Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2023/24

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Bad Kleinkirchheim 2023/24 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2023 8:34 am    Naslov sporočila: Bad Kleinkirchheim 2023/24 Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

V četrtek začnejo, ponudba bo za začetek precej okrnjena:
Citiram:
Folgende Abfahrten & Anlagen sind geplant ab 07.12. in Betrieb zu gehen:

Abfahrten (7 von 35):*
Schartenabfahrt (23), Spitzeckabfahrt (24), Mallnockabfahrt (25), Nock IN-Abfahrt (26), Brunnachabfahrt (27), Übungshang Sonnleiten, Übungshang St. Oswald

Seilbahn- & Liftanlagen (5 von 24):*
Schartenbahn (20), Spitzeckbahn (21), Biosphärenparkbahn Brunnach (22), Sonnleitenlift (23), Skischullift St. Oswald (24)

* Wir informieren Dich hier umgehend, sobald weitere Infrastruktur in Betrieb genommen wird. Unser Team arbeitet mit Hochdruck daran, das Angebot an geöffneten Abfahrten, Seilbahn- & Liftanlagen stetig zu erweitern.

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejv
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2023 9:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2009 22:37
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

Včeraj sem bil na tekmi legend ob 70 obletnici Franza Klamerja, ki so jo pripravili v Bad Kleinkirchheimu.

Tekma je bila zanimiva, Klamer se je spustil prvi po progi, ostali so se mu morali najbolj približat s časom vožnje. Na štartu je bilo veliko smučarskih legend, med njimi tudi Jure Košir, ki je na koncu osvojil 2 mesto.





Pogled v ciljno areno





Štartna hišica



Franz je v cilju


Sedaj pa k progam. Delale so štiri naprave, gondola Brunach, sedežnici Spitzeckbahn in Shartenbahn, ter vlečnica Sonnleitenlift.

Odprte pa so bile naslednje proge: 23,24,26 in 27.


Razmere na progah so bile solidne. Ljudi je bilo malo, sploh popoldne. Najboljša proga včeraj je bila 24, pod sedežnico Spitzeckbahn. Na mnogo mestih je bil sneg sicer grudast, kar nekaj pa je bilo tudi neravnin nastalih pri teptanju prog

Proga 24:



Število ljudi na smučišču:




Danes bom še smučal tu, trenutno je oblačno, poleg tega je v Avstriji danes praznik, zato bo ljudi najbrž več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SkiOrDie
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2024 11:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 9:10
Prispevkov: 60


V petek, 5.1. sem bil tam. Domneval sem, da bo manj gneče kot na Osojščici.
Na Mailbrunnu je bilo precej ljudi, kabinko za na vrh Konigsberga sem čakal več kot 15 minut. Po umiku na st. Oswald je bilo bolje. Proge zgoraj dobre, spodaj pa ne. Popoldne je bila povezava za nazaj že čisto razrita - kupi in rjav sneg, tudi trava in kamenje na snegu. Tale odjuga pred novim letom jim je očitno pobrala preveč snega. No, saj zdaj bodo verjetno dobro dosnežili, temperature so kar prave.
_________________
19/20: 3xCerkno,1xStari Vrh,1xKrvavec
21/22: 8xCerkno,8xStari Vrh,2xKrvavec, 1x Soriška Planina, 1x Rogla, 1x Golte, 1x Mokrine, 1x Vogel, 1x BKK
22/23: 3x Sella Nevea/Kanin, 3x Višarje, 1x Krvavec, 4x Stari Vrh, 2x Cerkno, 2x Osojščica
23/24: Sella Nevea, Katschberg, BKK, Stari Vrh, Cerkno, Višarje, Turracher Hohe, Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Take gneče, kot je bila zjutraj na St. Oswaldu tu še nisem doživel. A okrog pol enajstih so množice čudežno izginile in do 13h., ko sem končal, se je dalo normalno smučati. Sneg seveda ni idealen, marsikje se je zdrsalo do trde podlage. Najboljša je bila proga ob Wiesernockbahnu, najslabša ob Millstätter See Bahnu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2024 10:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes je bilo v Badu fino. Celodnevno sem začel na Maibrunnu, od koder sem se takoj prestavil na sončno stran, kjer sem ostal do konca dneva. Proge dobro pripravljene, najboljši sta bili tista pod Millstätter See Bahnoom in 16-ka ob Priedröfliftu. Se je pa popoldne na strmejših mestih zdrsalo tudi do ledu.

Snega je malo, zato je na nekaterih delih smučišča (predvsem ob izstopih z naprav, kar jim štejem v velik minus, ker bi na večini drugih okoliških smučišč žičničarji stvar sproti reševali z lopatami) nekaj kamenja. Je pa tudi ljudi zelo malo, tako da je splošni vtis vseeno pozitiven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2023/24
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB