Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Golte, aktualne informacije 2020/2021

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Golte, aktualne informacije 2020/2021 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2021 2:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Golte pa kanin razen "cudaskega" vodstva in da trenutno ne obratujeta nimata nic skupnega. Golte ima v statisticni regiji 2.5x vec prebivalcev kot Kanin. Golte imajo trenutno na hribu nastanitvenih kapacitet toliko da ce v normalni sezoni (no corona) napolnili te kapacitete lahko lepo ziveli. Vendar to ne gre iz danes na jutri to se gradi leta kar pa ocitno na hribu ne razumejo in zato je situacija kaleršna je.
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2021 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

[quote="ledenko"]Golte so in verjetno še dolgo bodo predvsem regijsko smučišče, tisti hotel na vrhu je bolj češnja na torti kot kaj resnega za stacionarni turizem.

Je pa treba priznati, da je v normalnih razmerah hotelček na Golteh nekaj najboljšega kar lahko je. Sem z Gorenjske, v normalnih razmerah z ženo zagotovo vsaj nekaj dni na leto preživiva tam. Prijazno osebje, super hrana in ravno prava velikost hotela. Letos pač je kar je, do sedaj mi je odpadla Rogla čez novo leto, Kronplatz v januarju prvič po 15. letih, pa tudi Golte bodo verjetno šle po isti poti

_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2021 7:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Saj ne pravim da ni, in ne rečem, da se ne da dobro smučat, ampak Golte so vseeno regijsko smučišče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2021 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


‼️ SMUČIŠČE ODPIRAMO V PETEK ‼️
Smučišče na Golteh bo ponovno zaživelo v petek, 12. februarja O vseh dodatnih informacijah glede delovnega časa in testiranja vas obvestimo jutri.
Hvala za vaše razumevanje in potrpežljivost
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


POMEMBNE INFORMACIJE O SMUČIŠČU

Blagajna v Žekovcu bo odprta od 8. do 16. ure.
Smučišče bo obratovalo od 9. do 16. ure (po potrebi bomo delovni čas prilagodili).
Obvezno testiranje bo BREZPLAČNO ZA VSE Testiranje bo potekalo na spodnji postaji nihalke v Žekovcu ob petkih, sobotah in nedeljah med 7.30 in 12. uro (po potrebi tudi dlje, trudimo pa se, da bi bilo testiranje možno tudi med tednom).
Nihalka bo vozila od 8. do 17. ure.
Seznam prog, ki bodo obratovale, vam zaupamo v petek, obljubimo pa, da vam ne bo dolgčas

‼️Velja redni cenik smučarskih kart, priporočamo pa, da KARTE KUPITE VNAPREJ, da se izognete čakanju na blagajni. Karte so na voljo na prodajnih mestih Petrol Slovenija, v aplikaciji Valu in na naši spletni strani https://webshop.golte.si/

Se vidimo v PETEK, 12. februarja
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


No, to me pa zanima kolko prog bodo odprl Stari Stani so bli poratrakirani v nulo že okrog božiča. Pa da ne bodo 21.2. že zaprl vse skup

btw. če online kupiš karto, jo potem natisneš(?) samo spodaj pri Žekovcu ali tudi zgoraj pri hotelu ? Poročajte, pa me morda drug tedn vidjo kaj... pa kok striktni so, če svoj test prneseš
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2021 12:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Heh, čez celo spletno stran (sicer angleško različico, vendar me je najprej na to vrglo) imajo banner THE SKI CENTER IS NOT OPERATING DUE TO COVID-19 RESTRICTIONS, čeprav že cel teden dejansko obratujejo. Se mi zdi, da slovenska smučišča kar tekmujejo, katero lahko odžene čimveč potencialnih obiskovalcev.

Pa ''Obratovanje naprav'' so prevedli ''Operating devices'' .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2021 4:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Laying for living.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2021 12:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem bil na stiriurni. Malo cez enajst parkiral 20 m od nihalke in se cez nekaj minut z le sedmimi drugimi potniki ze peljal gor. Taktika popoldanskega obiska se mi letos kar obrestuje. Zgoraj je bilo potem na napravah do kakih pol dveh treba pocakati slabih pet minut, kasneje se je pa spraznilo.

Sneg do konca vecinoma odlicen, sploh na obeh progah ob vlecnici Stari stani. Ojuzil se je le na progah z juzno lego, pa se tam je bilo precej znosno, drugje je bil pa se popoldne suh.

Na Golteh sem bil prvic, ker se mi ponavadi z Gorenjske oziroma Ljubljane ne splaca voziti tja. Ampak evo, tudi pandemija je za nekaj dobra, sem odkljukal eno novo slovensko smucisce. Moram rect, da mi je bilo kar simpaticno - glede na majhno stevilo naprav se kar nabere nekaj prog. Si predstavljam, da je z Rocko, ki danes ni delala, se precej bolje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srečko
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2021 5:28 pm    Naslov sporočila: Poženite vendar ROČKO! Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2017 20:08
Prispevkov: 14


Dragi upravljavci smučišča Golte,

sem dolgoletni uporabnik vašega smučišča. Zadnjih deset sezon s sezonsko karto. Vesel sem bil, da ste končno odprli smučišče. Lahko bi ga seveda že bistveno prej. Sosednje Kope so bile z vsemi napravami odprte vsaj dva(!) tedna prej. Pred vami so smučišča odprli tudi marsikje drugje.

Ampak zakaj ne odprete ROČKE? V povezavi s progo Stari stani je to daleč najboljša proga na Golteh. Dolga, razgibana in s solidnim iztekom (v nasprotju z Medvedjakom). Snega je dovolj,največ v zadnjem desetletju. Včeraj popoldne sem bil tam s turnimi smučmi in vem, da sneg je. Na Ročki se lepo in dolgo obdrži tudi spomladi. Tudi v lanskem letu Ročka ni delovala. Mislim, da niti en dan. Nazadnje sem se tam smučal v začetku marca 2019, potem ste jo zaprli.

Zaračunavate polno ceno smučarskih kart, čeprav smučišče ne obratuje v celoti. Moja vprašanja so torej naslednja:

1. Kdaj boste KONČNO odprli Ročko?
2. Če je ne nameravate, zakaj ne in zakaj ne znižate cene kart?
2. Zakaj ne prodajate tudi 2 ali 3 urnih kart. Kupiti je možno le 4-urno in celodnevno.

Nekako se trudite s progami, a vaš odnos do uporabnikov je slab in površen. Informacije sporočate selektivno in z zamikom. Nekaterih stvari, na primer, zakaj je zaprta Ročka, sploh ne komunicirate. Ne na FB, ne na spletni strani ne osebno. Žičničarji nimajo pojma, kdaj, če sploh, se bo odprla Ročka.

Nisem preprčan, ali bom naslednje leto kupil sezonsko karto pri vas. Morda raje pri konkurenci na Kopah ali Rogli. Niste konkurenčni niti s cenami niti s ponudbo. Razočaran sem.

Pozdrav, Srečko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2021 9:56 pm    Naslov sporočila: Re: Poženite vendar ROČKO! Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Srečko je napisal/a:
(...)Ampak zakaj ne odprete ROČKE? V povezavi s progo Stari stani je to daleč najboljša proga na Golteh. Dolga, razgibana in s solidnim iztekom (v nasprotju z Medvedjakom). Snega je dovolj,največ v zadnjem desetletju. Včeraj popoldne sem bil tam s turnimi smučmi in vem, da sneg je.(...)

Meni je danes žičko na spodnji postaji Starih Stanov mrtvo hladno na moje vprašanje, zakaj Ročka ne obratuje, odvrnil da 'spodaj ni snega'. Vem da se mi je zlagal, ampak mi ni bilo do prepira .

Drugače pa je bila to moja premiera na Golteh (!), vtisi pa nekako v skladu s pričakovanji: lepo razgibano, proge z različnimi legami (V / J / S), lep pogled na Kamniške Alpe, dosti snega, zelo lepo urejen hotel in restavracija pri zgornji postaju nihalke. Ob tem ne morem mimo Pohorcev, ki ob vseh milijonskih investicijah niso mogli zgraditi ene sodobne samopostrežne restavracije na smučišču, ampak še leta 2021 na vseh koncih stojijo neke brunarice, z odpadnimi deskami obiti kontejnerji in podobna balkanska folklora. Na negativni strani pa precejšnja gneča in zelo kratke proge - da spet uporabim pohorsko primerjavo, se niti ena proga ne more primerjati z Jurgovim, niti s Piskrom, kaj šele s Kaštivnikom.

Začetek na Medvedjaku, lepe ampak kratke proge. Žal od uradno treh v spodnjem delu očitno teptajo samo eno, snega je videti dovolj:




Na Smrekovcu, kot zaprisežen 'mehkoljub' sem zjutraj užival na Blatniku s čudovitim putrčkom (no, opoldne je bila ta proga celo meni preveč gnila):


Po dvanajsti pa Stari Stani s povsem zimskim snegom (trda podlaga in nekaj moke na vrhu, spuščalo je samo spodaj na položnem), ampak tudi še ob enih s konkretno vrsto, 5 minut in več je za tako kratko progo kar preveč čakanja ... :




Še izlet na Moravo sem si privoščil, na povratku lep pogled na zgornjo postajo nihalke in Medvedjak:




Pod črto: simpatično za poldnevno smuko vsakih nekaj let, kaj več pa ne. Morda bi bil vtis vsaj malo boljši če bi delala Ročka, ali če bi uresničili tisti projekt sedežnice Kladje s sivo brado ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2021 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes tudi moja premiera, res simpaticno smucisce, ce bi mi bilo 10x blizje bi bil veckrat gor .
Res pa mocno izstopa Medvedjek, super proga s tudi super snegom, ce ni cakanja se dobro nasmucas. Vecinoma kaj dosti cakanja tudi ni bilo, razen kadar je nastal zastoj zaradi skupin malih zagorskih otrok. Kratka dolzina me niti toliko ne moti, ker pri smucanju na polno ravno toliko tudi zdrzim brez ustavljanja. Ce gremo naprej, Smrekovec je bolj za popestritev, Stari stani sicer z dobrim snegom, a proga mi ni prevec sedla,
vlecnica pa sploh ne. Z Rocko naprej bi bilo gotovo bolje, a na zemljevidu izgleda precej kratka. A zasnezevanje tam imajo? Morava: na zemljevidu nisem nasel poti nazaj, navzdol seveda, zato nic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srečko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2021 11:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2017 20:08
Prispevkov: 14


Glede proge Ročka - mnenja sem, da je v povezavi s Starimi stanami po razgibanosti in snegu daleč najboljša na Golteh in precej presega omenjeno Jurgovo na Rogli.

Sicer pa se je danes razvila in na koncu cenzurirala zanimiva razprava na FB profilu Golte. Upravljavci so se najprej bizarno izgovarjali na "pomanjkanje snega", potem pa so končno priznali, da Ročka ne dela zaradi varčevanja in pomanjkanja kadrov.

No potem so nadležna vprašanja in komentarje o Ročki, vključno z njihovimi odgovori, s katerimi so očitno malo preveč povedali, enostavno izbrisali. In to kmalu po zadnjem vprašanju ene od sodelujočih, zakaj zaračunavajo polno ceno kart, urejujejo pa le dve tretjini prog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srečko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2021 11:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2017 20:08
Prispevkov: 14


Ročka spodnji del dne 19.2.2021. Snega na tone...



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Nista glede Ročke nič zamudila. Še kadarkoli sem bil je bila zelo slabo steptana
Stari Stani rulz (samo sedežnico nej dajo nanjo - četudi je tako kratka)
Medvedjek bi rulal, če bi nardil 4 ali 6 sedo (ker je nonstop gužva na 2 sedi, na progi pa sploh ne, ker 2 sedo uporabljajo za prehod na Stare Stane ali po turistični 4 naokrog do hotela), in če bi nabavl ratrak z vitlo in poštamfali tudi levo strmejšo progo.

Tomi: iz vrha Morave se pride do gondole po tisti modro črtkani potki na zemljevidu (to je skozi gozd, tik ob cesti - desno nad njo. Ni veliko za poganjat, je lepa vdoravna linija in večinoma rahlo navzdol, pa parkrat malenkost navzgor:)
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Golte, aktualne informacije 2020/2021
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB