjše razočaranje zame danes po tako perfektni smuki na Voglu včeraj. Proti pričakovanju kar velika gneča na smučišču. Dostop tukaj je itak zgodba zase, če ne prideš zgodaj. V tej sezoni se mi je prvič zgodilo, da sem prišel malo pozneje, ker sem šel samo na 4 urno smuko in naivno pričakoval, da ne bo v takem sončnem dnevu preveč obiska. Vrsta, vrsta... Po 17 letih smuke v Avstriji mi je tole čisto mimo in spomin zakaj sem s tako lahkoto zapustil slovenska smučišča. No, ne bom samo jamru, saj sem se to sezono zelo lepo nasmučal.
Sneg zjutraj malo čuden, gladek in pozmrznjen, kmalu je toliko ojužil, da je bilo kar nekaj časa prav v redu, dokler ni po 13 uri precej ojužilo, seveda na Njivcah, Koširju, Roru ne preveč, samo na moraš skozi smučat tu, pritiski na mišice na nogah so kar..., če si na robnikih.
Še info: Na Kržišču prosta samo leva proga in precejšna vrsta že ob 10 uri. Sedežnici na Njivicah že 3 dni ne obratujeta, kar je danes še dodatno povečalo dolžino vrst pred napravami grrr...
Saj potem po koncu smučanja sem bil kar zadovoljen, samo včerajšno tihožitje na Voglu ne moraš kar pozabit

Še nekaj slikic






Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 26, 2021 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Age je napisal/a:
Kar manjše razočaranje zame danes po tako perfektni smuki na Voglu včeraj. Proti pričakovanju kar velika gneča na smučišču. Dostop tukaj je itak zgodba zase, če ne prideš zgodaj. V tej sezoni se mi je prvič zgodilo, da sem prišel malo pozneje, ker sem šel samo na 4 urno smuko in naivno pričakoval, da ne bo v takem sončnem dnevu preveč obiska. Vrsta, vrsta

Zgleda da si imel smolo, včeraj so delale vse žičnice (razen seveda Gospince, kdaj je sploh nazadnje delala?), parkiral sem nekaj minut čez 8. uro nekje na sredini P1, čakati je bilo treba samo na kabinko, 15 min za gor in popoldan 5 min za dol. Na smučišču pa samo zjutraj enkrat ali dvakrtat po minuto na šestsedežnici, čim so zagnali Zvoh in obojne Njivice pa ni bilo treba nič več čakat.
Age je napisal/a:
Sneg zjutraj malo čuden, gladek in pozmrznjen, kmalu je toliko ojužil, da je bilo kar nekaj časa prav v redu, dokler ni po 13 uri precej ojužilo, seveda na Njivcah, Koširju, Roru ne preveč,
Ja, to pa je bilo natančno tako kot si napisal, s tem da je bil sneg za moj okus skoraj predolgo betonski, potem zelo kratek čas idealen, kar naenkrat pa spomladansko ojužen. Ampak na Njivicah se je na tistem labirintu črnih in rdečih prog dalo prav dobro smučat tudi še ob treh.

Kako komentiram Krvavec ki sem ga ponovno obiskal po skoraj 15 letih? Za moj okus še vedno najbolj profesionalno slovensko smučišče, čeprav zadnja leta nekoliko stagnira zahvaljujoč najprej neambicioznim 'šlosarjem' iz Zreč in sedaj nekoliko čudaškemu lastniku. Preparacija dobra do odlična, sedežnice v glavnem OK (res je samo ena sodobna odklopna, ampak z nje lahko presmučaš preko palca 3/4 prog na Krvavcu). Prijetno vzdušje na Plaži, solidna gostinska ponudba s solidno ceno. Morda se komu zdi malenkost, ampak vajen Pohorja sem bil včeraj na Krvavcu neznansko navdušen, ko z nobene od teras ni donela 'jugovina' . Pohvalno tudi, da za razliko od večine slovenskih smučišč na pomlad ne krajšajo zaključka obratovanja na 15. ali celo 14. uro, ampak lepo delajo do štirih (no, saj imajo dovolj drage karte). Skratka, kar navdušen sem, nekaj fotk sem tudi naredil:




Kriška mi je nedvomno rešila prvo uro smučanja, ko je bil povsod drugod beton je bil na tej položni progi z jugovzhodno lego perfekten putrček:


Mali minus edino zaradi desne proge na Kržišču, ki je bila uradno zaprta čeprav je snega več kot dovolj, ker se jim je ni ljubilo steptati. Se je pa dalo popoldan po 'zaprti' progi odlično smučat:





Pa še malo križem - kražem:






Pol ducata teh novih lepotcev sem tudi opazil (še eno od mnogih smučišč po svetu ki padajo na dizajn ??):


Zadnjo uro pa :

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 26, 2021 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


miki je napisal/a:
Pol ducata teh novih lepotcev sem tudi opazil (še eno od mnogih smučišč po svetu ki padajo na dizajn ??):


Ma ja Miki, ti si res kul in pičiš kot bolha.
Tile so odpadniki iz Kranjske Gore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 26, 2021 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, oO si le priplezal iz Štajerske do Krvavca hehe. Boš moral prit mal večkrat na smučišče in bo tvoje oko sokolovo našlo kmalu kaj več za pokomentirat. Sej se ne sekiram preveč zaradi gneče, to samo kaže na podhranjenost smučišč v Sloveniji. Imamo srečo letos, da je ravno med epidemijo toliko snega, kaj če bi imeli epidemijo lansko sezono .... bi vse topništvo na Krvavcu guznlo pred navalom smučanja željnih , da ne govorimo o Voglu, ki ni imel snega do marca.
Zadnja slika je odveč, kljub tvojemu navdušenju, upam da razumeš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 26, 2021 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Age je napisal/a:
Zadnja slika je odveč, kljub tvojemu navdušenju, upam da razumeš.
Meni se ni zdelo nič takega, pomoje je vse po reglcih: strežba pri okencu, pir samo tisti z 0,0%, terase zaprte s trakovi. S Pohorja bi lahko prilimal vse kaj drugega, ampak nisem ovaduh niti kolaboracionist. Proti ležalnikom na snegu pa ne vem če obstaja kak zakon. Na splošno so se na Krvavcu kar potrudili, od 'po letališko' urejene čakalne vrste pri spodnji postaji kabinke, punce ki je opozarjala na maske, možaka ki je kontroliral teste. Bi rekel da jih po njihovi sicer simpatični, a na koncu neproduktivni 'državljanski nepokorščini' okoli Božiča, zdaj kar pogosto obiskuje inšpekcija .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2021 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


miki je napisal/a:


Pol ducata teh novih lepotcev sem tudi opazil (še eno od mnogih smučišč po svetu ki padajo na dizajn ??):


Za podarjenih 350k€ oz. 6 topov pa že morejo biti vsaj lepi, kar tudi so.

Drugače kar se tiče "prikrivanja" gostincev tako ali drugače, inšpektorji vedo kaj se dogaja na kočah, tudi redne obiske dobivajo oz. so dobivali glede na prihajajoče ukrepe in zaprtje vsega tega. Bili so tudi pripravljeni na obiske "višje" sile in se zavedajo kaj počnejo, tako da izpostavljanje tega kar se itak ve, ni po mojem nič strašnega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2021 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Predzadnji dan pred zaprtjem smučišč nam je postregel z izredno toplim vremenom, danes smo se pa že fajn slačili. Zjutraj precej trd teren, še vedno precej gladek sneg, sneg je ojužil kakšno uro prej kot včeraj, tam nekje po 11 uri. Ker so proge tu v zelo različnih legah, ne popustijo vse naenkrat. Nasmučaš se še vedno zadosti, obiska pa danes malo več, tudi sodeč po parkiranih vozilih. Na vrhu Zvoha odprejo ledeni bar okoli 12 ure, samo ni zeloooo pomembnih tekočin.

Še nekaj slikovne literature hihi





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 9:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Točno to Age, pravilna ugotovitev. Na Krvavcu je bolj pomembna lega in obremenjenost proge kot nadmorska višina. Zvoh tako prvi popusti, desna proga kriške, ki je bila uradno zaprta, pa je bila tudi ob dveh še zelo užitna in dokaj trda (najbrž pa tudi pozneje). Glede tvojega primerjanja gužve s tujino pa samo moja pripomba, da je v glavni sezoni tudi v Avstriji na priljubljenejših smučiščih treba kar nekaj tudi čakati (npr. Flachau, St. Anton, Iscgel …). In v sedanjih razmerah so Krvavec in podobna smučišča za nas ne samo elitna ampak edina smučišča. Prej moti, da v takih razmerah del žičnic ne dela. Me je včeraj še čudilo, da sta na kriški delali obe vlečnici tudi takrat, ko ni bilo več gneče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 04, 2021 7:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Jaz sem bil gor 30. pa tudi 31. Opažanja so v glavnem prava, čeprav me čudi zakaj toliko pisanja o tem kdaj se je sneg malo zmehčal. Saj moramo znati smučati na vseh podlagah a ne? Sploh pa ni bil nikoli tudi približno toliko mehak, da bi bilo problem smučati. Pa še nekaj me zelo veseli. Jaz skoraj nikoli ne čakam, vsaj več kot nekaj minut ne, ponavadi pa sploh nič. Vedno se dajo najti proge in naprave kjer ni gneče. Ja zdaj, če ste tako občutljivi na to ali je naprava odklopna ali ne, je pa takoj problem . Jaz se s tem ne ukvarjam, mi je popolnoma vseeno. V enem starejšem postu v marcu je bilo tudi vprašanje, če je Gospinca letos kdaj delala. Jaz sem se letos dvakrat vozil z njo, pa bi jo morali večkrat zagnati. Če je na 6 sedi gneča je to prav lepa bližnjica za Kriško, Njivice, pa tudi za Zvoh. Pa tudi po Haneku se lahko voziš. Tako pa je treba iti s 4 sedo. Sicer pa sem letos opazil, da jebilo med tednom, razen parih dni, prav rajsko kar se tiče gneče. Sem prav zadovoljen z letošnjo sezono, lahko bi bila malo daljša (sem mnenja, da smo zaključili), obvezno pa je, da bo drugo sezono vse drugače... Me najbolj jezi, ker nisem mogel iti na obvezen Kronplatz . No ja, bo že bolje - upam!
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2021 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Stane, ti si en tak star kozel kot jaz. Tudi jaz vsem pametujem, da so led kuclji, razrite in slabo poteptane proge, megla, čofta itd. izzivi ne pa jajca, po katerih se ne da smučati. Ampak v glavnem tega ne kupijo, sem in tja si na takšnih izzivih celo kdo zlomi kakšno kost.

Jaz sicer skesano priznam, da me je 30. na Krvavcu zajela pomladanska lenoba in sem iskal mehke proge in ne trdih, bil vesel, da sem lahko na počasnem Zvohu celo večnost posedal na sedežnici in se sončil, mogoče tudi zato prvič po dolgem času ubrisal in imam še vedno prav lepo hrasto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2021 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Meni pa po pravici povedano niso izziv. Izziv so mi, sploh letos, ko na smuciscu nisem bil niti enkrat (bog vedi kaj bo razlog ) grape med 50 in 60 stopinj, na smuciscu mi je pa zares point uzivancija, kar pa zame pomeni GS ali SG smuci, led in nikjer nobenega... aja pa sonce. Ko pride cas za cofto, kuclje itd. mi po pravici povedano ni vsec in raje ne grem. Ni da ne bi znal smucati in bi mi bil problem smucati po takem, samo tisto mi ni uzitek. Je pa lepo da smo razlicni in ce je nekomu uzitek (ali pa izziv, konec koncev je oboje isto ali vsaj podobno) voziti po kucljih, zakaj pa ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2021 3:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Marko!!!Pošteno povedano!!!
LP z Rogle!!
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2021 3:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Marko!!!Pošteno povedano!!!
LP z Rogle!!
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 08, 2021 8:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ko smo ravno pri izzivih, letos so bili veliki izzivi prehajanje regij, ko je bilo to prepovedano, smučanje s ponarejenim COVID testom in še kaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 10, 2021 1:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Vemo, da ste nas pogrešali zato vabljeni nazaj na bele strmine

Odpiramo v ponedeljek 12.4.2021

ČAS OBRATOVANJA v nadaljevanju zimske sezone :
Krožna kabinska žičnica bo obratovala od 07:30 do 15:30 ure Naprave bodo obratovale od 07:45 do 13:00 ure

Dnevna odrasla smučarska vozovnica samo 25,00 €

Vabljeni, na sveža “rebrca”

Vir. Fb
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 6 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Krvavec - aktualne informacije 2020/2021
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB