Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Turno smučanje » Začetki na Španovem vrhu

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Začetki na Španovem vrhu « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2020 2:16 pm    Naslov sporočila: Začetki na Španovem vrhu Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Zaradi slabih izgledov z odprtjem smučišč sem namesto koroške karte nabavil turno opremo, z njo sem zelo zadovoljen. Na smučišču Španov vrh je od 25 do 30cm suhega snega. To seveda pomeni, da ob premočnem pritisku na smuči prideš do podlage, ki pa je večinoma travnata zato ni problema. Prav fajn smuka . Obiska je pa kar precej. Upam, da tale miklavževa odjuga ne bo vsega pobrala, ker za naslednji teden le kaže na nekoliko hladnejše vreme in sneženje.



Vrh je bil danes žal v megli:



Če malo zaviješ stran te čaka presenečenje:



Prima smuka:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2020 3:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


Lepo, upam, da ne pobere snega. Potem pa še kakšen teden turnih smučarjev in bo urejen teren za vse
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2020 3:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Super, tomi, dobra investicija! Španov vrh je tudi meni kar posrečen cilj za take razmere. Jaz ta teden sicer še nisem začel, ker mi je bilo zaradi pomanjkanja podlage škoda smuči, so pa s temle vremenom dobri obeti za naslednji teden. Nad 1000 m ga ne bi smelo kar tako pobrati, potem pa itak že nov pade.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2020 3:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zdravo!
Sam bom pa nabavil krpje! Letos bo "zanalašč" veliko snega in bom pa po Rogli hodil!!
LP Frenk
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 26, 2020 5:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Malo zimske idile še za tiste, ki ne morete do nje:

























Novega snega je spodaj kakšnih 10cm, na sredini dobrih 20, na vrhu pa še več. Bilo je kar vetrovno, zato je sneg ponekod spihan. Zanimivo, na zgornjem delu je na vrhu je krasen pršič, nekoliko nižje pa spihano do podlage in klože, podobno je tudi na spodnjem delu. Bilo je precej turnih smučarjev, še veliko več pa pohodnikov, tudi kakšna večja skupina. Ob 12h se je bilo treba že kar znajti za parkiranje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 27, 2020 6:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Včeraj ob mojem povratku v dolino pred temo je bila proga še veliko bolj razrita, danes pa cevca verjetno ni več niti centimeter. Pa sam nisem bil s turnimi.
Škoda, ker so časi takšni kot so, bi lahko v gostilni na vrhu zaslužili kakšen evro pa še obiskovalcem bi bilo prijetneje. Je pa res občutna razlika v debelini snežne oddeje, malo naprej od zgornje postajo je snega še precej več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 27, 2020 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

No danes popoldne sem ob robu nasel se kar nekaj celca, ne sicer popolnoma nedotaknjenega, a je bila prav fajn smuka. Sicer pa prihaja nova, konkretna posiljka snega. Pohodnikov je res ogromno zato se bojim, da bi bila ob odprtju bifeja tam prehuda gneca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2020 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Dobro je zasnežilo, trenutno pa je že 82cm

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 30, 2020 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Že včeraj sem se odpravil gor, a po zasneženi cesti ni šlo. Danes je nehalo snežiti, ponoči pa je, tako kot na Jesenicah, na Planini pod Golico zapadlo novih 20cm snega, skupna višina snežne odeje je dosegla 106cm, v dolini ga je približno pol manj:











































Žal je temperatura zrasla nad ničlo, tako da je bil sneg tudi na vrhu rahlo južen. Smuka je bila na zgornjem delu vseeno super, sneg ni prav nič spihan. Nižje pa je bil sneg vedno bolj moker.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2021 8:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Danes sem peš odpravil po hribu do enega izmed vikendov v bližini vrha Španovega. Proga v dolino je poratrakirana, ljudi pa dopoldne (še) ni bilo- čeprav je bil parking v Planini popolnoma poln in je bilo potrebno parkirati ob cesti...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2021 10:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ja, avtomobilov je bilo povsod polno, ljudi pa popoldne tudi precej. Proga je v celoti poteptana, a sem zgoraj raje izbral "ceuc". Proga je sicer lepo utrjena, a se bojim, da so se v času zaprtja smučišč ljudje preveč navadili hoditi po smučiščih in jih bo zdaj težko odvaditi. Mogoče ne bi škodila kakšna tabla s prošnjo za hojo ob robu proge, raznih prepovedi je v teh časih itak preveč.























Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2021 8:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


tomi je napisal/a:
....... a se bojim, da so se v času zaprtja smučišč ljudje preveč navadili hoditi po smučiščih in jih bo zdaj težko odvaditi. Mogoče ne bi škodila kakšna tabla s prošnjo za hojo ob robu proge, raznih prepovedi je v teh časih itak preveč.


To po moje postaja problem tudi na Pohorju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Turno smučanje » Začetki na Španovem vrhu
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB