Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Slovenija-odkod lepote tvoje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Slovenija-odkod lepote tvoje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
pinosat
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2018 10:43 am    Naslov sporočila: Slovenija-odkod lepote tvoje Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 21:15
Prispevkov: 29
Kraj: Maribor

No...pa je tako daleč...

dosedaj so bili le posamezni primeri prepovedi, zdaj ( oz. od 2016 ) pa so naši vrli zakonodajalci, seveda z blagoslovom in namigom žičničarjev oz. upravljalcev smučišč sprejeli zakon o varnosti na smučiščih s prepovedjo vsega po vseh slovenskih smučščih, generalno gledano , vsega, kar ni smučar ali boarder...vem, da je na tej strani kar nekaj ljudi, ki tudi sami na vse, kar je drugačno od smuči, gledajo kot na nekaj nebodigatreba na snegu...

No, mene so po 14 letih uporabe snowscoota, sicer sem v preteklosti imel nekaj neprijetnih izkušenj, ampak večinoma sem se uspel dogovoriti...letos pa so mi sredi dneva zablokirali karto...in me nagnali s smučišča na Pohorju...ko sem zahteval vsaj denar nazaj, mi tudi tega najprej niso hoteli vrniti, češ da sem namerno goljufal in vedel, da s snowscootom ne smem na smučišče...

Ko sem prebral zakon, so definirali smučanje kot drsenje po smučeh in deskah...v enem členu pa omenili prirejeno kolo...tu pa je pri vseh pogovorih prišlo do prepira, bolj jaz njim dopovedujem, da če že je snowscoot predelan board, saj je iz boarda nastal, bolj oni meni da je to kolo...v mislih so seveda imeli snowsbike, tisto je drugačna naprava...iz ministrstva so mi seveda odgovorili tako na splošno,kot bi pač prebral zakon, iz DZ RS pa še nisem dobil odgovra...menim, da če snowscoot ni izrecno omenjen v zakonu, s tem morda le ni prepovedan...sploh, ker na njem stojiš na deski in drsiš po snegu na deski...torej lahko spada v kategorijo kot je omenjena za pojem smučanja...

Ker zavestno trdim, da s snowscootom vožnja po naravnem snegu ni nič bolj nevarna od smuči ali boarda...načeloma imam noge vpete, sam snowscoot pa z varovalno vrvico pripet na telo, sama hitrost vožnje je nižja od smučanja, prej se bo smučar ali boarder zaletek vame kot jaz v koga drugega...pohorska trditev, da če dovolijo meni, se bo to razpaslo, ne drži, 14 let sem že na Pohorju, pa nisem videl še nobenega drugega, ki bi to uporabljal...

Tudi prošnjo na Visit Pohoje in samega g. direktorja sem jim po elektronski pošti naslovil, da mi dovolijo vožnjo, ker zakon, ki je slab, pušča prostor za posamezno dovoljenje vsakega upravljalca mi niso niti pisno odgovorili...

Prejšnji teden, oz. zdaj, ko je smuka perfektna, so kolegi šli na Kope, žal sem raje rekel, da ne grem z njimi in naj se pozanimajo, če se lahko vozim, saj smo pred 2 letoma bili na Kopah, ko ni bilo težav...pa so me klicali, da bolje, da nisem šel zraven, saj tudi po novem ne bi dovolili...

Naj gre v 3PM, pa edini rekvizit, ki mi je omogočal snežne aktivnosti, ker popolnoma nič ne obremenjuje kolen, zaradi poškodbe teh ne morem smučat...

No, hvala bogu, tukaj je Avstrija blizu...tam zaenkrat , vsaj na 4 smučiščih, kjer sem bil, ne komplicirajo...


V Franciji, Švici in Italiji obstajajo že prvenstva, zveze, mi pa spet bolj papeški od papeža...



Nič , uživajte na snegu, dokler lahko

https://www.youtube.com/watch?v=I-PCmdZ3Fcg&t=275s
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2018 12:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Novi ZvSmuč-1, ki velja od junija 2016, so seveda pomagali sooblikovat (upam vsaj) pri združenju žičničarjev, vse ostale pa po mojem vedenju ni nihče nič vprašal, oz. je bil zakon zelo dolgo v medresorskem usklajevanju in javni obravnavi (cca 2 leti so ga packali).
Osebno sem za prepoved vsega kar ni smuči + board na smučišču v času obratovanja, VENDAR!!! ali je to kar je videti na tvojem videu res kaj drugega kot prirejen board "za invalide" (oprosti izrazu, ampak edino tako boš spravil zadevo skozi)? Ali bomo prepovedali tudi bigfootke recimo?



Stari zakon je določal takole:
1. Smučanje je drsenje po snegu s pomočjo smuči in smučem podobnimi športnimi rekviziti z različnimi smučarskimi tehnikami.

Novi pa takole:
19. »smučanje« je drsenje po snegu z uporabo smuči ali desk za smučanje z različnimi smučarskimi tehnikami;

Kar se mene tiče sta obe definiciji pomanjkljivi. Ko smo enkrat debatirali kaj je bistvo smuči/borda smo prišli do zaključka, da morajo biti noge trdno vpete v "desko", ki drsi po snegu. S tako definicijo bi odpadle variante pležuh/pok, sanke, bobi,... Tvoj snowscoot pa bi bil na meji in stvar interpretacije zakona.

Kar se tiče tujih smučišč pa ti sicer verjamem, ampak se ne spomnim, da bi na večjih smučiščih kadarkoli videl karkoli kar odstopa od definice smuči-board, pa sem kar veliko zunaj.

Še to: če na snowscootu ne sediš (iz videa se mi zdi da ne) mi ne boš prodal pravljice o neobremenjevanju kolen - manj ja, nič nikoli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinosat
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2018 2:39 pm    Naslov sporočila: Snowscoot Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 21:15
Prispevkov: 29
Kraj: Maribor

Jurij...v bistvu sem pričakoval, da se boš odglasil...sicer na forumu nisem dost prisoten, sem pa opazil, da si kar v vpet v branžo smučarije...ali si pa bil, po odgovorih in poznavanju sodeč

Sem ravno to razlagal pravniku na Visit Pohorje, da je definicija snowscoota nedorečena, definitivno pa to ni snowbike, kar zakon omenja v 3. členu in na katerega se je on skliceval...19 .člen pa tako kot si napisal, pravi ''drsenje po snegu po deski'', problem ostaja bilanca...tudi republiški inšpektor je po telefonu dejal, da kar izrecno ni omenjeno, je načeloma dovoljeno, ampka to je bilo njegovo mnenje...pravniki bojo bolje vedeli...

Sam sem šel tako daleč, da sem poskusil s sestankom , kjer sem bil z vsemi odgovornimi...pa se niso dali omehčat...v začetku so mi na Pohorju prepovedovali sedežnice, drugje nisem imel problemov...pa sva z Breznikom to pred kakimi 7, 8 leti rešila...sedaj je pač ta novi zakon omejil rekvizite na smučišču...pri nas

Ko sem bil pred kakimi 10 leti na Koralpah, sem jih prej poklical, so mi dejali, ni problema...celo strojnik, ko sem prvič prišel do sedežnice me je vprašal, če upočasni , pa sem mu dejal, ne rabi...bil sem tudi v Gaissau Hintersee, brez problemov, zadnjič mi he kolega dejal, da je snowscoote videl v Klippitztörlu...v Nassfeldu se hodijo vozit Ski Bike Rijeka brez problemov...

Kar se tiče pa kolen, no popolnoma nič obremenitve res ni, ne rabiš pa pritiskat s koleni navzdol, oz zategniti stegenske mišice z veliko silo, kako bi razložil...s svojimi kolenom , če v sedečem položaju, ali pa recimo tako, pri fleksiji 90 stopinj stisnem stegensko mišico do konca, imam občutek, da mi bo celo koleno vtrgalo narazen, pa prisotno konkretno bolečino... tega pri snowscootu enostavno ni...verjemi, da je moje koleno po poškodbi iz leta 1995 in slabi operaciji ( če me ne bi zajebali, mi ne bi brez odvetnikov izplačali odškodnine v višini cene dobre parcele v okolici Maribora ) v takem stanju,da sem se odpovedal vsem športom, ki sem jih prej redno izvajal....pri snowscootu carvaš samo z nagibom in brez pritiska na koleno, morda jaz osebno še bolj, ker se z vso silo opiram na roke...bolijo pa, roke, to pa ja, ker moraš popravljati ravnotežje in kompenzirati gibljivost prednjega borda...noge pa res niso fiksno vpete, so v takem traku, ampak v primeru zdrsa, padejo ven, jih pa zaradi tega ne more zasukati v kolenu, kot se to dogaja pri smučanju in kar se je meni zgodilo 1995...


To konkretno sem jaz pred 4 leti na Partizanki, kolena ne bolijo
https://www.youtube.com/watch?v=-c-wzokCnmg


Nazadnje urejal/a pinosat Pon Jan 14, 2019 8:25 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pinosat
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2018 11:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 21:15
Prispevkov: 29
Kraj: Maribor

...ne vem, v čem je snowscoot nevarnejši od smučarjev ali borderjev...aja, bilanco imaš v rokah...ne uničuješ proge, ne ogrožaš drugih bolj kot ostali...itd, itd...ker načeloma se več ali manj vozimo le po naravnem snegu, na ledenih trdih progah se snowscoot vseeno ne da primerjat s smučmi...

https://www.facebook.com/framptonboys/videos/212545558941203/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 11:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Pri večini teh zadev je glavni varnosti problem v tem, da se ne moreš ustaviti praktično na mestu, tako kot se lahko na smučkah. Kako je s tem na snowscootu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinosat
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 1:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 21:15
Prispevkov: 29
Kraj: Maribor

ko ga zarobiš, se ustavi praktično na mestu...prevrže te, scoot se ustavi, ti pa zaradi inercije letiš dalje, če nisi pripravljen ...,.razen na ledu, ampak takrat se je ponavadi brezveze vozit...zadnja vožnja, ki mi jo je uspelo na Pohorju naredit, predno so me nagnali...me je prav zanimalo s kakšno hitrostjo vozim veleslalom, če se temu tudi pri snowscootu lahko tako reče, v glavnem nekaj podobnega kot ta na zadnjem posnetku...sem vklopil Stravo...po Videcu, v res idealnih snežnih pogojih, sem praktično celo rdečo progo vozil s hitrostjo med 50 in 55 km/h...v takem, če bi se moral takoj ustaviti, definitivno to ni enostavno, ampak pri tej hitrosti se tudi s smučmi ne ustaviš takoj, v vsakem primeru si to lahko privoščiš, ko je proga prazna...sem pozabil, kako zgleda s smučmi, ker moje zadnje smučanje datira v leto 2000, ko sem zopet poskusil, pa videl, da zaradi kolena ne gre

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Slovenija-odkod lepote tvoje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB