Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Kaj pa ZDA in Kanada?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Kaj pa ZDA in Kanada? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Ali ste že smučali v Kanadi ali ZDA?
Da.
9%
 9%  [ 9 ]
Ne.
61%
 61%  [ 60 ]
Ne še, vendar nameravam.
28%
 28%  [ 28 ]
Skupaj glasov : 97
Avtor Sporočilo
Dardo
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 8:26 pm    Naslov sporočila: d Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Feb 2009 23:15
Prispevkov: 152


js si že zlo dolg želim it v aspen al pa whistler
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 10:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Whistler je res prava meka za ljubitelje smučanja samo je ful pogosto slabo vreme tam...Moj fotr je ze 2x bil tam na heli skiingu pa se pri prvem obisku helikopterji cel teden niti dvignili niso v zrak, ko so pa odhajali pa je posijalo sonce Drugič paje baje bilo čudovito.Whistler je res mega center v vseh pogledih tako da se bi ga pomoje splačalo it pogledat če bo gdaj sreča dala bi nasploh enkrat obistal kanado,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 8:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

Pozdravljeni, pravkar sem se vrnil iz 17 dnevnega smučanja po Kanadi ,poln vtisov se vam prvič oglašam. Ne vem mogoče pa bo koga zanimalo.
Bom kar z snegom začel.



Že 42 let smučam in iščem idealen sneg. Za to sem presmučal praktično celo Slovenijo, Avstrijo, Francijo, Italijo, Bosno in tudi Makedonijo. Še najbolj sem se mu približal v Les 2 Alpes-u (Francija) pa še tam moraš vedet točno kje in kdaj (jaz vedno marca).
Za to sem se letos končno odločil, da srečo poskusim v? Kanadi?. Svašta sem že slišal in gledal po televiziji, nekaj sem verjel, nekaj hotel verjeti, nekaj upal, ostalo pa bil bolj skeptičen saj je dolgoletna praksa pokazala, da vsepovsod le ni vse tako kot se govori.
Ampak sedaj fantje oz. dragi smučarji-ke vam povem, tam je sneg res drugačen, boljši kot sem si ga kdaj sploh lahko zamišljal. Seveda tudi tam veljajo pravila in ni vsepovsod enako(Inuiti imajo okoli 1000 besed za sneg), tudi ko je spihan ali južni je drugačen, predvsem pa lažji kot v Evropi, pa še padavin je mnogo več kot v Evropi.



No kakšen pa je torej ta SNEG???

Najlažje si ga lahko predstavljate kot sneg za ?ratrakom. Večina se je že peljala za ratrakom, ko je sneg speglan, rahlo puhast, smučka pa je zelo vodljiva. Fino ne. Edini problem je, če se po takšnem snegu pelješ hitreje pa ti smučka začenja rahlo zdrsevat, no tu pa je razlika, tudi pri večji hitrosti se smučka normalno odziva in ne zdrsuje. Zaradi te posebne strukture je smučanje lažje, postane pravi užitek, strmine so naenkrat dosti bolj položne.






Tudi smučarska industrija se je očitno prilagodila tem razmeram saj so vodilni smučarski proizvajalci tu prisotni s čisto drugačnimi smučkami, kot smo jih navajeni pri nas v Evropi. Elan je tukaj prisoten z smučko 880 do 1010 in so zelo cenjene. Seveda so te smučke kar precej širše kot pri nas in radij dosti večji. Za smučanje po urejenih progah se praviloma uporabljajo smučke širine pod čevljem med 85 in 95mm (pri nas 65 do 70). Sam sem poskusil kar nekaj različnih smučk, za smučanje po urejenih progah pa mi je bila nekako najbolj všeč VOLKL-ova smučka Mantra.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 8:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Pa ne morš mi tega delat...kamorkoli grem pogledat, evo Kinderwagn s svojimi slikicami....Ma klinc te gleda, sn ti jih še na Motosvet prpopal.... Vidm nekaj novih, nimaš tu kaj, vedno lepše slikice....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 8:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

CELC

Ja smučanje po celcu pa je zopet zgodba za sebe.
Tukaj se zgodba o kvaliteti snega zopet nekako ponovi vendar je tu potrebno še upoštevati lego smučišča in višino. Ja tako kot v Evropi, boste rekli, seveda, imate prav samo v Kanadi sega gozd do cca 2200-2300m kar je za 400 do 500 metrov višje kot v Evropi, to pa je izredno pomembno saj se tale lahek sneg na odprtih površinah hitro spiha v gozdu pa ostane lepo ležat. Torej pravi celc leži v gozdu,?tu je keč?. Poglejte si samo posnetke na Xtremu, skoraj vedno se smučajo v gozdu. Posledica le tega je, da je CATskiing bolj popularen kot heliskiing,
Praviloma je tako, da se po odprtih površinah lahko smučaš skoraj kot po urejenih smučiščih, ko pa prideš v gozd si pa v snegu do pasu!!!! Jupiiii.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

SMUČANJE V GOZDU-CATskiing

Naj, naj kar sem v smučanju doživel. Ultimativno, nekaj kar niti približno ne morem opisat. To je treba enostavno poskusit. Sneg do pasu včasih še krepko čez, ti in šuma. Nikjer zvoženih sledi samo ti in ?. ?Ogabno dobro.?
No, da si ne boste mislili, nisem ?baš neki stručko v celcu?. Sicer čisto brez izkušen tudi ne ampak več prakse pa bi lahko imel. To je samo za stručkote sem si mislil, ko nas je naš vodja David (svaka mu čast malemu- vsega je on kriv) po prvih 100m peljal direktno v prepad na koncu prepada pa še šuma za povrh. Ne grem, ne grem sem si reko to pa je hudo. Ko sta pa za Davidom se po strmini vrgla še ?dedek in najstnica?, za mano pa nestrpno čakali še borderi mi drugo ni preostalo. Vrgo sem se, kar bo pa bo.




Po treh zavojih je že šlo, strmina je še samo olajšala zavijanje, debelina pršiča pa je hitrost smučanja znižala na obladljivo. Jupi sem si že govoril, ko so se naenkrat pred mano znašla drevesa, vmes pa David in še dva mučenika??? Jao, kako se bom pa vstavo, še za kristjan ni prostora. Refleksno sem se potegnil nazaj, pravzaprav sem se hotel vreč hrbtno v sneg, ko so se smučke enostavno vstavile, pa čeprav so bile postavljene direktno proti dolini. A tako !!!! Nič težjega?? In užitek se je začel. ?Raj obstaja!?
Ja, tako se enostavno sliši, pravzaprav je bilo še lažje.





No kot pri vsakem smučanju tudi tu veljajo osnovna pravila:
-smučka niti ne sme bit pretirano široka tam med 95 do105 mm pod čevljem (v gozdu je boljše, da se smučka nekoliko vgrezne saj zmanjša osnovno hitrost, medtem ko se na odprtih ledenikih kjer je sneg spihan ali južen bolje obnese še nekoliko širša hitrejša smučka);
-bolj je strmo, lažje se smučaš;
-več je snega bolj obvladljivo je smučanje;
-ne smučaj po tuji smučini, lažje je v svežem celcu;
-v gozdu je tistim, ki obvladajo karving lažje, saj zaradi ozkosti mora biti zgornji del telesa miren usmerjen proti strmini, delajo pa praktično samo noge in seveda osnovno gibanje gor dol;

"In užitek se je lahko začel"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Pa kaj tole tuki gor pišeš, pa neka fotke limat .... jaz moram še delat danes, ne pa da se mi sedaj sline cedijo
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

In kaj pa je pravzaprav CAT ?SKIING. Ja nič drugega kot ratrak, ki te pripelje kamor hočeš, v takem ali drugačnem vremenu.?Kul!?



CAT skiing ima tudi nekaj prednosti kot heli saj je cenejši, bolj adrenalinski in ni odvisen od vremena.

No seveda sem poskusil še Heliskiing, ki pa je praktično mešanca obeh saj se v dolino pripelješ tudi skozi gozd samo, da je dražje pa manjkrat se pelješ na dan, pa še od vremena je odvisen. Sam sem imel veliko srečo saj sem si ga rezerviral 2 meseca prej ,pa glih tisi dan je bilo sonce. Kot sem že povedal je to mešanica smučanja po prostranih pobočjih in ledenikih ter smučanja skozi gozd.







Tam sem smučal na smučki K2 APACHE,ki seje izkazala kot prava dvoživka .Bila je dobra na rahlo spihanem terenu kot v globokem celcu. Verjetno kar prava izbira za prosto smuko.



Ja in kje sem to bil!!
REVELSTOKE ?meka Catskiinga in heli-a.

p.s.Ker sem presmučal Kanadske hribe od Calgary-a počez do WHISTLER-ja bom kaj več o tem povedal v prihodnje.

No mislim,da sem našel kaj sem iskal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

[quote="fischerpro3"]Pa ne morš mi tega delat...kamorkoli grem pogledat, evo Kinderwagn s svojimi slikicami....Ma klinc te gleda, sn ti jih še na Motosvet prpopal.... Vidm nekaj novih, nimaš tu kaj, vedno lepše slikice....[/quote]





Čuj pa kaj ti to mene po uradni dolžnosti....ali kaj-
.Samo sedaj pa ti Makedonija ne gine.Si ču....

p.s.Zaj pa so barvne!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 10:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

KINDERWAGEN je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
Pa ne morš mi tega delat...kamorkoli grem pogledat, evo Kinderwagn s svojimi slikicami....Ma klinc te gleda, sn ti jih še na Motosvet prpopal.... Vidm nekaj novih, nimaš tu kaj, vedno lepše slikice....






Čuj pa kaj ti to mene po uradni dolžnosti....ali kaj-
.Samo sedaj pa ti Makedonija ne gine.Si ču....

p.s.Zaj pa so barvne!!!!


Zakooon stari....čuj so zlo na tankem s snegom letos v Makedoniji (z razliko od lani)...bomo pa pogledali kaj in ko bo sneg.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2010 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

In kje sem to smučal?

Prva postaja je bilo mestece Banff v nacionalnem parku Banff. To je v osrčju Kanadskega dela gorovja Roki Mountains v provinci Alberta. Leži caa 135 km zahodno od Calgarija kjer je pokrajina res točno takšna kot jih poznamo iz kavbojskih filmov.



Tipična gorovja z bujnimi gozdovi in losi, medvedi oz. grizliji, res prava divjina. V Banffu pravijo, da smo prišli v deželo medvedov in ne oni k nam, zato na vsakem vogalu vidiš opozorilne table, saj se nemalo krat zgodi, da pridejo medvedi v mesto.






Cca 15km iz Banffa je v divjino postavljeno smučišče Sunchine village.
Lepo za evropske razmere podobno francoskim srednje velikim smučiščem. Prekrasna okolica, prijazni ljudje in super sneg, krasi to smučišče.







55km severno od Banffa leži nam vsem poznano smučišče Lake Louise.



Pokrajina v okolici smučišča je res fenomenalna, sploh v smeri proti Jasper-u. Kar se pa tiče smučišča pa moram reči, da sem bil malo razočaran. Ni sicer slabo vendar pa tudi nič posebnega, razen okolice seveda. Kaj jaz vem? Mogoče malo višje Pohorje z malo več progami. Sneg je bil za Kanado tudi malo trši tako, da zaradi Louisa v Kanado ne bi glih hodil.







Smučarska dnevna karta je za evropska merila kar zasoljena 74 kanadskih dolarjev je pa res, da karta velja tako za Sunchine, Lake louise in Norgiq ter za avtobusni prevoz.
V tem delu sma z ženo ostala 7 dni in lahko rečem, da se za tiste, ki poleg dobrega snega in smučanja radi uživajo v lepotah narave pravi naslov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2010 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

Druga postaja na poti do Whistlera je bil zahodno od Banffa 300km oddaljen Revelstoke, British Columbie.
Čisto novo, komaj tri leta staro smučišče, ki pa je že več kot trideset let poznano po cat-skiingu. Ker so tu pogoji za smučanje res neverjetni (baje tukaj non-stop sneži) so se odločili, da naredijo še pravo smučišče, ki pa ima tudi največjo višinsko razliko za smučanje čez 1600 metrov višinske razlike v Kanadi.
Ker je tukaj še vse v izgradnji, namreč, ko prideš v Revelstoke sploh nimaš občutka, da si v zimsko športnem centru. Vse skupaj zgleda bolj kot, da si v zaspanem westernu. Za nameček je še vse dni deževalo tako, da je bil pogled na mestece res bolj turoben.












Res nisem vedel kaj naj pričakujem vendar, ker sem si že doma rezerviral poleg cat-skiinga še heliy, mi drugega kot upati ni preostalo. Nekaj več upanja mi je dajalo dejstvo, da sem na vsakem koraku srečeval mlade ljudi iz celega sveta Norvežane, Avstralce, Švede, Francoze. No, sem si mislil vsi se pa ja niso zgubili.
Tudi sam prihod do edine gondole ni nič posebnega vse skupaj je bilo bolj turobno, deževno. Pogled na karto prog tudi nič posebnega, še niti ene same gostilne ali koče ni na smučišču, čista spartanščina.



Eh, sem si misli v gondoli na poti proti vrhu, saj bom ostal samo tri dni, bom že vzdržal!
Oou, kako sem se motil, ko bi le lahko ostal kakšen mesec. Niti približno si nisem misli, da sem prišel v ?raj? samo po kakšnih 300 metrih višinske razlike se je že začela snežna meja, od tam dalje pa prava zimska pravljica. Sneg neverjeten, proge kakršne koli si zaželiš in za nas ne pojmljivo, označene proge skozi gozd. Noro, noro, noro.



Tukaj sploh ne merijo smučišča po številu prog in kilometrih ampak v arih. Kljub vsemu, da je smučiče mlado pa ima že sedaj večjo površino kot Whistler-Blackomb, ki velja za največje in najboljše smučišče v severni Ameriki.
Prava veličina tega Revelstoka pa se pokaže pri heli skingu in cat skiingu saj gorovje Selkirk zaradi svoje centralne lege, veliki količini padavin ter številnimi ledeniki (baje jih je čez 100) daje najboljše možne pogoje za prosto smuko. O tem sem že nekaj povedal v prejšnih postih zato sedaj o tem več ne bi nakladal.

Samo kratek filmček, ki sem ga naredil za moje prijatelje iz Kanade (zato v angleščini).

http://www.youtube.com/user/KINDERWAGENBUCOROSI#p/a/u/0/A1teAnoVePQ

Ne morem pa mimo še ene zanimivosti, ki dokazuje, da je Revelstoke res prostor užitkov. Zaradi neverjetnih pogojev, ki jih imajo se je tu razvilo še motorno sankanje, saj ima praktično vsak motel možnost izposoje le-teh in organiziranega vodenja. Kako pa to zgleda, pa si poglejte sami na filmčku.

http://www.youtube.com/watch?v=af5PPbGx9Gc&feature=related

Ko že govorim o Revelstoku ne morem, da nebi omenil kako prijazni so ti ljudje, Kanadčani namreč. Bom poskusil prikazat kar na primeru:

Ker sva prenočevala v motelu, ki je bil oddaljen od smučišča caa 10km, prevoz torej avtobus pa je vozil samo enkrat na dan in to zjutraj ob 8h in nazaj ob 16h sva seveda imela velik problem. Vse zadeve, ki sma jih urejala smo morala v mesto, taksi pa je koštal tja in nazaj caa 70 do 80 dolarjev, pa si zračunajte. Ja kaj češ sma si rekla, tak pač je. Ne boste verjeli! Voznica avtobusa naju je sama od sebe kot, da je to samoumevno vprašala, če potrbujeva kaj iz mesta, trgovine. Začudeno sem jo pogledal in šokiran odgovoril, ne hvala. Ker je opazila mojo zadrego se je nasmejala in še enkrat ponovila, sam sem se tokrat ojunačil in ji rekel, da pa bi res moral iti na črpalko kupit avtobusno karto do Whistlerja. Rekla je ni problema, zapeljala na črpalko in počakala caa deset minut. Seveda še z vsemi preostalimi potniki na bus-u. Svašta, zaj si pa to zamislite, da se ti kaj takega zgodi pri nas.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2010 7:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

Kakor koli že je na enkrat teh prekrasnih štiri dni minilo in že sva bila na 700km dolgi poti proti Whistlerju, ki je na drugi strani British Columbie.
Pričakovanj nisem imel nobenih, celo smučat se mi več ni dalo, da ja nebi pokvaril vtisa. Ženi sem rekel, ti se smučaj jaz pa bom počival. Boljše kot je bilo tak ne more biti. Pa sem se zopet zmotil. No če sem iskren boljše res ni bilo me pa je Whistler presenetil kot najpopolnejše smučišče na katerem sem kadar koli bil.















Res lahko govorim samo v superlativih. Tu ni, da ni. Tu je za vsakega nekaj. Od strmih nam priljubljenih trdih prog, celca, ledenika, smučanja skozi gozd, heli in cat skiinga do prekrasnih avtobanov za sproščeno smuko.










Kulinarika in zabava prav tako za vsakogar in vsak okus, za stare in mlade. Trgovinica do trgovinice in in in, tak da denarja tukaj nikoli ni dovolj.




Tukaj so leta 2008 spravili v pogon naj naj vlečnico, ki povezuje Blackomb moutain z Whistler moui? in ima všino čez 450m.



Za informacijo, stala je čez 54 mio dolarjev.
Ena sama kabina pa stane čez 120 000 dolarjev.



Toliko samo za primerjavo o Slovenskih investicijah v smučarsko infrastukturo. Za to prestižnost je potrebna seveda tudi prikladna cena smučarske vozovnice in to je celih 94 dolarjev. Jebiga je pa vsaj svojega denarja vredno, pa ?kola? tudi ne pade dol kar tako kot pri nas.
Seveda mi je popolnoma jasno, da so si glede na smučarsko znanje in finančne sposobnosti posameznikov pogledi in okusi različni in prav je tako. Tudi sam bi našel drugje kakšen detalj bolši lepši kot v Whistlerju ampak, da bi pa na enem mestu dobil praktično vse !!Mislim, da so se v Whistleru temu naj bolj približali.
Lahko komot rečem, da če greš v WHISTLER se ne moreš zajebat.










Gled na to, da sem smučal na treh različnih prostorih Kanade bi lahko zaključil nekako takole.

Banff, Sunschine Village, Lake louise, Norqy, Jakuska-so smučišča bolj za umirjene smučarje, ki uživajo v prekrasni naravi.

Revelstoke-za smučarske in borderske frike, ki jih zanima samo smuka in čisti užitek na snegu, za ljudio, ki si želijo doživeti ?ultimativno?.

Whistler za smučarske razvajence, za smučarske turiste, tiste, ki imajo dosti denarja.


Sedaj, ko smo že pri denarju moram reč, da pa je izlet v Kanado pasje drag. Sicer so hrana in prenočišča, cenovno na istem nivoju kot v Evropi, smučarske karte pa so cirka enkrat dražje kot v Evropi. Glavni problem pa predstavlja letalska karta, ki v odvisnosti od zasedenosti lahko stane tudi čez 1000 eur. Če pa si omisliš še kakšen heli ali catskiing pa motorne sanke, pa pesjo vprego, pa?.Ma raje nebi govoril o tem, ne ?.Vsako leto si pa tega res ne morem privoščit, ne.
JAA obstaja pa za mlade med 20 im in 30 im letom ?trik? kako bi si lahko to privoščili. Namreč treba je vedet, da je Kanada druga največja država na svetu. Sami pa imajo samo 34 mio prebivalcev tako, da jim kronično primanjkuje delovne sile. To se lepo vidi v teh športno turističnih mesti, kjer so praktično zaposleni sami mladi ljudje iz celega sveta. Mnogo jih je iz Avstralije, Nove Zelandije, Nemčije, Francije, Nizozemske.
Priskrbijo si eno letno delovno vizo, opravljajo sezonsko delo in v prostem času uživajo na smučičih. Tako nekateri ne, da doživijo smučarijo svojega življenja ampak še celo nekaj zaslužijo. Pa izvolite, glede na klimatske spremembe pa bo treba pohitet. No, ja vsaj jaz bi, če bi bil mlajši!!!!


Zaključek ali če rečem bobu bob smučarije v Kanadi.!

Nisem srečen, ker so se mi uresničile sanje ampak sem srečen, ker lahko dalje sanjam.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2010 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tele Kinderwagenove članke bi moral admin brisati, preden jih drugi vidimo. Jaz zaradi njih ne morem več spati. No ker je bila škoda že narejena, te prosim Kinderwagen, da malo razložiš, kakšen aranžma si to imel in koliko te je vse tole stalo. Ker sem videl tudi tvoj film, me zanima tudi, kako si napravil odlične posnetke smučanja med drevesi, brez tresenja itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2010 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Helmetcam pomojem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Kaj pa ZDA in Kanada?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB