Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Alta Badia, Arabba, Val Gardena

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 47, 48, 49  Naslednja
 Alta Badia, Arabba, Val Gardena « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 11:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Danes super dan na Secedi, sploh obe progi ob zgornji dvosedežnici sta bili fenomenalni - navkljub temu, da je snega izjemno malo, je vseeno naraven in čisto suh. Tudi proga v Ortisei je bila zjutraj odlična, ob povratku ob petih popoldne pa malo manj, se pač pozna nadmorska višina in kot sonca. Podobno je bilo s progo proti Santa Cristini. Popoldne sem skočil še do Piza Sella in Passa Sella, kjer je bilo sicer solidno, a zaradi Ronde seveda precej več ljudi. Presenetila me je nova osemsedežnica Gran Paradiso, ki je nadomestila eno izmed mojih priljubljenih vlečnic - hm, nevem kako je šlo to mimo mene. Ob povratku je bil Saslong sicer trd, a še prebavljiv, potem mi je pa uspelo ujeti tudi zadnji vlakec proti Secedi in ob 17:01 tudi zadnjo sedežnico do vrha.

Skratka, še enkrat znova se je pokazalo, da se je smotrno čimbolj izogibati Sella Rondi in se raje zadrževati na takih super smučiščih, kot je Seceda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 10:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Včeraj še v Colfoscu in okrog sedla Gardena. Dopoldne se je zgoraj nad Colfoscom v kombinaciji štirisedežnica-kabinka-krožnički res dalo super nasmučat, tudi obe dolinski progi s sedla Gardena sta bili zelo korektni, sploh v zgornjih delih.

Kakšen teden ali dva bo v višjih legah po mojem še odlična smuka, dolinske proge so pa tudi tako izdatno zasnežili, da bodo še nekaj časa aktualne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cvajs
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 1:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Mar 2009 23:02
Prispevkov: 56


Prejšni teden smo od srede do sobote preživeli na območju Sella Ronde 4 dni smučarske poezije.Nastanjeni smo bili na območju Badie. Vreme je sodelovalo, tako da so bili pogoji vse dni za 10. Prvi dan je bilo relativno mrzlo (zjutraj okoli -10), nato pa vsak dan nekoliko topleje. Ljudi malo, tako da se praktično nikjer ni čakalo na naprave, prav tako stanje pa je bilo tudi na progah. Preparacija prog kot vedno odlična, tako da bom v nadaljevanju sezone težko presegel te dni.
Jutranji pogled proti Piz Boè

Zjutraj za ogrevanje nekaj voženj ob kabinki Boè

Ena s Col Alt-a

Malo smo se odpravili tudi čez La Villo na pobočja Gherdenacie- začetek proge 26

Proga ob 6-sedežnici Bamby

Še ena s Colfosca

Sedaj pa še malo na področje Gardene. Na poti iz Corvare proti Passo Gardena

Pogled z vrha Dantercepies-a (v ozadju Sassolungo)

Najbolj desna različica proga ob kabinki Dantercepies

Začetni del smukaške proge Saslong

Ena klasična s Secede

In pa s prelaza Sella

Pogled na prelaz Pordoi

Še ena z Bec de Roces(v ozadju Arraba in Porta Vescovo)

In pa še ena zanimivost letošnje novosti v Gardeni in sicer se na novi kabinki Piz Seteur se vozi tudi en primerek take kabine. Kako to v praksi deluje si sicer ne predstavljam , ampak zgleda pa kr udobno



Evo slik je morda malo veliko, ampak upam da ne preveč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winni
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 2:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 19:37
Prispevkov: 145


Cvajs je napisal/a:
Prejšni teden smo od srede do sobote preživeli na območju Sella Ronde 4 dni smučarske poezije.Nastanjeni smo bili na območju Badie. Vreme je sodelovalo, tako da so bili pogoji vse dni za 10. Prvi dan je bilo relativno mrzlo (zjutraj okoli -10), nato pa vsak dan nekoliko topleje. Ljudi malo, tako da se praktično nikjer ni čakalo na naprave, prav tako stanje pa je bilo tudi na progah. Preparacija prog kot vedno odlična, tako da bom v nadaljevanju sezone težko presegel te dni.

Evo slik je morda malo veliko, ampak upam da ne preveč



TOP slike
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 11:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Pismo tele gondole pa nism srečal! Bom jutr pogledal če jo vidm!
_________________
2009/10 Kranjska Gora 13X, Flachau 1X, Zauchensee 1X, Obertauern 1X, Kanin 1X, Mokrine 1X, Katcberg 1X
2010/2011 Mollta 2x Kr. Gora 30X, Katschberg 1X
2011/2012 Alta Badija 4xKr. Gora 12X,Bad Kleinkirchheim 2X
2012/2013 Kranjska Gora8x, Bad Kleinkirchheim 1X, Großeck - Speiereck 1x
2013/2014 Alta Badija 4x, Kranjska Gora30X, Mokrine 1X
2014/2015 Kranjska Gora 22X, Katchberg 1X, Molltal 1X
2015/2016 Kranjska Gora 6x Alta Badija 4X
2016/2017 Alta Badija 4X Kranjska Gora 28X Mojstrana 1X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 2:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Jaz sem prejšnji teden v Alta Badii doživel še en presežek. Ker je bila Gran Risa zaprta zaradi treningov, večina ni opazila, da so jo popoldne odprli. Popoldanska smuka, skoraj sam po precej nedolžni Gran Risi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cvajs
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Mar 2009 23:02
Prispevkov: 56


marko je napisal/a:
Jaz sem prejšnji teden v Alta Badii doživel še en presežek. Ker je bila Gran Risa zaprta zaradi treningov, večina ni opazila, da so jo popoldne odprli. Popoldanska smuka, skoraj sam po precej nedolžni Gran Risi...


Marko, je bilo to mogoče v četrtek? Ker mi smo okoli 11:00 naleteli na zaprto Gran Riso... Je pa bila "obvoznica" tudi odlična... Je bila zelo trda? Ker meni je bila Saslong smuk proga najslabša na celotne področju Ronde. V sredo je bilo na poljani Ciaslat zelo grudasto. Verjetno so razbijali grbine, ki so jih naredili za potrebe smuka. Se je pa situacija v naslednjih dneh izboljševala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2018 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Vprašanje za poznavalce Alta Badie. Tja se prvič odpravljamo.
Nastanjeni bomo v Ortise-u, apartma Cesa Marmolada v bližini gondole Funivie Seceda.
Ker je celotno področje Badie precej razpršeno in razgibano, me zanima, katero izhodišče je najboilje za začetek izbrati. Do omenjene gondole mislim da imamo celo ski bus. Smo povprečni smučarji, smučišča ne poznam, zato bi kakršnekoli informacije okrog tega koristile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TJ
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2018 12:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2013 21:52
Prispevkov: 17
Kraj: Kolišče

josi je napisal/a:
Vprašanje za poznavalce Alta Badie. Tja se prvič odpravljamo.
Nastanjeni bomo v Ortise-u, apartma Cesa Marmolada v bližini gondole Funivie Seceda.
Ker je celotno področje Badie precej razpršeno in razgibano, me zanima, katero izhodišče je najboilje za začetek izbrati. Do omenjene gondole mislim da imamo celo ski bus. Smo povprečni smučarji, smučišča ne poznam, zato bi kakršnekoli informacije okrog tega koristile.


Omenjeni apartma je v dolini Val Gardena in ne v Badii.
Neposredno iz Ortiseja greš lahko na Alpe Siusi (manjše smučišče)oz. kot si že sam ugotovil se z dvema gondoloma dvigneš na Secedo.

Za dostop do Selle Ronde pa sku bus ali pa avto navzgor po dolini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TJ
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2018 12:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2013 21:52
Prispevkov: 17
Kraj: Kolišče

Danes imajo lepo vreme:
https://www.valgardena.it/en/val-gardena/information-services/weather-live-cams/live-webcam/seceda-panocam/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2018 1:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Se opravičujem. saj sem mislil Val Gardena.

A ta Sella Ronda je središče Val Gardene.
So povezave med temi manjšimi smučišči urejene?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TJ
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2018 1:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2013 21:52
Prispevkov: 17
Kraj: Kolišče

Sella Ronda je komercialno ime za krog, ki ga narediš okoli masiva Sella.
Gre za smučarsko povezavo med dolinami - področji : Val di Fassa, Val Gardena, Alta Badia, Arabba.

Med temi smučišči so povezave narejene.

Preglej si malo zemljevide na strani:
https://www.dolomitisuperski.com/en
https://www.fassa.com/EN/Sella-Ronda/
https://www.dolomitisuperski.com/en/live-info/ski-circuits

Če ste povprečni smučarji računajte cca 4h za cel krog v eno smer.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2018 3:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Cvajs je napisal/a:
marko je napisal/a:
Jaz sem prejšnji teden v Alta Badii doživel še en presežek. Ker je bila Gran Risa zaprta zaradi treningov, večina ni opazila, da so jo popoldne odprli. Popoldanska smuka, skoraj sam po precej nedolžni Gran Risi...


Marko, je bilo to mogoče v četrtek? Ker mi smo okoli 11:00 naleteli na zaprto Gran Riso... Je pa bila "obvoznica" tudi odlična... Je bila zelo trda? Ker meni je bila Saslong smuk proga najslabša na celotne področju Ronde. V sredo je bilo na poljani Ciaslat zelo grudasto. Verjetno so razbijali grbine, ki so jih naredili za potrebe smuka. Se je pa situacija v naslednjih dneh izboljševala.

Ja v četrtek. Jaz sem vprašal žičničarje in so rekli, da se odpre po 12. uri. Mi smo bili sicer tam pozneje, ker smo morali tudi na Saslong (vse prevečkrat so bile te proge zaprte zaradi WC). Je bil zame tudi razočaranje, pa še uspel sem najti ene kamenčke in so smuči po servisu izgubile nedolžnost. So bile pa zato proge iz Campinoia proti Wolkensteinu izvrstne, čeprav je meni bolj všeč sonce, ki ga pa ob tem času v Gardeni ni ravno na pretek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2018 4:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

josi je napisal/a:
Vprašanje za poznavalce Alta Badie. Tja se prvič odpravljamo.
Nastanjeni bomo v Ortise-u, apartma Cesa Marmolada v bližini gondole Funivie Seceda.
Ker je celotno področje Badie precej razpršeno in razgibano, me zanima, katero izhodišče je najboilje za začetek izbrati. Do omenjene gondole mislim da imamo celo ski bus. Smo povprečni smučarji, smučišča ne poznam, zato bi kakršnekoli informacije okrog tega koristile.

Jaz ti vsekakor priporočam smučanje na Seiser Almu. Ta je zelo primeren za srednje dobre smučarje, narava je zelo lepa, gneča manjša kot na sosednjih smučiščih in smučišče je tudi v januarju za razliko od ostale Gardene zelo sončno. Če ste tam, je prav, da greste enkrat tudi malo okoli Selle, potem boste pa videli, kaj vam odgovarja. Za povprečne smučarje je lepo v Alta Badii. Morate pa v tem primeru imeti karto Superski Dolomiti.

Glede izhodišča, višje kot si v dolini, boljše je izhodišče, ampak težje in dražje parkiranje. V mestu ob žičnicah skoraj nemogoče. Je pa en velik parklac višje v dolini (na Plan de Gralba), kjer pa mislim, da ni tako drago, v predsezoni se mi zdi, da je bilo celo zastonj. Mi smo večkrat parkirali pod Saslongom, mislim, da je bilo enih 5 EUR na dan. Tam je dobro izhodišče tudi za Sella Rondo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Zdaj malo preučujem variante....
Vsekakor smučanje na Seiser Almu za začetek.
Kaj pa varianta z gondolo na Secedo, pa po Col Raiser v dolino (St. Christina) pa z Val Gardena Ronda Express na drugo stran, tam pa na drug hrib.
Po kartah izgleda enostavno; kako je v resnici?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 47, 48, 49  Naslednja Stran 41 od 49

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Alta Badia, Arabba, Val Gardena
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB