Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Alta Badia, Arabba, Val Gardena

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 47, 48, 49  Naslednja
 Alta Badia, Arabba, Val Gardena « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
TJ
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 2:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2013 21:52
Prispevkov: 17
Kraj: Kolišče

Ja tudi v praksi se to da brez večjih težav.
Včasih se v konicah naredi gužva na kakšnih bolj obremenjenih gondolah vendar po navadi ni neke panike.

Če smučaš povprečno hitro lahko greš iz Ortisea na Secedo in z lahkoto narediš celo SellaRondo. Bolj problematično je včasih recimo če hočeš gor na Marmolado, ker tam na gondolah je po navadi gužva. Vem, da smo na zadnje čakali spodaj 1h.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winni
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 3:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 19:37
Prispevkov: 145


josi je napisal/a:
Vprašanje za poznavalce Alta Badie. Tja se prvič odpravljamo.
Nastanjeni bomo v Ortise-u, apartma Cesa Marmolada v bližini gondole Funivie Seceda.
Ker je celotno področje Badie precej razpršeno in razgibano, me zanima, katero izhodišče je najboilje za začetek izbrati. Do omenjene gondole mislim da imamo celo ski bus. Smo povprečni smučarji, smučišča ne poznam, zato bi kakršnekoli informacije okrog tega koristile.


Ne vem kako je sedaj, vendar en kup let nazaj sem bil v podobnem apartmaju kakšno ulico stran in je bilo treba peš klapat s pancerji tako do gondole na Secedo kot do gondole na Seiser Alm. Tako da je zaradi bližine vsekakor zmagala Seceda, pa potem povezava na drugo stran preko Santa Cristine.
Seiser Alm je predvsem bolj položno smučišče in primerno za mlajše smučarje, pa tudi začetnike. Predvsem pa (če se prav spomnim) ima kar precej sonca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2018 7:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


[quote]Ne vem kako je sedaj, vendar en kup let nazaj sem bil v podobnem apartmaju kakšno ulico stran in je bilo treba peš klapat s pancerji tako do gondole na Secedo[/quote]

Če velja napisano na njihovi internet strani, vozi ski bus do Secede, do Seiser Alm pa verjetno najbolje z avtom....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2018 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


V soboto potujemo v Val Gardeno (s Posavja), vremenska napoved je precej snežna.
Katero pot bolj priporočate v tem primeru; Karavanke-Spital-Lienz-Bruneck ali preko Italije (Verona pa gor po dolini).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2018 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


V obeh primerih imaš najmanj en prelaz, v močnem sneženju se lahko na obeh zalomi, drugače sem jaz za Avstrijo in Bruneck, v najslabšem primeru potegneš namesto v Alto Badio proti Brenerju in iz zahodne strani v Val Gardeno, tam nimaš prelaza.

Zdaj sem pogledal - ja Verona pa gor je trotl ziher, je pa precej okoli riti v žep; jaz sem mislil na Cortino pa preko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Griha
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 1:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2010 17:04
Prispevkov: 23


Mi smo ponavadi v hudem sneženju vozili prek Brunecka in Brixna v Val Gardeno. Nobenega prelaza, dobro plužene ceste.
_________________
2015/2016 14xtupatam
2014/2015 19xtupatam
2013/2014 22xtupatam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Smo prišli preko Lienza, sploh ni bilo snega, kot so napovedovali.
V sredo napadamo SellaRondo, pa me je malo strah, da ne bi kje kaj zaje...... . Startali bi v st. Cristino na Seslong; katera smer je bolj primerna (v smeri urinega kazalca ali kontra). Vidim, da je kar v redu označeno, pa kljub vsemu; so kakšne posebnosti, je treba biti na kaj posebno pazljiv oz. pozoren?
Vaše izkušnje prosim....
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2018 7:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Zemljevid imaš pri vsaki sedežnici/gondoli/turistični pisarni/apartmaju/gostilni...samo potrudit se je treba, izbrat oranžno ali zeleno smer in ne od drugih pričakovat da ti na talerju prineso čisto vse.....in to je to.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2018 10:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

V resnici je zabavnejši del v tem, da malo iščeš in raziskuješ. Drugače bi šel na najboljšo progo in jo drgnil cel dan. Sicer pa se ni treba bati, saj so povsod oranžne in zelene puščice. Jaz bi verjetno štartal v smeri urinega kazalca, oziroma vsaj naredil par fur, dokler so še lepe proge s Campinoia. Če imaš pa rad sonce, je pa bolje iti v nasprotno smer, ker si prej na soncu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2018 9:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Iz st. Cristine bi šli en dan na vrh Marmolade. Je varianta s smučmi do Arabbe in naprej na Marmolado časovno realna za en dan, ali se je bolje zapeljat z avtom v Malga Ciapela in s tremi gondolami gor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2018 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


S smučkami več kot realno pa še ti bo ostal čas za kakšno dodatno furo. Res pa je, da je treba štartat zgodaj...pod Marmolado je ob 11 ponavadi že gužva in je treba počakati kakšno gondolo.
Niti pod razno z avtom...je cela kalvarija, dva prelaza in vsaj 50km ovinkov.
Prej si s smučkam kot z avtom!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukiluke
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2018 6:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2011 20:05
Prispevkov: 9


Brez skrbi lahko planiraš Marmolado v kompletu z rondo. Danes sem štartal pred deveto iz Corvare in sem na gužvo naletel šele na Comici1, pa še to nisem čakal več kot 5min. Bila pa nenormalna gneča v S.Cristini na Ronda expresu in Fermeda 1. Sem pa letos kar malo razočaran nad dolomiti. Konec januarja, gužve več kot ponavadi v tem terminu, proge zdržijo največ do 11h.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2018 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Od 5. do 10 februarja je bil na vrsti smučarski teden v Dolomitih. Nastanjena sva bila v Corvari, Na poti do tam sva prvi dan popoldne smučala na smučišču Drei Zinnen nad Dobbiacom in Versciacom. V primerjavi s smučišči okoli Selle so se mi zdele te proge bolj strme in primerne za bolj izkušene smučarje. Sploh proga iz Rotwand-a proti Putschallu – Holzriese, ki se ponaša z 72% naklona je kar zahtevna. Ker se je precej izogibajo, je bila še popoldne v prav dobrem stanju.

Ostale dneve sva smučala v območju Selle, Odpravila sva se tudi proti Santi Croce-ju, Secedi, pa v Val di Fassa čez Arabbo, Belvedere, Albo, Ciampac, Buffaure do Pozza di Fassa in nazaj.

Iz radovednosti pa sva opravila tudi Grande Guerra Tour. Že prej sem prebral nekaj nasvetov iz AlpinForuma, kako se lotili te ture, pa tukaj dodajam še par svojih vtisov.
Zadeva je časovno kar zahtevna, zato je potrebno imeti točno splanirane smučarske prihode na začetne postaje avtobusov v Malga Ciapeli in v Pesculu. Vozne rede se dobi na spletni strani DolomitiSuperski. Posebej bi opozoril na avtobus od Malga Ciapele do Alleghe, kier vozi samo na vsakih 40 minut. Prva možnost vstopa je pri spodnji postaji sedežnice Padon (postaja je cca 30 metrov nad spodnjo postajo), kjer boste zagotovo dobili sedež, naslednja je pri spodnji postaji gondole na Marmolado (postaja je kakih 50 metrov stran ob glavni cesti), če pa se s smučmi odpravite še skozi sotesko Sotto Guda (letos je prevozna), pa je postaja v vasi Sotto Guda na koncu soteske, vračunajte pa še kake 10 minut pešačenja skozi vas (ponavadi je tu že poštena gneča na avtobusu). Avtobus vas pripelje po pol ure v Alleghe, kakih 300 metrov stran od spodnje postaje gondole. Nato imate na razpolago cel sistem žičnic pod Civetto, na koncu se spustite v Pescul, od koder vsake pol ure vozi avtobus do kraja Fedare (čas vožnje pol ure), kjer je vstopna postaja žičnic na Cinque Torri. Od tam je povezava do gondole na Langazoi (tudi proge proti Cortini so lepe) in nato po progi do Armentarole.
Štartala sva ob 8:30 v Corvari in nato ujela avtobus ob 10:10 v Malga Ciapelli. Prevozila nekaj (ne vse) prog pod Civetto, vmes ena kratka pavza, vse proge na območju Cinque Torri in prišla do Armentarole ob 15:30. Sledil je še prehod čez Piz Sorega v Corvaro.
Skratka gre cel dan. Če se sfiži kaj z avtobusi, gre časovno bolj na trdo, definitivno pa se je v tem primeru potrebno odpovedati progam na Civetti. Cena vsakega avtobusa je 5 EUR (to je sicer povratna karta, samo ti ne pomaga nič, ker velja samo na eni relaciji), konjska vleka proti Armentaroli pa še 2,5 EUR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2018 9:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Pa še nekaj slik, bolj pomešano, pa vseeno.
Upam, da ne bo prevelike jeze zaradi večjega števila.



















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2018 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Zelo lepe slike
Včasih, še pred kar nekaj leti se spomnim, da so bili ti busi brezplačni. Oz.so veljali s karto Dolomiti Superski. Edini takrat za plačat je bil "gozdni" bus iz Monte Pane na Alpe di Siusi. (Saltria)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 47, 48, 49  Naslednja Stran 42 od 49

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Alta Badia, Arabba, Val Gardena
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB