Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2018/19

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Katschberg 2018/19 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Pončo je napisal/a:
Malo pozno, ampak poročilo od včeraj, glede na to, da vsi pišete o prešernovi gneči.
Zjutraj do desetih še kar znosno, potem pa bi lahko jumbo plakat doli v Muhlbachu: "Das Warten hat ein Ende" nekdo prekril s črno plahto. Plakat je seveda mišljen v čast in slavo novi gondoli iz Margarete. my ass....

Ampak smo se nekako le zrinili noter. No tukaj bi še omenil negodovanje ljudi nad tem, da imajo italijanske gondole to nikomur razumljivo pomanjkljivost, da moraš smuči vlačiti noter. (+Nassfeld seveda ). Včeraj sem ugotovil, da je to v bistvu bolje (pod pogojem seveda, da imaš v gondoli smuči kam vtaknit, kajne Nassfeld? ), kajti v tisti gužvi in prerivanju imaš še polne roke dela, da smuči vtakneš v nosilce na vratih in masa se tako premika precej počasneje.

Proge so presenetljivo kar lepo zdržale cel dan, ob dvanajstih smo pobegnili na Tschaneck, tam pa milina, nobenih vrst več. Ob pol dveh pa nazaj na trosedo, ki se je tudi že popolnoma umirila in:
Diretissima!!! Prvič, odkar hodim na Kačberg, sem sprobal to progo (nikoli v petih letih namreč še ni bila odprta… ) in je res bomba: prazno, strmmmmmooooo in leti ko metek.

Sicer me pa bolj zanima, kako je bilo danes, ko je bila povrh vsega še skipass akcija.


Če že tako prijazno sprašuješ... V soboto zjutraj je bila gužva že pri Skipassu na Jesenicah, kjer je zgledalo kot da bi čakali na menjavo deviz v Jugoslaviji. Ampak malo se vseeno pretirava s kritiziranjem teh bolj obljudenih dni. Več ali manj na vsakem smučišču se najdejo kotički in tako je bilo tudi včeraj na Katschbergu.

Prva prelomnica na Diretissimi je bila stopničasto steptana; popoldne pa čista poezija. Medtem ko je bila obvoznica prepredena s prijetnimi kupčki naravnega snega.


Dopoldne je bilo še oblačno. Proga dneva definitivno črna pod novo gondolo. Marsikomu sicer niso bili všeč poledeneli odseki, ampak ok Slovenci pač morajo jamrat (in širiti svoje ideje o vlaganju v slovenska smučišča ter vključenosti občin in države... ker tega sploh ne počnejo, a ne).


Drugje kupčki in ob robovih beton, na črni pod novo gondolo pa nikogar (a ljudje ne vejo, da je tukaj proga?). Nimam nič proti.


Še ena zaključna panorama z Ainecka. Na sedežnicah skoraj nisem smučal, tako da težko kaj napišem o situaciji tekom dneva. Kupčki so bili povsod, ampak več ali manj iz mehkega naravnega snega...


Kljub gužvi, lepo. 10 stopinj, prava marčevska smuka. In Diretissima je zdržala do konca kot bi napisali največji fanatiki tukaj. Ja, tudi sam sem bil presenečen, ko sem se vračal z gondol.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cresh
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2019 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Danes bilo odlično, sploh prva fura ob 9h na A1.
Na tanovi gondoli bila gužva tam od 10 dalje, tko da okoli 11.30 naredili pavzo, ker bile gostilne še prazne. Ko pojedli je bilo pa vse manj ljudi na progah.
Drugač pa toplo, ampak še v mejah normale.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 2:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Prodam dve otroški karti 2004 letnik in mlajši. Cena ene 15, cena obeh 20 eur. Prevzem lj-bled. Info zs.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Včeraj odličen zaključek na Katchbergu. Sneg zjutraj betonski ljudi zelo malo tako da se je dalo res pošteno nasmučati. Proga dneva seveda direktissima, razen spodnje strmine je zdržala praktično do konca. Pa tudi a1 in črna pod spodnjo kabinko sta dobro držali.







_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2019 5:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Gre kdo slučajno v soboto zjutraj iz LJ-gorenjskega konca na Katschberg in bi mi bil pripravljen vzet karte na Skipass - Petrolu Hrušica? Več na ZS. Lahko tudi plačam vnaprej na TRR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 08, 2019 1:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Glede na to, da je bila včeraj okoli 9.00 ure gneča na parkiriščih smučišča zelo velika, je dan zelo dobro izpadel. Odprte so vse naprave z izjemo večine vlečnic. Podobno je pri progah. Zaprte so le tiste ob nedelujočih vlečnicah ter proge v Sveto Margareto z izjemo proge 22. Odprta je torej tudi Direttissima. Za boljši občutek dodajam še nekaj fotografij

Sedežnica na Tschaneck okoli 9.00 ure


Na progi 3


Na sedežnici Sonnalm


Na progi ob sedežnici Gamskogel


Gondola SilverJet 1, v ozadju zeleni Lungau


Na progi 28


Snowbowl


Umetno zasneževana rdeča proga z Ainecka


Direttissima okoli 16.00 ure

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 08, 2019 9:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Včeraj zvečer sem prebral obetajoče poročilo na AF...
https://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=144&t=62416&p=5224373#p5224364
...in danes videl, da sneg tule nikakor ni perfekten kompakten pršič, izgleda, da sem res razvajen od Melija .

Ostalo drži, tudi sneg seveda ni slab, gre za zmes pomrznjenega naravnega in umetnega snega, od vrha proti dnu se razmerje povečuje v prid slednjega. Prvi zavoji so kar obetali, a so množice smučarjev počasi in vztrajno naredile manjše kupčke in zdrsana mesta.
Zgodaj popoldne na Tschaneku in Gamskoglu:











Sicer je bilo dopoldne najboljše na progah ob Gipfelbahnu, kvaliteta je seveda padala od vrha proti dnu. Popoldne je bila zelo dobra Diretissima:











Dober smučarski dan torej, za boljšo oceno pa bo potrebno še malo svežega naravnega snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 9:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem bil na dopoldanski. Ljudi malo, na napravah ni bilo treba popolnoma nič čakati, skoraj vedno pa sem bil tudi sam na sedežu oziroma v kabini. Proge bolj ali manj vse zelo dobre - zelo kompaktna mešanica naravnega in umetnega snega, a danes povsem brez kupov ali zdrsanih mest. Na določenih progah, na primer na dolinski v Margareto, je bilo čez še malo sveže nastreljanega puhca, tam so bili kratki zavoji res uživaški.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1982
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2019 3:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 12:11
Prispevkov: 33


Včeraj bili na Katschbergu. Vreme svetovno brez oblačka, gužve nikjer, proge trde, speglane. Po 14uri skoraj prazno. Več bodo povedale slike!





_________________
Sezona 2021/22: 4X Civetta
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smukmiha
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 09, 2020 7:20 pm    Naslov sporočila: Otroški vozovnici Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2020 19:10
Prispevkov: 36


Na voljo imam dve otroški smučarski vozovnici za Katschberg (letnik rojstva 2004-2013). Cena za eno je 15 EUR (z vključeno kavcijo za key card). Vozovnice veljajo do konca te sezone.

Prevzem možen v Ljubljani (center) ali v Litiji.

041 229 758
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 16, 2020 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


V soboto na Katschbergu super smučarski dan. Vreme sončno, le nekaj visokih meglic, ki sonca niso ovirale. Ljudi pa dokaj malo glede na to, da smo sredi vrhunca sezone. Proge odlične, pozna se naravni sneg, slabše so bile le proge ob Silver jet1 (kjer se najde kakšna ledena plošča).





Tudi popoldan so bile proge odlične:


Pod črto: odličen smučarski dan, ko se je dalo nasmučati kolikor so noge pustile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2020 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

po dolgeč času spet na Katchiju
fajn dan. guzve skoraj nobene.. ponavadi smo morali počakati 3-5 gondol.
sneg je bil zelo počasen, tam okoli 12 pa so se pojavili kupi,...

ps. a bo kdaj mozno prilepiti slike direkt v forum. bi bilo vsaj nalozil kaksno sliko,...
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2022 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem si z dopoldansko lepo popravil okus po Nassfeldu prejšnjega tedna.

Bil sem priden in na prvem parkirišču pakiral že pred pol deveto, tako da sem bil ob 8.40 že na Tschanecku. Prve tri fure so bile super, skoraj čisto prazen tepih, sonce, malo vetra samo na vrhu. Sneg sicer trši, kot sem pričakoval, ampak sem se potem spomnil, da že kar nekaj dni res močno piha, tako da je očitno bolj ali manj vse odpihnilo nekam v gozd. Potem sem se počasi pomikal levo proti vlečnici (druga letos očitno ne bo delala), kjer je bila proga še boljša. Vse do enajstih je bilo ljudi na progah tako malo, da si lahko brezskrbno vijugal po celotni širini proge, na napravah pa tudi ni bilo vrst, mogoče je bilo občasno treba počakati slabo minuto, če si ravno naletel na kakšno skupino.

Ko sem se odpravil proti drugemu hribu, sem na začetniški progi ob počasni štirisedi naletel na popolnoma drugačen prizor: trume ljudi, smučali so praktično eden čez drugega. Nič presenetljivega, med tujci je bilo namreč veliko Nizozemcev in Čehov. No, na Ainecku sem se potem spet zapeljal neposredno na sedež trisedežnice, pa tudi v nadaljevanju ni bilo nikjer pretirane gneče - na spodnjem Silverjetu je sicer nekaj vrste bilo, ampak si lahko z malo angažmaja do kabine prišel v manj kot minuti.

Tudi na tem hribu so bile proge super, predvsem strma varianta zraven Snowbowla (28a), kjer je bilo na strmini par centimetrov napihančka. Diretissima nazaj proti prelazu ni odprta, ker je spihana dobesedno do trave.

Super, priporočam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2022 10:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Kakšna je kej te dni gužva na Katchiju, in kaj lahko pričakujemo jutri na soboto, skipass day 37€ in sprostitev 3G ?!
Kje naj človk v takih razmerah prične, na hribu Aineck ali Tschaneck ? kdaj se na silverjetih pojavi sonce (da niso proge več v senci - na Aineck straneh)
A Diretisima je v celoti zdaj odprta ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cvajs
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2022 11:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Mar 2009 23:02
Prispevkov: 56


Mi smo bili v soboto 12.2.2022, ko je bil tud Skipass dan- takrat še 2G+ za vstop v AUT. Ljudi je bilo nekaj, predvsem se je občasno pojavil val, ko je bilo na A1 kot v mravljišču. Na ostalih progah ni bilo neke hude gneče. Na prelazu so bili parkirani samo 3 avtobusi. Zaprte Diretissima in pa skrajno desni progi Snowbowl-a.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2018/19
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB