Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe, 2017/18

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Turracher Höhe, 2017/18 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2017 11:14 pm    Naslov sporočila: Turracher Höhe, 2017/18 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Z njihove spletne strani:

Liebe Gäste! Ab morgen Donnerstag dem 16.11 ist der Wildkopflift wieder in Betrieb! Ab Samstag dem 18.11 startet auch die Zirbenwaldbahn mit der Märchenwaldabfahrt in die Wintersaison und ab Mittwoch 22.11 ist auch die Zirbenwaldabfahrt geöffnet!

Zame razočaranje . Sedežnica samo s položno progo in najverjetneje gnečo. Še Vogel brez zasneževanja ima boljšo ponudbo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2017 11:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Tomi kaže da boste morali letos "koroški sezonci" po prve neledeniške zavoje kar v Slovenijo.
Res se držijo datumov začetka obratovanja kot pijanec plota
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2017 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Kljub slabi ponudbi sem jih vseeno kar v Avstriji . Napovedanega sonca sicer ni bilo, a je bilo svetlo in vidljivost dobra, dober je bil tudi sneg:







Pogled proti Turrachbahnu:



Po jutranji invaziji na parkirišča je bilo dobro uro nato pred sedežnico dokaj prazno, potem se je začelo polniti, zaradi vetra na vrhu je sedežnica vozila nekoliko počasneje. Ko se je čakanje podaljšalo na 10 min sem imel dovolj:



Za zaključek pa spet na vlečnico:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2017 11:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Kar malo "fouš".
In ker se obeta kar nekaj snega med tednom bom naslednji vikend gor..
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 03, 2017 8:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Zimska pravljica, kot verjetno na vseh smučiščih širom po AUT in SLO. Danes konkretno mrzlo, največ nekje - 13 stopinj. Smučišče je v tem času še precej v senci, tako da je občutek mraza kar močan. So pa tukaj vse sedežnice pokrite, Kornock in 'Ovca' pa še ogrevani, tako da se mraz lažje preživi.
Obiska je bilo danes kar nekaj, vrst pa kljub temu ni bilo, največ nekje do avtomatov, pozneje so bili očitno smučarji prezebli, ker nas je bilo precej manj. Obisk verjetno večji danes zaradi lepega sončnega dne. Delale so tri sedežnice, mislim pa da je do naslednjega vikenda možno, da odprejo skoraj celotno smučišče, vsaj kar sem lahko videl na neodprtih progah.
Skratka lepo zimsko smučanje, jaz sem se odločil danes za Turrach predvsem zaradi pokritih sedežnic, dnevne sobe v kateri se udobno preubuješ, pogreješ, sneg trenutno ni odločilen, ker je povsod približno iste kakovosti.

Rana ura, zlata ura.

Kornock je bil zjutraj perfekten, pozneje pa so že kar zdrsali progi.

'Ovca' ima načeloma najbolj sončne proge čez dan, tole je rdeča na levi.


Vodo so kar dobro porabli v novem zbiralniku

Črna proga na 'Ovci' še ni urejena.

Raglednica

Progi na Zirbenwaldu sta zjutraj in dopoldne v senci, na koncu pa fino v sončku.

Še razglednica na Kornock


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 11:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Že več kot 3 tedne nobenih novih poročil s Turracha ? To pa moram nujno popravit.

Včeraj je bil Turrach vremensko kar prava izbira med koroškimi smučišči, oblaki ki jih je konkreten jugozahodnik prinašal iz smeri Karavank so se po poti trgali, tako da je bilo do enih v glavnem sončno, pa tudi ko se je pooblačilo je vidljivost nekje do treh ostala solidna.

Prazno ni bilo, ampak resna vrsta je bila samo (kje drugje kot) na Kornocku, sicer ne predolga, ampak kar ves dan, od pol desetih do pol štirih. Snega je dovolj, ne pa ravno v izobilju, vsaj ne v primerjavi z enako nadmorsko višino na južnejših smučiščih Koroške, predvsem Peco in Mokrinami.

Izbor fotk - Kornock:


Nov odsek proge Kornock - Schuss, ki omogoča da se izogneš tistemu nesrečnemu ovinku ki je bil že prej preozek, po izgradnji sedežnice Schafalm pa je postal še nevarnejši. Zelo pomembna pridobitev:




BTW, na Kornocku so odprte čisto vse proge, tudi Pauli in Mapaki ki so jih lani odprli šelel enkrat v januarju, pa tudi Skiroute Kornock Steilhang je bila včeraj sveže steptana. Če nisem povsem slep sem na webcamih sredi decembra videl da so jo v zgornjem delu tudi zasneževali.

Ovca:


Popoldan ko se je pooblačilo pa sva pobegnila 'v gozdove', Diretissima je bila odlična:


Pa tudi 'Skiroute Adrenalin' (še ena taka 'finta' ko zasneženo in dnevno teptano progo označijo kot 'skiroute') ni bila švoh:


Jim bo pa današnje sneženje kar prav prišlo, na nekaterih mestih (konec Kornocka, prva strmina na Märchenwaldu) so se popoldne prikazale kar konkretne ledene plošče.

Nekaj več fotk pa danes na http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=58738
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 31, 2017 10:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor





Kljub nekoliko višjim temperaturam je bil odličen zadnji dan v letu na Turrachu !
_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2018 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Pri vsej masi Slovencev, ki se valijo gor, letos še nobenega poročila .

Zaradi megle na zgornjem delu smučišča v Innerkremsu sva včeraj zjutraj zavila na Turrach, kjer je zjutraj in večino dopoldneva sijalo sonce. Na Kornocku in na ovci je bil sneg nekaj časa odličen, ob selitvi na drugo stran pa že južen. Ampak vsi lepi občutki so zbledeli ob neverjetni gneči, na sedežnicah je bilo treba čakati tudi več kot 10 minut, mogoče celo 15 . Popoldne se je sicer spraznilo in na levi progi ob Turrachbahnu se je, kljub odjugi, dalo lepo smučati vse do konca.

Danes je bilo oblačno in vetrovno, Kornock je bil zjutraj zaprt, sneg pa spet kar dober. Ljudi je bilo seveda veliko manj, a zaradi počasnejše vožnje sedežnic je bilo kakšnih 5min le treba počakati. Sredi dopoldneva pa so presenetljivo zagnali sedežnico na Kornock (ovce so ostale v staji ) in ponovili smo smuko po rebrcih. Gneče tu ni bilo in tudi vidljivost je bila presenetljivo solidna. Torej, prav dobra dopodanska smuka, sploh glede na žalostno vreme.

Kljub temu mi to smučišče z vsakim obiskom postaja vedno manj priljubljeno, ljudi je enostavno veliko, veliko preveč .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2018 4:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Letos imamo kar nekaj dni ze na Turrachu, in se moram strinjati s tabo Tomi. Decembra in Januarja mi je bilo res uzitek smucat na Turracherju,, od zacetka Februarja pa ni iti gor med vikendi.

Med tednom sicer ni taka guzva, samo jo pa naredijo s tem da upocasnijo sedeznice...

Pa še gospe z prosecom sedaj dva vikenda ni blo vidt
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 9:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Tokrat poročilo z Mađaros Höhe .
V lepem vremenu se bom tega smučišča izogibal, ta vikend pa se mi je zaradi gozdnih prog in pokritih sedežnic zdelo najboljša izbira. Včeraj se je tako ob stopnjevanju sneženja dalo dobro smučati vse do konca.
Sneženje se je nadaljevalo do jutra in zbudili smo se pod dobrih 20cm debelo snežno odejo. Proge so teptali zjutraj, zato so bile seveda zelo mehke in so se kmalu razrile. Zaradi megle na Kornocku so moje freeriderce sprva počivale, na drugi strani je pač samo gost gozd. Kasneje se je megla na kratko umaknila, celec je bil kar globok, ker je snežilo že med tednom.

Kratki sončni prebliski, več bi jih težko ujel:







Aja, ob takem vremenu gneče pričakovano ni bilo, a nekajkrat je bilo zaradi šparanja s počasnejšo vožnjo sedežnic le treba malo počakati .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 02, 2018 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Danes sem na srečo šel prvič v sezoni na Turrach. Zakaj na srečo?
Že ob 8:30 je bilo potrebno počakati kakšno minutko dve na Kornocku, ob 8:45 že okoli 5, na "Ovci" je bilo stanje zelo kmalu podobno. Seveda, ni bilo na drugi strani nič kaj bolje. Malo čez enajsto je bilo potrebno na Turrachbahnu počakati med 10-15 minut. Ljudi zelo veliko, sneg soliden, videl sem 3 helikopterje, ki so prišli po poškodovance. Zagotovo moj naslabši smučarski dan v sezoni... Aja, pa še to- priprava prog se mi je danes zdela vsaj za razred slabša kot na ostalih Koroških smučiščih, ki sem jih letos obiskal.
P.S. Dajte naokoli še malo hvalit Turrach, gor je res super. Mi se bomo pa vozili na praznih progah na Goldecku, BKK-ju in še kje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 02, 2018 9:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Nekaj dejstev v prid Turracha: danes je bil krasen praznični dan, verjetno zadnji s takimi zimskimi razmerami in je bilo gotovo povsod precej ljudi. Še v Innerkremsu (poročilo sledi v naslednjih dneh) smo morali parkrat počakati 3 do 4 minute. Tudi razmere za pripravo prog po tisti odjugi, sneženju in ohladitvi niso bile ravno idealne. Tako da nč bat, kar vsi lepo spet navalite na Turrach . Nikjer drugje ni postrežbe s penino, sladoledom itd, tako da tega res ne smete zamuditi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 02, 2018 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ki9 je napisal/a:
P.S. Dajte naokoli še malo hvalit Turrach, gor je res super. Mi se bomo pa vozili na praznih progah na Goldecku, BKK-ju in še kje.

Res je super. Ne verjamete? Nekaj slikic od danes, lepo po vrsti, od vstopa na Panoramabahn, čez Kornock, Ovco, Turrachbahn, Weitentallift do dvosedežnice ob jezeru:
















Lepo, ne? Čudovito, ne pretoplo vreme, ogromno snega, tudi nekaj novega od sobote ... ja, lahko bi bil lep dan. Če bi bilo zgoraj maksimalno pol toliko ljudi kot jih je bilo danes. Vem da se je Turrachu treba na široko izognit od Božiča do srede marca, ampak kaj takega pa 2. aprila še nisem doživel. Začelo se je v vožnji v počasni koloni proti prelazu, nadaljevalo na neočiščenem, zasneženem in ledenem parkirišču pri Panoramabahn, ko smo že na Panoramabahn morali čakat dve minuti mi je že gorela rumena lučka, ob pogledu na spodnjo postajo Kornocka pa se je prižgala temno redeča . Na Ovci je dvakrat še šlo s čakanjem 'samo' 3 - 4 minute, potem pa so z zaustavljanjem in počasno vožnjo poskrbeli da se je kmalu tudi tam nabrala konkretna vrsta. Na Wildkopfliftu smo v gruči (ne vrsti) stali vsaj 10 minut, na Zirbenwaldbahnu in Turrachbahnu malo manj. Še na vlečnici Weitental, ki je navadno še 'pes ne povoha', smo stali 3 minute. Do 11. ure sem v vrsti preživel bistveno več časa kot v enem tednu v Franciji skupaj. Ne hvala, tega mi res ni treba. Ob pol dvanajstih sva spakirala in se odpeljala v Bad uživat v morda za odtenek slabšem snegu, zato pa na povsem praznih žičnicah in progah ...

Glede priprave prog pa se strinjam s Tomijem, verjetno se ni dalo narediti bolje, ta novi sneg je razmere bolj pokvaril kot izboljšal. Tudi v Badu (kratko poročilo sledi) sama preparacija ni bila nič boljša.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2018 7:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Zaključek ne-ledeniškega dela sezone sva včeraj preživela na Turrachu. Če verajmete ali ne, še včeraj smo stali v vrstah, čeprav bistveno krajših kot na zloglasni velikonočni ponedeljek:


Sneg pa tako - tako: četrtkov novi sneg stanja na progah zagotovo ni izboljšal, čeprav je nekaj najbolj zgodnjih v soboto zjutraj še potegnilo kakšno 'špuro':


Na prvih dveh, treh furah smo tudi na grebenu Kornocka imeli še čisto pravi 'powder':


Na vzhodnih delih prog - in Kornocku žal na bolj ali manj vseh progah prevladujejo vzhodni odseki - pa je že ob pol desetih spuščalo:


Na Ovci je bilo nekaj časa prav solidno, zato sva se hitro prestavila tja, kakor tudi večina smučarjev ki smo bili včeraj na Turrachu. Tudi tam smo čakali minuto ali dve, ni bilo hudega:




Opoldne sva se prestavila še na Zirbenwaldbahn, tam je bil že pravi 'putrček', k sreči je smučišče toliko nižje da novega snega skoraj ni bilo. Ojužen stari sneg je vsaj meni bistveno ljubši kot ojužen novi sneg. Gneče ni več bilo:




Ob pol dveh sem še jaz kot priznani 'mehkoljub' imel dovolj, potem pa malo posedanja na ležalniku . Z naravnost perfektno smučarijo prejšnji vikend v V Tirolski se včerajšnji dan sicer ne more primerjat, slabo pa tudi ni bilo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 11:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Vidim, da na Turracherju obratuje samo še Kornockbahn in sicer od 8h to 13h, nikakor pa ne najdem cene karte na njihovi strani. Se komu sanja koliko stane 'spomladanska' dnevna? Kolikor poznam Avstrijce, kakšnega pretiranega popusta ni pričakovati, pod 30eur težko, da bi šli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Höhe, 2017/18
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB