Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 41, 42, 43  Naslednja
 Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
pyrexia
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2013 6:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Dec 2011 9:58
Prispevkov: 5


priško je napisal/a:

dragi svfilip, zaenkrat sem dovolj star, da še vedno ločim cevovod od električnega kabla. Tudi na gradbiščnih tablah je pisalo cevovod (trase pa nisem več ujel, ker sem bil vedno v avtu). Ne vem no, kaj se zadnje čase tu dogaja na tem forumu... Kvaliteta je drastično padla, očitno tudi povprečna starost.

aja, pa Melje definitivno ni v tisti smeri... verjemi, preveč let življenja v tem koncu imam za sabo...

drugače pa hvala @technoalpin56 za tehnično razlago.


Definitivno je bila elektrika, saj so bila poleg opozorila, da gre za elektriko in prekopano je bilo od ELES-a čez polje proti hišam. Če pa je bilo kje še kaj druga, pa ne vem.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svfilip
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2013 8:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:25
Prispevkov: 193
Kraj: Maribor

Ima prav bila je elektrika saj sem se pozanimal.v lekli pa so jo cez dravo in nato v melje to 100 procentno drzi.
_________________
sezona 2015/2016=8dni:3xKaprun, 1xObertauern, 3x Mb. Pohorje, 1x Mb. Pohorje nočna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 1:11 pm    Naslov sporočila: Novosti 2013 Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

Sem danes malo kalkuliral in ugotovil da Pohorci postavijo novo napravo povprečno nekje na 2 leti (čez palc), v obdobju zadnjih 6 let. Torej pričelo se je z Poštelo in Kaštivnikom (2006), nato Pisker (2008), nato je sledila vzpenjača (glavnina del 2009, dokončanje 2010) in nazadnje še na Kopah Pungart (2011).

Sedaj pa se pri meni, glede na trend gradnje , poraja vprašanje: Ali bomo letos dočakali kakšno novo napravo? Mogoče se bo pričelo z gradnjo Piskra do Ruš? Mogoče pa bo kaj iz sedežnice Faleževo, katero sem zasledil na nekaterih načrtih......kdo ve?

No ja, pa da ne bom mlatil prazne slame, sedaj sledi resno vprašanje. Ali mogoče kdo kaj ve (ali pa kaj slišal govorit ), če se bo letos na Pohorju kaj zgradilo?
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 2:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3124


Glede na to da se pred letom 2006 ni nekaj pretirano vlagalo v te namene, zdaj pa, ko je itak že vprašanje, če še bo sploh kaj naslednje leto obratovalo iz takšnih in drugačnih razlogov pa še pričakuješ dodaten kredit na račun nove naprave?
Edino kaj je morda verjetno, na pohorskih tleh, je razširitev Ribnice, pa kakšno presenečenje na Rogli.
V Kranjski gori pa še morda nova sedežnica na vrh Vitranca. Ampak glede na stanje v državi je vse pod enim velikim ?.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

lenko je napisal/a:
.... pa še pričakuješ dodaten kredit na račun nove naprave? ....


Khm....no ja, vprašat ni greh , upati pa tudi ne .

Se pa strinjam s tabo. Glede na stanje v državi, bo že velik uspeh če bo kje v Sloveniji stala vsaj ena nova naprava, da pa ne omenjam smučišča 2864 (ampak to je pa že čisto druga zgodba).
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 3:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Naj najprej uredijo en kulturen snowpark, potem pa nove naprave
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 4:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Ja, res je bil tempo v zadnjih letih nekako 1 naprava na 2 leti, ampak to so bili časi ko smo si domišljali da nam gre dobro, krediti so bili 'kao' ugodni, pa EU sredstva so bila na razpolago. Za 2013 lahko upamo samo na preživetje, mogoče (pa še to je zelo optimistično) bi se lahko spet kaj premaknilo leta 2014 z novo finančno perspektivo EU, vzhodna SLO bi naj ohranila status manj razvite regije, to pomeni da bo na voljo nov denar iz Bruslja.

Realno gledano je edino, kar bi na mariborskem in areškem Pohorju pričakoval v prihodnjih 2 - 3 letih, da končno rešijo problem vode za zasneževanje (cevovod iz Drave, eventueno akumulacija na Videcu). Financiranje tistega cevovoda sicer obljublja občina, ampak izvedbo pridno premika iz leta v leto. Seveda, tudi spodoben park ne bi škodil, ampak to je spet povezano z vodo - vemo da so parki veliki porabniki snega. Gradnja novih žičnic se mi v tem trenutku ne zdi realna in tudi ne najbolj nujna. Cevovodov in kablov, torej napeljav za zasneževanje, je dovolj in preveč, če si lahko privoščijo da cele kilometre prog puščajo nezasnežene. Si kdo upa izračunati, koliko milijonov (evrov, da ne bo pomote) leži zakopanih v tleh na Bolfenku, Stolpu, Videcu, povezavah, modri progi na Ruški, pa se ne uporablja? Ratrakov je itak nenormalno dosti glede na površino prog, torej tu tudi ni kake hude potrebe. Morda bi se lahko malo poigrali z motorkami in bagerji, to tudi v trenutnem finančnem stanju ne bi smelo biti neizvedljivo (širitev Slemena, pa stokrat omenjena smučarska pot od Stadiona do Vzpenjače, pa morda bolj direktna varianta na Čopki, da bi se izognil sončnemu S - u).

Ribnica pa zna biti druga zgodba, ampak o tem v ustrezni temi ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bade25
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 4:06 pm    Naslov sporočila: Re: Novosti 2013 Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 12:08
Prispevkov: 75


tommy je napisal/a:
Sem danes malo kalkuliral in ugotovil da Pohorci postavijo novo napravo povprečno nekje na 2 leti (čez palc), v obdobju zadnjih 6 let. Torej pričelo se je z Poštelo in Kaštivnikom (2006), nato Pisker (2008), nato je sledila vzpenjača (glavnina del 2009, dokončanje 2010) in nazadnje še na Kopah Pungart (2011).

Sedaj pa se pri meni, glede na trend gradnje , poraja vprašanje: Ali bomo letos dočakali kakšno novo napravo? Mogoče se bo pričelo z gradnjo Piskra do Ruš? Mogoče pa bo kaj iz sedežnice Faleževo, katero sem zasledil na nekaterih načrtih......kdo ve?

No ja, pa da ne bom mlatil prazne slame, sedaj sledi resno vprašanje. Ali mogoče kdo kaj ve (ali pa kaj slišal govorit ), če se bo letos na Pohorju kaj zgradilo?


A ti to nas malo je**š?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 5:22 pm    Naslov sporočila: Re: Novosti 2013 Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

bade25 je napisal/a:
tommy je napisal/a:
Sem danes malo kalkuliral in ugotovil da Pohorci postavijo novo napravo povprečno nekje na 2 leti (čez palc), v obdobju zadnjih 6 let. Torej pričelo se je z Poštelo in Kaštivnikom (2006), nato Pisker (2008), nato je sledila vzpenjača (glavnina del 2009, dokončanje 2010) in nazadnje še na Kopah Pungart (2011).

Sedaj pa se pri meni, glede na trend gradnje , poraja vprašanje: Ali bomo letos dočakali kakšno novo napravo? Mogoče se bo pričelo z gradnjo Piskra do Ruš? Mogoče pa bo kaj iz sedežnice Faleževo, katero sem zasledil na nekaterih načrtih......kdo ve?

No ja, pa da ne bom mlatil prazne slame, sedaj sledi resno vprašanje. Ali mogoče kdo kaj ve (ali pa kaj slišal govorit ), če se bo letos na Pohorju kaj zgradilo?


A ti to nas malo je**š?


Nikakor ne , kot nepopravljivemu optimistu pa je v meni tlel kanček upanja po čem novem .

Mislim pa da je Miki zelo lepo opisal trenutno situacijo in možne izboljšave (za mali denar), tako da je v celoti odgovoril na moje vprašanje .
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2014 3:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Bom pisal raje sem, ker se mi zdi da vest ne spada ravno pod 'aktualne informacije 2014-2015': po pisanju današnjega Večera se za ŠCP zanima neka neznana družba za katero menda stoji kapital iz Azerbajdžana. Saj je še vse bolj na ravni 'baba čula - baba rekla', Večerovi novinarji so pač dobili neko neuradno informacijo. Preden začnemo zaničljivo pisat o tej čudni državi nekje na Kavkazu, kolega z Alpinforuma je februarja obiskal edino delujoče smučišče v tej državi:
http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=56&t=51489

Če kdo pričakuje rjaste enosedežnice bo hudo razočaran, najslabša naprava tam je fiksna štirisedežnica. Saj trenutno je vse skupaj še eno veliko gradbišče, ampak načrti so ambiciozni in kar je narejeno do sedaj, zgleda povsem dolomitsko. Če isti investitorji pridejo na Pohorje ... vem, sanjam, tudi če bodo prišli ni vrag da jih ne uspemo pregnat !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2014 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Ne vem zakaj ne bi bila ta vestička za aktualne informacije 2014/15-razen seveda subjektivnega mnenja, kar pa ni nujno argument .... kakorkoli..... sam sem imel možnost videti privat slike iz tega smučišča od FIS sodnika iz Maribora-bil je navdušen....pa hotela tudi in ostale infrastrukture....tisto baba čula baba rekla pa ne bi ravno novinarjev Večera obtoževal- imajo kr dobro mrežo razpredeno...sicer pa kaj se je te uspelo v Mariboru prikrit..da jih nisi slučajno s kakimi iz Reporterja zamenjal??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
priško
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2014 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2012 23:28
Prispevkov: 30


miki je napisal/a:
vem, sanjam, tudi če bodo prišli ni vrag da jih ne uspemo pregnat !


predvsem to zadnje... Tu smo mojstri. Ne vem kdaj nam bo jasno, da nimamo dovolj kapitala in da naj pač nekdo drug vlaga pri nas. Upanje umira zadnje, predvsem pa upam, da se najde nekdo, ki bi bil pripravljen povezat Kope in Ribnico po obstoječih načrtih...

Sicer pa Azerbajdžanci na Pohorju, Rusi pa na njem, pod njim in v mestu. Zanimivo, ni kaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kunta
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 9:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 13:45
Prispevkov: 34


http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/sportnemu-centru-pohorje-grozi-stecaj/345915

hmm, sicer pričakovana odločitev slabih bankirjev ampak zato nič manj boleča. Lov na pohorske ostanke se še bolj odpira, po stečaju bo verjetno za relativno majhen denar možno prevzeti celo infrastukturo - in to glej za zlomka - očiščeno bremen . Potem se bo čudežno pojavila kaka firma iz Čungalungije in rešila situacijo. Idealka za nekoga, ki je v preteklosti firmo zapufal do amena in si ob tem fino nafilal žepe

Konec koncev je vseeno kdo prevzame - plačali bomo itak v prvi vrsti Mariborčani (prek slabih bankirjev tudi preostali davkoplačevalci v SLO).

Naj se očiščenje že končno začne, pa da se (upam srčno) začne novo pohorsko poglavje, letos pa se bo očitno treba vozit smučat drugam ... Če ne bo letšnje smučarske sezone, se bojim da bo škoda zelo težko ali celo nepopravljiva. Potem namreč odpade tudi Zlata Lisica, vemo kaj to pomeni za pohorsko sezono.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2014 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

https://www.youtube.com/watch?v=qpaeV3j2gDk

še ena aktualna....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 5:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3124


Citiram:
Vlečnica Bolfenk nima obratovalnega dovoljenja že 5 let, spomladi predvidevamo IVD ( pregled ) in potem bomo sprejeli odločitev kako naprej. Tudi mi si želimo, da bi ponovno uredili delovanje te žičnice.

Objava marproma na facebooku.

Če je seveda vse res, potem je torej predviden pregled vlečnice spomladi, sama vlečnica že nekaj let ni bila deležna vzdrževanja, v zadnjem letu se je tudi nabralo nekaj dreves na zajli, torej je potrebno tudi investiranje v vlečnico, kar pa morda pomeni, da ima marprom načrt upravljanja smučišča za dlje časa?
Pregled in vzdrževanje ni poceni, predvsem, če si le upravitelj in od prodaje nimaš nič.

Me prav zanima, kaj bo sedaj z ratraki v okvari
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 41, 42, 43  Naslednja Stran 11 od 43

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB