Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 40, 41, 42  Naslednja
 Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 4:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


JurijB je napisal/a:
moja ocena je da je optimalno število topov na celotnem Pohorju 200+- in večina od njih na fiksnih nosilcih!


Pri številu topov imaš prav, pri namestitvi pa menim da ne. Topove je smiselno dajat na stebre na gornjih in zavetrnih legah Pohorja, spodaj pa nikakor. Lisica se zasnežuje več ali manj na inverzijo in takrat dvigat topove je strel v koleno! Ob inverziji bi jih bilo najbolje vkopat ne pa dvigat.
Na vrhu je nekaj točk, kjer bi se topovi na stebrih super obnesli, je pa tudi precej pozicij, kjer so zaradi strižnih vetrov stebri povsem neuporabni in bi se uporabljali le čez leto za skladiščenje topov.
Vprašanje je tudi kaj bi se dogajalo z topovi na stebrih čez leto. (V resnici to sploh ni vprašanje!) Verjetno se spomniš dogodka pred leti, ko je nekdo pokradel inox ograjo v akumulaciji pod Areno, kaj bi se šele dogajalo po hribu, ko bi nekdo ugotovil koliko kompresorjev, medenine, bakra, elektro motorčkov, ventilov, računalnikov in ostalih električnih elementov je shranjenih na teh stebrih. Določeni "foh" ljudi bi verjetno poleti imel mednarodno fešto ob taki samopostrežbi. Izkušnje kažejo, da na sončni strani alp nobenega topa ne moreš skladiščit zunaj na smučišču, če je v neposrednji bližini kraj z vsaj nekaj sto prebivalci. Tudi pozimi, ko pride do zastoja zaradi odjuge..., navadno zmanjka najmanj kak glavni kabel in zaradi tega imajo navadno topovi na takih smučiščih vgrajeno vtičnico na topu, kable se pa skladišči kje na varnem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 8:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Vse se strinjam, le ...

Nisem mislil na visokih stebrih, pač pa na "rokah", da ga lahko šibaš par metrov levo desno in ko ga ne rabiš ga samo zavrtiš proti gozdu. Je pa res, da tu gor pašejo malo manjše "mrcine", zato pa jih je toliko več.
Vpetje kompletnega nosilca je pis of kejk, pač je malo več pospravljanja vsega skupaj, ja pa betonski temelj za vsak nosilec - saj žirafe imajo že sedaj tak način.

Veš kaj dajva midva to enkrat na predebatirat, saj veš kdo je stična točka med mano in tabo - Š...

Se bojim, da bo spet kaka "blesava" ideja nastala iz tega, tebi je to biznis, se pravi, da nima smisla zastonj talat nasvete, meni pa se ne ljubi več v luno tulit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 9:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Roke niso nekaj, kar bi si v resnici kdorkoli želel uporabljat! Na videz super rešitev, ki pa je tehnično prezapletena in predraga. Redka so smučišča, ki nimajo kroničnih težav z temi konzolami. To so predvsem italijanske konstrukcije, nekaj malega pa se po vzhodu z njimi igra Supersnow, ampak koristni del ne odtehta težav z njimi. Najhujši primer je Sufagova roka kakršno imajo na Rogli. Z eno samo so verjetno imeli več problemov kot z celim sistemom zasneževanja.

Če že, potem gun lifterji, ki znajo biti zelo koristni.

Ostalo se strinjam, se veselim debate.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 9:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Matr no, z avtom smo se proti Marsu odpeljali, pa ne znamo ene klinčeve delujoče roke porihtat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 10:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Gre, ampak ne za ceno po kakršni jih Italijani prodajajo.
Petindvajset let nazaj nam je LIV Postojna izdelal 6 m visoko hidravlično roko premično v vertikali in horizontali, ki so jo postavili na lafeto od ene srednje velike havbice. Zadeva še vedno deluje, ampak prodali smo le en kos, ker je bilo predrago.
Tele zajlaste zadeve so "Ti drži, jaz bom spustu." in taka je tudi cena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2018 10:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Malce aktualnih glede Pohorja:
Trenutno se ne dogaja na Pohorju kaj ekstra, manjša zemeljska dela na spodnji postaji vzpenjače, kjer se dokončno ureja tisti njihov "TRG", kjer ob vsakem večjem nalivu blatna voda dobesedno bruha iz vsakega jaška in pridno odnaša sekance navzdol po cesti Naj bi dodali še kontejner za servis koles/verjetno tudi servis smuči pozimi, zraven tega pa še rastejo nova igrala. Prav tako se je zasfaltiral poligon za kolesa.
Na "bregu" pa tako bolj predpoletno zaspano, na Bolfenku se ne dogaja nič, in se naj tudi ne bi, saj je menda nek kabel v napoto, se pa naj bi obstoječe stanje posaniralo pred prihajajočo zimsko sezono. Kje drugje se ne dogaja kaj posebnega, remonti nekaterih zičnic po sezoni opravljenih. Trenutno pa še ne poteka nič v smeri ponovne vzpostavitve vzporednih vlečnic.
Potekajo pa dela v smeri obnove zasneževalnega sistema na stadionu. Sicer še ne rijejo po levi strani stadiona, gledano navzdol, kot je predvideno, ker je še odzunaj razpis. Je pa menda že pred zaključkom razpisa jasno katera firma bo kraljevala naslednje leto na stadionu. V očeh forumašov zadetek v polno, v očeh poznavalcev pa strel v koleno. Vsekakor bo še pozno poletje/jesen pestro, kar se gradbenega dela tiče.
Aja, pa morda je kdo že opazil. Po dolgih letih se ponovno smučišča kosijo večkrat na leto in ne več samo pred zimsko sezono. Pa tudi vzpostavljen je avtobusni prevoz iz Ruš, preko Cojzerice na Areh, naprej na Bellevue in nato dol do botaničnega vrta v Hočah. Toliko zaenkrat z moje strani, morda pride kakšna fotka, ko se začne kaj zanimivega dogajati za fotografsko oko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 21, 2018 1:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Playgreen d.o.o., je novi najemnik pohorskih hotelov (od DUTB).

http://playgreen.eu

Miran Ferk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 19, 2018 10:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Iz ene druge teme:
JurijB je napisal/a:
.........
......
PS: na "bejbiki" bodo vsi trije trakovi, dva daljša po sredini, za dostop do vrha (škoda, da niso izkoristili prilike in jih potegnili na plato pri KKŽ) stari krajši pa desno gor gledano od nove hiše Enjoyment in "gostilne".


Sem bil prepričan, da sem to že nekje napisal. Kakorkoli, na "bejbiki" se spet dogaja - veliki premiki zemlje, posek gozda med progo in sankališčem.

Očitno bodo tudi trakove premaknili prav tja kjer je bil gozgiček in tako rešili prevoz sankačev, pa še do platoja lahko pridejo.





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2018 12:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Česar JurijB ni dopisal, je to, da so odstranili elektro omarice, ki so stale na takratnem gozdnem robu, zraven pa še odstranili stebre z razsvetljavo. Danes se pa dogajajo kar veliki zemeljski premiki, očitno bo se vse skupaj izravnalo, zasneževalna linija in razsvetljava prestavila na rob gozda, smučišče pa dobilo na pretočnosti.


Z novim zasneževalnim sistemom na tekmovalni progi Zlate lisice pa se seveda ne dogaja nič. Prav tako se ne bo znivelirala celotna smučarska proga Bolfenk zaradi nekega kabla, ki je v zemlji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2018 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Ne vem, nisem strokovnjak, pa mogoče razmišljam narobe. Ampak tole na Bejbiki se mi zdi vsakoletno eksperimentiranje nekoga, ki ne ve , za kaj se gre. Tako laično, če so že podrli staro Bejbiko, bi raje ob sankaški progi postavili novo vlečnico za začetnike. Sigurno ne bi bilo dražje, kot pa tole eksperimentiranje z trakovi. Po moje metanje denarja vstran. Raje bi za ta denar usposobili še drugo Partizanko, Cojzerico in Orla, da ne bomo naslednjo sezono spet čakali v vrsti. So se že prej na Pohorju delale kakšne neumnosti, takšne, kot pa zadnja leta, pa jih ni bilo skupaj v vsej zgodovini smučanja na Pohorju. Se pozna, da je stroko zamenjala politika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2018 12:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Jaz mislim, da ravno zdaj to delajo - tokrat nimam insajderskih informacij, mi bi pa bilo logično.

Če se mene vpraša, bi vsi .....

Torej če se mene vpraša, bi sankališče preselil na levo stran proti Andrejevi progi (tista pod sedežnico Sleme) še posebej če se tam dalje spet ne bo dalo teptat/smučat zaradi objektov bike parka. Sedanje sankališče bi združil s Turistično in dobil širino, ki je pozimi močno manjkala, ravno zaradi ukinitve Andrejeve proge.

Glede trakov pa takole - trend po svetu je, da so otroške oz. začetniške naprave trakovi. Prav tako je tam bil vedno problem s traso vlečnice in snegom. V perspektivi se trak pokrije in je rešeno še čiščenje v primeru padavin.

Dalje: postavitev trakov ima vsaj tri nove možne trase:
- trakovi se postavijo skrajno levo dol gledano in se na sredi zalomijo ter končajo na platoju pred gondolo - tako je možno rešiti smučarje in sankače na novem sankališču;
- trakovi se razdelijo na dva dela, en krajši ostane na poligonu, dva se premakneta na "mejo" med Turistično in staro traso sankališča, ki tudi ostane tam. Spet rešeno smučanje in sankanje.
- trakove premaknemo na staro sankališče, le-tega pa premaknemo drugam - po moje najslabša varianta.
- lahko pa ostane vse tako kot je, le Turistična se razširi v staro sankališče, sankače pa ko hebe, saj imamo dve nočni za pok-jene!

PS: trakovi so itak bili kupljeni rabljeni, pa če me spomin ne vara so v lasti Enjoyment - Ičota.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2018 12:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


V bistvu pa sem hotel to nalepit:

https://www.facebook.com/visitpohorje/photos/a.947075051987752/2177332372295341/?type=3&theater

Kateri 1. Visit Pohorje dan je že to? Po mojem štetju vsaj 3.


Predprodajna akcija z atraktivnimi koncerti

Prvi vikend v septembru, 1. in 2. 9., bo na Pohorju potekala predprodaja smučarskih vozovnic za sezono 2018/2019 po akcijskih cenah, ki jo bomo popestrili z bogatim spremljevalnim programom. Tako vas na 1. Visit Pohorje vikendu, ko bodo naprodaj vse vrste sezonskih vozovnic (že 3. septembra bodo nato njihove cene višje) na Bellevueju čakajo brezplačni koncerti; v soboto, 1. 9., bo na odru nad zgornjo postajo gondole od 15. ure za dobro razpoloženje skrbela predskupina Gino&Band, ob 17. uri se bo začel koncert rock skupine Tabu, sledil pa bo še after party v dolini z duom Akustični orgazem. Nedelja bo obarvana narodno-zabavno, saj vas bo na Pohorju od 14. ure zabaval ansambel Zadetek in zatem od 16. ure še Vesele Štajerke. Za brezskrben dostop do prizorišča bodo mestni avtobusi na liniji št. 6 (Vzpenjača) oba dneva brezplačni, za povratno vozovnico za gondolo pa boste odšteli le 1 evro. Izkoristite možnost ugodnega nakupa vozovnic za prihajajočo zimo in se zabavajte na 1. Visit Pohorje vikendu. Več informacij najdete na www.visitpohorje.si.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2018 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


JurijB je napisal/a:
Jaz mislim, da ravno zdaj to delajo - tokrat nimam insajderskih informacij, mi bi pa bilo logično.

Če se mene vpraša, bi vsi .....

Torej če se mene vpraša, bi sankališče preselil na levo stran proti Andrejevi progi (tista pod sedežnico Sleme) še posebej če se tam dalje spet ne bo dalo teptat/smučat zaradi objektov bike parka. Sedanje sankališče bi združil s Turistično in dobil širino, ki je pozimi močno manjkala, ravno zaradi ukinitve Andrejeve proge.

Glede trakov pa takole - trend po svetu je, da so otroške oz. začetniške naprave trakovi. Prav tako je tam bil vedno problem s traso vlečnice in snegom. V perspektivi se trak pokrije in je rešeno še čiščenje v primeru padavin.

Dalje: postavitev trakov ima vsaj tri nove možne trase:
- trakovi se postavijo skrajno levo dol gledano in se na sredi zalomijo ter končajo na platoju pred gondolo - tako je možno rešiti smučarje in sankače na novem sankališču;
- trakovi se razdelijo na dva dela, en krajši ostane na poligonu, dva se premakneta na "mejo" med Turistično in staro traso sankališča, ki tudi ostane tam. Spet rešeno smučanje in sankanje.
- trakove premaknemo na staro sankališče, le-tega pa premaknemo drugam - po moje najslabša varianta.
- lahko pa ostane vse tako kot je, le Turistična se razširi v staro sankališče, sankače pa ko hebe, saj imamo dve nočni za pok-jene!

PS: trakovi so itak bili kupljeni rabljeni, pa če me spomin ne vara so v lasti Enjoyment - Ičota.


Kot kaže bo ta scenarij s tem, da se sankači premaknejo v levo k obstoječima trakoma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Ene par današnjih:



Dela so kar konkretna, pravtako bo konkretno razširjena bejbika, me prav zanima v kolikšnem času jo bodo uspeli zasnežiti v polni širini...
Škoda edino da se nižje od bejbike ne dogaja nič v smeri razširitve slemena, predvsem na območju tistega nesrečnega podvoza bi bil kakšen meter več širine kar primeren.

Za konec pa še ena nagradna, kdo ve kje je tole slikano?:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


In koliko stane to njihovo igranje v peskovniku? Še vedno sem prepričan, da bi bilo bolj smotrno porihtat Partizanko II, Orel in Cojzerico II. O tem nobenega govora.
Sem pa prebral članek v Večeru, da se je Mariborska občina "odpovedala" ponudbi DUTB za nakup žičnic na 7 mio E, z odlogom plačila 10 let, bo pa sedaj plačala malo čez 16 mio E. Saj moraš bit malo nor. Tole igračkanje v peskovniku na Bejbiki je bolj pesek v oči, po moje bolj ideja privat smučarskih šol, ki so tam prisotne. Niso me lani prepričali za nakup sezonske vozovnice (ki sem jo kupoval več kot 20 let), še manj me bodo letos. Lani sem smučal na Pohorju 3x: prvič, zadnjič in nikoli več. To, kar sem doživel ta dan smučanja, žal, ni bilo primerljivo niti iz časov, ko smo čakali na gondolo od telefonske govorilnice.
Pa v Večeru še piše, da Marprom ne plačuje nobene najemnine, če se prav spomnim iz enega članka, pa dobi od občine 1,5n mio E za vzdrževanje žičnic. Kdo je tu nor???? BREZ MENE!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 40, 41, 42  Naslednja Stran 16 od 42

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB