Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Velika Planina 2008/2009

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Velika Planina 2008/2009 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 24, 2008 7:42 pm    Naslov sporočila: Velika Planina 2008/2009 Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


Zivjo,
na spletni strani novica v zvezi s smucarijo:

Citiram:

Priprave na zimsko sezono v polnem teku
Kaj bo novega?
Posebej smo uredili družinsko progo ob dvosedežnici Šimnovec, ki bo vsekakor razbremenila progo skozi znani "velikoplaninski ror". Poleg dvosedežnice Šimnovec bo obratovalo tudi vseh pet vlečnic (tudi vse vlečnice v Tihi dolini).

Velika pozornost gre tudi letos nekaterim aktivnostim na snegu, posebej teku na smučeh. Urejeni bosta tako na novo krajša kot tudi daljša proga za tek na smučeh, ki bosta povezovali Veliko in Malo planino.

Nadaljevali bomo s priljubljenim nočnim sankanje vsak petek in soboto na osvetljeni sankaški progi. Ne bo manjkal tudi vrtec na snegu, šola smučanja in deskanja, možna pa bo tudi izposoja celotne opreme (smučarska šola Label)

Prvi dan smuka za 1 ?
Uradno se smučarska sezona pričenja v petek, 12.decembra, ko bodo smučarji za dnevno smučarsko karto odšteli simboličen 1 ?. V primeru, da snežne razmere smuke na ta dan še ne bodo dopuščale, se otvoritev prestavi na prvi možni dan (prvi petek).


ok, ce prav razumem bo ob snegu obratovala cela tiha dolina (1,2,8 ), Zeleni rob in Jurcek. Tiha 2 je presenecenje ... ... bomo porocali, ko/ce bo sneg.
Kaj tocno je misljeno pod "druzinsko progo ob dvosedeznici" ne vem, lahko, da gre za "levi ror", ki je pred leti ze obratoval, ali pa pot (ki je obratovala, ko je ror okamenel ...)

lp,
blajo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 9:41 am    Naslov sporočila: Novost na Veliki Planini Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


Zivjo,

v nedeljo sem se sprehodil cez Veliko Planino posikati to "dodelavo skozi Ror"

Gre za del proge, ki je ze obratoval l. 2006. Na fotografiji je to "obvoz" skrajno desno (stev. 3), ki pa lani in predlani ni delal zaradi pomanjkanja snega ...

(klik poveca fotko)




No, letos so ga uredili, pocistili grmovje in poravnali kuclje.




Lepo, ker je tale del res bolj podoben "druzinski progi", kot pa stari Ror (stev. 2 na zgornji sliki, ki je vedno prvi v kamenju ...




upajmo, da bo kaj snega, da bomo lahko tole sprobali ...



lp, b

p.s.: krajsi video ropotanja sedeznice in proge nad Rorom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Joni
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2008 12:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:08
Prispevkov: 21
Kraj: Domzale

Lansko leto tudi ror stevilka 1 ni bil odprt, lahko pa si se peljal cez, kar pa je bilo slabo za moje smuce, namrec bilo je veliko kamenja in se leden je bil !

Upam da bo na veliki planini veliko snega, saj mi je to smucisce vsec zaradi umirjenosti, skoraj nikol ni guzve, edino vlecnica iz tihe doline ( tiha 1 ) me moti, kar se velikokrat ustavi, ampak se da potrpet !

Na veliki planini snezi !

_________________
Janez
Sezona 2008/09: 5x Krvavec, 5x Velika planina, 1x Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
urqlle
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2008 9:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2005 22:59
Prispevkov: 41


je kdo že smučal na planini?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2008 8:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


urqlle je napisal/a:
je kdo že smučal na planini?


letos zal ne.
po spletni strani sodec je v petek smuka ugodnejsa:


Citiram:

Otvoritev smučišča - v petek smuka za 1 EUR
V petek tudi uradno pričenjamo s smučarsko sezono na Veliki planini, ko bodo pričele z obratovanjem naslednje naprave: vlečnica Jurček, dvosedežnica Šimnovec, vlečnice Zeleni rob, Tiha 1 in Tiha 8.

Od ponedeljka, 15.dec do četrtka, 18.dec smučišče ne bo obratovalo. Nihalka v teh dneh vozi ob 8.00, 12.00 in 16.00.



lp, b

.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2008 8:52 pm    Naslov sporočila: Lepa gesta Velike planine ... Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


Opa, ...


... tole je pa lepo ...


Citiram:

Brezplačna smuka za kamniške otroke
Naša želja je, da imajo otroci zadostne možnosti za smučanje in učenje le-tega. Hkrati želimo ponuditi ugoden paket smuke za družine ter na drugi strani pestro ponudbo za najmlajše in nekoliko starejše.

Do brezplačne vozovnice so upravičeni otroci do 10.leta starosti (letnik 1998 in mlajši) s prebivališčem v Občini Kamnik. Karto prejmejo na blagajni na spodnji ali zgornji postaji nihalke ob priloženem osebnem dokumentu oziroma fotokopiji tega, če nihče od staršev ni prisoten.




lp, b



.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Joni
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2008 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:08
Prispevkov: 21
Kraj: Domzale

Jaz grem v petek pogledat, bo se kdo sel ?
_________________
Janez
Sezona 2008/09: 5x Krvavec, 5x Velika planina, 1x Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
urqlle
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2008 7:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2005 22:59
Prispevkov: 41


je bil kdo gor?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Joni
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2008 10:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:08
Prispevkov: 21
Kraj: Domzale

Od osmih zjutraj pa do tren popolne sem spremljal na veb kameri pa je bila vseskozi megla, sicer pa v pogledu okoli 12.00 se je malo razkadilo, se je velika planina videla dokaj bela. Ce pa je bil kdo, naj prosim napise kaj ker me zanima kako so imeli ustimano ?
_________________
Janez
Sezona 2008/09: 5x Krvavec, 5x Velika planina, 1x Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
janus
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 21:48
Prispevkov: 11


Jaz sem bil gor v petek. Sneg je bil kar južen, ker je bila temperatura nad nulo. Na začetku je pihal zmeren vzhodnik in je snežilo, nato je veter obrnil na severnik, ki je vedno bolj jačal, sneženje je pa skoraj ponehalo. Proti koncu ni blo več užitek voziti, ker je tako pihalo. Od rora navzgor je bilo več ali manj skoz megla, tako da je bila vidljivost zelo slaba.
Proge so bile slabe že od začetka. Špura je bila čisto ozka, in v zgornjem delu nisi videl kdaj se začne celi sneg, tak da si bil hitro v njem. Po progi je bilo kar nekaj večjih snežnih kugel. Okoli dvanajstih so se z ratragom peljali skozi ror, tako da so naredili na sredi že tako ozkega rora še en kup po celi dolžini. Delala je samo sedežnica, in nekaj časa tudi jurček. Od prog je odprt veliki ror,in pa še tista naokoli, ki je bila že nekaj let nazaj odprta. Snega je okoli 1m. Tiha dolina ni delala, Poma tudi ne, čeprav so dopoldne obljubljali da jo bodo zalaufali.
Pač vse po domače, tako kot je bilo vedno na velki. Za 1eur se je zihr splačalo. Meni sicer ne ker sem polomil smučke:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Velika Planina 2008/2009
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB