Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Molltaler Gletscher 2019/2020

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 Molltaler Gletscher 2019/2020 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 14, 2020 6:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Bil, bil, take priložnosti za poletno smuko ne gre zamuditi . Po pripovedovanju je bila odlična smuka že v petek, a je bila dopoldne huda gneča, čakanja do 15', delala je le šestsedežnica. Vsi in povsod pa brez mask.

V soboto pa druga komanda, maske obvezne na vlakcu in v gondoli pa seveda tudi na pristopu do teh naprav. Glede na napis naj bile obvezne tudi v restavraciji, a jih tam ni imel praktično nihče. Sicer pa 110 ljudi na vlakcu, 4 v gondoli in 4 tudi na 6-sedežnici, dva na sredini in po eden na vsaki strani.
Že zjutraj je delala tudi dvosedežnica, pred katero je bilo vedno prazno, omejitve na sedež ni bilo. Pred 6-sedežnico je bilo nekaj vrste, a nič pretresljivega. Sneg je bil zjutraj pomrznjen, a se je na turistični progi hitro začel nabirati nadrsan sneg. Na srečo so že ob 10h začeli pospravljati prve tekmovalne proge in smuka tam je bila odlična. A je bilo precej toplo in sneg se je hitro mehčal. Veliko večino obiskovalcev so predstavljali tekmovalci, ki so kmalu zaključili, tako da se je še popoldne dalo lepo smučati po dokaj gladkem in nerazritem južnem snegu.

Nekaj slik:















Na slikah mogoče lahko opazite 5 depojev shranjenega snega, no eden je za ledeniški steber dvosedežnice. Upam, da bodo zaloge pripomogle k zgodnejšemu začetku nove sezone.

Še to: sezonske koroške karte je treba najprej požegnati na blagajni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 24, 2020 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Sicer ne bi imel nič proti, če bi sezono zaključil z odličnima ukradenima dnevoma 14. in 15. marca na skoraj praznih Gerlitznu in Turracherju, s katerima se takrat zaradi očitnih razlogov nisem hvalil, ampak me je danes vseeno premamila dobra vremenska napoved za Mölltal, ki sem jo čakal kar nekaj časa.

S čakanjem na vlakec nisem imel težav, ker sem ujel šele tistega ob 10:00, se je pa že po parkiranih kombijih, ki jih je bilo kar nekaj ducatov, videlo, da bo na ledeniku veliko tekmovalcev. In res jih je bilo, tako da je bilo treba tam do pol dvanajstih na šestsedi počakati kar nekje od dve do pet minut. Ostalih smučarjev je bilo bolj za vzorec. Se mi zdi, da je bilo skoraj več turistov in pohodnikov.

Podlaga je bila super, še proti koncu marca se ne bi pritoževal, kaj šele proti koncu junija. Desno od sedežnic (gledano navzdol, tam kjer je pozimi freeride teren), je bilo popolnoma poravnano, čez pa je nanosilo (ali zapadlo) kak centimeter snega, vsaj občutek je bil tak. Popoldne se je tam posledično seveda konkretno zagnojilo in bilo bolj pogojno smučljivo, je bilo pa zato na klasičnih progah še proti drugi, ko sem zaključil, zelo solidno (nerazrito, nezagnojeno, soliden pomladanski sneg).

Vmes je šestsedežnica za kakšno slabo uro crknila (v zgornji postaji je nekaj klenkalo; sem imel srečo, da sem bil na enem od zadnjih sedežev, ki se je gor pripeljal še z normalno hitrostjo). Dvosedežnice vmes niso zagnali, tako da se je večina ljudi med okvaro odpravila kar domov. Zadnjih par fur je bilo potem še toliko bolj sladkih.

Ko sem šel po kavcijo, sem na blagajni malo povadil svojo zarjavelo nemščino, ampak z sesselbahn ausser betrieb in gutschein pri strumni prodajalki nisem kaj dosti dosegel. Po mojih zdaj že nekajkrat ne ravno najboljših izkušnjah Avstrijci ne blestijo ravno pri PR-u, hkrati pa se očitno nadaljuje tudi bolj slabo vzdrževanje naprav na tem smučišču.

Kakorkoli že, fino je bilo še par ur preživet na smučkah, se slišimo spet jeseni!

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 25, 2020 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

JakaB, hvala za izčrpen opis, vsaj meni ne bo treba dosti pisat . Včerajšnji dan je bil res za preste polizat, povsem drugačen je bil torek ko je bilo sonca samo za vzorec (v nedeljo zvečer so še vse prognoze kazale na jasno vreme, Bergfex celo nepredstavljivih 15 ur sonca), sneg pa gnil že zgodaj zjutraj:


To pa je včerajšnja jutranja idila:


Ob devetih je bila urejena proga še povsem betonska (in tudi ne ravno vzorno steptana), zato pa je bil do enajstih fenomenalen freeride teren desno od sedežnic, ki ga omenja JakaB. Po tako čudovitem, ravnem in gladkem terenu izven urejenih prog že dolgo nisem smučal:












Seveda tudi na progah ni bilo slabo ko so malenkost spustile, sploh rdeča tekmovalna je bila odlična ko so pospravili kole (in ponovno zagnali šestsedežnico):




Moja zadnja fotka precej nenavadne smučarske sezone 2019/20, kaj prinaša nova sezona pa trenutno ne ve niti sam Vsemogočni ... :

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PogachnyK
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2020 12:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2012 19:03
Prispevkov: 170


Svaka vam čast, da sem va da, pri 30 stopinjah smučke v avto tlačit
_________________
[img]https://giphy.com/gifs/fandor-movie-scene-mime-film-3oEduSyEJzGEm60xR6[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2020 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Tudi mene je zamikalo podaljsat sezono. Edini približno ok dan je izgledala nedelja. Jasna noč je naredila svoje in kljub visokim temparaturam je bilo do 10 trdo. Potem je počasi spuščalo a hkrati so se praznili tereni pri tekmovalcih. Je pa v enem tedni glede na slike pobralo precej snega











_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 30, 2020 11:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Še moj prispevek z zadnjega vikenda, najprej močno skrajšane in nato malo podaljšane, sezone.

Petek:

https://www.relive.cc/view/vXvLYQZDy7O

Že na zgodnjem jutranjem vlakcu ni bilo veliko tekmovalcev, tudi na prvega rednega sva malo pred osmo uro prišla brez težav. Zjutraj seveda beton, a je bila težava predvsem v zelo slabo pripravljenih progah, kar je videti tudi na sliki. Saj gotovo res ni bilo enostavno poravnati mokrega, čoftastega snega po dežju prejšnjega dne, a bi se sigurno dalo narediti nekoliko boljše. Na progah namreč niso so bili le izraziti prehodi, ampak tudi do polmetrske kepe snega.
No, tekmovalci so po deseti uri že začeli pospravljati kole in na mehkejši podlagi je bila smuka prav dobra.

V soboto je bil obisk nekoliko večji, odločila sva se na bolj eazy odhod ob 8.30. Proge so bile precej lepše poravnane, zjutraj seveda betonske, a se je na modri progi že po parih vožnjah začel kopičiti nastrgan sneg. Zato sem se preselil na sproščeni del rdeče proge, nekaj časa je bilo super, opoldne pa je bil sneg že zelo južen.

Nedelja:

https://www.relive.cc/view/veqzDkw9y7O

Spet nekoliko slabše ratrakiranje, sicer pa zjutraj razmere podobne sobotnim. Bilo pa je precej topleje, zato se je sneg hitro ojužil. Zato se je smučišče kar hitro spraznilo in proge se niso dosti razrile, tako da se je, kljub mehkemu snegu, dalo kar lepo smučati še del popoldneva.

Obisk je bil ta vikend nekoliko manjši, od WC tekmovalcev so bili le še Hrvati. Na šestsedežnici ni več omejitve na 4 potnike, a sem si za prazen sedež ob sebi priskrbel za vsak slučaj kar sam. No, sredi dneva in popoldne jih je bilo z lahkoto 5 .

Sezona je torej končana, z dovolj sreče z vremenom in korono bi bil lahko premor do naslednje rekordno kratek .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 10, 2020 9:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Smučarije žal še ni, za izlet pa je zelo ugodna tale ponudba, citat s FB:

Ob nakupu vstopnice za vzpon in spust na ledeniku Mölltaler prejmete vstopnico za Ankogelbahn brezplačno! Registrirajte se zdaj preko spleta na www.gopass.travel in kupite kombinirano vstopnico po akcijski ceni 15 €,-
Velja samo v septembru 2020.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 Stran 5 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Molltaler Gletscher 2019/2020
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB