Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Novice » Vlaganje v žičniško infastrukturo

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Naslednja
 Vlaganje v žičniško infastrukturo « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Ali naj država subvencionira gradnjo novih žičniških naprav?
Da
87%
 87%  [ 64 ]
Ne
12%
 12%  [ 9 ]
Skupaj glasov : 73
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2022 9:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Če bi odločal jaz o prioriteti žičnic na Pohorju, bi prioriteta bila malo drugačna kot tvoja Jurij:
NOVI TRAKOVI (oz. samo en. Zakaj je na MB. Pohorju takšna obsedenost z vmesnimi postajami?) na Bejbiki absolutna prioriteta, nato šele Ruška.
Ampak dvomim, da imajo vso potrebno dokumentacijo, da bi lahko projekt speljali, zato sem ga pisal pod drugo mesto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2022 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Namesto ugibanja bi se bilo bolje vprašat kdo ima gradbeno dovoljenje za razpisu ustrezne projekte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučar
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2022 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 10:07
Prispevkov: 315


ledenko je napisal/a:
Namesto ugibanja bi se bilo bolje vprašat kdo ima gradbeno dovoljenje za razpisu ustrezne projekte.


Gradbeno dovoljenje se lahko pridobi 6 mesecev od sprejetja sklepa o sofinanciranju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2022 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Vendar to pomeni sprejetje gradbenega dovoljenja do 11. mesca letos, drugo leto do 30.11.2023 pa more zadeva biti že zgrajena.

Pred tem je pa še potrebno dobiti okoljevarstvena dovoljenja, koncesijo itd...
Letos je na primer bila pridobljena koncesija za 2864:
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=URED8313
Z debelo bukvijo od Arso-ta:
http://www.arso.gov.si/novice/datoteke/043042-PVO_Zicnica%20G1_G2_dop2.pdf
Koncesije še imajo:
Jezerca na Krvavcu
Gondola Mb. Pohorje, kjer verjetno ne bo zahtevno pridobiti gradbenega dovoljenja, če že slučajno že ni sprejeto.
Razen če se je kaj vmes spreminjalo, pa več ni potrebne koncesije?
Recimo letošnja izgradnja sedežnice v Kranjski gori ni potrebovalo nove koncesije, a nova žičnica na Vrh Krvavca pa. Poštela na Pohorju tudi na primer ni potrebovala koncesije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2022 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

V Uradnem listu sem zasledil naslednje:

- sofinanciranje znaša do največ 80% upravičenih stroškov ob dodatni zahtevi, da je zgornja meja sofinanciranja do največ 8.000.000,00 EUR.

Maksimalni znesek je omenil že Lenko, zanimivo pa mi je to, da krijejo kar 80% investicije (kot sem uspel videti samo investicijo, brez gradbenih del).

V tem primeru je potem za "pričakovati" da:
- Kanin dobi 8mil (vse bo šlo za investicijo),
- Vogel cca. 3,9mil (navajajo 4,8 mil investicije - brez gradbenih del)

Moje razmišljanje - za ostale je na voljo cca. 18mil (ki se bodo prijavili). Glede na to da gradbeno dovoljenje za Jezerco na Krvavcu že imajo bodo tudi kaj tam dobili, pa Kobla 2864, najverjetneje Kranjska z širitvijo proti Veliki dolini, ostane pa še nato malo drobiža za kakšne 2-3 sedežnice. Mislim da se bo potrebno podvizati in dobro pripraviti če bo še kdo kaj hotel....


_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2022 10:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Če dobi Kanin kakšen cent, dam vse na stran in organiziram štrajk. Ker to pa bi bila totalna diskriminacija. In niti v skladu z razpisnimi pogoji.
Cifra za investicijo na Voglu pa se mi zdi nerealna. Kdo je že slišal za tako poceni gondolsko žičnico? Predvsem opevanega Doppelmayrja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 8:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Po moje se Kanin sploh ne bo javljal na razpis in tudi ostalo zna biti rahlo drugače od našega sklepanja tu na forumu. Sem pa prepričan, da je kar precej nervoze, ter tuhtanja kaj in kako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-_m4tj4z_-
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 9:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:11
Prispevkov: 416


lenko je napisal/a:
Če dobi Kanin kakšen cent, dam vse na stran in organiziram štrajk. Ker to pa bi bila totalna diskriminacija. In niti v skladu z razpisnimi pogoji.
Cifra za investicijo na Voglu pa se mi zdi nerealna. Kdo je že slišal za tako poceni gondolsko žičnico? Predvsem opevanega Doppelmayrja?



Kr prpravi za štrajk, ker itaq se ve, da bo dobil največji del pogače....upravičeno ali pa ne...ne Manuela za đabe vsak dan skače po ministrstvu vsa spedenana!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 9:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

lenko je napisal/a:
Če dobi Kanin kakšen cent, dam vse na stran in organiziram štrajk. Ker to pa bi bila totalna diskriminacija. In niti v skladu z razpisnimi pogoji.
Cifra za investicijo na Voglu pa se mi zdi nerealna. Kdo je že slišal za tako poceni gondolsko žičnico? Predvsem opevanega Doppelmayrja?


Se strinjam, vendar sem tudi jaz mnenja da bodo dobili, tako ali drugače. Kar se pa tiče Vogla - to so številke ki so jih sami dali v javnost preko medijev. Je pa zadeva res "poceni" če primerjamo, da je bila predvidena finančna konstrukcija za neuspelo gondolsko žičnico v Kranjski Gori med 8-9mil. Očitno so dobili dober popust....
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 10:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Lahko da je cena samo za material. Gradnja prav gotovo dvigne ceno za kakšna 2 mio. Je pa tudi res da gre za precej kratko traso. Poleg prvega bo verjetno samo 1 negativni steber.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

gapi202 je napisal/a:
Lahko da je cena samo za material. Gradnja prav gotovo dvigne ceno za kakšna 2 mio. Je pa tudi res da gre za precej kratko traso. Poleg prvega bo verjetno samo 1 negativni steber.


Predstavljeno je bilo, da bo "material" - torej žičnica, prišla 4,8mil, gradbena dela pa 1,5mil. Iz tega izhaja tudi moje predpostavka (glede na razpis), da lahko pričakujejo 80% od 4,8mil, se pravi cca 3,9 mil....
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimar
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2022 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Sep 2016 21:46
Prispevkov: 28


Kanin se bo verjetno sfinanciral čisto posebej, ločeno od tega razpisa. Le tako ga lahko rešijo.

6,5 milijona za Zadnji Vogel se tudi meni zdi malo. Trasa je kratka, kabin samo 23 pa vseeno je malo kakor ste rekli. Prav tako mi ni jasno kakšna bodo tam kaj zemeljska dela in kakšna bo "arhitektura" postaj.
Morda pa ima Vogel z Doppelmayrom sklenjeno kakšno ekskluzivno partnerstvo za Slovenijo, glede na že novejše zgrajene naprave, ki so vse razen nihalke od njih. So zavezani h dolgoročnemu sodelovanju in gradnji nove nihalke/kabinke potencialno čez 10-15 let?

Kot pa sem razbral v financah, naj bi v drugi polovici letošnjega leta sledil ponoven razpis v skupni vrednosti okoli 90 milijonov evrov.

Našel pa sem tudi tole. Izvrsten povzetek vseh mokrih sanj nas entuziastov in tudi avtorjev študije. Bere se kot znanstvena fantastika sploh proti koncu.

https://active.gzs.si/Portals/284/Vsebine/Priponke/Studija_Gorski%20centri%20MGRT%202019.pdf
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2022 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Malo za primerjavo, nova 10 sedežna Pomina kabinka v Franciji, dolžine dober kilometer, 25 kabin - celotna investicija okoli 9,5 miljona €


https://www.remontees-mecaniques.net/forums/index.php?showtopic=36320
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2022 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Skimar je napisal/a:

Našel pa sem tudi tole. Izvrsten povzetek vseh mokrih sanj nas entuziastov in tudi avtorjev študije. Bere se kot znanstvena fantastika sploh proti koncu.

https://active.gzs.si/Portals/284/Vsebine/Priponke/Studija_Gorski%20centri%20MGRT%202019.pdf



Res !! si mi prav polepšal večer Taboljše branje do zdaj s tega foruma !

Rogla: Mašinžaga2 in Mislinjski Graben !! wov... superca.

Kope: vse v sedežnice... majka !

Golte: začuda nič pretresljivga. Zgleda da bodo, kot Kanin, imeli toliko problemov s staro gondolo, da si o čem drugem sploh ne upajo več sanjat ?
Pa se po cesti iz Mozirja čist solidno da pridet gor, zato bi sam raje prej pričel s ful velikim parkingom na Moljavi, in od tam s sedežnico do Ročke (ali ureditvijo ceste do Ročke), in spremenil Nove Stane (meni ena boljših prog v Sloveniji !!!) v sedežnico - kamor tudi prideš z avtom do koče iz smeri Ljubnega. Gondolo pa vrgel v smeti.

... žal bom pa do vseh teh uresničenj iz PDFja že v penziji
a bere se bolje kot vsak roman Hvala še enkrat.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimar
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 10, 2022 1:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Sep 2016 21:46
Prispevkov: 28


Me veseli.

Bo pa zanimivo videti, koliko tistih točk bo prejela določena investicija na razpisu od komisije. Že vemo kdo jo bo sestavljal?

* gapi202 ali kdo drug
Bi lahko obrazložili, kaj pomeni negativni steber? Tega pojma presenetljivo še nisem zasledil. Hvala v naprej...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Naslednja Stran 3 od 15

Kazalo po Smucisca.net forumu » Novice » Vlaganje v žičniško infastrukturo
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB