Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 40, 41, 42  Naslednja
 Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2017 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Preskok je napisal/a:
Glede na napoved in trenutne vremenske razmere mislim, da je menjava starih Lenkotov s TA in Sherpami še zadnji poizkus, da uspejo do četrtka zasnežiti stadion za Lisico, kajti napovedi za naprej so res neobetavne.

Razmere za zasneževanje bodo večinoma mejne in Sherpe so znane, da so v teh razmerah korak pred konkurenco, TA pa bi tudi rad dokazal, da TF-10 lahko konkurira Sherpi.

Stari Lenkoti pa lahko od trenutnih napovedih brez težav zasnežijo Pisker definitvno pred prazniki

Nisem ravno nek strokovnjak za vreme, a bolj ko gledam tote ovtobusare, res ne vem, kje je logika. Še jaz se se čudil, ko so vse topove pripeljali v dolino. Še enkrat sem šel gledat vremenske napovedi, če sem kaj spregledal (te pač gledam, ker sem dosti na poti po tujini, da me vreme ne preseneti)??? Par dni pred tem, pa je bilo nekaj mraza v dolini, topov pa nikjer.
Imam občutek, da sploh ne obvladujejo situacije in sploh ne vedo, kaj počnejo. In letos gledam, topovi so pretežno ob nepravem času na nepravem mestu. Pa nimamo ne proge za Lisico, ne Piskra, ne kaj drugega. Se spomnim še starih časov, v tem času so bila jezera že prazna, sedaj pa so polna vode. Vsaj vemo, zakaj ni snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2017 4:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Topovi so se od slemena navzdol do doline postavljali 24. novembra. Gledam moj post od takrat, pa sem napisal da niso bili postavljeni ne prehitro pa ne prepozno. Sedaj gledam arhiv temperatur in vidim le to da je 20 novembra bil rahel minus (-2,6), na višini trikotne jase pa 3,5 pri 50% vlažnosti. Vsekakor zamujeni odlični pogoji za zasneževanje . Nato so še bili 28.11. recimo da dobri pogoji za zasneževanje, ko je bilo na višini trikotne jase -1 pri 65% vlažnosti in na taboru -3,5 pri 91% vlažnosti. Evo izgubili so recimo da eno potencialno noč, ali pa sem jaz kaj spregledal? Napovedi pa so bile izjemno dobre, vendar so se iz danes na jutri hitro izjalovile.
Par slikanic za tiste termine:




Škoda da si nisem shranil kakšne 10 dnevne napovedi od Arsa, ki je lepo kazala za naslednjih par dni jutranje temperature krepko pod ničlo, ki so se nato vsak dan lepo dvigale. Pravtako se spomni, kolikokrat je letos bilo napovedano sneženje do nižin, na koncu pa je na Mariborskem delu snežilo nad trikotno jaso oz. je bilo malo pocukrano do a-droga, medtem ko so se okoliški kraji lepo pobelili. Isto zgodba se je ponavljala danes ponoči, ko je skozi celotno noč pihal zahodnik, temperatura v Mariboru pa seveda ena višjih v Sloveniji. Proti jutru je ta zahodnik popustil in sledil je strm padec temperature do -3. Lepo se nam vreme dela norca.

Očitno se pa slabo spomniš starih časov, ker so pred leti padali podobni očitki s tvoje strani na račun takratnih upravljalcev... Pa če tudi bi na letos na arehu stalo namesto 13, 30 ali več topov, akumulacije enostavno ne bi mogel sprazniti, saj je bilo vreme precej razgibano od dežja v višavah, do snega do nižin in konkretnega minusa le za en dan. Bi pa najverjetneje lahko smučali na Piskru in to je to.

Kar je za letošnji začetek sezone škoda, je to da ti prispeli topovi niso bili že tukaj novembra, ampak so prišli komaj prejšnji teden.

Smo pa že krepko offtopic, predlagam da nekdo od moderatorjev/adminov razdeli temo v aktualne informacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2017 8:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Ja, lenko, verjetno sem res nezadovoljen z vsem Sem pač razvajen z tujino
Lahko pa danes rečem,da glete na to, kar se dogaja sedaj, vse kritike na prejšnjega upravljavca z veseljem vzamem nazaj
Upam, da bomo še kdaj deležni spet takšnega upravljavca smučišča, kot smo ga imeli. Saj, stvari znamo cenit šele, ko jih izgubimo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Preskok
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2017 9:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 14:24
Prispevkov: 40


Dejstvo je, da je Marprom dal razpis za najem topov zelo pozno ven in rok, da bo celoten sistem skupaj s hladilnimi stolpi stal do 15.12.2017 je bil popolnoma nerealen za vsakega, ki se malo bolj spozna na javna naročila.

Sigurno pa bi bili vsi dosti bolj mirni, če bi bili topovi na svojih mestih konec novembra, ne pa da so se vozili še prejšnji teden in ta vikend.
Tudi to, da je na Pohorju sedaj mešanica Lenkotov, Sherp in Technoalpinov priča o tem, da se s to mešanico rešuje sezona, ne pa da se gre v celovit projekt sistema avtomatizacije zasneževanja kot to nekateri opisujejo.

Za moje pojme je vzel Marprom celotno zadevo z upravljanjem smučišč malo preveč enostavno in nima kadra, ki bi bil tem izzivom dejansko kos.

Sedaj pa držimo pesti, da se vremenska napoved kaj spremeni, ker drugače bo težka za Lisico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 2:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Mar ni tak test najboljši način da vidiš kaj zares odgovarja tvojemu hribu?
Lepo probat in potem kupit kot to delajo tisti po katerih naj bi se zgledovali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 12:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Evo znova nekaj načrtov povezanih s Pohorjem.
https://www.vecer.com/milan-lukic-bo-pod-pohorjem-gradil-naravno-kopalisce-6373836
Zraven akumulacije pod Areno, pod vilo Mari je bilo naprodaj zemljišče, ki je bilo planirano pod univerzijado kot Pohorska livada ali večja načrtovana soseska. Sedaj je to zemljišče kupil znan mariborski podjetnik, ki je vsaj do sedaj vedel kako se stvarem streže, upam da bo tudi v prihodnosti tako.
Citiram:
Pred kratim ste kupili zemljišče v Radvanju pod Pohorjem, kjer so bile nekoč načrtovane razvpite Pohorske livade. Kaj načrtujete vi?

"Podjetje moje hčere in zeta Objem narave in Lumar sta kupila 3,5 hektarja, kar je DUTB prodajal na javnem razpisu. Po veljavnem občinskem prostorskem načrtu se tam smejo graditi športno-rekreacijski objekti. Za druge stvari bomo verjetno morali iti v spremembo lokacijskega načrta. Atraktivna lokacija in cena, po kateri smo kupili zemljišče, narekujeta, da se projekta lotevamo razumno."

Koliko ste plačali za zemljišča?

"To pa je totalna tabu tema. Ni teorije in tako drznega kupca, ki bi si upal razkriti ceno."

Nameni prejšnjega investitorja so bili megalomanski, med drugim je želel pod Pohorjem postaviti stanovanjsko sosesko, a je naletel na odpor krajanov in pogrnil. V zvezi s projektom je tekel celo postopek na sodišču. Ali tudi vas mika stanovanjska soseska?

"Krajani tega, kot kaže, nikoli ne bodo dovolili. S stanovanjsko sosesko ne bomo niti poskušali, ker smo bili podučeni, da bomo trčili ob voljo krajanov. V veljavnem prostorskem načrtu so dopustni apartmaji za športne vsebine. Zgradili jih bomo le toliko, kolikor jih bomo potrebovali v naših programih. Prizadevali si bomo zgraditi čim več v skladu z obstoječim načrtom. Šli pa bomo tudi v postopke spreminjanja, pri čemer bomo zelo tipali razpoloženje krajanov, kaj bi oni sprejeli. Zaletavati se v steno in vsiljevati neke vsebine, ki jih okolje noče, ni smiselno."

Stanovanja lahko zapakirate tudi kot apartmaje.

"Krajani niso neumni in lahko sprožijo postopke v zvezi z namembnostjo prostora za nazaj. Mi smo preveč resno podjetje, da bi si drznili kakršnekoli pretveze in špekulacije."

Kaj boste torej gradili in kdaj?

"Naravno kopališče, pokriti in odprti bazen. Takšnih urejenih površin v Mariboru primanjkuje. Objem narave je v Radljah zgradil največje naravno kopališče, zato smo v prvi vrsti tudi šli v nakup pod Pohorjem. Predviden je javni natečaj. Predvidevamo, da bi v prihodnjem letu dobili vsa soglasja in konec 2018. začeli gradbena dela. V Mariboru cincajo z Mariborskim otokom, ki ga iz nam nerazumljivih razlogov ne uredijo, čeprav bi se lahko tam vsebine krasno zložile in ni potrebno, da tako atraktivna lokacija životari in menda ustvarja izgubo. Škoda je, da se v ta biser vsako leto vlaga denar in krpa, namesto da bi naredili dobro zgodbo."

Citiram:
Kako sicer sodelujete z Mestno občino Maribor, je naklonjena vašemu projektu pod Pohorjem?

"Župan je nakup zemljišča toplo pozdravil. Občini je v interesu vse, da se bo tam gradilo. Naklonjena nam je v smislu, da je kooperativna pri natančnem razkrivanju, kaj se sme graditi in kaj ne. Ko smo pomislili na stanovanjsko sosesko, so nam rekli, da ne bo šlo, ker bomo trčili ob radvanjsko civilno iniciativo."


Zanimivi načrti, naravno kopališče v Radljah je več ali manj poleti polno, če ne druga mladine, ki se mi zdi da jim je to še nekako najboljša poletna destinacija. Prometne povezave do pod Pohorja so odlične, celo boljše kot na mariborski otok, vendarle do vznožja Pohorja vozi ena izmed najbolj frekventnih avtobusnih linij. Problem lahko nastane v poznem poletju, ko sonce hitro zaide za Pohorje ter zaradi tega nekoliko slabši pogoji za kopanje/sončenje na kopališču.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 9:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Citiram:
Mi je pa bilo vedno malo hudo, ker se Pohorje v tem mestu ne spoštuje, kot bi se lahko. Ne znamo ceniti, da imamo smučišče kar v mestu.

https://www.vecer.com/iz-postne-ulice-na-1250-metrov-6394316

No to so besede novih lastnikov hotela Areh na Arehu, ki napovedujejo prenovo hotela.
Kot je omenjeno v članku, ima povezava med Arehom in Bellevuem res svoj čar, kot omenjata v članku, vendar zasneževanje le te, za tistih 10 penzionistov, ki smučajo med tednom, enostavno pomeni metek v koleno upravljalcu. Podpiram prenovo, kot sem že v preteklosti omenil, Areh nujno potrebuje kakšno restavracijo za razliko od krmilnic na smučišču, ki se pridno zapirajo v smislu ogrevanih prostorov. Tudi ideja z bazenom se mi recimo zdi OK, sicer ne vem kje bi točno stal, saj je na južni strani hotela parkirišče, na zahodni strani znova parkirišče in bolj senčna lega, vzhodno pa severno pa je več ali manj no-go, severna stran itak ne gre zaradi smučišča ter senčne lege.

Tudi odhod term Maribor iz najema treh hotelov (Bellevue, Arena ter Videc) ne pomeni zaenkrat nič dobrega v smislu zagona prenočišč, saj bojda niso imeli rezultatov, ki bi si jih želeli. Sej kako pa ne, saj se mi zdi da so se čisto distancirali od smučišča in peljali neko svojo zgodbo. Dokler je še bilo vse skupaj v sklopu ŠCP in so poleti pridno vozili gor kakšne športne ekipe je še šlo, zdaj pa se mi zdi da bolj čakajo, da se jih kdo usmili in rezervira kakšno sobo.

So pa zaskrbljujoče naslednje cifre, smučišče naj bi imelo že do sedaj dokaj veliko izgubo;
https://www.vecer.com/mariborsko-pohorje-marprom-ima-ze-350-000-evrov-izgube-6394306
Saj glede na letošnjo zimo je bilo kaj takšnega za pričakovati, zasnežuje se na veliko, rezultatov pa zaradi toplega vremena ni. Tudi več ali manj prazne proge, kot že nekateri opažate v svojih poročilih, ne pomenijo nič dobrega za upravljalca. Več kot očitno se letos znova kaže to, da je Maribor mestno smučišče, da mestjanarov ne zanima, če je na Arehu super smuka, dokler ne bo belo v dolino, ne bodo šli smučati na Pohorje. Letošnja zima pa ne glede na trud upravljalcev da se v prihodnosti kaj spremeni in investira (prenova zasneževalnega sistema), vse skupaj precej zavira. Upam le, da se napoved uresniči, da pride prihodnji teden napovedan mraz, da se končno zasneži glavna magistrala v dolino, potem pa upajmo da se ponovi zgodba iz začetka sezone na Arehu, v smislu da bi se na gondolo čakalo 15 minut zaradi gužve .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Zelo podoben prispevek kot je v Večeru je bil danes tudi na Planet TV. Pri čemer sem se ves čas spraševal ali so novinarji samo leni, neinformirani ali pa je njihov namen da hočejo smučišču še bolj škodovati. Namreč, s kamero so se postavili v Areno in vsaj trikrat na veliko pokazali že precej 'flekast' Stadion, ki je v tem trenutku res najbolj neugledna od še odprtih prog na Pohorju. Mislim, lahko bi se spravili na Trikotno jaso, na Pisker, na Cojzarico in tam pokazali precej drugačen prizor. Zraven pa so v komentarju še dodatno omenili 'klavrne snežne razmere na Mariborskem in Areškem Pohorju'. Halo, razmere na Arehu so daleč od klavrnih, to že meji na namerno širjenje lažnih informacij. Kot da bi pred začetkom počitnic hoteli odgnati res vse potencialne obiskovalce .

Tu in tam, sploh med smučarskimi dopusti pri severnih sosedih, spremljam avstrijska poročila na ORF in sploh v glavni zimski sezoni pogosto pokažejo slike s katerega od smučišč, največkrat kar pri vremenski napovedi. In praktično vedno so kadri posneti tako da pokažejo smučišče v najlepši luči, poiščejo lepo steptano progo, na vrhu smučišča, po možnosti v soncu, pa če je le možno posnamejo še kakšne zasnežene smreke. In zapojejo tisto svojo lajno o 'perfektes Skiwetter, beste Skibednigungen, Pulverschnee und Sonneschein'. Pustimo zdaj letošnjo sezono, ki je snežno bogata, tudi v minulih sezonah ki so bile s snegom skromne nisem nikoli videl da bi recimo v Bad Kleinkirchheimu kazali na pol rjavo progo na Sonnwiesen 1 (čeprav redni obiskovalci vemo da je ta proga pol sezone rjava) ali pa poledenelo progo v dolino s Planaia. Pač, svoj turizem prikažejo lepši kot je v resnici. Pri nas pa ravno obratno, kot da bi se trudili pokazat najslabše . Slovenski mazohizem ali namen?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Evo en nov članek v večeru, ki se tiče prihodnosti Mariborskega Pohorja:
https://www.vecer.com/mariborska-obcina-kadetnico-poklonila-drzavi-ta-pa-obcini-zemljisca-pod-pohorjem-6404256
Začudoma ni noter kakšnih politično nasprotno žaljivk kakšnemu direktorju, kot je kakšen avtor v Večeru že tega kot vidim kar vajen pisati in mešati drek, kjer to ni potrebno.
No kakorkoli, v članku se znova omenja investicija mariborskega zasebnika, lastnika Lumarja, gospoda Lukiča, ki je predvidena zraven Draš centra. Danes sem na obhodu našel sveže količke, nekaj dni nazaj pa sem opazil čiščenje rastja na robu parcele...

Poleti so pa tudi čistili področje pod daljnovodom, verjetno še nič kaj v zvezi z investicijo, glede na to da še takrat še ni bilo prodana parcela.

Zanimiva se mi zdi navedba glede obvoznice. Glede na to da naj bi obvoznica potekala vstran od smučišča, vzhodno od rondoja pod Pohorjem, v članku pa je omenjeno da naj bi za obvoznico bila uporabljena zemljišča na starem vojaškem poligonu pod Pohorjem, torej na bivšem strelišču če prav razumem? Tam kolikor vem ni planirana obvoznica, je pa omenjena nova dovozna cesta do hotela Habakuk, ki bi skorajda mogla potekati od ribnika zraven strelišča, zadaj za Mol črpalko, tušem in PGD Radvanje, pa mimo strelišča, kjer je že sedaj potegnjena makedamska cesta. Morda pa se najde kakšna boljša alternativa. Takšno cesto seveda pozdravljam, če bo le dovolj široka, saj se mi ta zdašnja cesta do vznožja Pohorja zdi zelo ozka in malce nerodna za kakšna večja dostavna vozila, v smislu tovornjakov in podobnega. Pa seveda ko se najde kakšen patron z večjim avtom, ki ga ne spravi noter v parkirišče ob cesti, ti pa moreš nato na drug pas, da prideš okoli njega.
Omenjen je tudi projekt ureditev Glampinga. Vse super in prav, škoda da še ni planirano kakšno parkirišče za smučarje in ostale, saj se mi zdi da je vedno manj prostora na parkiriščih ob lepših vikendih, gostje Pohorja pa prihajajo vsak s svojim avtomobilom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 11:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Citiram:
V vsakem primeru bo mariborski mestni svet predvidoma v aprilu odločal o dokapitalizaciji Marproma. "Z dokapitalizacijo bi rešili določene likvidnostne težave, ki so posledica velikih vlaganj v minulih dveh letih. Obenem pa bi podjetju omogočili, da posledično pride do svežega kapitala, ki ga potrebuje za izvedbo načrtovanih investicij," poudarjajo v Marpromu. Na Mariborskem Pohorju je povprečna starost žičniških naprav 35 let, kar se je letos pokazalo v dokaj pogostih okvarah. V Marpromu si želijo, da bi tudi država po vzoru tujih centrov v Avstriji, Italiji, Švici ... pomagala žičničarjem s sofinanciranjem dejavnosti. Prihodnost turizma bo odvisna tudi od tega, ali bodo pohorski hoteli dobili nove lastnike ali vsaj najemnike.

https://www.vecer.com/smucarski-centri-bogata-zima-stare-tezave-6428317
Dobre novice glede vlaganj v Pohorje. Upam da to ne pomeni samo investicije v zasneževalni sistem, ampak tudi kakšne druge načrtovane investicije, ki bi prišle prav smučišču in destinaciji nasploh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
srecni
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2007 0:53
Prispevkov: 39
Kraj: Maribor

To bi pa pravzaprav rad doživel. Pa bo res?

"Kljub vsemu so danes z letošnjo zimsko sezono na Mariborskem Pohorju zadovoljni in že snujejo načrte za prihodnost. Majhenič nam je namreč zaupal, da so za naslednjo sezono v dogovorih za nakup štirisedežnice, ki bi jo ob ugodni ceni nadomestili z vlečnico Bolfenk ter jo podaljšali vse do proge Jonatan."

http://rts24.si/2018/lokalno/smucarska-sezona-na-pohorju-se-bliza-h-koncu/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2018 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


srecni je napisal/a:
To bi pa pravzaprav rad doživel. Pa bo res?

"Kljub vsemu so danes z letošnjo zimsko sezono na Mariborskem Pohorju zadovoljni in že snujejo načrte za prihodnost. Majhenič nam je namreč zaupal, da so za naslednjo sezono v dogovorih za nakup štirisedežnice, ki bi jo ob ugodni ceni nadomestili z vlečnico Bolfenk ter jo podaljšali vse do proge Jonatan."

http://rts24.si/2018/lokalno/smucarska-sezona-na-pohorju-se-bliza-h-koncu/


JurijB je napisal/a:
14.02.2018 v temi Fiska: Evo takole po mojem vedenju in spominu: ob ponudbi drugih prog primernih za turistično smučanje je fiska kot jo opisuješ postala prezahtevna za vzdrževanje, za nišno skupino smučarjev. Poleg tega ima zelo neroden iztek proti vlečnici Bolfenk in proti Jonatanu, ki pa ima težavo v izteku (zavoj na koncu proge in depresija).

Moja ideja je, da se v perspektivi postavi nova 4seda namesto Bolfenka in potegne po Jonatanu do tega eSa. Potem ostane še možnost povezovalne poti na Čopko, ko in če bo sneg.

Do takrat pa se uporablja fiska z vlečnico Bolfenk za treninge, Jonatan pa se poseka in zmulči ter nameni pležuhom, sankačem, pohodnikom, turnim,... torej vsem, ki si jih ne želimo na progah.


Kaj pa avtorske g. Majhenič?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 7:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Po mojem mnenju je menjava Bolfenka za 4sedo nepotrebna, sploh ko je še toliko drugih stvari za urediti. Bolfenk je tudi v letošnji s snegom rekordni sezoni deloval le kratek čas, pa še tedaj ni bilo nobene guzve, torej ni nobene potrebe po menjavi z napravo večje kapacitete. Še posebej pa ni potrebe, ker če bi uredili zasneževanje in povezavo (do Čopke), bi lahko koristili napravo z največjo kapaciteto, ki pa je večkrat neizkoriščena zaradi slabega zasneževanja.

Na Pohorju bi bilo potrebno urediti:
1. Ruško 2 in Cojzerico 2 (vsak ki je letos/lani na lep dan smučal ve zakaj)
2. zasneževanje (da ne bo ob mrazu spet vprašanje stadion ali čopka ter zasneževanje piskra šele po več tednih mraza) Takoj ob prvih pogojih bi se moralo zasneževati od vrha do gondole (Čopka) in v primeru Lisice še hkrati stadion, na Arehu pa poleg Cojzarice, Ruške še cel Pisker.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 8:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Enkrat mora pač nekdo začet z delom in če se začne na zadnji najbolj potrebni napravi, tudi prav - tako pač je če se načrti uresničujejo brez konteksta v katerem so zapisani.

Bom ti pa poizkušal odgovorit na par stvari iz mojega zornega kota:
- Areh verjetno ne bo rešljiv še nekaj časa, oz. obstaja velika verjetnost, da ga lastniško ali upravljavsko prevzame kdo drug in ne Marprom. Kar pa načelno niti ni problem, ker take stvari so v tujini pogoste, pa lahko vseeno furamo isto karto. Ruška 2 NE OBSTAJA, je vlečnica Orel, ki jo po moje ni smiselno popravljat. Tam mora prit nova štiriseda z vstopom pod cesto (tunel) in izstopom približno tam kjer je sedaj zgornja postaja (ne izstop) Ruške/Orla. Za Cojzarico 2 se strinjam, vložek tudi ni ne vem kako velik. Ampak kot rečeno - dokler se ne počistijo lastniška razmerja ne bo nič tam.
- Zasneževanje je na Pohorju omejeno s količino vode (še tu prihaja velik del z areške strani) in količino elektrike. Dejstvo je, da se bo enkrat potrebno soočiti z nezmožnostjo zasneževanja v dolino na silo. Lisica da, Čopka ne, če ni naravnih danosti, tako pač je. Sem že enkrat napisal pa bom še enkrat: moja ocena je da je optimalno število topov na celotnem Pohorju 200+- in večina od njih na fiksnih nosilcih, da se ne zgodi kot letos, ko so topovi še cel mesec oteževali smuko, saj je edini primeren ratrak, ki jih lahko izvleče crknil.
- Nove naprave na Belviju: vsekakor najprej Sleme, potem vse ostalo. Škoda, da so se novi trakovi postavili na sredino proge, čeprav bi bilo bolje jih potegnit skrajno desno dol gledano (s tem bi rešili še sankače) ali pa skrajno levo kot podaljšek sedanjega "malega" traku. V obeh primerih pra izstop na platoju pred gondolo.

Zdaj pa smučat!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Se strinjam z napisanim. Sedežnica Sleme bi skoraj morala biti odklopna (zaradi začetnikov), amapk realno gledano bi že 4seda s trakom bila napredek.

Če pustimo Areh ob strani in si Marpromovci hudo želijo postavit 4sedo namesto vlečnice je idealni kandidat Videc, kjer vlečnica izgleda hudo iztrošena, odpadlo bi teptanje strase vlečnice, mogoče je zasneževanje, leži višje od Bolfenka + črna proga bi lahko bila dober poligon za treninge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 40, 41, 42  Naslednja Stran 15 od 42

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB