Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » 6 LETNI OTROK PADEL IZ SEDEŽNICE

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 6 LETNI OTROK PADEL IZ SEDEŽNICE « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Seralenik
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2019 7:39 pm    Naslov sporočila: 6 LETNI OTROK PADEL IZ SEDEŽNICE Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2019 19:25
Prispevkov: 7


https://skandal24.si/crno/huda-nesreca-otroka-na-smucisu-padel-je-z-zicnice/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Seralenik
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2019 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2019 19:25
Prispevkov: 7


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Seralenik
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2019 7:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2019 19:25
Prispevkov: 7


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Seralenik
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2019 8:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2019 19:25
Prispevkov: 7


Otrok je padel z višine 9 metrov, ker se ni pravilno usedel oz se sploh ni in ga je obrnilo na trebuh. Visel je na sedežu, dokler je lahko.
Varovalo ni bilo zaprto, druga dva otroka sta ga vlekla gor, stara 7 in 9 let.
Sreča, da tudi onadva nista zgrmela dol za njim.
Žičničar ni ustavil žičnice, ker ga ni videl.

Se vam zdi, da žičničar, ki sedi notri pri levem oknu(samo en je bil),
sploh lahko vidi, če se je otrok usedel, ali je kontejner bolj nameščen tako, da gleda, če se kdo šverca not brez karte....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Seralenik
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2019 11:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2019 19:25
Prispevkov: 7


lpp


Ma ni šans,da je takšna postavitev ok...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2019 11:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Ste mogoče osebno povezani s tem dogodkom da imate taksen monolog? Postavitev je je že primerna drugače vrjetno nebi imeli obratovalnega dovoljenja? Mislim da na forumu nismo strokovnjaki za ugotavljanje primernosti postavitve kontejnerja. Je pa pri teh zadevah potrebno slišati dve plati zgodbe. Mislim da v vašem zapisu manjka kar nekaj informaci tako da je težko diskotirat o dogodku. Pa brez zamere. Lp
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Seralenik
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2019 11:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2019 19:25
Prispevkov: 7


Vprašala sem samo za mnenje.....
Vem, da tukaj niso strokovnjaki ampak mislim, da jih je veliko, ki so videli malo morje sedežnic po celi Sloveniji in tujini.

Katera informacija manjka? Napišem, če jo bom vedela...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2019 1:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Grozna nesreča in kaj več bodo morale povedati pristojne službe. Edino na kar sem takoj pomislil je starost in velikost otrok na sedežnici. Kje pa je bil takrat žičničar in zakaj ni videl pa težko tukaj debatiramo.

Iz enega članka pred parimi leti o podobni nesreči na drugem smučišču:

"V Sloveniji Direktorat za železnice in žičnice v členu Varnostne zahteve za žičniške naprave za prevoz oseb določa, da otroci, manjši od 125 centimetrov, lahko vstopajo na sedežnico samo v spremstvu odrasle osebe, ki mora otroku nuditi potrebno pomoč. Vsi uporabniki so ob vstopu na sedežnico dolžni spustiti varovalo in ga dvigniti šele pred izstopom, kar je tudi ustrezno označeno z obvestilnimi tablami ob vstopu oziroma pred izstopom s sedežnice."
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2019 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Špik mislim da so pristojne službe v tem primeru že povedale svoje. Zanimivo je da zadeva ni kaj dosti medijsko izpostavljena. Gospa je prilepla povezavo iz "skandala", kjer tako ali tako napihujejo zadeve kolikor je mogoče.
Gospa kako je možno da se otrok ki caka na sedez se kar naenkrat obrne za 180° in se "vsede" na trebuh tega pa nihče ne opazi? Glede na starost otrok bi človek pričakoval da otroci smučajo v spremstvu staršev torej če staršev ni bilo zraven so bili zanjimi in so zadevo opazili?
Navajate tudi da kontejner ni dobro postavljen? Ce bi bilo to res nebi žičničar nikoli zamnjševal hitrosti ustavljal žičnice pa se je to že velikokrat zgodilo. Tako da sedaj iskati krivdo v človeku ki je tisti dan vrtel žičnkco je pomojem mnenju povsem nesmiselno.
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Seralenik
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2019 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2019 19:25
Prispevkov: 7


Kot sem seznanjena, so bili vsi trije otroci v šoli smučanja.
Kako ga je zavrtelo? Klop sedežnice ga je zadela v rit in ga odrinila naprej, pod klopjo in naprej ni bilo poteptano, kjer mu je smučke sneg zagrabil in ga je obrnilo na bok, po tem ko se je sedežnica dvignila pa na trebuh.
Kako to nihče ni videl? Ne vem, zadaj so bili tudi otroci, ki so se drli, da zaustavi, ampak, žičničar ni slišal.
Naslednji dan je bilo vse poravnano in en žičničar notri en zunaj.

Jaz ne iščem krivca, to delajo pristojne službe, jaz sem samo vprašala za mnenje in napisala, kaj se je dogajalo.

Drugač pa samo vprašanje, kako je obrnilo 6 letnega otroka, ki je v šoli smučanja, mislim da si ne zasluži odgovora...

Prenapihnjeno... kjer piše, da je otrok padel z žičnice in so ga odpeljali v UKC....res so pretiravali...

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2019 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Zelo podoben primer se je zgodil decembra na Tirolskem: https://www.tt.com/panorama/unfall/15162089/siebenjaehrige-in-ellmau-aus-sessellift-gestuerzt-und-schwer-verletzt

Dve sedemletnici in učiteljica smučanja se spravljajo na sedežnico, ena od deklic se uspe usesti mimo sedeža, učiteljica jo poskuša zadržati, po dveh minutah pa je ne more več držati in punčka pade 10 m globoko na progo, kjer obleži z zlomljeno nogo. Tudi v tem primeru je bilo precej diskusij kdo je (bolj) kriv: osemnajstletna učiteljica, ki je otroka na silo poskušala zadržati (če bi padel takoj pri izstopu ko je sedež še nizko, bi bile posledice zagotovo blažje), žičničar ki ni ustavil sedežnice, ko je opazil (če je sploh opazil) da otrok ne sedi, ampak visi pod sedežem, namestitev kabine na spodnji postaji, ali karkoli pač. Zanimivi komentarji, med njimi je kar nekaj takšnih ki delajo ali so kdaj delali kot žičničarji:

https://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=35&t=60684
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2019 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

No, dejstvo je, da tako majhni otroci ne bi smeli biti sami na sedežnici. Meni se je letos tako v Franciji kot v Italiji zgodilo, da so me vprašali, ali mi lahko prilepijo otroke. Ne spomnim se, ali je bil to žičničar ali učitelj. V Avstriji so glede tega večinoma precej bolj brezbrižni. Dejstvo je tudi, da so v obeh primerih tako majhnim otrokom pomagali na sedež, čeprav je bila odklopna sedežnica. Če se prav spomnim, tale niti ni odklopna. Če bi nekdo pomagal, bi takoj videl, da gre zadeva narobe in bi žičnico ustavil. S postavitvijo kontejnerja pa po moje ni nič narobe, saj se iz okna vidi na mesto vstopanja. Kot pa sem že rekel, pa mesto žičničarja ni na toplem v kontejnerju, ampak ob sedežih. Se je letos ena nesreča zgodila tudi na Krvavcu, kjer je na šestsedi veter dvignil sedalo in se smučarji niso imeli kam usesti. Končalo se je z dvema zlomljenima rokama, ker žičničar tega ni opazil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2019 3:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


marko je napisal/a:
No, dejstvo je, da tako majhni otroci ne bi smeli biti sami na sedežnici. Meni se je letos tako v Franciji kot v Italiji zgodilo, da so me vprašali, ali mi lahko prilepijo otroke. Ne spomnim se, ali je bil to žičničar ali učitelj. V Avstriji so glede tega večinoma precej bolj brezbrižni.


Meni se je pa že večkrat zgodilo na Tromeji, da učiteljica spodaj čaka in "prosi" ostale smučarje, če lahko vzamejo s seboj njene učence. Ampak, dobro, to je eno smučišče oz. ena smučarska šola.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2019 10:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 19:57
Prispevkov: 35


Bil sem dva sedeža za nesrečnim fantom, z hčerko in deklico iz fantove skupine. Zadeva mi ne gre iz glave.... ko slišiš krik in pokanje smuči, čevljev, čelade ob trku z skalami in betonom. Ko so se fantje spravljali na sedežnico je bilo slišati cel kup cviljenja in vreščanja ... sem mislil, da gre za razposajeno igro, zafrkancijo, pa sam imaš takrat opravka sam s sabo, da se spraviš na sedežnico. Tik ob drugem stebru je padel, kaj več, kot da sem zavpil proti spodnji postaji nisem mogel. Žičničar je bil s policistom v hiški ... ? Je pa plavec takoj stekel proti fantu. Zanimivo je bilo v naslednjih dneh, kako so preverjali vkrcavanje na sedežnice. Glede krivde ne bom odločal, bi se pa lahko nesreča preprečila. Upam, da je s fantom vse v redu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Predlagam, da tudi mi smučarji zahtevamo od žičničarjev, da dosledno pomagajo pri vstopanju na sedežnico in smo tečni. Če ga ni tam, pa čakajmo da pride, pa če se naredi vrsta do polovice hriba. Pred leti, ko sem bil na Veliki planini priča, kako so se (v glavnem) mame z otroki in kupom robe kobacale na sedežnico in sem opozoril žičkota, ki se je par metrov stran sončil, mi je ta rekel, da je sedežnica za izkušene smučarje (Hm, sploh tista na Veliki planini!!). Me je tako pojezilo, da sem pisal direktorju, ki se je opravičil in obljubil, da bo posredoval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » 6 LETNI OTROK PADEL IZ SEDEŽNICE
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB