Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Obertauern

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
 Obertauern « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2007 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Aja, ja, nisva se čist prav razumela, mislim it namreč za en dan; za vikend sem napisal, ker še nisem ziher, če sobota al nedelja.

Oberatuern me je pač malo zamikal zarad akcije pa tudi, ker vidim, da še skoraj vse dela. Ampak se bojim, da ne bodo posebej dobre razmere (da se razumemo: proti malo ojuženim progam nimam nič oz. so mi celo všeč, seveda pa ne, če je čisto mehko). Tak da, če ima kdo kakšno poročilo od zadnjih dni (lahko tudi kako smučišče, ki je na primerljivi višini kot Oberatuern), bi bil hvaležen...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2007 11:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Primerljive višine OT ju so zaprte al pa čist v pi....
OT ima značilno - precej zajebano klimo, ki pa pomeni tudi ugodno spomladansko smuko. Z izjemo ledenikov, je OT zanesljivo najboljša izbira.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2007 11:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

OK, hvala, bom še malo premislo...

Če pa ima še kdo kakšne informacije, poročilo, nasvet pa bom seveda zelo vesel...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 23, 2007 1:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

V soboto, 21.04.2007, sem se dobesedno do zadnjega trenutka (do Spittala) odločal med Mölltalerjem in Obertauernom in se na koncu odločil za slednjega. Želja po tem, da ta center čimprej preizkusim, 19 EUR akcija in pa dejsto, da lahko na Mölltalera še vedno grem drugi vikend (in dvojno izkoristim vinjeto), so na koncu prevesili tehtnico na stran Obertauerna.

Ker je bil Gamsleiten 2 do 13:00 zaprt zaradi prireditve Gamsleitenkriterium (iskanje nekih zakladov) sem s smučanjem začel na Zehnerkarju. Kljub enourni "zamudi" (smučati sem začel ob 10:20), so bile proge mestoma še v super stanju. Predvsem je to veljalo za strmino levo (gledano navzdol) od srednje postaje gondole, ki je bila ob strani še povsem trda. Ostalim to očitno ni posebej ustrezalo (za mene s sveže nabrušenimi robniki pa ni predstavljalo problema), tako da sem naletel na še nezvožene ratrakove špure . Naredil sem tudi kratek off-piste izletek po pobočju desno (gledano navzdol) nad srednjo postajo; razmere: poledenelo, za vozit le srednje dobro zaradi, sicer plitvih, "šalčk" na površini.
Pokritiziram lahko na tem delu le nekoliko neumno zasnovo gondole, ki nima zunanjih nosilcev za smuči in jih je treba vzeti noter (nerodno). Kako to izgleda z osmimi ljudmi v kabini si težko predstavljam. Tudi kabina je za 8 precej tesna. Škoda je tudi, da na srednji postaji ni mogoč izstop, saj je zgornji del manj zanimiv; poleg tega pomeni srednja postaja tudi nedobrodošlo izgubo pri času vožnje (glede na to, da tako ni vstopa/izstopa, bi lahko bil del, ko gondole niso na žici, hitrejši).

Ker so bile razmere na Zehnerkarju, predvsem v spodnjem delu, vedno slabše, sem se po tretji rundi odločil, da nadaljujem v okviru rdeče Tauernrunde (seveda z dodatnimi variantami) in okoli 13. ure, ob koncu zapore, prispem na G2. Sledi krajši povzetek.

Grünwaldkopfbahn: grdi dizajn (predvsem barva) sedežev, za odklopno napravo se mi je zdela tudi nekoliko počasna (morda le občutek ?!), po progi se nisem peljal

Seekareckbahn: zanimiv teren, škoda, da naprava ni odklopna . Razmere: tako tako, še kar OK bom rekel, snega še precej, vendar dokaj mehko, na progah že kar zvoženo, off-iste pa nekoliko vgrezajoče (ne sicer toliko, da ne bi bilo vozno) oziroma (bolj prometni del) grbinasto

Panoramabahn: eno rundo po Diretissimi, zanimiv ambient, vendar tako velike grbine niso moja najbolj priljubljena stvar; naprava OK

Hochalmbahn: na njej sem pristal zaradi nepozornosti in bil prisiljen narediti eno rundo, saj sem šele za avtomatom ugotovil, da nisem na Panoramabahn; ocena: počasna naprava in položna, nezanimiva proga, primerno le za začetnike

Seekarspitzbahn: naprava mi je bila zelo všeč, žal so bile razmere na progah že precej slabe (zdelane, neravne proge); zato naredil dve rundi off-piste, pri eni sem se na veliki uravnavi v srednjem delu nekoliko izugbil (oz. pred tem si nisem dovolj dobro nagledal, kje je nadaljevanje) ter na koncu pristal v žlebu, v katerem se je snežni jezik v spodnjem delu toliko zožil (morda 20 cm), da sem bil prisiljen sneti smuči in sestopiti par metrov peš, kar v strmih travah s pancerji na nogah ni bilo posebej zabavno; razen tega so bile off-piste razmere sprejemljive, čeprav ne idealne (malo se je vgrezalo, vendar še ne pretirano)

Kringsalmbahn: to je sedežnica z ovinkom; peljal se nisem, saj so bile, kot že rečeno, razmere na progah v tem koncu že bolj slabe, teren pa sem si tako ogledal z Seekarspitzbahna

Schönalmbahn: naprava OK, zanimiv izstop na zgornji postaji, proge tudi tukaj že zdelane (našli so se tudi kamni)

Hundskogelbahn: dolga vožnja z neodklopno napravo je bila v bistvu izguba časa, saj je precejšnji del proge skupen s Schönalmbahn; na srečo je bil zgornji, samostojni del zaradi manj smučarjev v precej boljšem stanju kot ostale proge v tem koncu, tako da vse skupaj le ni bilo čisto zastonj

Angerbahn: služi več ali manj samo za povezavo, nisem prepričan, ali se je po pripadajoči progi možno peljati brez porivanja; glede na to bi zadostovala tudi neodklopna naprava

Edelweissbahn: na progi že zelo malo snega (precej ozko), po mojem mnenju obratovala bolj za povezavo, s samo napravo se nisem peljal

Plattenkarbahn, Schaidbergbahn: nista obratovali, Plattenkar razumljivo (ni več snega), Schaidberg pa bi po moje z nekaj truda še lahko usposobili (le nekaj kopnin); za slednjega mi je tudi žal, da ni obratoval, saj je strmina na pogled zelo vabljiva

Achenrainbahn: na pogled služi le povezavi, ali ima sploh svojo progo?!? Spet menim, da bi zadostovala neodklopna naprava...

Tako sem, nekoliko kasneje kot načrtovano (13:50) le prispel na Gamsleiten. Desni progi (gledano navzdol), sploh povsem desna strmina (tista, na koncu katere nato po ozki poti prečimo v levo do sedežnice), sta bili še v zelo dobrem stanju - mestoma še kar trdi, gladki, komaj voženi (zakaj je večina smučarjev obdelovala le "glavno" progo, ki je bila popoldan seveda temu primerno razrita, zame ostaja skrivnost), tako da sem naredil še eno rudno po Gamsleitenbahn 1 (naprava brez pripomb), preden sem končno dosegel Gamsleitenbahn 2 oz. kar G2.

Za napravo (govorim seveda že o G2) veste, kaj bom dejal, škoda, da ni odklopna, glede vsega ostalega pa nimam kaj pripomniti. Super ambient in, presenetljivo, tudi super razmere. Predvsem široko pobočje levo (gledano navzgor) nad spodnjo postajo (dosežemo ga tako, da na ostrem ovinku na vrezani poti nadaljujemo s prečenjem) je bilo enkratno: nič vgrezanja, trdo, vendar ravno dovolj ojuženo, da so smuči lepo zagrabile. Višje gori sem dve rundi peljal tudi po malo bolj spektakularni in adrenalinski varianti po ozkem žlebu čisto desno (gledano navzdol) pod steno. Ta varianta je manj nevarna, kot izgleda od daleč, saj ima žleb dovolj visok rob, da ne bi avtomatsko zdrknili čez steno ob vsakem najmanjšem padcu. Razmere v žlebu so bile OK, rahlo ledeno, vendar ne prehudo ter nekaj kucljev, ki pa niso resno motili. Enkrat pa sem peljal tudi po varianti pod sedežnico, kjer so bile razmere nekoliko slabše (bolj mehko, več vgrezanja), vendar še tudi čisto v redu.
Glede G2 imam še eno vprašanje, in sicer me zanima, ali progo dnevno urejajo ali pa je mišljena kot proga z grbinami?

Zaradi super razmer me je zato še toliko bolj ujezilo, ko sem se ob 15:32 znašel pred zaprtim vhodom na G2. Pogled na tablo mi je razkril, da je uradno zaprtje res ob 15:30, na kar pa pred tem nisem bil pozoren (drugače bi manj slikal in se ustavljal in raje naredil še kakšno rundo). V zvezi s tem bi se mi zdelo edino pošteno, da bi bilo na spletnih straneh objavljen obratovalni čas vsake posamezne naprave, ne pa da piše 9-16, čeprav nekatere zaprejo že prej! No, mi je pa to omogočilo, da sem šel še na hitro preizkusiti Zentralbahn, katere strmina me je na nek način že ves dan vabila, vendar pa bi jo zavoljo super razmer na G2 drugače nedvomno "žrtvoval".

Hitro torej navzdol in na neodklopno in počasno (morda samo občutek po vožnji s hitrejšimi napravami) dvosedo Sonnenlift 1 (proge nisem preizkusil) ter naprej na Zentralbahn. Glede le-te nimam kaj pripomniti, naprava je OK, odklopna, hitra, proga pa tudi čisto v redu, čeprav je strmi del nekoliko kratek. Tudi razmere so bile začuda še kar dobre, proga je bila sicer mehka, vendar pa skoraj nič zvožena. Kljub prvotnemu strahu, da mi ne bo uspelo ujeti niti ene vožnje na Zentralbahn (če bi jo recimo zaprli ob 15:45), mi je na koncu uspelo ob 15:59 ujeti še drugo. Pravo presenečenje pa je sledilo na vrhu, ko mi je žičničar pojasnil, da sem zadnji gost na tej napravi za sezono 2006/2007 (v nedeljo ni bila več odprta) in me zato "nagradil" s flaško figovega likerja - prijetna drobna pozornost. Nekaj podobnega mi je enkrat že uspelo na Pohorju (tam sicer ni bilo nagrade ), ko sem bil celo zadnji gost smučišča nasploh - bil je zadnji dan obratovanja Areha ter s tem tudi MB Pohorja, Žigarta (le-ta je obratoval za povezavo nekaj minut dalje kot Cojzerica) pa so vgasnili takoj za tem, ko sem zgoraj izpustil krogec. Nikoli pa si seveda ne bi mislil, da bom kaj podobnega doživel na nekem tujem smučišču.

Vreme je bilo celi dan sončno, ljudi pa, glede na akcijo 19 EUR za dnevno karto in lepo vreme, razmeroma malo, čakanja nič. Morda pa je bilo tako prav zaradi vremena, večina prebivalstva je ob temperaturah okoli 25°C smuči verjetno že zdavnaj pospravila v klet.

Do smučišča (in tudi nazaj) sem se peljal po AC mimo Celovca in nato, kot lahko vidite tudi na slikah, ČEZ prelaz Katschberg, kar se po mojem mnenju bolj splača kot 4,5 EUR za tunel, saj je cesta čez prelaz razmeroma kratka, za povrh pa še pokrajinsko zanimiva. Do smučišča je po tej varianti iz Maribora 275 km. Enako daleč je, glede na viamichelin, tudi mimo Graza, vendar pa menim, da je ta varianta bistveno manj ugodna, saj je obvoz tunela, ki je na tem odseku še dražji (7,5 EUR), bistveno daljši (čez Bruck, 30 km več).
Ko smo že ravno pri prevozu, pa lahko sporočim še eno manj veselo novico, in sicer sem med potjo na avstrijskem Ö3 med poročili slišal, da je bil to soboto zadnji dan omejitve 160 med Paternionom in Spittalom. Študije so baje pokazale, da ta ukrep zmanjšuje varnost in po nepotrebnem obremenjuje okolje .

Za konec lahko rečem samo še, da sem preživel super smučarski dan in da lahko z velikim veseljem zatrdim, da moja odločitev, da ta dan obiščem Obertauern, nikakor ni bila napačna!!!

Sedaj pa vas vabim še na ogled slik. Le-teh je sicer še precej več, izbral sem pač najbolj lepe, zanimive in uspele, če pa bi koga zanimal kak poseben detajl, ki ga ni na spodnjih slikah, pa naj napiše in bom pogledal, če imam stvar posneto, in v tem primeru zadevo objavil.



Jutranje slike s Zehnerkarja:




^^ Super razmere in ratrakove špure še ob 10:40




^^ Spodnji del je bil že nekoliko slabši


^^ Proga ob zgornji sekciji, čeprav se iz slike to ne vidi, ni bila idealna (že dokaj mehko, zvoženo)


^^ Pogled proti progam na drugi strani



"Čez dan" na "drugi" strani prelaza:


^^ Seekareckbahn - škoda da naprava ni odklopna; razmere (ob 11:35): ne idealne (proge ne več gladke), vendar solidne


^^ Panoramabahn levo in Hochalmbahn desno


^^ Seekareckbahn


^^ Diretissima pod Panoramabahn


^^ Pogled proti Seekareckbahn


^^ Leva (gledano navzdol) proga ob Seekarspitzbahn


^^ Spust ob Schönalmbahn, pogled proti napravam in progam Kringsalmbahn, Seekarspitzbahn in Seekareckbahn


^^ Schönalmbahn, razmere tukaj (ob 12:52) bolj slabe (mehko, zvoženo)


^^ Hundskogelbahn; v ozadju se tudi lepo vidijo smučišča na drugi strani (Gamsleiten, Zehnerkar)


^^ Spust ob Edelweissbahn, v redu samo še za povezavo


^^ Gamsleiten



Popoldne na Gamsleiten:


^^ Glavna proga Gamsleitenbahn 1 je bila že povsem uničena, na tej nekoliko bolj stranski varianti pa so bili še zelo dobri pogoji (čas: 13:53)


^^ Pogled na nasprotno stran


^^ Še ena izmed variant na Gamsleiten 1 s super razmerami sredi popoldneva (14:03); kaj dosti ljudi se danes tukaj ni smučalo



Paket slik z Gamsleiten 2:


^^ Ratrakisti na delu, slikano s sedežnice G2




^^ Pogled z vrha




^^ Boljše ne more biti




^^ Žleb - pogled z vrha


^^ Ptičja perspektiva




^^ Žleb - pogled nazaj




^^ Sanjske razmere na tem pobočju


^^ In še varianta na drugi strani sedežnice...strmo, zabavno; razmere tukaj sicer za odtenek slabše (nekaj vgrezanja, vendar še čisto OK za vozit)


^^ Pogled na drugo stran, kjer so vladale res idealne razmere...


^^ ...kar smo nekateri pridno izkoriščali


^^ Pogled nazaj


^^ Če vas slike še niso prepričale o presežnikih glede razmer, tukaj še ena slika











Ker so G2 ob 15:30 zaprli , za konec še obisk Zentralbahna:


^^ Na Zentralbahn; strmina v ozadju je danes očitno samevala in je tako bila še ob koncu dneva užitna


^^ Zehnerkar



^^ Kot zadnjega smučarja na Zentralbahn v letošnji sezoni me je žičničar na vrhu počastil s to flaško



Pot domov in pomladno stanje na Katschbergu:



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 25, 2007 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Lep poročilo in super fotke, mariborcan! Tudi jaz sem v soboto izkoristil ugodno ponudbo na Obertauernu, poročilo najdete v Alpinforumu:
http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=19138

Rundo smo delali ravno obratno kot ti: ob devetih Grünwaldkopfbahn (proga odlična!), ob pol desetih Seekareckbahn (že zjutraj zelo mehko, tako na progi kot na grbinah), nato Zentralbahn in Sonnenlift (kljub južni legi odlično, tam ne smuča skoraj nihče), pa Seekarspitz, Kringsalm, Schoenalm, Hundskogel, Angerbahn, Gamsleiten 1, Gamsleiten 2 in za konec dve furi na kabinki. Hmm, na G2 smo morali smučati približno istočasno, mi smo bili tam nekako od dveh do treh (dva odrasla + otrok 10 let, mislim da je bil eden najmlajših smučarjev ta dan na tej progi, morda si nas opazil?).

... mi je pa žal da nisem dobil šnopsa na Zentralbahn, če bi to vedel bi malo do štirih skočil tja
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2007 3:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

miki je napisal/a:
Hmm, na G2 smo morali smučati približno istočasno, mi smo bili tam nekako od dveh do treh (dva odrasla + otrok 10 let, mislim da je bil eden najmlajših smučarjev ta dan na tej progi, morda si nas opazil?).

Možno, da smo se kje videli, vendar pa ne bi mogel rečt, da sem vas "prepoznal". Čeprav se mi zdi, da sem na G2 od nekje slišal slovensko govorico...

miki je napisal/a:
... mi je pa žal da nisem dobil šnopsa na Zentralbahn, če bi to vedel bi malo do štirih skočil tja

Hehe, ja, bi lahko tekmovala, kdo bo zadnji . Vedel pa tudi jaz nisem, naključje pač...

miki je napisal/a:
Lep poročilo in super fotke, mariborcan! Tudi jaz sem v soboto izkoristil ugodno ponudbo na Obertauernu, poročilo najdete v Alpinforumu:
http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=19138

Sem si ogledal, lepo poročilo oz. poročili.
Imam pa še eno vprašanje v zvezi s tem, sem zasledil v prvem poročilu, da ste se 2.12.2006 peljali čez Judenburg in Murau, in me zanima, ali se splača. Sem tudi sam gledal to varianto (po kilometrih je najbližje), vendar pa sem bil nekako mnenja, da je časovno daleč, ker ni avtocesta. Ampak, če ste vi bili v 2:55 tam, vključno z nakupovanjem, potem je očitno kar v redu?!?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2007 12:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


http://www.obertauern.com/

Smučarsko središče Obertauern bo odprlo letošnjo sezono ta konec
tedna in sicer v petek, 16.11.! Od naslednjega petka (23.11.) naprej
pa bo pričelo z vsakdanjim obratovanjem vseh naprav, torej tudi med delovniki.
Ta konec tedna pa bo tako odprtih naslednjih 7 žičnic...:

8-sedežna krožno-kabinska žičnica Zehnerkarbahn
odklopna pokrita 6-sedežnica Kringsalmbahn
odklopna pokrita 6-sedežnica Gamsleitenbahn I
odklopna pokrita 4-sedežnica Grünwaldkopfbahn
odklopna pokrita 4-sedežnica Seekarspitzbahn
odklopna 4-sedežnica Panoramabahn
fiksna 4-sedežnica Hochalmbahn

...ter proge v skupni dolžini cca. 15 km.



Snežne razmere so zaenkrat odlične, saj je na vrhu smučišča 180 cm,
v "dolini" pa 120 cm snega.

info: Smučarsko središče Obertauern je od Ljubljane oddaljeno 201 km
(oz. od Maribora 273 km), pot v 90% (oz. dveh tretjinah) poteka po avtocestah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2007 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


Verjetno bomo skočili gor to soboto ,potem pa zavisi od vremena ali bom vzel 2 urno karto ali pa dopoldansko .

Snežne razmere so pa videti kar ugodne.

Malo sem mislil na Moeltal ,pa me nič ne vleče tja gor.Mi je Obertaurn bolj všeč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2007 6:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Ja, jaz sem bil lansko sezono prvič na Obertauernu pa mi je tudi blo ful dobro in me tudi vleče že zdaj gor, samo vseeno mislim, da se splača počakat še en teden, da bodo odprli vse proge al pa vsaj večino, ker pač tak blizu to (vsaj meni) tudi ni, da bi se vsak tedn gor vozo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
small guy
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2007 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2007 17:33
Prispevkov: 45


js grem mugoče u suboto gor. Snega je ful tko da to je dobr edin prublem so plazovi (za po celcu) k je še bl mal podlage.
_________________
ni bolšga k svež powder.....pa strma flanka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
paggy
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2007 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


Bili danes gor. Kaj naj rečem. Božansko. Cena karte je 26.50. Snega malo morje. Vreme malo mešano, spodaj bolj megleno zaradi topov, zgoraj pa sonce. Plazov ni bilo, bo pa kriza ko bo sonce priejl sneg on se bo ta napil vode. Zvozili smo skoraj ves pršič, vendar je tako puhast, v USA majo za to naziv Champagne powder, da ne bo problema smučati še par dni po njemu.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
paggy
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2007 11:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


Tole smo vse mi začel. Končali pa smo čisto na levi strani za grebenom. Ljudje so vozil v glavnem to na desni strani, samo je bilo tolk snega da glava boli.

Tole je samo en del amfiteatra. Levo od slike je še 4x toliko za presmučat.


Takole pa zgleda že parkrat presmučana špura.
Drugače se nam pa lahko pridružite drug vikend. KLIK
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
small guy
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 3:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2007 17:33
Prispevkov: 45


še zdej se toučm pu glau d nism u suboto šu
_________________
ni bolšga k svež powder.....pa strma flanka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
juventino
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


Obertauren vs. nassfeld?

Kaj pravte. V obertaurenu še nism bil. Nasfeld je prva liga, sam se človk po 12 obiskih v treh letih malo že naveliča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
small guy
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 9:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2007 17:33
Prispevkov: 45


mi hodmo na obertauern že 14 let (ceu moj lajf) pa se še nism naveliču.
Kko je s progami ne morm rečt k nism glih pristaš karvinga. Kr se tiče pa freerida je pa smučarska "Meka". Tut vedno je dost snega, k se gor usi ublaki ustavjo je pa res d je pol večinoma bl slb vreme. Sam mene to ne mot.
_________________
ni bolšga k svež powder.....pa strma flanka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja Stran 3 od 12

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Obertauern
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB