Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42, 43  Naslednja
 Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Jurij, če bi bil žleht (kar Miki seveda ni ) bi rekel, da so Pohorci pobrali kar nekaj iz tvojega programa, verjetno pa nekaj tudi iz programa drugih kandidatov. Kar iznajdljivi so naši aftobusarji, z razpisom so dobili brezplačni brainstorming. Zaenkrat so uresničili:

- trak na Belviju (ker niso upoštevali tvojega predloga o pokritem traku, pač po vsakem sneženju fantje kidajo sneg s traku)
- avtomatizacijo zasneževanja in namestitev topov na stebre

Letos morda s tvojega seznama dobimo:

- štirisedežnico na Ruški
- ureditev dodatnih kolesarskih stez tudi na Arehu (je vsaj načrtovana v sklopu izgradnje sedežnice na Ruški)
- kolesarsko progo za zimsko uporabo, ki pa ne sme prečkati smučišča (načrtovana proga z vmesne postaje Vzpenjače)

Potem omenjaš še dve zadevi, ki sta se letos izkazali kot nujni, žal pa sta še vedno zapostavljeni, in sicer:

- Pregledati je potrebno vse proge, jih pokositi oz. mulčiti, porezati vejevje, poravnati jarke od vode (potem bi mogoče malo manj padalo drevje po žičnicah)
- izvesti preplastitev dela parkirišča na Arehu z novim obračališčem za avtobus (če bi to upoštevali, bi bilo na Arehu malo manj kaosa s parkiranjem na avtobusnem obračališču)

@lenko:
Citiram:
Jaz mislim, da je najboljše, da se celotna Mariborska stran poseka po vzoru Krvavca, pa imamo vsako leto proge malo drugače, kje pač veter pihne in odnese umetni sneg.
Veš da sem se dodobra nasmejal, pa verjetno ne veš zakaj. Enkrat v začetku 2000ih, ko se je začelo resno načrtovat velike investicije na Arehu (Pisker, podaljšek do Ruš, Faleževo), sem se udeležil javne razprave ki jo je organiziral takrat zelo glasen Forum za Pohorje. Takratni tehnični direktor pri ŠCP, gospod J., mi je deloval skoraj kot obtoženec pred cerkveno inkvizicijo, saj je bila na nasprotni strani cela vojska 'poklicnih' nasprotnikov, med katrimi sta bila najbolj glasna takratni direktor Zavoda za varstvo narave, gospod MJ, in upokojen (mislim da zdaj že pokojni) gospod P, bivši nadgozdar ali vodja GG ali nekaj takega iz Ruš. No, dotični P. je ob tej priložnosti povedal anekdoto, kako je 'sodeloval' že v 70ih s Čopom, ko so se gradila prva smučišča na Arehu. Ko so mu pokazali prvi projekt, ki je (še pomnite, tovariši?) po pohorski navadi obsegal precej več kot se je na koncu dejansko zgradilo, med drugim vlečnico Glažuta in sedežnico Apnica, je sarkastično vprašal Čopa: 'Ti, Franca, kaj ne bi blo boljše, če bi kuj celi Areh vun posekali, pa vi zgradite vlečnice in proge, pol pa tisto kaj ostane mi spet pogozdimo?' Menda mu je Čop v prvem trenutku celo nasedel, da to sploh ne bi bila tako slaba ideja .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 6:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Aja pa še neuradno idejo sem jim kasneje plasiral: zip line direkt iz stare gondole (gori valjda) v Qlandijo. A veš, da so mi nekateri za par trenutkov celo nasedli - tako kot Čop takrat.

Sicer si sam ne domišljam, da so vse te ideje iz mojega programa pobrali, ampak kot rečeno - deset programov (za enega sicer iz prve roke vem, da ni vseboval nič pametnega, ker je dotični rekel, saj veste kako delam, če hočete me vzamite, če ne pa ne), pa ni vrag da se nekaj ne realizira.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2023 1:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Se opravičujem, da motim kartografske podvige. O katerem problematičnem jarku za zadnjo strmino na Jonatanki je tukaj govora? Razumem tisti del o potočku ob zadnji strmini, ampak saj je ob vznožju že nekaj let podzemni kanal skozi katerega odteka voda pod progo, nato pa nadaljuje pot skozi mini prepad proti dolini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2023 10:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Res je, potok je tam speljan v kanalu, v tem ne vidim glavnega problema. Je pa tisti del nad potokom izredno strm. Nekajkrat v življenju sem imel redko priližnost smučat po steptani Jonatanki (mnogo bolj pogosto seveda po celcu in/ali puklih), in neodvisno koliko naravnega snega je ležalo, se je na tistem mestu navadno že pri teptanju, najpozneje pa čez 2 - 3 dneve, zdrsalo do zemlje in kamenja.

Pripenjam pa še na tem mestu link do prispevka iz Večera, ki omenja načrte za letošnjo gradbeno sezono (verjetno bo to spet novembra ali decembra ):

https://imageshack.com/i/pnouXZWbj

Citiram:
Po novi zimi čaka Marprom še nekaj dela na novi trasi na Habakuku, kjer bo treba predvsem urediti zasneževanje.

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2023 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Ja, definitivno je strm, ampak verjetno nisi smučal po tistem, ko so temu klancu pred nekaj leti zmanjšali naklon in navozili dodatno zemljo?

Po mojem mnenju je veliko večji problem prečenje gozdne ceste in novega bike parka pod staro fisko v razmaku nekaj metrov (stari / izvorni bike park je bil speljan po gozdni cesti) ter hudournik, ki se od lanskega poletja vije po celi Jonatanki, zaradi neurejenega vodotoka pri gozdni cesti v tem delu, Bolfenk pa je itak neprevozen zaradi starega in novega bike parka. Aja, pa bike park je tudi na zadnjem spustu do bodoče vmesne postaje. No, so pa s sredstvi države ob popravilih vlečnice Bolfenk korenito obdelali staro fisko in je še vedno v dobri kondiciji.

A so parcele na Jonatanki v lasti Marproma oz. občine?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 6:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Kopirano s teme 'Vlaganje v žičniško infrastrukturo':

JurijB je napisal/a:
(...)

Update1: Našel številko projekta: PZR projekt SKA, P-361-21, gradbeno dovoljenje št. 351-170/2022-6242-38 z dne 26. 10. 2022 UE Ruše.

Update2: tukaj je od včeraj objavljeno javno naročilo za Ruško: https://www.enarocanje.si/Obrazci/?id_obrazec=471030 Če se jim to časovno izide - vsa čast!

Update3: kot že domnevano bo sedežnica fiksna s trakom spodaj - torej "kopija" Poštele, le da se bo vrtela v kontra smeri, zgornja postaja bo malo nad sedanjim kolesom Ruške vlečnice, dvignjena toliko, da bo dostop navzdol v vse smeri, v medetaži bo blagajna in agregat, v "kleti" pa prostor za reševalce in javne sanitarije.


Hvala Jurij za novico in zanimive povezave. Če malo pokomentiram:

± da bo Ruška fiksna je bilo že skoraj za pričakovati, moje mnenje o gradnji fiksne naprave s tlorisno dolžino 1278 m je znano, ampak se bomo sprijaznili (kaj pa nam drugega preostane ?)

+ zgornja postaja pa bo pomaknjena proti jugozahodu za cca. 50 m, da se omogoči lažji dostop smučarjem na parkirišče: vsaj to željo so nam izpolnilii, da se izognemu 'štamfanju' do parkirišča, avtobusa in pri prehodu na Cojzarico/Pisker

+ Zgornja: predvideni objekt bo več funkcijski: v pritličju – PT bo izstop in vstop na žičnico ter kontrolnim prostorom za žičnico in tudi za obstoječo vlečnico; v medetaži – MED bosta izdelani blagajni za prodajo kart, prostor za pomožni diesel agregat in instaalacijska etaža, ki bo lahko namenjena delno tudi shranjevanju opreme potrebne za delovanje žičnice; v kleti – KL bodo sanitarije za obiskovalce, soba za reševalce in ponesrečence ter tehnični prostor potreben za obratovanje objekta.: tudi tu gre projekt vsaj nekoliko v smer sodobnega smučišča, v optimističnem primeru bo s tem možna odstranitev treh kontejnerjev ki zdaj tam 'krasijo' okolico (žlehtni Mikijev kometar: kolikor poznam Pohorce bodo vsaj enega, mogoče pa vse tri, premaknili na kakšno drugo lokacjijo na Pohorju, ker kam bi pa prišli brez zabojnikov ...)

- čudim se da še nihče kometiral predvidene zmogljivosti: 1.448 oseb /uro ?! Ali en sedež vsakih 10 sekund. To je celo manj kot sta imeli v preteklosti obe paralelni vlečnici: Investitor, JP Marprom d.o.o., bo odstranil obstoječi vlečnici »Ruška« in »Orel« – skupaj 2000 oseb/1 uro, ter na istem mestu zgradil novo štirisedežnico »Ruška«. Upam da bo imela sedežnica vsaj nekaj 'rezerve' za morebitno kasnejše povečanje kapacitete, fiksne štirisedežnice načeloma zmorejo kapaciteto do 2400 oseb/uro (= en sedež vsakih 6 sekund). Glede na to kakšna 'goveda' smo ljudje, ko polnimo sedeže - o čemer pišemo v drugi temi, seveda dejanska kapaciteta na koncu ne bo niti 1.448 oseb/uro. No, če smo odkriti, tudi dejanska kapaciteta obstoječe vlečnice niti slučajno ni 1000 oseb/uro (spuščanje sider, vožnja po eden na sidru itd.).

Skratka: bolje kot je trenutno bo, idealno pa ne . Ja, časovnica pa bo kar napeta. Saj tako nezahtevno sedežnico, kjer so vsi stebri dostopni s tovornjakom, so v preteklosti znali zgraditi v 3 mesecih, se mi pa zdi da zadnja leta gradbeniki postajajo vedno počasnejši. Sploh precej masivna trinadstropna zgornja postaja zna biti kar zalogaj. Zanimivo poletje in jesen si obetam !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 6:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


Hm ja, tudi sam sem imel pomislek glede kapacitete naprave, ampak glede na to, da je zadnja leta bila samo ena naprava s kapaciteto 1000 ljudi na uro, pa da je nekako folgalo, recimo da razumem samo 1448 ljudi na uro. Pomisleke pa imam iste, načeloma bo manj ljudi "padalo", ne bodo pa skoz polni sedeži, ker pač imamo ljudje radi svojo intimo.

Tronadstropno zgradbo pa ne vem kako bo funkcionirala... V najvišjem nadstropju bo postaja in iztop, par metrov zraven bo pa blagajna. Kako bo to funckioniralo, ko se bo ob 9 nabrala kolona folka, ki bo želela kupiti karto ne vem... Kako boš izstopal? Kje bodo ljudje stali, glede na to, da bo zraven iztek iz sedežnice?
Kako bodo zasneževali tisti ozek kos pri zgornji postaji sedežnice?
In še in še...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 9:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Blagajna bo na nivoju nižje kot izstop iz naprave - tam bo zgolj izstop in strojnikova soba, pod tem blagajne ter postrojenje sedežnice, še nadstropje nižje pa WC in soba reševalcev.

Saj je vse narisano v projektih.

Mislim da ima kapaciteta nekaj opraviti s potrebo po okoljevarstveni presoji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2023 9:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
Kopirano s teme 'Vlaganje v žičniško infrastrukturo':

v kleti – KL bodo sanitarije za obiskovalce ...
tudi tu gre projekt vsaj nekoliko v smer sodobnega smučišča ...

Bom jaz tudi žlehten. Ta smer sodobnega smučišča, da WC-je postavijo v klet, če ne celo v 2. klet z nekimi strmimi stopnicami gre meni hudo na živce. Dokler ne bo dovolj WC-jev v nivoju smučišča, bodo odtakali na robu smučišča in v gozdičkih. Potem se pa lahko spet zgodi primer izpred veliko let, ko je na urgenci zdravnik spraševal pacienta, kaj se mu je zgodilo, pa je rekel: "Ne boste verjeli, smučal sem na Krvavcu, ko se je čez smučišče zapeljala dama brez hlač, pa sem bil tako presenečen, da sem se zaletel v drevo." Zdravnk je odgovoril: "Seveda verjamem, malo prej so mi pripeljali damo z ozeblinami in odrgninami na občutljivih delih telesa."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dominicelzi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2023 11:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 9:32
Prispevkov: 78


Glede WCjev, se mi zdi, da ima Cerkno najbolje rešeno. Na obeh zgornjih postajah Brdo in Lom ima v kleti prostore, ki pa imata vhod v nivoju smučišča. Če bo tako, bo odlično.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2023 12:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


dominicelzi je napisal/a:
Glede WCjev, se mi zdi, da ima Cerkno najbolje rešeno. Na obeh zgornjih postajah Brdo in Lom ima v kleti prostore, ki pa imata vhod v nivoju smučišča. Če bo tako, bo odlično.


Tako je namenjeno, saj ponesrečenca tudi ne nosiš v klet v sobo reševalcev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


Glede na podatke iz vprašanj pod razpisom za gradnjo štirisedežnice Ruška, se že napoveduje zahtevek za revizijo, kar bi pomenilo padec projekta.
https://www.enarocanje.si/Obrazci/?id_obrazec=471030

Vprašanja so zbrana na koncu strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


Za Ruško sta prišli dve ponudbi, ena direktno od Leitnerja v višini 6,2 mio evrov, in od makro 5 gradenj proizvajalca Doppelmayr v višini 6 mio evrov. Me prav zanima, katera od teh strani grozi z revizijo.
So pa dobili le 6 mio evrov nepovratnih sredstev za obe investiciji. Tako da bo lastnega vložka 2,5 mio evrov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ynwalen
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2023 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2016 13:18
Prispevkov: 109


lenko je napisal/a:
Za Ruško sta prišli dve ponudbi, ena direktno od Leitnerja v višini 6,2 mio evrov, in od makro 5 gradenj proizvajalca Doppelmayr v višini 6 mio evrov. Me prav zanima, katera od teh strani grozi z revizijo.
So pa dobili le 6 mio evrov nepovratnih sredstev za obe investiciji. Tako da bo lastnega vložka 2,5 mio evrov.


6m za fixno 4ko? Kolko je potem odklopna?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 11:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


6-seda, odklopna je pa 2 mio drazja

S tem da v kolikor so moje informacije pravilne naj ne bi bilo niti tistega traku na vstopu...

Jaz jih res ne razumem. Po drugi strani bo pa vmesno postajo uporabljalo 3% ljudi.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42, 43  Naslednja Stran 40 od 43

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB