Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2019 3:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Če še kdo ni zasledil, poteka predprodaja smučarskih vozovnic za sezono 2019/2020.
Seveda so se oglasili v Večeru, kjer bi itak radi da je na Pohorju vse zastonj.
https://www.vecer.com/mariborsko-pohorje-super-predprodaja-a-po-visjih-cenah-6676506

S cenami se itak strinjam, Pohorke tak vemo kdo večinoma nabavlja (taki ki imajo 50 dni+, pa leta tudi mislim da so 60+).
Me pa je predvsem pritegnil zadnji odstavek:
Citiram:
Za en evro bo dražja tudi dnevna vozovnica, zanjo bo po novem treba odšteti 33 evrov. Zakaj so se v Marpromu znova odločili za precejšnjo podražitev, smo vprašali direktorja Marproma Bernarda Majheniča: "Letošnja zima je bila za nas stroškovno izjemno težka, z vidika žičničarjev bi lahko rekli kar naravna katastrofa. Februar, ki je zaradi počitnic tradicionalno najmočnejši smučarski mesec, je imel kar 22 dni s temperaturami nad 15 stopinj. Če želimo vlagati in razvijati smučarski turizem na Pohorju, moramo ustvariti prihodke. Je pa ta zima pokazala, da je z novimi tehnologijami proge kljub visokim temperaturam in pomanjkanju naravnega snega mogoče kvalitetno pripraviti, vendar to stane, te tehnologije so pač drage. Ob tem je treba vedeti, da Marprom ne dobi nobenih subvencij, živimo samo od tega, kar ustvarimo sami na trgu.


No prvo kot prvo, očitno ta novinar ni najbolj pretkan matematik, saj se bo dnevna vozovnica podražila le za 3% (kar je itak skoraj enako kot inflacija), sezonska pa za 11%, kar je nekaj več, ne pa občutno kot sam navaja... Senzacionilizem pač mora biti... No kakorkoli, zanimivo da direktor ni omenil dni minusa v decembru in januarju, ki jim je omogočal zasneževanje v dolino... Sam je priznal da je nova tehnologija draga (kako da ne, saj je kontejner skuril od oka 20.000€, za obratovanje malega jezika pri traku, vode tukaj sploh ne vključujem...) Poraba energije za nove tope je velika, zasnežujejo na široko, toliko vode na hribu kot letos še ni bilo nikoli, koncesija pa določa, da tudi za vsak liter naravne vode, je potrebno plačati koncesionino. S tem da so tudi "nove" tehnologije tudi že v osnovi drage, naprimer TA je imel za 400.000€ dražjo ponudbo (za isti sistem, le barva topov bi bila druga) kot najcenejši ponudnik Demac Lenko, s tem da je D-L zračunal 600.000€ od 1.300.000 za kontejner. Za teh 600.000€ bi lahko postavili še pol nove akumulacije, ampak nam je ljubše da imamo en ozek jezik v izteku arene, pa da bližnja hidroelektrarna Mariborski Otok obratuje le za nas...


Torej mečemo na hrib tehnologije, ki so v osnovi že drage, izbiramo tehnologije ki kurijo ogromno energije ter vode in so neuporabne (kontejner), sedaj pa jočemo da so stroški visoki, pa da bodo potrebna dodatna vlaganja... Ajej...

Se pa strinjam s podražitvijo vozovnic. Pa čimprej rešite probleme s turnimi smučarji, ki so zastojnkari, pa predvsem smučajo po četrti uri...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2019 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Uf to pa so negativno presenetili, podražitve so konkretne (lenko očitno nisi pogledal novega cenika dnevnih kart):

1.) ni več dopoldanske !!! (je samo še 3urna za 26€, torej za smučanje na Arehu odpade, še posebej če ne dela proga v dolino, BTW za Krvavec in Roglo 5 urna stane 27€)

2.) vozovnica za gondola+otroški poligon podražitev za 40%

3.) družinska sezonska 2odrasla+2otroka 1400€ (cena iste kombinacije Topskipass je 1243€)

...

Glede na to, da se je letos prodajo ogromno dopoldanskih kart, je dejanska podražitev dnevnega smučanja 43% (3urna je neuporabna, torej moraš kupiti dnevno, kar te stane 33€ namesto 23€)

Če bodo ta cenik res obdržali, se jim obeta hud upad smučarjev. Takrat bo Majhenič šele videl kaj je katastrofa, ko smučarjev ne bo ... sicer pa so to videli že na skiopeningu, pa se očitno niso nič naučili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2019 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

ja nič....še leto dni...in adijo Pohorje....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2019 10:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Ma kakorkoli, včasih je bilo vedno bolje, lepše, pa čeprav so se teme na tem forumu pridno polnile... Da ne potegnem cene ŠCP-jeve sezonske pred stečajem iz naftalina . Pa očitno sem res slep, da ne vidim več kot 3% podražitve dnevne vozovnice, ostalo pa dajmo primerjati ko bodo ostali ponudniki ponudili cenike... Glede na to da pa so javna firma, pa jih zaprosi za analizo prodaja smučarskih vozovnic letos in lani, pa delajmo analize po mili volji... Aja, pa avstrijci imajo tudi brezplačno smučanje otrok do 6. leta starosti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2019 10:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Lenko očitno si res slep, da ne vidiš ukinitve dopoldanskih, podražitev za 40% in podobnih fint. Da se še kaj naučiš, v Avstriji (Peca, Katschberg, Turracher, ...) imajo otroci do 6 let v spremstvu odraslih brezplačno uporabo VSEH naprav, to na Pohorju ne drži, saj je potrebno imeti za trak na belviju posebno karto za otroka od 0 let naprej, tudi če je v spremstvu odrasle osebe (cena je 8€!).

Da ne govorim o družinskih kompletih dnevnih in/ali urnih vozovnic na Peci, Koralpah, ... Kjer so karte v kompletu bistveno cenejše.

Kar me pa še najbolj moti je pa to, da na Pohorju še vedno nekaj mutijo in nekateri izbranci v predprodaji dobijo karte za smešne cene. Letos mi je nekdo na parkirišču prodal dnevno karto iz predprodaje po 20€ in ko sem se začudil zakaj takšna cena, je rekel da jih je kupil po 20€ in jih ni porabil (vemo kako visoke pa so bile predprodajne cene - če nimaš vez) Seveda sem raje vzel dnevno za 20€ namesto dopoldanske za 23€, žal mi je bilo le, da jih nisem kupil več.

Neumna je tudi ta politika super predprodaj in dvodnevnih predprodaj ko so ljudje še na morju, vse to namreč ljudi, ki se oktobra spomnejo na smučanje odvrnejo od nakupa sezonske. Enostavno bi ponudili predprodajna cena do 31.10. (ker še ne veš kakšna bo sezona) in redna prodaja od takrat dalje.

Mogoče je pa takšna cenovna politika celo dobra, da čez 1 leto Majhenič in podobni amaterji (kar se smučarskega turizma tiče) odletijo iz hriba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2019 1:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Res je, sem zaj*bal kar se tiče sezonske karte za otroka pod 6 letom, čeprav za topskipass moreš doplačati tudi za njegovo vozovnico...
No kakorkoli, že več kot 10 let isto jokanje vsako leto, pride se ne nikamor, smuča se vseeno, rast smučarjev je tudi v primeru rasti cene kart... Res se mi ne da več trobit, če pa ti tako hudo ne paše, pa si kupi topskipass, škoda energije.

Pa še le to, v času ko je še bila na Bellevue-ju vlečnica, je dovolj bila odrasla karta, cca 20€, sedaj pa bi najraje otroka gor pripeljal na Bellevue, pa bi se on zastojn vozil, ti pa lepo sprehajal ob traku ali kako? Najbolje da še te odzgoraj čaka sveža limonada, pa mrzel pir, ampak sanjam... Ker vodi smučišče javna firma pa more biti kar naenkrat vse zastonj ali kako?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2019 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Lenko, vse kar napišem tu na forumu napišem zato, ker mislim, da bi bilo to za Pohorje dobro, ne zato ker bi si želel cenejših vozovnic. Sem tak ljubitelj smučanja, da mi ni težava dati 50€ za dnevno karto, če je ponudba tega vredna. In tudi od sezonskih vozovnic sem do sedaj imel (in bom še imel) zgolj Top skipass, na Pohorju pa naredim tako kot Miki, izberem tistih 5 najboljših dni v sezoni.

Letos sem na Pohorju opažal ravno to, da manjkajo otroci in družine (razen na Slemenu). Tako je v idealnem vremenu sredi šolskih počitnic (Z regija) bilo Pohorje prazno (glej poročilo). In dvomim, da bo ukinitev dopoldanskih kart pripomogla k temu, da bo smučarjev (ali denarja) več. Ena od rešitev kako pritegniti nove smučarje, bi bila tudi družinam prijazna cenovna politika, za ideje pa ni treba daleč (Peca, Koralpe).


Ker se sezona zaključuje, sem pa za občutek na Google Zemlja izračunal na koliko km prog smo letos lahko smučali na Pohorju:

Na MB delu 5,3km (od vrha do gondole, stadion, MB slalom)
Na Arehu 9,2km (upoštevane vse proge: Pisker, Cojzarica, oba Žigarta, obe verziji Ruške in tudi povezava celoten X)
Torej letos je bila mogoča smuka na 14,3 km prog (če vštejemo še delujoče povezave)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 12:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Prilika za "pokadit pipo miru na Pohorju".

https://www.facebook.com/cojzarica/photos/a.983423781710041/2231054086946998/?type=3&theater


Še nekaj sem dolžen:
2X predsezona, 1X dnevna (popust Varuh zdravja), 6X poldnevna + jutri = dobrih 200€. Lahko bi smučal še kakih 4X iz gušta, večkrat pa zgolj "na silo", tako da ja 300€ je moja meja komercialne cene za sezonsko vozovnico.
Glede na cene v naslednji sezoni lahko računam na 100€ višjo vsoto za podobno smučanje kot letos.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2019 10:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Od ponedeljka na Arehu v pogonu tri vlečnice

⛷ Po sončnem spomladanskem smučarskem vikendu je pred nami še zaključni teden letošnje zimske sezone na pohorskih smučiščih. Pri tem bodo od ponedeljka, 25. marca, na Arehu med 8. in 15. uro obratovale vlečnice Cojzerica, Ruška in Areh, medtem ko sedežnica Pisker med tednom ne bo več v pogonu. Tokratna smučarska sezona se bo na Pohorju uradno končala 31. marca. Če bo pri delovanju žičnic zadnji vikend prišlo do kakšne spremembe, vas bomo o tem obvestili. Vabljeni, da izkoristite še preostale dneve smuke na areških progah.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2019 7:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


https://www.vecer.com/zicnicarji-minulo-zimo-ocenjujejo-kot-naravno-katastrofo-6681333

Citiram:
Na Mariborskem Pohorju bodo zagotovili dobrih 120 smučarskih dni, od tega je bilo več kot 50 dni mogoče smučati vse do doline, "kar v letošnjih vremenskih razmerah štejemo za toliko večji uspeh". Letošnjo smučarsko sezono ocenjujejo kot stroškovno izjemno zahtevno. "V dokaj topli zimi z zanemarljivo malo naravnega snega smo morali proge urediti skoraj izključno z umetnim snegom. To nam je posledično prineslo ogromne stroške - po trenutnih ocenah za blizu 40 odstotkov višje kot v predhodni zimi," so navedli v javnem podjetju, ki ga vodi Bernard Majhenič.




Zraven ne štejemo nizke vlage ki je bila prisotna večji del zime sploh ni bila tako slaba zima, če odštejemo pomanjkanje naravnega snega... No v glavnem oni so naredili nemogoče, in z 40% večjimi stroški naredili čudež, četudi z 12 tonskim kontejnerjem, ki je kuril kar lepo količino energije 20 dni, za ozek jezik. Ostalo zgodbo pa tako že poznate in se ne bom ponavljal.
Ker pa so se pojavili nekateri na forumu, ki so očitno iz tega biznisa, ki pač zagovarjajo nove topove, čeprav so tehnološko že nekaj časa skoraj na isti ravni, me zanima zakaj so novi topovi tako boljši od tastarih modrijanov in podobnih zadev?... Potem pa naj bi nekateri forumaši visoko letali, ane Žigec?



Edit:
Ker se mi je dalo igrati z excelom...
Na sliki je vidno spreminjanje vlažne temperature od 1.12.18 do 15.2.19, z oranžno črto je predpostavljena meja pričetka zasneževanja z novim sistemom.





Podatki so pobrani iz Arsa.

Torej iz grafikona pa še pridejo naslednji podatki:
Na Hočkem Pohorju (Trikotna jasa, tako nekako), so imeli 301 uro mrazu, na Taborju 390. Če koga moti da je za tabor kar trikrat manj podatkov na x-osi, naj povem da so iz Taborske postaje polurni podatki, medtem ko so iz Hoške postaje podatki na 10 minut.
No ker pa si lahko statistiko vsak priredi, sem se še igral, pa ker vemo da so sistemi zasneževanja veliko bolj učinkoviti pri nižjih temperaturah, sem še izračunal da je na Hočkem Pohorju bilo 27 ur s temperaturami pod -6°VT, na Taborju pa 35. Če odštejemo morebitna odstopanja, pa gremo krepko na najslabši scenarij, so na Trikotni jasi imeli vsaj 20 kvalitetnih ur zasneževanja, v ciljni areni pa vsaj 25 ur. V teh urah bi s pretokom kot mi je znan, ki znaša cca. 350l/min pri srednji kvaliteti in izvedbi na stebru in pri mariborskih temperaturah vode, delal cca. 42 kubikov na uro, kar znese vsaj 850 kubikov v enem dnevu po celotni progi na en top, in s količino 16 topov pridemo do številke 13.600 m3 snega na dan, kar bi že moglo zadoščati za v povprečju 40cm debelo snežno odejo na stadionu z upoštevanjem 800m dolge proge in 40m širine. No že teh 20 ur bi moglo zadoščati za zasnežitev proge... Potem pa če primerjamo teh 20 ur proti vsem 300 uram ki so bile na voljo za zasneževanje, pogoji sploh niso bili tako slabi... Pa zasneževalo se je nekje 250 ur... Tako da zima sploh ni bila tako temperaturno slaba do sredine februarja!

No ker sem se še želel poglobiti v podatke, sem za foro še uvedel seštevek temperatur, ko so le te pod -2,5°VT, in znese na Hočkem Pohorju ta seštevek -12718, na Taborju pa -3132, Hočke podatke še delimo s tri (saj so izmerjene vrednosti na 10 minut napram Taborskim na 10 minut), pa dobimo podatek -4239, kar pomeni da je glede na manjšo število ur pod -2,5 in manjšim številom ur pod -6, vseeno bil bolj kvaliteten kot recimo na Taborju. So pač nihanja čez dan manjša, kar je tudi videno z bolj špičastimi gibanji, kot pa recimo višje, kjer so bolj okrogla nihanja. Ta podatek bi lahko imenovali "kvaliteta mrazu".

Zdaj pa res zadnja za to zimo, pa grem na poletno spanje...
Aja, pa ponavadi kolikor sem videl po vseh evropskih smučiščih, po končani sezoni topove oblečejo v ene temno olivne folije, zakaj teh v Mariboru ni za videt? UV žarki pa ostali vremenski vplivi in človeški ne vem če ugajajo še tako dobri robi...

Se slišimo, ko bo kaj novega pod zemljo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2019 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Nekaj fotk z današnjega (brezplačnega) zaključka sezone. Začel sem na Ruški, čeprav vem da je glede na kvaliteto snega bolj logičen obratni vrstni red. Ampak ob pogledu na precej polno parkirišče sem se bal da bo na Cojzarici predolga vrsta, pa sem raje obrnil ploščo. Proga betonska, obiska kar nekaj, čakalo se je v povprečju 5 sider:






Na Cojzarico sem prišel malo pred 11., pa smo še vedno stali do čitalcev kart (to je 3 - 4 minute). Odprti sta bili še obe progi, je pa zahodna spodaj že kar 'flekasta':




Vzhodna bi še zrdžala nekaj dni:


V senci se je tudi še opoldne dalo najti dober, pomrznjen sneg:


To je to, ko se na spodnji postaji Ruške pojavi cvetje, je čas da se sezona konča :


Moram pa reči da so me tudi danes Pohorci prijetno presenetili: preparacija je bila zjutraj dobra, žičkoti so še opoldne vrgli kako lopato snega na traso, na terasi zgoraj na Cojzi so vrteli poslušljivo glasbo brez govedine in predvsem brez srbsko-hrvaških 'evergreenov' iz 80ih, saj veste, tip plave kose na jastuku . Če bi za ta konec tedna zržal še Pisker, četudi v širini dveh ratrakovih 'špur' (glede na slike spletnih kamer ni veliko zmanjkalo), bi bilo že kičasto ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 8:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Včeraj sem tudi jaz zaključil letošnjo sezono na Pohorju. O smuki na zadnji dan je že Miki dovolj napisal in ni kaj za dodat zares kičastemu dnevu, ki smo ga uspešno zaključili na terasi koče pri Iveku .
Še par besed o letošnji sezoni: na Pohorju nabral 35 smučarskih dni, izključno na Arehu, sezono bomo pomnili po lepem vremenu še posebej februarja in marca.
Za pohvalit v letošnji sezoni je prijazne žičkote, odlično preparacijo prog, primerne cene dopoldanskih kart, izboljšano ponudbo na kočah, ... . Za pošinfat je zopet čisto mimo trženje vozovnic za naslednjo sezono (bistveno višje cene, brez dopoldanske vozovnice, brez ugodnosti za stare imetnike sezonskih vozovnic, ...).
V naslednji sezoni bi si želel, da končno obnovijo in zalaufajo hotel Areh, da jim uspe narediti novo akumulacijo na vrhu Piskra ter da dobimo konkretno pošiljko naravnega snega za odprtje Videca in Partizanke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2019 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

volki je napisal/a:
V naslednji sezoni bi si želel, da končno obnovijo in zalaufajo hotel Areh, da jim uspe narediti novo akumulacijo na vrhu Piskra ter da dobimo konkretno pošiljko naravnega snega za odprtje Videca in Partizanke.
Je tale z novo akumulacijo na vrhu Piskra (a) prvoaprilska, (b) tvoja želja ali (c) imaš kakšne insajderske informacije da bi naj to bila tista skrivnostna nova lokacija za zajetje ki so jo omenjali kot zamenjavo za jezero na vrhu Videca? Prostora je tam zagotovo dovolj, ampak bolj kot tehnični vidik je pomembno da tam ne gnezdijo kaki nebodigatreba ptiči in da so lokalni kmetje pripravljeni prodat ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2019 12:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Zadeva je v začetni fazi, ko je dano soglasje lastnika za izgradnjo. Kako pa bo naprej itak že vemo po izkušnjah z izgradnjo akumulacije na Videcu (pristojnost za odločanje, ptiči, redka drevesa, ...)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2019 1:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Upajmo, da bo kaj iz tega in da se ne najde kdo, ki bi na vrhu Piskra videl bukovega kozlička.

Nazadnje urejal/a kotulc Tor Apr 02, 2019 1:48 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Naslednja Stran 24 od 25

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB