Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2006 + 2007

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2006 + 2007 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 03, 2007 12:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Spodnje obračalno kolo vlečnice s krogci ni bilo privezano na drevo, ampak na steber . Res pa je tisti steber povsem skrit med drevjem pod spodnjo postajo vlečnice. Tako da je res možno, da so kolo in 'zajlo' sneli, da ne bi med podiranjem kaj padlo na njo.

Sicer pa v osrednjem delu definitivno že sekajo, ni še ravno golosek, torej šampanjca še nisem odprl, ampak nekaj sto bukev je že padlo. Tudi obe dovozni gozdni cesti - tista ki bo sekala bodočo progo in tista k spodnji postaji - sta na novo urejeni, gramozirani, zgornja je razširjena, na spodnji so odstranili nekaj največjih kamnov, zgleda kot da se pripravlja kaj večjega .

Druga novost bo očitno res prizidek k Areni, kot so mi 'dobro obveščeni' namignili že spomladi. V ta namen so odstranili spodnjo postajo 'brezposelne' vlečnice Mojca na stadionu in tistih nekaj nemarnih brunaric med Areno in Lisičko.

Proga pod Pošteo izgleda dokončana, kamenje pobrano, v preteklih suhih dnevih so jo zalivali - očitno je sveže zasejana s travo. Nič pa se ne premika pri zasneževanju, cevi še vedno ležijo na parkirišču in tudi o akumulaciji na Videcu ni ne duha ne sluha .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 03, 2007 7:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


slike so kakšne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 09, 2007 3:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Nekaj slik je, ampak razočaran boš - tako kot sem bil razočaran jaz, ko sem včeraj hodil po Pohorju . V tednu dni, kolikor je minilo od mojega zadnjega obiska pod Cojzarico, se je komajda kaj premaknilo, sekajo tako počasi kot da bi se jim sanjalo. Pa tudi nikoli nobenega ne vidim da bi kaj delal v gozdu, edino sveži štori pričajo da se nekaj vendar dogaja:







Spodnja postala Cojzarice, tu se lepo vidi kam je pritrjeno obračalno kolo:


Arena, žal že v mraku: tudi tukaj nič ne zidajo, edino spodnja postaja vlečnice je izginila:


... in z njo tudi tiste neugledne kolibe nad hotelom:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 09, 2007 4:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


že tistih par štorov je dovolj da zatrjuje da bo goz posekan saj goz je učiščen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 13, 2007 1:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Vse kaže, da bo leto 2007 eno tistih, ki bo minilo brez omembe vrednih novosti na Pohorju , podobno skromna gradbena sezona je bila nazadnje leta 2002. Kaže, da je Pohorcem minula sezona pustila v blagajni bolj globoko luknjo, kot so pripravljeni priznati. Torej se bomo morali zadovoljiti z drobnarijami:

Velika novost na Videcu: potem ko so porušili staro hiško za strojnika in demontirali elektromotor (gl. moje fotke od julija), so zdaj tam postavili drugo staro hiško in montirali drug (zdi se mi, da tudi rabljen) elektromotor. Res, novost da 'dol padeš' :


Na Videcu sicer nobenih novosti, prav tako ne na Stolpu, Bolfenku (nobene sledi o kakem zasneževanju stare Fiske!), Slemenu in Habakuku. Pod Poštelo je trava v primerjavi z mojimi zadnjimi fotkami nekoliko zrastla, to je vse :




Edino na Trikotni Jasi leži na pol porabljena skladovnica cevi, tam so na novo potegnili kakih 200 m cevovoda in tri (3) hidrante ... uradno bodo temu verjetno ponosno rekli '... ponovno smo povečali zmogljivosti sistema zasneževanja' (kar, strogo gledano, niti ne bo napačno) :




Ampak do tu je še vse OK, razumem da brez denarja ni možno delati velikih investicij, pa da je bila lanska sezona slaba, pa da imajo kredite, pa da bodo rezultati razpisa za sredstva iz skladov EU znani šele v prihodnjih dneh. Raz*****li pa so me s sledečim :


Nateg po pohorsko: fotka je bila posneta ob pol sedmih, pa ni bilo nikjer v bližini sedežnice oz. sankališča žive duše, gl. spuščene žaluzije. Pa tudi pol ure prej, ko sem slikal hidrante po Trikotni Jasi, sedežnica in sankališče nista delovala in tudi ni bilo v bližini niti sledu o kakšnem Pohorcu! Mimogrede, tudi na spletni strani najdemo podatek:
Citiram:
Obratovalni čas

ponedeljek-petek med 14:00 in 19:00 uro

Enkratno, tako kot nas pozimi nategujejo z netočnimi podatki o obratovanju žičnic, odprtih progah in višino snega, nas pač poleti z nedelujočim sankališčem. Hvala, s tem so mi odpihnili še zadnje dvome in me dokončno prepričali, da v prihodnjih dneh kupim sezonsko za koroška smučišča ... mejte se, lažnivci!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SMUČAR (KOPE)
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 13, 2007 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Jun 2006 11:28
Prispevkov: 385


prav imaš-KOROŠKA JE ZAKON!!!!! KOPE, IVARČKO...

enkrat samkrat sm bil na Mb. Pohorju pa sm čaku na vrsto skor 1 uro-NE HVALA!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 14, 2007 8:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

SMUČAR (KOPE) je napisal/a:
prav imaš-KOROŠKA JE ZAKON!!!!! KOPE, IVARČKO...
No, jaz sem mislil bolj na tisto Koroško onstran Karavank. Če imam izbiro med MB - Pohorjem na eni strani in Kopami ter Ošvenom na drugi, bi se še vseeno odločil za prve ... tisto z eno uro si imel strahotno smolo, meni pri povprečno 40 - 50 smučarskih dnevih (na Pohorju) na sezono kaj takega že leta ni uspelo. Res pa 'stari Pohorci' vemo, kdaj se splača biti na kateri žičnici .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2007 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

miki je napisal/a:
SMUČAR (KOPE) je napisal/a:
prav imaš-KOROŠKA JE ZAKON!!!!! KOPE, IVARČKO...
No, jaz sem mislil bolj na tisto Koroško onstran Karavank. Če imam izbiro med MB - Pohorjem na eni strani in Kopami ter Ošvenom na drugi, bi se še vseeno odločil za prve ... tisto z eno uro si imel strahotno smolo, meni pri povprečno 40 - 50 smučarskih dnevih (na Pohorju) na sezono kaj takega že leta ni uspelo. Res pa 'stari Pohorci' vemo, kdaj se splača biti na kateri žičnici .


Berem, in berem....ne morem verjet....Miki? Ti tako razmišljaš? Sicer pa si tako pričakoval, da se bom oglasil.......He, he.....brez zamere, prav si se odločil in želim ti obilo prijetnih dni na Koroških smučiščih......Jaz pa bom moral tudi letos vzeti sezonsko na MB Pohorju (kaj hočemo-otroci so v srednji šoli, ter njihovi treningi). V roku nekaj let, se ti zopet pridružim.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 26, 2007 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

^^Kaj hočemo, še ena podgana zapušča precej črvivo pohorsko barko . Priznam, da mi je odločitev olajšala katastrofalna lanska sezona in dejstvo, da letos na Pohorju očitno ne bo nič novega. Bom videl, kako se bo obneslo. Morda pa si za sezono 2008/09 premislim, kdo ve?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 26, 2007 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Tistega dne, ko se ne bom več rabil ozirat na kogarkoli, vzamem zopet Koroško smučarsko karto.........Ljubezen do smučanja na eni strani, ter prilagajanje interesom otrok na drugi, ima svojo ceno....Čeprav sem vesel, da mi je eno sezono uspelo, skupaj z njimi, gostovat na avstrijskih smučiščih.... Skratka uživaj in izčrpno poročaj....pa bo tudi kaki pir ob priliki padel...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2007 11:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

No tudi Koroška ni Indija Koromandija. Jaz sem po enem letu tamkajšnje sezonske spet na dnevnih kartah. Prvi razlog je, da so smučišča vseeno nekoliko daleč, posebej če čakaš pred tunelom in na gorenjskih gradbiščih. Drugi razlog je, da na celi Koroški že par let ni praktično nobenih pravih novosti (manj kot pri nas). Tretji razlog je, da mi je težko ob sezonski karti plačati še tedensko za počitnice kje dlje na boljših smučiščih. Miki uživaj!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2007 2:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Naj poizkusi in pove svoje mnenje................jaz sem povedal svojega, ti svojega tudi......Bo v redu tako?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2007 6:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Vsak ima možnost izbire,če so dobri pogoji(beri smuka že septembra,pa tja do začetka maja na višini 2800 do 3000 m) finance,pa seveda voljo in veselje potem ni vse denar in dolga vožnja,se potrpi za užitke.Boleče je da te nateg.... pri višini snega,obratovanju ,vremenu...ti pa plačaš za naše Slovenske plače preveč.Naj že enkrat prodajo vseslovensko karto za vsa smučišča pa bom zraven,saj smo v 21 stoletju in to ni tehnični problem enotne karte.
1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2007 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

pohorci dobili 3mio eur za žičnico v ruše iz eu skladov.

miki z koroško karto ne boš razočaran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 28, 2007 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
Naj poizkusi in pove svoje mnenje................jaz sem povedal svojega, ti svojega tudi......Bo v redu tako?

Hej dečki, nisem hotel začeti polemike. Saj sem bil tudi jaz s sezonsko zelo zadovoljen, za nameček pa je družinska še tako poceni. Smučanje je posebej prva leta super, ko spoznavaš tudi malo bolj oddaljena in manjša smučišča (npr. Sillian, Malnitz, Heiligenblutt...). nekatera so mnogo bolj prijazna kot največji centri. Prepričan sem, da bo tudi Miki zadovoljen in bo že prvo leto presmučal vsako vaško vlečnico na Koroškem in nabral kakih 50 dni. Jaz pa tudi čez kako leto spet prepričam svoje. Upam, da bodo do takrat zgradili tudi avtocesto in obnovili tunel. Sploh pa smo precej off topic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 8 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2006 + 2007
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB