Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Zoncolan

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Zoncolan « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 8:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

A je bil kdo gor kaj ta teden?? A je kaj dobro zrihtan,guzva...grem v soboto gor pogledat. Prosim za kaksen advice
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 27, 2011 9:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Nobedn ni odgovoru, ko da ne bi bilo Slovenceljnev gor

Bil včeraj gor, sonce u nulo, naraven steptan trd sneg samo mastercard je bojda še boljši

Slovencev pa sigurno več kot tretjina, če ne že kar polovica. Cene so res super, 31 ojrov dnevna, pol majo tisto, kar so jodlarji že skenslal, 2 , 3 , 4 in pet urne karte Familiarno pa se tud splača, otroci od letnika 2003 gratis ( pr jodlarjih je meja 2005 ).

Skratka, po dobrem letu spet v Italiji in res morm rečt, da so carji pri pripravi prog, cela kološka se ne more primerjati z urejenostjo, poteptanostjo, označbami, zaščitnimi mrežami vsepovsod, in pa, osebje daleč najprijaznejše !
Kapo dol, bi reku Katanc...
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skulez
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2012 9:57 am    Naslov sporočila: 2011 / 2012 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 9:48
Prispevkov: 2
Kraj: Cerklje

Kakšno je stanje na Zoncola-u letos?
Koliko je snega? Urejenost? Gužva ob vikendih?
Kakšen dostop se bolj splača: Ovaro, Sutrio ali Ravasclleto?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2012 10:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Glede na webcam mora biti dobro

ne sumim v italijane na Zoncolanu in v Forni di Sopri...preverjeno

http://www.promotur.org/ingrandimento.php?id=8
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojanzn
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2012 1:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jan 2012 12:43
Prispevkov: 3


Bili na Zoncolanu 30.12 (ko je bilo manj snega kot sedaj... ko ga tudi ni bilo veliko). Tedaj je bilo odprtih manj prog; sedaj so vse odprte ->
http://www.promotur.org/?id=7

Glede koliko je bilo snega so bile proge zelo dobro pripravljene, čakanja zelo malo (smučišče požira veliko količino smučarjev).

ps. mi smo šli iz Bovca na Tarcento (malo turistične vožnje; Rezija ipd.), na Tolmezzo (tu je edina kolikor sem našel LPG pumpa v tem delu Italije) in naprej v smeri Sutrio. (na Ovaro naj bi bilo par min hitrejše... mogoče drugič). Preostala dva dni bili na Kaninu - odkrito sem se več nasmučal na Zoncolanu (za Kanin je potrebno malo več snega; je pa sonca več...)
http://www.bergfex.si/ravascletto-zoncolan-sutrio/webcams/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skulez
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2012 10:37 pm    Naslov sporočila: Dobro... Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 9:48
Prispevkov: 2
Kraj: Cerklje

Sem bi danes prvič na Zoncolanu in moram priznati, da sem bil prijetno presenečen. Snega ni veliko, vendar so vse proge urejene zgledno, naprave dobre, dodatna ponudba odlična, ... Mogoče spodaj na najdaljši 4sedi malo preveč gužve, ampak se je dalo tudi drugače.

Našel sem podatek, da imajo na Zoncolanu 20km urejenih prog. Če primerjam podatek s Krvavcem, res ne vem, kje Krvavec skriva vse te km? Mogoče so merili skupaj z zavoji, pa po isti progi enkrat desno stran in enkrat levo, ...?
Dejstvo je, da sem se na Zoncolanu pošteno nasmučal, na različnih terenih, ob zmernih cenah.
Edina "pomankljivost" (poleg oddaljenosti) pa je, da smučišče ni primerno za "šminkerje", ki bi želeli razkazovati opremo in smučarsko objestnost. Sem pridejo ljudje, ki bi radi fino smučali...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alessio
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2012 8:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:28
Prispevkov: 39
Kraj: Obala

Pravkar nazaj iz Zoncolana.
Zjutraj sem se odločal med Krvavcem in Zoncolanom in se odločil za Zoncolan. Ni mi žal. Na smučišču je bilo odprto polovica prog, nobene gužve, kamenja ni, vreme krasno, sneg pa zdržal čisto do konca. Po 13 uri pa se je smučišče skoraj izpraznilo.
Smučarske karte pa so bile 24,50 ojrov namesto 35, ker smučišče ni bilo v celoti odprto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 01, 2013 1:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Včeraj še en krasen dan.Odprte vse proge,sneg trd,glede na kar precejšen obisk se je popoldan na kakšnem delu zdrajsalo.Največ čakanja je bilo na štirisedi Valvan(pri zgornjem parkirišču)okrog pet minut,drugod je pa šlo tekoče.Je pa eno redkih smučišč,kjer so mi všeč praktično vse proge,razen z vrha dvosede, ne zaradi terena,ampak ker je v senci.Pika na i je pa proga v dolino,na vrhu bolj strma,zadnji odsek pa fini položen ,širok.Lepo smučišče še se bomo še vrnili.
Zjutraj na spodnjem parkirišču

Pogled proti zgornjem parkirišču

Vrsta na sedežnico Valvan
Dvoseda v senci
Proga iz dvosede


Na ostalih napravah ni bilo čakanja
Otroški park na vrhu
Proga v dolino zgornji del
Nekje na sredini možnost izbire položne variante ali strme
Položna varianta
Spodnja postaja funifora
Spodnji položen del
Sankališče
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2013 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Včeraj še en lep dan.Največ je bilo slovencev,v glavnem primorci.Nekaj čakanja je bilo na spodnji dveh sedežnicah,ostale naprave so lepo požirale. Največ gužve je bilo na položnih progah in kar nekaj na progi v dolino,tako da se je kakšno furo moralo počakat tudi na naslednjo gondolo.Sneg po mojem okusu ,trd in pa brez kupov do konca.Vreme v glavnem sončno,le okrog dveh se je rahlo pooblačilo.Pa še par slik.






Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rosk
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2013 7:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 14:22
Prispevkov: 8


Odličen dan na zoncolanu.
Do 12. ure je bilo treba počakat par sedežev na valvanu, na drugih napravah pa prazno, po 12. uri pa prazno povsod.Velika večina je v glavnem uporabljala urne karte.
Ob 4. uri podlaga še vedno odlična.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 1:14 pm    Naslov sporočila: Zoncolan, 3. 1. 2015 Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


Pozdravljeni,

... da se ne pozabi čisto na Zoncolan.

Bili gor prejšnji teden, lep dan, precej ljudi, ogromno Slovencev. Zjutraj gneča na obeh sedežnicah pri parkirišču, tudi za karte se je nabralo kar nekaj ljudi ...

Popoldne so proge hitro v senci, zato so fotografije take kot so ...

Lep smučarski dan, fino smučišče, otroci rojeni po 2005 brezplačne karte.

LP, B


(klik poveča)
.







.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jazbec
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 10:18
Prispevkov: 152
Kraj: kobarid

Dela vse, snega več kot dovolj, proge zrihtane, ljudi malo, razen čez vikend, ko je kar polno....





_________________
www.jazbec.eu

Ne me sili na smučke, ker sem trmast! Ko bom star vam bom že pokazal kako smo smučali nekoč!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2016 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes je bil perfekten dan na Zoncolanu - bil sem prvič, pa se mi je smučišče nadvse prikupilo. Zelo lepa panorama, meni osebno skoraj popolna konfiguracija prog, malo ljudi, težko bi hotel kaj več.

Od doma sem potreboval malo manj kot dve uri. Nisem šel po autostradi, ker je regionalna cesta mimo Pontebbe in Tolmezza tako hitra, široka in brez prometa, da je v bistvu samo kakih 15 minut razlike, ki jih več kot odtehtajo res lepi razgledi na poti.

Parkiral sem na zgornjem parkirišču, ne v Ravasclettu, kar se je izkazalo za pravilno odločitev, saj proga v dolino ni bila odprta. Zaprt je bil tudi sam vrh smučišča, štirisedežnico Tamai 2000 pa so odprli okrog enajstih. Včeraj oziroma ponoči je namreč zapadlo par 10 centimetrov snega, tako da je bila za v dolino verjetno nevarnost plazov, zgoraj pa so pač morali počistiti sneg na napravah. Ravno hiteli z odkopavanjem dvosedežnice sicer niso, tako da je do konca dneva ostala nepremična, a nič ne de.

Zjutraj sem kako uro in pol carval po popolno urejenih progah z mehkim naravnim snegom, potem pa zamenjal smuči in zvozil še celo kopico suhega pršiča. Sicer bi tudi na progah lahko užival cel dan, saj so bile še ob pol treh (z izjemo par kratkih prisojnih odsekov, ki so se malce ojužili) odlične - z mehkim zimskim snegom, brez kupov, kakšnih ledenih plošč ali česa podobnega.

V primerjavi z Višarjami prejšnji teden je bil tole res dan za dušo in kot ponavadi mi tudi tokrat ni bilo žal, da sem se odpeljal malo bolj daleč, ker je bil vsak kilometer vreden svojega denarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2017 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Po skoraj enem letu sem bil danes spet na Zoncolanu. Že kar nekaj časa sem čakal, da zapade malo snega, in zdaj ga je končno dovolj za prijetno vzdušje in kvalitetno smuko.

Ljudi je bilo sicer nekaj več, kot sem pričakoval, a na napravah se še vedno ni čakalo, določene proge so bile pa tudi bolj ali manj prazne. Danes sem stestiral tudi progo v dolino, nad katero sem bil zelo pozitivno presenečen. Sem mislil, da bo skoraj v celoti v senci, pa je v bistvu precej sončna. Tudi trasa je kul. V zgornji polovici je bil super tudi sneg, v spodnji je bil pa precej grudast ter hkrati mehak in pomrznjen.

Sem pa malo razočaran, da mi še vedno ni uspelo prit na sam vrh smučišča, ker je bila dvosedežnica spet zaprta. Se komu sanja zakaj? Sneg je, zasneževanje imajo, res nevem zakaj je ne odprejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2019 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


No, očitno od forumašev bolj ali manj samo še jaz hodim na Zoncolan, ki je eno od mojih najljubših smučišč. Sem bil pa danes prvič za vikend in bil negativno presenečen nad ogromno količino ljudi. Na zgornjem parkirišču je vse pokalo po šivih, tudi na prvih progah nad izhodiščem je bila blazna gužva. Gor pri dvosedežnici in dol v dolino pa zelo mirno, tudi brez čakanja na obeh napravah.

Sicer se je pa na štirisedežnicah dopoldne kar čakalo kakih 5 minut, po poldnevu je pa postalo precej bolj znosno, medtem ko se okrog enih tudi na teh napravah praktično ni več čakalo. Enkrat takrat so na najstrmejši progi tekmovalci zaključili trening, tako da smo lahko tudi ostali uživali v perfektno speglani progi s super suhim snegom.

Pod črto je bilo kar fino, vendar pa verjetno za vikend sem ne bom več šel. Med tednom mora biti pa super, snega je dovolj in obratujejo vse naprave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 2 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Zoncolan
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB