Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 41, 42, 43  Naslednja
 Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2016 7:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Članek v današnjem Večeru:
http://www.vecer.com/obisci-pohorje-vabijo-mariborski-smucarji-6274906

S pogledom v prihodnost:
Citiram:
"Marprom je v svoji strategiji začrtal, da bo iz stare vlečnice Bolfenk oziroma tamkajšnjega smučišča (na stari FIS-progi, op. p.) nastal tekmovalni poligon, ki bo prav vrhunskim smučarjem omogočal, da lahko trenirajo. Obratoval bo že v naslednji sezoni," ob tem napoveduje direktor Marpoma.
Ideja sicer ni nova, sega še v Branikove čase (svoj čas je bila zamisel da bi na Slemenu postavili štiri- ali šestsedežnico, dvosedežnico pa preselili na Bolfenk), ampak lepo bi bilo če bi vsaj avtobusarji kaj premaknili. S tem da pod 'tekmovalni poligon' razumem (vsaj) dvosedežnico namesto vlečnice, zasneževanje stare FISke (ker na naravnem snegu bodo bolj bogo trenirali ) in oživitev zasneževanja na rdeči progi, ki je pred leti že delovala. Bom zelo prijetno presenečen če se bo drugo leto res kaj začelo premikat ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 12:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3126


Pa še en obsežen članek na temo razvoja Pohorja:
http://www.vecer.com/zgoraj-bi-smucali-spodaj-kolesarili-6279466

Kar velikopotezne ideje. Če izluščimo iz besedila, za naslednje leto(?) je v planu odstranitev vlečnice bellevue in zamenjava s trakom. Se mi zdi kar smiselno, tako dolgi traki obstajajo, pa tudi trasa vlečnice je na izjemno sončni legi, kar povzroča probleme s snegom. Sama stara vlečnica bi se nato postavila nekam v okolico spodnje postaje vzpenjače, kjer bi vzpostavili poletno smučanje. Vse se sliši super in prav, vendar ko pomisliš da tam že travnate podlage nekaj let ni bilo, pa da so jarki za odvodnavanje nastreljani eden za drugim, se vprašaš kako naj bi to vse skupaj potekalo?
Omenjena je zamenjava prepočasne sedežnice Sleme, glede na pridevnik je v planu zamenjava z odklopno napravo?
Omenjena je avtomatizacija zasneževalnega sistema, od vrha do doline s 23 topovi. Če pomislimo da so včasih s takim številom zasneževali le stadion, je številka malo smešna.
Število 23 topov, pa se še nekako kar ujema z višino novo najelega kredita v višini 700.000€, pa tudi glede na nekatere informacije na forumu, bi ti topovi znali biti Sufagovi.
Tukaj je link do javnega naročila za kredit:
http://www.marprom.si/fileadmin/dokumenti/Narocila/JN17-2016%20Najem%20dolgoro%E8nega%20kredita%20-%20kon%E8na%20za%20objavo%20-%2024.11.2016.pdf
Glede na to da oddaja ponudb poteka do 9.12.2016, bodo ti topovi težko videli teren do zlate lisice, ali pač?
Prav tako je še omenjena zamenjava vlečnice Videc s sedežnico, za katero so načrti že narejeni, zamenjava vlečnice Ruška s sedežnico in vzpostavitev tekmovalnega poligona na Bolfenku.
Cifra 400.000€ za tekmovalni poligon je nekako malo nizka za vzpostavitev zasneževalnega sistema na FIS-ki, če še upoštevamo potrebna zemeljska dela in dela za ureditev vlečnice.
Ostale ideje pa nekako s samo smučarijo nimajo veliko.
Projekti so velikopotezni, očitno se praksa ŠCP-ja nadaljuje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Res so malo lovske ideje, npr. zip line iz trikotne jase do Qulandije (zakaj ne raje do Stare trte?), postavitev vmesne postaje gondole (ki je menda že od leta 2009 v skladišču), da bi se v zgornji polovici smučalo v spodnji pa kolesarilo, bungy iz antenskega stolpa, ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 10:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Bere se lepo, kot pismo Božičku (vadbeni center Bolfenk, zasneževalni sistem za Stadion, vodovod, zamenjava Videca in Ruške s sedežnicami, itd.), ampak kaj ko težko verjamem . Ko pogledaš v detajle mi marsikaj ne štima:

- za 400.000 bi radi 'oživili staro FIS progo', kar zagotovo pomeni zasneževanje, pa obnovo vlečnice ki že vsaj 10 let ne dela. Težko verjamem da se izide ...

- potem pa postane še lepše. Citiram:
Citiram:
Plan je sicer še čim prej s sedežnicama zamenjati vlečnici Videc in Ruška, prav tako pa zamenjati zelo počasno sedežnico Sleme in obnoviti sedežnico Radvanje. (...) Pojasni, da bodo svoje smele načrte izključno na Mariborskem Pohorju, ki so jih ocenili na šest milijonov evrov, financirali s krediti, (...) Majhenič, ki prav tako (še) ne želi obelodaniti, kdo je avtor njihovih smelih načrtov, pravi le, da so jih spisali sami s pomočjo plačanih zunanjih svetovalcev.

Madona so imeli dobre svetovalce, ki bi jim za 6 milijonov postavili tri sedežnice in obnovili četrto . Če se prav spomnim, se cena ene odklopne sedežnice giblje tam nekje med 5 in 7 milijoni, tak da mi avtobusarska matemtika ne štima čisto.

- Še ena cvetka:
Citiram:
Za Areh Marprom še nima posebnih načrtov, saj so tamkajšnja zemljišča in naprave v stečajni masi, zaradi česar tudi še ne more biti podeljena dolgoročna koncesija, ki jo ima v rokah občina Ruše. Za zdaj bodo torej tja vlagali le toliko, da bodo lahko zagotovili normalno obratovanje smučišča, za katerega od ruške občine kljub uradni vlogi še vedno niso dobili začasne koncesije.
Razumem da trenutno za Areh ne pripravljajo posebnih načrtov, jaz jih tudi ne bi dokler ne bi dobil koncesije. Ampak glej prejšnjo točko: 'čim prej s sedežnico zamenjati vlečnico Ruško'. Nazadnje ko sem gledal karto Pohorje, je Ruška ležala krepko v občini Ruše ...

@lenko: če je tistih 22 topov mišljeno za celo 'lisičjo' progo od Luke do doline, je številka res smešna. Ampak jaz pod 'nov avtomatizirani zasneževalni sistem z 22 topovi, ki bi ga vzpostavili na za Zlato lisico in uspešno smučarsko sezono nepogrešljivem Snežnem stadionu' razumem samo odsek od Trikotne do Stadiona, in če bo tam stalo 22 topov, po možnosti na stebru, je to kar lepa cifra. Potem pa še enih 30 do vrha Habakuka . Iluzija? Mogoče, ampak vseeno bistveno bolj realna kot tista z zipline do Qulandije, ta ideja je pomoje nastala nekje za šankom po izdatni količini spitih špricarjev ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2016 9:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Jaz jim prav nič ne verjamem. Toliko sem že slišal iz njihovih ust, pa se ni nič uresničilo (razen, da je padel sneg). Kolikor se spomnim, so to že vse bile ideje Branikovcev (razen zip line do Qulandije). Res, tudi Branikovci so dosti obljubljali, ampak, če so rekli, da bodo do takrat nekaj naredili, je to v tem roku tudi tam stalo.
Ideja o zip line do Qulandije se mi zdi malce utopična. Najprej ne vem, kako bodo preskočili daljnovode, ki potekajo iz smeri Pekerske gorce proti Betnavi???? Da nekdo kot direktor enega največjih javnih podjetij v občini daje takšne in drugačne izjave, ki se hitro razletijo, kot milni mehurček, raje ne napišem, kaj si mislim o tem (da ne bom koga užalil).
Mimogrede, so že imenovali novega direktorja? Jaz v nobenem mediju še nisem zasledil, da bi že imeli kakšnega? Je bil razpis samo za to, da so pridobili ideje, programe in finančne projekcije, ki jih sami niso sposobni napravit????
Počasi imam dovolj njihovih nategov, saj se delajo norca iz nas, ki kupujamo karte in skrbimo za njihov zaslužek. To, da ne vedo, kaj delajo, kako bi naj delali, še razumem, saj je za njih vse novo. Tudi starega kadra (tistega na terenu) ne vidim kaj dosti. Dobro, razumem, da se učijo, nabirajo izkušnje, morda bodo čez 10 let celo dober upravljalec....
No, mogoče sem narobe zapisal, ne delajo se norca iz nas, ampak iz sebe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 9:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


..

Nazadnje urejal/a JurijB Tor Dec 03, 2019 10:12 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 12:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

To je to kar so imeli mestni svetniki na mizi oktobra:
http://www.maribor.si/dokument.aspx?id=29005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 12:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


To je študija, katere naročnik ni Marprom ampak MOMb, na podlagi katere so dokazovali, da je Marprom edini pravi za to delo.

V njej ni praktično nobenih planov za naprej, razen finančnih, ki pa so po mnenju nekaterih, ki se na zadeve spoznajo precej napihnjeni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 1:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

4. OCENA, PROGNOZA STROŠKOV IN PRIHODKOV

Simulacija v tabelah temelji na predvidevanjih in upošteva optimalne vremenske razmere in širitev turistično-športne ponudbe območja (cca 20%),



Za mene je vsaka debata odvečna!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 5:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

JurijB je napisal/a:
To je študija, katere naročnik ni Marprom ampak MOMb, na podlagi katere so dokazovali, da je Marprom edini pravi za to delo.

V njej ni praktično nobenih planov za naprej, razen finančnih, ki pa so po mnenju nekaterih, ki se na zadeve spoznajo precej napihnjeni.


JurijB...nikjer nisem rekel, da so to študije kandidatov za direktorja....napisal sem samo, da so to študijo imeli na mizi mestni svetniki......če pozorno bereš, potem vidiš da ni bilo govora o kakšnem Marpromu....so pa bili predhodno že očitiki forumašev, da je fajn ko razpišeš razpis za direktorja in dobiš 50 zastonj študij nadaljnjega razvoja MB Pohorja...s tujim k....em ja fajn opletat po koprivah....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Ja res je, da nisi nikjer to napisal, sem pa sklepal, ker si dal takoj za mojim postom.
Pa nima veze, glavno da smo pobrateni z Bosanci in da njihovi smučarji to prej vedo kot mi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 6:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

to so se nekaj zdilali z Jahorino? Sicer pa, a niso imeli pred leti neko podobno akcijo s podjetjem Skijališta Srbije? me prav zanim koliko je Mariborčanov šlo izkoristi možnost zastonj smučanja npr. na Staro planino (nad Knjaževcem) pa zravn še pogledat Midžor??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2016 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Sem vedel, da bo nekje haklc.
Pa vseeno čestitke.



Danes je sklenjen sporazum o medsebojnem sodelovanju med smučarskim centrom Jahorina (BIH) in Mariborskim Pohorjem. Podpisala sta ga direktor Javnega podjetja Marprom, g. Bernard Majhenič in direktor Olimpijskega centra Jahorina, g. Velibor Lazarević
Sporazum bo zagotovo marsikoga prepričal k nakupu sezonske vozovnice zaMariborsko Pohorje, saj boste lahko vsi imetniki do 6 dni smučali popolnoma BREZPLAČNO na Jahorini.
Svojo imensko sezonsko vozovnico (veljajo vse sezonske, tudi Večerovke, nočne, tedenske,…) boste deponirali v smučarskem centru Jahornina in za izbrano število dni prejeli celodnevne vozovnice.
Pogoj Za Pridobitev Do 6 Dnevne Vozovnice Je Nastanitev V Hotelu Bistrica, ki se nahaja na 1.620 metrih nadmorske višine. Hotel ponuja bazen, savno, rekreacijski center, odlično kulinariko in je tik ob smučišču.
Za ceno nočitve z zajtrkom v dvoposteljni sobi bste odšteli že od 28,60 € / osebo, oz. za polpenzion 33,80 € /osebo.
Vse informacije in rezervacije bo za mariborske smučarje ureja agencija Martura (info@martura.si / 083 88 91 60).
V kolikor se imetniki sezonskih smučarskih vozovnic za Mariborski odločijo sami organizirati nastanitev na Jahorini, lahko koristijo brezplačne vozovnice samo do 3 dni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2016 2:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Droben tisk, droben tisk......al si mislil, da si boš rental apartma za 6 dni, pa je to to? Neče moći ove noći na Balkanu....samo tri dana i bježi kući
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2016 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Jaz si hišo vozim s sabo in me ne hotel ne apartma ne tangira, tako da bom tudi doplačilo za dva ali tri dni zmogel.

Sicer pa poglejmo s svetle strani: več kot tri dni bakanalij s čevapi in vešalicami itak ni zdravo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 41, 42, 43  Naslednja Stran 12 od 43

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB