Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2006 + 2007

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2006 + 2007 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2007 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Iz tele slikce se pa bl tako vidi ker traktor je to....
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2007 9:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


je kdo kaj bil na pohorju? se kaj dogaja?kakor sem jaz videl en članek naj bi letos spet uredili zanseževanje+novi topovi in pripravljana dela(že obljubljena pred 2 letoma...) pa seveda imajo maketo nove gondola kje naj bi potekala kje bi bil kakšen steber katera drevesa se bodod porušila (že označena!) pa pri 3 stebru se lepo vidi kje bo novi steber bil =) (TOOOOO JAAAA!) Po mojih informacijah naj bi bila odklopna 8 osebna gondola s 6/kmh (2 krat hritrejša od te stare(hitrost je bila 3,0kmh ob silah pa 3,5kmh:))
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doppelmayr
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2007 12:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Apr 2007 13:36
Prispevkov: 561
Kraj: Maribor

lenko imaš mogoče sliko modela gondole.Pa seveda topovi bodo ziher lenkotovi tak da lahko kar sanjamo kake techno alpine
_________________
Sezona 2009/10: 12xMB Pohorje 3xKope

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2007 1:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


in kaj je pri lenkotih tako narobe?meni so dovolj lenkoti...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doppelmayr
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2007 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Apr 2007 13:36
Prispevkov: 561
Kraj: Maribor

ja ni nič narobe.Čprav bi tud kaka techno alpin prav prišo
_________________
Sezona 2009/10: 12xMB Pohorje 3xKope

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2007 2:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


aha kakor vidim je vsem zdaj samo glavna zunanjost...
eni si misljijo ker so pač po zunanjosti lepši topovi da so tudi bolši?!?!
bi rajši videl na pohorju kakšnega demacota... ali pa celo gemini frau holle!(mogoče tudi žirafe...na kakšnem žigartu...)


Nazadnje urejal/a lenko Sre Maj 16, 2007 4:23 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doppelmayr
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2007 3:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Apr 2007 13:36
Prispevkov: 561
Kraj: Maribor

ne razumem te
_________________
Sezona 2009/10: 12xMB Pohorje 3xKope

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 17, 2007 8:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Citiram:
Po mojih informacijah naj bi bila odklopna 8 osebna gondola s 6/kmh (2 krat hritrejša od te stare(hitrost je bila 3,0kmh ob silah pa 3,5kmh:))
Mali popravek, Lenko: obstoječa gondola vozi s 3 oz. 3,5 m/s, kar ustreza preko palca 11 oz. 12 km/h, nova pa naj bi vozila 6 m/s oz. skoraj 22 km/h! Razlika je bistvena, če bi res vozila samo 3 km/h bi od spodnje do gornje postaje potreboval skoraj uro .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doppelmayr
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 17, 2007 12:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Apr 2007 13:36
Prispevkov: 561
Kraj: Maribor

ma kdo sliko modela nove gondole
_________________
Sezona 2009/10: 12xMB Pohorje 3xKope

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 17, 2007 2:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


miki je napisal/a:
Citiram:
Po mojih informacijah naj bi bila odklopna 8 osebna gondola s 6/kmh (2 krat hritrejša od te stare(hitrost je bila 3,0kmh ob silah pa 3,5kmh:))
Mali popravek, Lenko: obstoječa gondola vozi s 3 oz. 3,5 m/s, kar ustreza preko palca 11 oz. 12 km/h, nova pa naj bi vozila 6 m/s oz. skoraj 22 km/h! Razlika je bistvena, če bi res vozila samo 3 km/h bi od spodnje do gornje postaje potreboval skoraj uro .


opa moja napaka!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 11, 2007 1:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Za vikend sem malo vohunil po Pohorju, pa vsaj vzhodno od Videca ni kaj prida za poročati:
- cevi za zasneževanje (tiste ki jih niso porabili lani, po moji oceni kakih 1500 m) še vedno ležijo na najnižjem parkirišču pod Areno
- na Fiski, kjer nekateri (ne moji!) viri obljubljajo zasneževanje, se še nič ne premika
- o kaki akumulaciji na Videcu ne duha ne sluha

Edine skromne novosti:


Na Videcu so demontirali elektromotor in porušili zgornjo hišico s krmiljenjem- Če bi bil optimist bi še mislil da bodo gradli sedežnico, kot realist pa ocenjujem, da bo to spet kakšna 'modernizacija' obstoječe vlečnice. Kar seveda pomeni, da zamenjave še dolgo, dolgo ne bom dočakal

Pod Poštelo pa gosenični bager, ICB in traktor izvajajo prepotrebna zemeljska dela na lani razširjeni progi. Izgleda kar profesionalno, netipično za Pohorce: drenažni jarki, odstranjevanje kamenja, nanašanje humusa, zatravljanje:




Spredaj še 'neobdelan' odsek, nad jarkom pa povsem drugače, gladko in brez kamenja, še malo višje že sramežljivo poganja prva travica:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 18, 2007 11:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Prejšnjo soboto sem temeljito prehodil areški del Pohorja. Sicer še niti ne gradijo niti ne sekajo (razlogi so stalnim bralcem znani - prvič del zaradi ptičev ne smejo začeti pred koncem julija, drugič čakajo na razpise za denar iz skladov EU), vendar vse zgleda, da se bo pa zdaj v kratkem začelo.

Spodnja postaja bodoče šestsedežnice Uršankovo II bo tik nad gozdno cesto, ki na višini okrog 900 m zavije desno z glavne ceste Ruše - Areh. Tam je vse polno povsem svežih rdečih količkov, oznak itd:


Premik približno 100 višinskih metrov navzgor, kjer bo nova proga sekala drugo gozdno cesto, ki vodi proti lovski koči Cojzarica (le-ta je dala ime vlečnici!). Drevje je označeno za posek v širini skoraj 100 metrov (enako po celem gozdu od spodnje postaje obstoječe vlečnice do mesta ki se vidi na prvi fotki) :


Še nekoliko višje, približno v višini spodnje postaje vlečnice, vendar kakih 100 metrov zahodno, torej že kar globoko v gozdu:


Desna Cojzarica, torej krogci, je brez 'zajle' in z demontirano spodnjo postajo. Verjetno zgolj vzdrževalna dela?


Zanimivo ugibanje na tem mestu: mislite da bosta tudi po izgradnje šestsedežnice ostali na Cojzarici obe vlečnici? Po moje bi bila ena več kot dovolj, pač za tistih nekaj dni v predsezoni ko morda smuka na 900 m še ne bo možna, na 1100 m pa že. V tem promeru upam da bodo ostala sidra. Glede na to kako so Pohorci zaljubljeni v svoj 'šrot' (Habakuk kljub izgradnji štirisedežnice na Pošteli še kar veselo stoji in seka progo, v Ribnici kljub načrtovani gradnji štirisedežnic gradijo in celo načrtujejo še kar nove vlečnice), pa se malo bojim da bom čez leto in pol tam gledal poleg šestsedežnice še obe stari vlečnici ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Jul 27, 2007 6:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Je ta, stvar resnična?Ne morem verjeti mojim očem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Sob Jul 28, 2007 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Jaz pa bi, če vlečnic ne bodo porušili, dosti raje videl, da bi ostali krogeci. Meni se je dosti bolj udobno na njih vozit kot pa na sidrih pa še hitrejši so! Morajo ostati krogeci!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 03, 2007 9:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Miki, moje mišljenje je takšno:
spodnjo postajo krogcev so podrli zato ker je sponjo obračalno kolo bilo privezano na dveresa, torej pomeni da bodo že letos podirali drevesa?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 7 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2006 + 2007
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB