Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 8:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Touche!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 10:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

kotulc je napisal/a:
Meni se pa strmina ne zdi kritična, tudi v Avstriji je dosti takšnih strmin na priljubljenih progah in niso povsot obvozi. Malo bi edino lahko poravnali cel Pisker, pa par topov na stebrih na strmini dodali pa bo dobra podlaga. (...)
Da še Miki pristavi svoj piskrček : točno to, namreč nekaj zemeljskih del + topov na stebrih, bi bila najpreprostejša kratkoročna rešitev za strmino na Piskru. Že s tem, ko bi omenjen odsek zasnežili bolj na široko, bi slabšim smučarjem olajšali življenje. Zadeva me nekoliko spominja na zgornjo šetsedežnico v Matreiu, tudi tam je 90% proge primerne za nekoliko boljše začetnike, na koncu pa je en precej strm in povrhu še ozek kos proge, takšen ki se mu z lepo nemško besedo reče 'Familientragödienhang' . Prva leta so tam zasneževali z mobilnimi topovi, torej občasno, in posledično je bil ta odsek pogosto leden, občasno tudi kamnit. Nekaj let nazaj pa so montirali topove na stebrih, in čeprav proga zaradi tega ni postala niti širša niti bolj položna, je težav po mojih opažanjih bistveno manj, ker vsako mrzlo noč tam 'nastreljajo' nekaj mehkega novega snega. Kupi mehkega snega se seveda naredijo, ampak za slabše smučarje je to bistveno manj moteče kot ledene plošče.

Razni 'chicken way'-i pa meni niso posebno simpatični, sploh če je to cesta širine enega ratraka s 180 - stopinjskimi serpentinami . Zasneževanje je težavno, pol snega pristane v gozdu, na ovinkih se zdrsa do kopnega, ne glede na to koliko snega proizvedeš. Raje spravljam začetnika v dolino po 50 m široki in srednje strmi progi z dobrim snegom kot po takšnih cestah. Tako obvoznico so recimo naredili na Osojščici nad spodnjo postajo Klösterla 2, pa je pol sezone zaprta, ko pa je odprta pa je skoraj nihče ne uporablja, tudi tisti katerim je namenjena raje 'abručajo' po strmini ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markecc
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 12:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2019 11:31
Prispevkov: 1
Kraj: maribor

Po dolgih letih brez smučarije, sem lani spet(hvala sin) pričel, kot del rekreacije z smučanjem. Občasno sem-pogledam tudi na ta forum. Razen(20% mogoče?) informacij, je pretežni del sporočil le eno veliko širjenje negativizma. Mislim, da povprečnega smučarja bore malo zanima, kje je kaka cesta ,,vrisana", zakaj ni chicken way-ov. Zanima nas pač trenutno stanje prog, oz aktualne novice. Da pa vedno več smučamo v Avstriji,Italiji pa je pač zato, ker za isti ali manjši denar dobiš več prog-snega.Pohorje pač glede na podnebne spremembe leži 700m prenizko. Za 48,99eur (yodelyou tor-čet.) pač z sinom smučava v Lachtalu ali pa Kreischbergu. Dejstvo pa je, da je vseeno fajn vsake tolko priti na domači breg in podoživljati otroštvo. Takrat mi je vseeno če letim čez kaki kup, priletim na ledeno ploščo( vse to doživiš tudi v tujini). Mi je pa fajn jodlarju povedat v službi, da sem ,,doma smučal". V bistvu je itak vse v glavi. Če greš z veliko mero negativizma že od doma, je pač normalno, da boš na smučariji posledično doživel več slabega kot dobrega. Pa lep preostanek smučarske sezone(tud na ,,domačem bregi") vam želim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 12:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


markecc glede Pohorja je tu na forumu veliko debat o morebitnih izboljšavah, kar niti ni slabo. Širjenje negativizma pa je ravno to, kar počneš ti ko pišeš "da v tujini za manjši denar dobiš več prog-snega".

Dejstvo je, da so dopoldanske karte zelo ugodne in povej mi kje v Avstriji se lahko na enako velikem smučišču smučaš od 9-13 za 23 EUR?

Še eno dejstvo pa je, da mnogi Pohorje pohvalimo, tako je miki za smučanje v četrtek napisal, da je bil eden najboljših dni v sezoni (pa ima to sezono že nekaj 10 dni smučanja v Avstriji za sabo). In med tednom je na Pohorju običajno res odlično, lani marca pa je bilo svetovno (meni popolnoma primerljivo z odličnim dnevom na smučiščih tipa Kronplatz, Obertauern, ...)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 1:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Zdaj ravno rabim mnenje enega markecca, da mi pove, kako je v tujini fajn smučat ....fajn je podoživljat svojo mladost...jaz tud tako pravim, ker se na Pohorju pač ne premakne kaj v zadostni meri, in res se je fajn po Cojzarici in Ruški peljat z napravo, s katero si leta 1978 začel zares smučat-to možnost ima malo nas "starih" juncev (aja, malo kasneje si se takrat vozil še z duplimi sidri-kar zdaj več ni možno zaradi takšnih ali drugačnih pripetljajev upravljalca)....edino, kar se je spremenilo je PISKER (in umetno zasneževanje, ker drugače Pohorja sploh ne bi več bilo).....za 41 let daleč premalo, kljub 700 manjkajočih višincev...negativizem? Niti ne ...prej dokaj relano stanje Pohorja če pa hočeš informacije, ker izgleda ravno nisi najbolj zahteven, jih imaš pa na uradni strani upravljalca, bergfexa in snežnega telefona (al kak se mu pač reče)...če pa iščeš info o poziciji kakšnega kuclja, al pa ledene plošče jih pa tud tu ne boš našel, razen če ti kdo da še kakšno GPS pozicijo.....pa brez zamere
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2019 8:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Danes na domačem hribu res dobra smučarija glede na razmere, predvsem na Arehu-proge zdržale do konca. Ljudi kar precej za sredino tedna.
Stadionski del zjutraj odličen, pozneje precej južno. Čopki dam še mogoče 2-3 dni, potem pa je adijo. Če bo zdržala vikend bo čudež.

LP
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukke
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2019 1:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:20
Prispevkov: 84


Zdravo, mi lahko prosim nekdo razloži katere naprave delujejo na nočni smuki? Samo gondola, ali tudi Radvanje, Poštela in Sleme?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2019 3:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


Otroški trakovi na Bejbiki, Sleme, Poštela in gondola. Sedežnica Radvanje na nočni smuki NE obratuje, pa tudi ta vikend ni nočne in dnevne smuke na stadionu zaradi izvedbe tekmovanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukke
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2019 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:20
Prispevkov: 84


Zakaj to ne morajo imeti normalno objavljeno na svoji spletni strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2019 6:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


Kolikor spremljam imajo html vtičnik na spletni strani, ki samodejno prenaša stvari iz zunanje strani oz. izvajalca to je activeslovenija, ki pa ima nekoliko nerodno zasnovo in ta niti ne prikazuje nočne smuke. Snežni telefon ima to bolje porihtano. Bi bilo smortno jih opozoriti da tam kjer je navedeno o nočni smuki dodajo še kaj obratuje in katere proge so osvetljene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2019 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Stadion opoldne, poezija, beton je ravno začel spuščat, pa nikjer nikogar:




Ne bom zdaj lagal da je bilo povsod odlično, ker ne bi bilo res. Habakuk je bil recimo užiten samo do desetih, pozneje pa mešanica grbin in ledenih plošč. Neverjetno dobra je bila proga pod Poštelo, šele opoldne se je za odtenek zmehčala, gneče tudi tu nobene - glej prazne sedeže:




Tudi Čopka, ki ste jo nekateri že 'pokopali', je še prav dobra:


Vrste na žičnicah in gneča na progah pa samo na trakovih in Slemenu, Pohorje očitno res postaja povsem začetniško smučišče . Meni je prav ...



_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2019 9:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Zasnežujeta se čopka in stadion - pohvalno (glede na datum) !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2019 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


https://www.vecer.com/mariborsko-pohorje-zakaj-ne-delujejo-videc-stolp-in-bolfenk-6664257
Hvalospevi se nadaljujejo ...
Tudi meni ni jasno zakaj ne obratujejo povezave, če pa je tooooliko naravnega snega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ynwalen
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2019 5:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2016 13:18
Prispevkov: 109


lenko je napisal/a:
https://www.vecer.com/mariborsko-pohorje-zakaj-ne-delujejo-videc-stolp-in-bolfenk-6664257
Hvalospevi se nadaljujejo ...
Tudi meni ni jasno zakaj ne obratujejo povezave, če pa je tooooliko naravnega snega...


Kje bi naj blo to novo zajetje??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 24, 2019 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Citiram:
Zasnežujeta se čopka in stadion - pohvalno (glede na datum) !
Za to akcijo tudi od mene kapo dol, le malo smučišč je še izkoristilo minuli vikend za zasneževanje: Peca, Sillian, Kronplatz, pa smo že blizu konca. Še bolj pohvalno bi bilo če bi zasneževali še Cojzarico in Pisker, tam bi sneg verjetno bolj dolgo obležal kot v dolini ...

Zdaj pa moram še malo pokomentirat članek v Večeru:

- Akumulacija Videc: pa saj ne more biti res . Po skoraj desetletju bojev z birokratskimi mlini, spreminjanu občinskih ureditvenih načrtov, štetja ptičev itd. zdaj 'niso uspeli pridobiti lastništva za zemljišče'?? In zdaj 'pripravljajo projekt zajetja na drugi lokaciji'? Kar pri slovenskem tempu pridobivanja dovoljenj pomeni spet nekaj izgubljenih let. Morda ne bi bilo neumno (to zdaj leti bolj na Ratajevo oz. Branikovo vladavino, zajetje na Videcu je bila njihova ideja, aftobusarji so projekt 'podedovali' od njih) najprej povprašat lastnike zemljišč če so sploh pripravljeni prodat, preden se lotiš dolgotrajnih birokratskih postopkov ...

- Bolfenk: 'Na Bolfenku je v zimah, ko ni naravnega snega, težava predvsem ureditev trase vlečnice'. Bejžte no, kaj so ugotovili . Saj ne da bi pametoval, ampak kdo je že na forumu 1. oktobra 2017 zapisal:

Citiram:
Ampak že danes 'iz fotelja' napovem da bodo neskončni problemi s traso vlečnice, ki je strma, (pre)daleč od proge za učinkovito zasneževanje pa še ozki in stari portalni stebri predstavljajo problem za sodobne ratrake. V Branikovem kratkem obdobju zasneževanja na Bolfenku je smučišče vedno 'crknilo' zaradi vlečnice, ne zaradi proge in prepričan sem da bo tako tudi v bodoče.


@ynvalen: dobro vprašanje, upam da vsaj pri Marpromu poznajo odgovor ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Naslednja Stran 21 od 25

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB