Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Čelada

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Čelada « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
blaz87
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2005 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 22:50
Prispevkov: 12
Kraj: Videm

Če mene uprašate bi mogl sprejet zakon, s katerim bi bilo uporaba čelad na smučiščih obvezna, saj je smučanje v zadnih letih postalo vse bolj nevarno (carving tehnika)...večja hitrost, potrebujemo več prostora...kar pa je velikokrat problem zaradi gužve..
Čelada pri smučanju je isto kot varnostni pas v avtu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2005 12:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Danes me je obvarovala ene buške na glavi . Sem se malo zapletel v ta nesteptan sneg in že me je obrnilo...in to prvič, da sem cel dan smučal s čelado .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jakec
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2005 8:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 19:48
Prispevkov: 115


jas bordam z kapo ko furam po globokem snegu(najbolše ) čelado pa mam ko skačem raile furam pa to...
_________________
121 smucarskih dni 71 mb pohorje 30 dachstain in 20 vogel v planu se ledeniki poleti in se kaken krvavec8)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojč
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2005 10:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 20:12
Prispevkov: 59
Kraj: Mirna

Sam že dolgo razmišljam o nakupu čelade,predvsem ker rad smučam zelo hitro in s tem seveda tudi nevarno(VEDNO NA PRAZNI PROGI),zelo pa me moti,ker imam z čelado na glavi slabše ravnotežje in tudi zorni kot je manjši,kar zmanjša možnost opazovanja prometa za seboj-sem tudi motorist in določeni elementi vožnje motorja so podobni smučanju,od tod tudi zelo dobro vem ,da je čelada včasih napoti.Na motorju se z čelado pač ne hecaš,na smučariji je pač tako tako.
_________________
AC/DC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2005 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Ravnotežje sigurn slabše sa vpliva na srednje uho imn na center za ravnotežje s prakso prideš not
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2005 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

blaz87 je napisal/a:
Če mene uprašate bi mogl sprejet zakon, s katerim bi bilo uporaba čelad na smučiščih obvezna, saj je smučanje v zadnih letih postalo vse bolj nevarno (carving tehnika)...večja hitrost, potrebujemo več prostora...kar pa je velikokrat problem zaradi gužve..
Čelada pri smučanju je isto kot varnostni pas v avtu...

V bistvu za otroke že imamo ta zakon, več let. Do 12leta obvezna uporaba čelad, prav tako počasi prihaja v sprejetje zakon o obvezni uporabi čelad za VSE učitelje/trenerje itd... Kar se pa tiče obvezne uporabe čelad za vse, pa po moje ne gre tako na izi. Zaenkrat je to prosta aktivnost, v kateri ravno ne moreš kar tako in preko vseh predpisovat neke obvezne opreme (saj v bistvu v nobenem športu ni tega).Kdor ma pa zdravo pamet pa tako ima čelado.
Potem takem če to sprejmejo je veliko pametneje da si premislijo in pošljejo vse v tečaj VARNEGA smučanja:) NI kriva večja/povečana hitrost pri "carvingu" ampak ljudje ki je ne znajo obvladati in kontrolirati.

Da rabiš glih veliko več prostora se da tud rešit, vhod v zavoj začneš z obratom smuči in jih na vpadnici postaviš nazaj na robnik (kar lahko na tv vidiš med tekmami), s čimer si skrajšaš sam hodnik smučanja še vedno pa ostaneš v "carvingu".
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2005 9:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Ok sedaj je pa dovolj si pravim, malce sem prelistal topic, pa vendar se mi ne ljubi brati vsega, zanima me katero oz kaksno celado kupiti, ter na kaj biti pri nakupu pozoren..

Moram stopiti v akcijo, ker sem se resno zamislil v Mokrinah, ko je en kurcev jodlar priletel vame s polnohitrostjo ker ni jasno gledal ne levo ne desno, kaj sele nazaj, on se je seveda obrzal v nogah, jaz sem pa kar konkretno padel, tisti dan je blo vse uredu, zdej me pa grozno boli vrat in kolk, dobro da nisem se v glavo dobil cesa..

Zahvaljujem se vam za nasvete..
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mark
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2005 9:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 11:28
Prispevkov: 68


Jst sm tud v mokrinah fasu, od takrt naprej brez čelade nikamor
_________________
Teško je danas biti glup, prevelika konkurencija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2005 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3124


jas pa sem vido ko sem bil se mansi pa nisem noso celade (9let) pa sej se po sedeznici pelo pa sem vido kak je border prek smucarjeve glave preko zapelo (ni imel celade) no potem vete da je bil rdec sneg auch
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2005 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

ledenko1, lepo bi te prosil če nebi pisal tako: vido, noso, pelo, zapelo, saj je to za nekatere moreče, ker nismo s tistega konca. Prosil bi te tudi če bi uporabljal šumnike, in kdaj pa kdej kako piko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2005 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


bole; da ne bo "kažin"? Glede šumnikov in ločil se pa strinjam ja..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2005 10:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

Munger je napisal/a:
bole; da ne bo "kažin"? Glede šumnikov in ločil se pa strinjam ja..
Ok, tisto vam res gre nos. Pač učasih tud jst pozabim na to, ampak verjetno ne napišem celih povedi po primorsko. Se motim? Vsak kdaj napiše kaj narobe, ampak ne pa ves čas... Nekak se trudim da ne pišem preveč po domače, pa ni to tko lahko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2005 11:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Se popolnoma strinjam z boletom, pa nic proti stajerscini, se mi dopade v drugacnih okoliscinah, ampak k forumu pa dajmo res s pravilno slovenscino prispevati, sej se razume seveda se, samo gre za preglednost itd..

In ja tudi jaz ne pisem sumnikov, cisto sem se jih odvadil, ker veliko pisem v anglescini..

Drugace pa se drzimo topica, mi nezna nihce odgovorit kaj je sedaj best buy ? Alpina, atomic, scott ??

Hvala
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Munger
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2005 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


bole je napisal/a:
Munger je napisal/a:
bole; da ne bo "kažin"? Glede šumnikov in ločil se pa strinjam ja..
Ok, tisto vam res gre nos. Pač učasih tud jst pozabim na to, ampak verjetno ne napišem celih povedi po primorsko. Se motim? Vsak kdaj napiše kaj narobe, ampak ne pa ves čas... Nekak se trudim da ne pišem preveč po domače, pa ni to tko lahko.

Ne, saj ni problema - dokler je zadeva razumljiva. Samo pač opozorim, da vsi kdaj pa kdaj uporabimo narečje in se tega niti tako ne zavedamo. Tudi v tem sporočilu - "učasih, jst, tko" - recimo mi s tega konca te besede prej opazimo, kot vi pač prej opazite "noso, vido". Se pa strinjam, da bi bilo lepo in prav če bi pisali čim bolj pravilno slovensko. Ampak dokler je razumljivo, nimam nič proti narečjem - da se ve kdo je od kod! Sicer pa sem zdaj že kar konkrteno offtopic.

Glede čelad - jaz mam Salomonovo, pa sem kar zadovoljen. Ne vem pa kako je z razlikami med temi čeladami..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
smučač
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2005 5:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


jst jo mam tud od salomona pa je carska čelada, sam če je bl toplo je verjetno da mal zakuhaš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 3 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Čelada
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB