Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Moje smucisce ZGODOVINA

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Moje smucisce ZGODOVINA « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 16, 2020 4:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


Casi so pac taki in ker ni prilike da bi prikazovali sveze slike z smucisc,bom pricel novo temo in sicer SMUCISCE ČEZSOČA

Ceprav je tema posvecena Mojemu smuciscu lahko pripisem da je tudi smucisce v Cezsoci del moje zgodovine
Leta 1998 se je ATC skupaj z Alpcomercom odlocil zgraditi sistem zasnezevanja samega smucisca . A zal kot vsi nasi projekti je tudi ta ostal nedokoncan,pomanjkljiv in tudi problematicen.
Zasnezevanje smo priceli v sezoni 1998/99 in je trajalo do sezone 2003/04


Zacetek gradnje












Prvi preizkus delovanja topov





jutri naprej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 16, 2020 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


Kaj točno je bil problem tega zasneževalnega sistema? Enkrat sem slišal, da je bil problem, ker je bil priklopljen direkt na vodovod in so bilo za delovanje sistema potrebno zelo nizke zunanje temperature. To naj bi pomenilo omejno obratovanje zasneževanja. Nekaj se je govorilo tudi, da so je bila v načrtu tudi nočna smuka.

Objekt s hladilno napravo, za katerim je bilo nekoč smučišče, je v solidnem stanju, nekdanje vlečnice pa žal ne.


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
buly kass
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 17, 2020 9:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


Za zasnezevanje se je napravila vrtina in se je uporabljala podtalnica,voda je imela 9 stopinja hladilnica ki je bila zgrajena nad objektom tik pod gozdickom ni dovolj ohladila (vec nerodnosti-okoljevarstveni)



















Jutri pa naprej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2020 9:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


Nadaljujem z zgodbo smucisca Cezsoca
























jutre naprej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2020 9:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326




























Toliko iz mojega arhiva o dogodkih na smuciscu Cezsoca med letom 99-2004
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2020 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


Nova zgodba,seveda iz zgodovine kaninskega smucisca. Slike sodelavcev,nekateri so se danes aktivni,mnogi so zal pokojni,nekaj nas pa je v penziji.


TG90 in strojniki na C postaji(po plazu)


Izstopna rampa na Sedlu


Legende na pikniku Apostaja


Teptalna tehnika




transport pb200-Makedonijo


Transport pb280 preko gilbertija v italijo


Pripravljen za transport


Prispel Bison


soncenje pred garazo


Poletna opravila


servis vitle


kolesnih baterij


kontrola vklopnih sten


servis pom.motorja




Priprava vecerje

jutri naprej


Ratrakisti Resevalci Redarji

Kaninski ratrakisti na usposabljanju v svici


obisk Gilbertija






Mario in Valentino Prevala


nasi Prevala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2020 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Bravo, Buly kass, lepa predstavitev.
Zanima me, do kdaj ste najdlje obratovali v pomlad, v vsej zgodovini?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 11, 2020 8:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


Dobro jutro,se drugi del




Postavljanje in pospravljanje skoraj dnevno opravilo



Mac3k






Luti






Borga




Mico


Franco






Ricardo




Ruda







Aldo



Ranieri


Joza




Cut




Moja zadnja ekipa



Tkaj u d nes


Aja se odgovor"skimit"u.Ves tocno se ne spomnim a verjetno je to bilo med leti 76-78 ko smo v Grabnu postavljali prenosno vlecnico,zgornji del doline in smo tam obratovali tudi se v juniju.Velikega zanimanja za smuko pa ni bilo 20-30 smucarjev na dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 11, 2020 10:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Wca z Bca je napisal/a:
Kaj točno je bil problem tega zasneževalnega sistema? Enkrat sem slišal, da je bil problem, ker je bil priklopljen direkt na vodovod in so bilo za delovanje sistema potrebno zelo nizke zunanje temperature.


Voda je bila iz vrtine in hlajena ali pa ne, ni imela bistvenega vpliva na problematiko smučišča, hladilnik jo je pa shladil na vsaj 4 oC, če je bila zunanja temperatura ustrezna za zasneževanje. Kot pravi Bullykass je bila težava z okoljevarstveniki, ki so zahtevali, da je hladilni stolp zaprt v namensko stavbo. Delno smo zračni tok skozi stolp rešili z naknadnim odstranjevanjem bočnih plank, da je vsaj bočno pričlo nekaj zraka v hišo, ampak to ni bilo dovolj. Vseeno to ni bil glavni problem, ker temperatura vode nima tako hudega vplova na zmogljivost topov, kot bi kdo laično mislil.
Glavna težava so bile temperature in inverzija, na kar smo pred gradnjo opozorili predstavnikepodjetja Kanin in projektantske pisarne iz Gorice, ki je vodila nadzor z strani investitorja, ampak se mi zdi, da so dobili popotresni denar, ki ga je bilo treba na hitro porabit in ni bilo časovne možnosti za kako drugo rešitev.
Spodaj v čezsoči in čez prvo strmino je bilo mimogrede -7 oC, tudi do -10 oC je prišlo, ampak na prvi ravnini, ki je po spominu le kakih 250 m od spodnje postaje, je bilo pa že nad nulo. Zelo redko so bili čez celo smučišče ustrezni pogoji za izdelavo snega. Mrzlo je le ob inverziji, ki je peklenska, ampak zelo nizka.
Zgodilo se je tudi, da je bilo ob črpališču -5 oC, pri hladilnem stolpu le malo višje pa je bilo že nad ničlo.
Poseben problem je predstavljala projektantska napaka, ker je strojnica postavljena na poplavno območje in se je že prvo leto pripetilo, da je bilo vse pod vodo, kar je smrt za regulacijske ventile in ostalo nižje montirano električno napeljavo.
Če bi Bovec želel eno smučišče v kraju, bi bilo mnogo primernejše tisto manjše, ki se mi zdi, da je bilo blizu ene stare zapuščene tovarne. Tam je inverzija od dna do vrha.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 11, 2020 12:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

ledenko je napisal/a:
Če bi Bovec želel eno smučišče v kraju, bi bilo mnogo primernejše tisto manjše, ki se mi zdi, da je bilo blizu ene stare zapuščene tovarne. Tam je inverzija od dna do vrha.
Govoriš mogoče o smučišču na Rabelniku? Imam meglen spomin da sem na eni stari panoramski tabli tam videl vrisano vlečnico in progo. Zelo vesel bi bil če bi kdo od 'insiderjev' napisal kaj na to temo.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 11, 2020 3:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ne vem kako se reče. Je majhen griček streljaj od Bovca. Vse skupaj je majhno, ampak ravno nekaj takega potrebuje kot rezervo neko tako vremensko nepredvidljivo smučišče kot je Kanin. Nič od nič, ampak dovolj, da se otroci znorijo in dovolj majhno, da ga mimogrede zasnežiš. Mislim, da je vedno pod mejo inverzije in idealno za šolo smučanja. To bi lahko bil nekakšen primorski ekvivalent Rodoškovi šoli na Rimskem vrelcu. Po spominu je precej podobna zadeva.
Ko se pelješ iz Bovca proti Predelu se mi zdi, da ga vidiš na desni in mislim, da je bila ena malo večja fabrika precej tam blizu. Ko sem bil precej let nazaj nazadnje v Bovcu je bila zapuščena, kako je zdaj pa ne vem.

Bullykass bo ziher vedel o čem govorim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 11, 2020 7:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


RABL3K pu nase Smucisce je upravljalo smucarsko drustvo Kanin,teptal sem jaz,zalomilo pa se je zaradi papirologije....



Sveze slike






Je pa to vlecnica iz Grabna (Kanin)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 11, 2020 8:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Sem vedel koga vprašat.
Ta puklček bi bil idealno igrišče za dneve z slabim vremenom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 12, 2020 8:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Na zadnji fotki levo je videti kot nova (električna) rostfrei omara? Ste (so) začeli kaj rihtat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 12, 2020 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


@Ledenko nisem si mislil, da je na Čezsoškem smučišču taka mikroklimatska razlika med zgornjim in spodnjim delom smučišča. Čezsoča velja za posoško Sibirijo, kjer pozimi več mesecev ne posije sonce in kjer so temperature precej nižje od preostle okolice v bovški kotlini. Ko pozimi Čezsočo gledaš iz nasprotnega konca vidiš samo senco, kjer se nabere par centimetrov ivja. Ta posnetek to lepo prikaže https://youtu.be/gB-yvHS-tTo?t=178
Kot laik bi si mislil, da jo to odlična lokacija za zasneževanje.

@Skimit mislim da sta smučišči Ravelnik(Rabelk) in Čezsoča le še zgodovina. Je pa par kilometrov iz Bovca še eno majhno smučišče. Gre za smuščiče Encijan v Logu pod Mangartom, kjer je vlečnica. Se mi zdi da je nekaj tehnike iz Čezsoče pristalo na tem smučišču(snežni top, ratrak). Tako je štafeto smučišča za začetnike odlično prevzelo od teh dveh propadlih smučišč. Tudi klima je bolj ugodna. Veliko otrok naredi prve zavoje ravno na tem smučišču. Za to pa ima veliko zaslugo Razvojna zadruga Log pod Mangartom, ki poleg smučišča pozimi skrbi še za tekaške proge, poleti pa skrbi za urejanje prometa in vzdrževanje mangartske ceste ter parka doživetij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 3 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Moje smucisce ZGODOVINA
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB