Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2018/19

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Katschberg 2018/19 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2018 7:33 pm    Naslov sporočila: Katschberg 2018/19 Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Je bil že v letošnji sezoni na Katschiju?
Kako je z novo gondolo, v pogonu je od sobote. In v poletnem obisku je bilo opaženo, da se je ogromno gradilo..hoteli, apartmaji..
Kake opazne spremembe?
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2018 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


Mi gremo 12.1 Bomo pa v apartmajih Aigner.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mops
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2018 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Dec 2016 12:43
Prispevkov: 3


Bil sem na Katschbergu v nedeljo 2.12. Vse še v zagonu ( v drugi prestavi , niti smučišče pod 6sedo- Tschanek še ni v celoti urejeno), smučišče Gamskogel je vzorno urejeno in zadosti prvi sili. Povezava z vasi na Aineck še ne obratuje, tako da nisem preizkusil nove gondole iz St. Margarete ( hotel Grizzly). Ta, Silver jet 1in sledeča gondola Silver jet 2 obratujeta, vendar kot pravim ni povezave, potrebno se je z avtom odpeljati do Grizzlya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bok
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2018 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2018 22:33
Prispevkov: 9
Kraj: Ljubljana

Za nami sta dve soboti smučanja na dolinski strani Katschberga. Prejšnji teden smo med prvimi preizkusili novo gondolo, ki je dala temu delu smučišča povsem drugačen obraz. Namesto zmrzovanja v spodnjem delu zdaj v dobrih 20 minutah narediš krog do vrha Silverjeta II in nazaj v dolino (1000 višinskih metrov) in se vmes fino spočiješ (ali ogreješ). Prestopanje na srednji postaji ni prav nič zoprno, nekaj korakov za pretegnit noge.
Ljudi je bilo oba dneva toliko, da nisi smučal sam, a hkrati ne tako veliko, da se ne bi mogel z gondolo voziti brez drugih smučarjev. Snežna podlaga je bila preteklo soboto povsem spodobna, sploh če upoštevamo, da je bil prvi smučarski dan, seveda pa je bila občutna razlika med zgornjim in spodnjim delom, ki je bil trši in zato malo bolj zahteven. Danes smo imeli pravzaprav srečo, saj ni padlo več kot nekaj cm snega, zato ni bilo narinjenega snega, bil pa je ravno toliko zmehčan, da ni bilo ledu od pretekle odjuge, mislim, da je spodaj vsaj v začetku deževalo. Preteklo soboto je bila A1 odprta le do sredine, danes pa do konca, a v spodnjem delu zoprno grudasta. Pod srednjo postajo je sicer odprta le ena proga, a kakšne hude gneče ni bilo zaznati.
Sicer pa, če sem prav videl, sta oba dela smučišča zdaj povezana, a danes se čez vrh ni dalo, ker je preveč pihalo in nista delala niti Gipfelbahn niti trosedežnica. Na Silverjetu je bilo sicer nekaj sunkov, a glede na to, kako nas je premetavalo že na avtocesti pri Gmündu, je bilo pravzaprav mirno.
Ne vem, kako bo v vrhuncih sezone, a Katschberg je s to gondolo zdaj zagotovo eno od privlačnejših smučišč nam v bližini. Še trosedežnico zamenjajo za kaj manj mrzlega, pa bo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2018 11:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Danes nas je na Katschiju pričakalo sončno, a mrzlo vreme, in dokaj polno smučišče. V Margareti je parkiralo 10 ali 11 hrvaških avtobusov, na prelazu pa nas je bila skoraj polovica Slovencev. Ampak tri kabinske žičnice na Ainecku so dobro opravile svoje delo, več kot 2 minuti nismo čakali nikoli, po 12 uri pa nič več. Trisedežnice pa so se danes vsi izogibali kot hudič križa .

Sneg je nad višino 1500 m odličen, najboljši v moji letošnji sezoni, potem pa kot da bi odrezal postane tipični grudasto - leden umetni sneg (čeprav je tudi dolina lepo pokrita z naravnim snegom). S tem da je bila A1 bistveno slabša kot desna proga v Margareto (Schwaigabfahrt).

Jutranja idila:


Perfektna proga desno od Gipfelbahn:


Almenabfahrt, tudi odlična:


Nova lepotica:


Črno progo pod novo kabinko so ves dan urejali, možno da bo jutri že odprta:


Sem mislil da se to zgodi samo pohorskim topničarjem :


Popoldan sem vseeno stisnil zobe za tri fure na trisedežnici, rdeča proga je bila še vedno odlična. Diretissime zgoraj še niso nič zasneževali, spodaj pa že ima lepe nerazgrnjene kupče:






Pod črto: zaenkrat najboljši dan sezone 2018/19, ki so ga definitivno rešile tri kabinske žičnice na Ainecku. Na sedežnicah ne bi zdržal več kot dve uri ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2018 9:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


V petek oblačen in mrzel dan na Katschbergu. Odprte so bile glavne proge ob praktično vseh pomembnejših napravah, tudi dolinski A1 in 22 do Svete Margarete, kjer letos vozi težko pričakovana nova gondola. Ne glede na to, da nas je na začetku smučarskega dneva na praktično vseh progah pričakalo 5-10 cm novega snega, so bile slednje zaradi manjšega obiska v solidnem stanju vse do konca smučarskega dne. Proga dneva je bila absolutno rdeča proga ob odklopni trosedi na Aineck. Vzporedno diretissimo zaenkrat intenzivno zasnežujejo le v spodnjem delu. Zgoraj izgleda še precej ubogo. Bomo videli, kdaj bo nared...

Prva vožnja na sedežnici na Tschaneck


Na progi ob sedežnici Gamskogel


Na sedežnici na Aineck je zelo zeblo


Zgornja postaja letošnje novosti SilverJet 1


Proga 11 z Ainecka je bila tudi na koncu smuke še vedno v odličnem stanju

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2018 11:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Tukaj še nekaj nedeljskih utrinkov, črno progo pod margareto so še vedno urejali a je bila konec dneva že gotova. Sicer pa sneg super na koncu se prikaže kak kamen ampak nič hujšega.





_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 8:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


Kakšne so trenutne razmere proti Katschbergu? Predvsem me zanima cesta. Jutri gremo gor in me kar malo skrbi glede na poročanje medijev.

Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 9:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Ali si pogledal vremensko napoved?
Napovedan je kar močan severni veter + sneženje.
Cesta je pomoje prevozna brez problema, ker ta del ni dobil takšne pošiljke snega kot bližnjih hribi proti severu Avstrije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Jaz sem šel v ponedeljek nazaj iz Zauchenseeja čez Katschberg in je bil prevozen brez težav, mislim da se od takrat ni kaj dosti spremenilo. Zaresen sneg se začne šele malo naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2019 6:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


Se eno vprasanje. Je kaj komplikacij ce dopoldne smuca s karto moja draga, popoldne pa se jaz odpeljem kaksno furo. Je kdo ze probal in koliko komplicirajo v takih primerih?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2019 6:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Uradno se ne sme. Obstaja tudi kar konkretna kazen zasežejo ti lahko tudi smučarsko opremo. Je pa moj prijatelj reskiral ampak imate celade, bunde in ocala iste barve.
Ti pa nikakor ne priporočam. Zadnjič so na silverjet 2 enega potegnili iz vrste.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2019 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Sodobni sistemi bi naj kontrolirali tudi razlike v višini in algoritmi iskali razlike v obrazih, kako je pa v praksi pa ne vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2019 7:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

https://www.youtube.com/watch?v=ojDsr7iTI9U
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2019 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Zanimivo, torej - pod črto - lahko menjaš karto samo z bratom dvojčkom, če ima enako smučarsko opremo . Tistega z zaseženo smučarsko opremo pa si ne znam prav predstavljati, eno je če te čitalec kart ne spusti na žičnico (kar se mi zdi v primeru zlorabe tudi prav), drugo pa če si nekdo poskušal prisvojiti mojo zasebno lastnino. Mislim da se tak poskus pri meni ne bi končal dobro, ne za tistega ki bi mi poskušal ukrasti opremo ne zame ... .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2018/19
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB