Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Smučarska proga Gunclje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Smučarska proga Gunclje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Ali poznate smučarsko progo v Guncljah pri Ljubljani?
Ne
54%
 54%  [ 61 ]
Da
45%
 45%  [ 50 ]
Skupaj glasov : 111
Avtor Sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2012 11:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

polh je napisal/a:
Mislim, da bi v skladu s trenutnimi trendi pri mladih in glede na teren, lahko oživili gunceljsko progo s postavitvijo manjšega parka. Postaviš dve skakalnici, par boxov, trem fantom daš dnevno karto, da vse skupaj zvečer ali zjutraj polopatajo, pa imaš celo Ljubljano gor, freestyle trend je v porastu, sploh freeskiing.


točno tako, 2 manjša kikerja, 2 srednje velika 1 ali 2 velika, kakšen roller ali table top jump, ene 4 boxe, 3 ali 4 raile, pa kašno cev in wall ride. mislim da je prostora za tole dovolj.
ampak žal so to le želje. če pa bi to res komu uspelo mi ne bi bil problem dati enih 15-20 evrov za karto - med tednom nočno, med vikendi pa celodnevno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velizec
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 2:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2010 14:45
Prispevkov: 9


...hm jest sm bl stara šola smučar oz. suličar tako da niti nevem kaj so to kikerji in ostalo

drugače pa bomo danes mal probal poratrakirat in če ima kdo čas od freestylerjev bi lahko kej razložil za kaj gre
_________________
free your mind and your ass will follow...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninja_man
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 4:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2012 23:56
Prispevkov: 100


Na kratko, to so elementi v snežnem parku za deskarje in smučarje - več bo povedal kak freestyler kaj točno je kaj.
Bi bila pa zadeva za tako smučišče ziher zelo zanimiva, saj je zaledje smučišča dokaj veliko in da bi ljudje ki se s tem ukvarjajo imeli en tak poligon za vadbo v bližini mislim da bi bilo kar dosti zanimanja. Tu bi se bilo smiselno povezati npr. z centrom Kino Šiška, ki nekako skrbu za ta "urbani" šport pri nas...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yoichi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 5:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:38
Prispevkov: 87
Kraj: Ljubljana

Zdajle sem prvič slišal za to smučišče pa sem malo poguglau in sm videl, da obstaja kar nekaj načrtov za to smučišče celo z sedežnico. Pa me zanima, če je kaj takega še aktualno kr mislim da bi kar laufal sploh kakšna nočna.
_________________
Sezona 2012/13: 1x Višarje, 1x Krvavec, 2x Stari Vrh, 1x BKK, 1x Rogla, 6x Les Sybelles,1x Mb. Pohorje
13/14 1x Vogel 1x Grosseck-Speiereck 6x Les Sybelles 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zanm
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


prenizko za resno smuko.

edin kšn freestyle park bi laufu tuki
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klump
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 12:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 15:02
Prispevkov: 31
Kraj: LJ

velizec je napisal/a:
drugače pa bomo danes mal probal poratrakirat in če ima kdo čas od freestylerjev bi lahko kej razložil za kaj gre ;)


A pol smučišče še laufa? Glede na sporočilo na uradni strani sem pomislil, da so vam teptalnik sunili, tako je pa zgleda le prehodni izraz pesimizma :)

Bi prišel kaj postorit, ampak imam čas samo zjutraj do 10h, če kaj pomaga :)
_________________
2010/1: Krvavec 2x, Kanin 2x, Kranjska Gora, Kobla, Mokrine, Kronplatz, Zauchensee-Flachauwinkl
2010/2: Kranjska Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velizec
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 2:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2010 14:45
Prispevkov: 9


...hm ja smučišče laufa bolj tako invalidno saj so nam letos pokradli veliko stvari,sicer ne teptalnika pač pa komplet infrastrukturo za nočno smuko + orodje in ker se praktično financiramo sami iz lastnih žepov to še precej bolj boli

zjutraj ponavadi ne delamo ker smo vsi po službah
_________________
free your mind and your ass will follow...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nicr
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2013 7:29 pm    Naslov sporočila: Gunclje rules! Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 19:07
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

Živjo!

Smučišče v Guncljah je zakon! Hvala lepa vsem, ki skrbite zanj, tudi jaz bi se rad pridružil ekipi, ki omogoča smuko sredi Ljubljane!
Se strinjam s prejšnimi komentarji in tudi sam razmišljam o Snow parku, ki bi omogočil treninge in sigurno privabil vse okoliške borderje in smučkarje, ki so malo bolj adrenalinski po naravi. (novice se hitro širijo, in sem prepričan, da bi bil obisk zagotovljen).
V položnejšem delu je seveda primerno tudi za vse začetnike snežnih radosti!
O tistih kikerjih ipd - to pomeni skakalnica, ostale stvari so pa po domače štange za "slajdat"..
V Celovcu je lep primer takega smučišča. Poleg vsega pa v Guncljah nudijo tudi nočno smuko, kaj češ lepšega, po službi v avto, 5 min do parkinga za Merkurjem, 5 min peš do vlečnice (čeprav sem do sedaj vedno hodil po hosti na vrh - kondicija) in že mirno furaš urco ali dve.
Naravni problem so padavine, previsoke temperature za zasneževanje, morda gužva ob prevelikem obisku...
Kaj se dogaja z zgornjo skakalnico? Kdaj se dela na landingu (doskočišču) nadaljujejo, da pridem hlode prelagat? Malo nižje sem iz snega naredil eno malo skakalnico, bi pa še raje videl da bi bila pri dnu smučišča..na levi, samo ne vem če smem..
Če ne bom sam vprašal koga na smučišču, naj me nekdo kontaktira kako je z deli, pa sigurno pridem na delovne akcije v in izven sezone. Seveda pa me zanima tudi malo več o lastništvu, infrastrukturi, vaših vizijah ter načrtih, financah...sramota za Ljubljano, da ne vlaga na polno v tak biser!
Se vidimo na Poseki, pa še 1x VSA ČAST TISTIM, ki omogočate delovanje smučišča!
_________________
Fakje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2013 9:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Meni se zdi smučišče sredi Ljubljane dobra stvar! Že res, da je sneg težko izdelat, ampak po novem letu se ga zagotovo da pripravit.
Ne vem, ampak tako od daleč menim, da dobro opremljen mini center sredi mesta zvozi z 1 /3 smučarskih dni, običajnih za večja in oddaljena smučišča.
Ob dobri ureditvi bi zagotovo bilo polno smučarjev od jutra do poznega večera in, če bi imeli kje posedet, kaj pojest, kje pustit otroke..., bi lahko bila zgodba o uspehu.
Temperature verjetno niso mnogo višje kot na Ilirijinih skakalnicah in tam se da zasneževat. Tudi v Preski pri Medvodah verjetno ni mnogo bolj mrzlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2013 9:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


http://www.freeapproved.com/2013/02/13/popoldanska_smuka_v_okolici_ljubljane.html

Vsakemu normalnemu Ljubljančanu se po službi v teh zasneženih dneh, poleg kidanja, zahoče tudi nekaj malega sprostitve na belih strminah. In zakaj tega ne bi opravili na hitro kar zraven postaje mestnega prometa? Za nepoznavalce - govora je seveda o smučišču Poseka v Guncljah, kamor se v teh dneh brez problema odpravite. Prvo rundo se v breg zaženete kot tele v nova vrata in nekje na 3/4 vzpona, ki ga je takole mimogrede 155 višinskih metrov, spoznate, da iz Celovške teren zgleda precej bolj nedolžen! Niso zaman tu že leta 1950 trenirali takratni člani državne reprezentance! Kakorkoli, na vrhu zajamete sapo, trenirate hitro snemanje psov in se spustite po nadvse čudovitem bregu navzdol. Podlaga da vas zanima? Takole je - pršič na očitno predhodno utrjeni podlagi, saj so v sezoni 2009/2010 na podlagi entuziazma posameznih krajanov pridobili celo stroj za teptanje! In to ne glede na to - ali pa ravno zaradi tega - da se je, kot piše zgodovina, "... Jankovič odločil, da bodo tam, kjer smo mi predlagali izgraditev parkirišča in ureditve dostopa do smučišča, raje postavili Merkur". Na tem mestu mi dovolite še zanimiv komentar ing. Goriška iz leta 2009: "Župan je bil skrajno nevljuden in se je celo posmehoval našemu predlogu". Da nadaljujem - po odlični smuki, kjer bi človek najraje kar vriskal - a tega ne stori, da si nič hudega sluteča mladež na sankah in ostalih plastičnih rekvizitih "v dolini" ne bi privzgojila kakšnih napačnih navad - predlagam,da ponovno trenirate hitrost v nameščanju psov in se ponovno, tokrat bolj zmernega tempa, podate na sam vrh Šentviškega hriba. In ponovite odlično smuko! In se več kot zadovoljeni in potešeni kar hitro odpravite kupit rožco za Valentinovo, domov skidat sneg, pripravit večerjo, pospravit vse skupaj in kar je še teh metro opravil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nicr
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 3:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 19:07
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

No, danes sem šel pa na nočno in celo na žičnico!
Žičnica je nenavadna, ampak prideš do gor kar hitro in predvsem, ni treba hoditi peš!
Jutri spet furat!
_________________
Fakje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 11:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Kolk pa plačaš da se furaš? A vlečnica je na zajlo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svfilip
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 12:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:25
Prispevkov: 193
Kraj: Maribor

cresh je napisal/a:
Kolk pa plačaš da se furaš? A vlečnica je na zajlo?


Malo preleti prejsnje strani te teme pa bos vse nasel
_________________
sezona 2015/2016=8dni:3xKaprun, 1xObertauern, 3x Mb. Pohorje, 1x Mb. Pohorje nočna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 12:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


svfilip je napisal/a:
cresh je napisal/a:
Kolk pa plačaš da se furaš? A vlečnica je na zajlo?


Malo preleti prejsnje strani te teme pa bos vse nasel


tist sem vidu, sam sem mislu, da se je kej spremenilo v tem času.

Edino cene nism našel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svfilip
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 12:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:25
Prispevkov: 193
Kraj: Maribor

cresh je napisal/a:
svfilip je napisal/a:
cresh je napisal/a:
Kolk pa plačaš da se furaš? A vlečnica je na zajlo?


Malo preleti prejsnje strani te teme pa bos vse nasel


tist sem vidu, sam sem mislu, da se je kej spremenilo v tem času.

Edino cene nism našel.



Cene pa so napisane na eni sliki na 3 strani.
Al pa tu http://ski.element.si/default.asp?mID=menu_smucisce&pID={262aa1e7-1ce8-46eb-9e84-ef8a76621212}

Gres pod smucisce pa pol cenik storitev.
_________________
sezona 2015/2016=8dni:3xKaprun, 1xObertauern, 3x Mb. Pohorje, 1x Mb. Pohorje nočna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 5 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Smučarska proga Gunclje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB