Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Alta Badia, Arabba, Val Gardena

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 47, 48, 49  Naslednja
 Alta Badia, Arabba, Val Gardena « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
nejc
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2006 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2006 9:43
Prispevkov: 12
Kraj: Novo mesto

hvala vseeno......jaz se nikjer v Italiji ne spomnim posebne gužve
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2006 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 353
Kraj: Dunaj

No, prejšnji teden sem spet malo užival v Dolomitih.
Na kratko:
Naravnega snega je tam okoli 40 cm. Ker je bil takrat, ko je padal očitno že precej suh, pa ga na progah ni ravno veliko za videti. Smuka je torej samo na umetnem snegu. Proge so bile vsaj popoldne precej zlizane - bistveno bolj, kot sem bil navajen v preteklih letih.
Ljudi je bilo malo - razen v ponedeljek na Marmoladi (čakanje na Sass de la Veglia okoli 25 minut, na gondolo v dolini pa 40 minut. Tudi na progi je bila precejšnja gneča).
Vreme pa takole:
nedelja: jasno, -17/-6
ponedeljek: jasno -17/-6
torek: delno oblačno, -10/-3
sreda: delno oblačno, -8/-1
četrtek: jasno, -6/0
petek: jasno, -6/+4
sobota: jasno, -8/-1
Sneg: zjutaj vedno vse zlikano, popoldne posamezne ledene plošče. V petek popoldne tudi slutnja poladi - južen sneg na južnih pobočjih.
Čakanja: Od nič do 3 minute, razen v ponedeljek proti Marmoladi do 40 minut. Na Sella Rondi ni bilo daljšega čakanja, vendar je bila zaradi zmogljivih naprav gneča na smučišču. Skoraj prazna pa so bila smučišča med Albo in Pozzo di fassa, nad Pedracesom, pa tudi planota nad Corvaro.
nekaj slikic pa v naslednjem poročilu preko vikenda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2006 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Polde ali je nova gondola na Marmoladi že končana?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2006 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 353
Kraj: Dunaj

Nova gondola na Marmoladi je končana. Na žalost pa to ne zmanjšuje gneče, saj sem jaz v ponedeljek čakal spodaj 40 minuta, na progi sem se pa tudi komaj izogibal ostalim. Če imaš možnost, pojdi na Marmolado v nedeljo ali pa na dan, ko je malo slabše vreme - takrat se Marmolade vsi izogibajo.
pa še to: če greš skozi Arrabo iz smeri Corvare proti Porta Vescovu/pordoiu te bo čakalo prijetno presenečenje - vsaj zadnjih 10 metrov te bo popeljal tekoči trak.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sid
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2006 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 16:15
Prispevkov: 31


Pred neki urami sem prišel z Val Gardene, bl natančn iz St. Christine.

Nad vsem sem biu navdušen!

Nobenih pripomb, od smučišč, naprav, prijaznga folka ful zrihtanih planinskih koč do čist čistih skretov na 2500 m.

Zakon!!!
_________________
Sezona 2005/2006 - 4 smučarskih dni:

2× Nassfeld;
1× Krvavec;
1× Velika Planina
6× Val Gardena
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2006 1:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

V Gardeni so objavili letošnje novosti glede novih naprav in proghttp://www.valgardena.it/eng/page10.html
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mungo
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2006 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 16:10
Prispevkov: 163


Mogoče kdo ve kako je v Val Gardeni, Canazeu, Pinei in okolica z Marmolado! Nisem bil še nikol tm , me zanima kako je, kšn bordpark (neki sm slišu da je na nekem smučišču Belveder v bližini-kdo ve?) in pa razmere s snegom, odprtost prog! hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
angur
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 1:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2005 8:54
Prispevkov: 44
Kraj: gorica

lih pršu sm iz arabbe.Snega je pusot zadost (snezilo nedeljo pa pondeljek)na območju sele ronde (povezana smučišča Val Gardena,Alta Badia,Arabba pa Canazei od Val di Fasse),vendar kljub temu strelajo z topovi cele dneve.Odprte so vse taglavne povezave razen marmolada-arabba (odprejo 23ga decembra).Tudi vse proge niso odprte,venar to ni neki problem,ker ni veliko ljudi.Razen na glavnih povezavah si praktično sam na progi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

mungo je napisal/a:
Mogoče kdo ve kako je v Val Gardeni, Canazeu, Pinei in okolica z Marmolado! Nisem bil še nikol tm , me zanima kako je, kšn bordpark (neki sm slišu da je na nekem smučišču Belveder v bližini-kdo ve?) in pa razmere s snegom, odprtost prog! hvala

Z board parki je tam bolj slaba. Pred 2 letoma nisem videl nobenega, letos so kot novost napovedali v Gardeni nov pipe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 12:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

V drugi polovici gremo v Gardeno (Ortisei),pa me zanima kako je s parkiranjem v Ortisei-u,Selvi St.Cristini.Imate kake izkušnje s ski avtobusi,voznimi redi,postajališči.Ali se s tedensko karto za ski-bus voziš tudi s RondoExpress(5?)?Za vsako informacijo vam bomo zelo hvaležni,
Lp Tomaž
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 2:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Parkirišč je kar nekaj, ampak večinoma moraš parkiranje še posebej plačati. Meni se je to zdelo res za malo, da ti ob najdražjih kartah težijo še za drobiž za parkiranje. Z busi se nisem vozil, sem jih pa veliko videl. Vozijo tudi čez prelaze, kar pride zelo prav, če zamudiš zadnjo gondolo za v svojo dolino. Sella ronda expres ima status čisto navdne žičnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2007 10:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Hvala za info!!
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coki
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2007 6:59 pm    Naslov sporočila: ski busi alta badia Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 18:41
Prispevkov: 6
Kraj: Koper

čaw vsem

Kar zadveva buse je prevoz zastonj za imetnike superski carte, vsaj tako je bilo lani ko sem ostal na sella rondii lansko leto.

Zanima me ali je kdo bil kaj prejsnji teden kje v krogu sella ronde, jaz grem 20.01 in me zanima kakšnem je sneg....in kako se kaj drži na teh temperaturah.
Mimo grede ali je kdo vozil speedwave 14, in kakšni so vtisi...


l.p vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2007 7:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Zdravo!
Glede stanja ti ne vem pomagat, glede Speedwave pa mamo že odprto temo - da ne zaidemo tukaj v offtopic debate.
http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?t=299&start=60
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
polde
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2007 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 353
Kraj: Dunaj

Ravnokar nazaj iz Dolomitov (Alta Badia, Sella Ronda, Seceda, Kronplatz)
na kratko:
- naravnega snega komaj za vzorec, pa še to le nad 1500 metri
- temperature so bile bolj aprilske kot januarske
- vse proge, na katerih je umeten sneg v odličnem stanju
- na izpostavljenih, sončnih legah, se je popoldne sneg ojužil, sicer suh oziroma zmrznjen. V petek južno do višine Vallona (2530 mt)
- ljudi malo oziroma skoraj nič. V vrsti na žičnico nisem NIKOLI čakal.
vreme:
- nedelja, 14.01. jasno, temperatura 0/8
- ponedeljek, 15.01., jasno, temperatura -9/4
- torek, 16.01., jasno, temperatura -5/5
- sreda, 17.01., jasno, temperatura -3/1
- četrtek, 18.01., delno oblačno, temperatura -3/3
- petek, 19.01., dopoldan dež, popoldan delno jasno, temperatura 2/12.
Močna odjuga v petek je pobrala precej snega, saj je deževalo do 2600 metrov (šele na vrhu Vallona se je med dež mešal sneg), vendar so vse proge po umetnim snegom zdržale, malo slabše je na Pralongii, kjer umetnega snega ni. No glede na napovedi se bo stanje v naslednjih dneh popravilo.
Slike in podrobni opis ko(če) bo več časa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 47, 48, 49  Naslednja Stran 2 od 49

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Alta Badia, Arabba, Val Gardena
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB