Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Stari vrh » 6-sedežnica

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Naslednja
 6-sedežnica « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 18, 2006 5:15 pm    Naslov sporočila: 6-sedežnica Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


če vam povem po pravici, bom (ko bo 6-seda) raje hodil na stari vrh kot na cerkno....
res je da je na cerknem več dobrih naprav, ampak na starem vrhu so proge (oz. je proga) bolj dovga in razgibana!
če bi na stc stari vrh naredili še kako 6 ali 4- sedo, bi bilo zeloooo lepo in moderno smučišče!
no ja.... samo še restavracija kot je na cerknem!!!!
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 19, 2006 10:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


No ja, jaz pa vbistvu 6-sede ne bi. Mogoče 4-sedo, pa še to bi bilo preveč. Potem bo na smučišču gužva,... Čeprav bojo razširal proge,..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
andro_
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 19, 2006 3:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


ja .. ma sej če bi ble dobre žičnice bi požiralo ......... ma sejzdej neki nameravajo širit..
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 20, 2006 11:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Meni je tudi Stari vrh simpatičen od nekdaj. Samo jaz bi ga urejal kot nekakšno vaško idilo. Torej ne neke moderne steklene restavracije, ampak raje še kakšno domačo vaško krčmo. Sploh zato, da imajo tudi domačini kaj od tega. Kje pa še lahko smučaš čez sadovnjak, mimo hleva itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 20, 2006 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Kje pa še lahko smučaš čez sadovnjak, mimo hleva itd.
V Schladmingu, ravno včeraj sem bil tam (bom tudi kaj napisal in prilimal kako slikico, ko bo čas). Nekatere proge v dolino gredo prav 'romantično' mimo senikov in hlevov (in malo manj romantično mimo kupov gnoja ). Dokaz da se sodobne šestsedežnice, moderne restavracije in podeželsko vzdušje ne izključujejo!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 20, 2006 3:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Sej mal po kmečk pa more bit.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 21, 2006 5:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
Citiram:
Kje pa še lahko smučaš čez sadovnjak, mimo hleva itd.
V Schladmingu, ravno včeraj sem bil tam (bom tudi kaj napisal in prilimal kako slikico, ko bo čas). Nekatere proge v dolino gredo prav 'romantično' mimo senikov in hlevov (in malo manj romantično mimo kupov gnoja ). Dokaz da se sodobne šestsedežnice, moderne restavracije in podeželsko vzdušje ne izključujejo!

V Schladmingu sem bil prvič pred 20 leti. Mene je bolj spominjal na kakšno Kranjsko goro. Konec koncev so zraven tudi mesteca z dokaj mondenimi hoteli, trgovinami itd. Mogoče mene nisi dobro razumel. Restavracija je lahko moderna, ampak mora biti v stilu. V Avstriji ponekod postavljajo razne brunarice, da misliš, da so 200 let stare, v resnici so pa nove. Ne rečem, da ni čisto v redu v kakšnem steklenjaku v Dolomitih ali v Franciji, ampak na Stari vrh to meni ne paše, ker ima ta svojo dušo. Stari vrh je poseben tudi zato, ker so pri smučarskem centru udeleženi tudi vaščani in zato ne nagajajo eden drugemu. KOmaj čakam tvojo reportažo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2006 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Supr bi blo če bi 4-sedo oz. 6-sedo naredl čist do vrha to kar zdej misnjo je itk čista neumnost. Pol bi se mogl pa šert proti Cerknem, cerkno pa čez Blegoš proti starcu, pa bi ratu en res lep center ene 80km prog. Je pa res da bi mogl kr neki gozda posekat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2006 2:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


dalojee kooš je napisal/a:
Supr bi blo če bi 4-sedo oz. 6-sedo naredl čist do vrha to kar zdej misnjo je itk čista neumnost. Pol bi se mogl pa šert proti Cerknem, cerkno pa čez Blegoš proti starcu, pa bi ratu en res lep center ene 80km prog. Je pa res da bi mogl kr neki gozda posekat.


Tega pa ne boš dočakal.
Je kar precej razlike med Starim vrhom pa Cerknem. Skoraj nemogoče bi bilo to narediti, če mene vprašaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2006 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Sej če bi bli Dolomiti v Slo bi bli tut nepovezani sploh Arabba, Altabadia val di fassa in val gardena. Praktičn usi tko pravte, sej zato pa je tko kt je. Cerkno pa Starc bi se lohk povezal sam je pa treba res vložit del v to, če sam sediš al pa se pop riti praskaš nu nč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2006 5:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ma jasno da se da. Jaz sem že zdavnaj ugotavljal in pisal, da bi žičnice do Blegoša laže potegnil iz Starega vrha kot iz Cerknega. Glede na to, da je zraven Cerkno, se mi vsa stvar sploh ne zdi tako utopična.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2006 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Ja sej va Aut bi to že blo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 11:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

dalojee kooš je napisal/a:
Ja sej va Aut bi to že blo

Tudi v Avstriji ni bistveno lažje narediti smučišče kot pri nas. Razlika je le v tem, da smo pri nas med leti 1975 in 2000 totalno stagnirali. To pa so bila leta največjega razvoja. V Avstriji imaš ravo tako zagamane okoljevarstvenike (ki zapovrh na enem hribu dovolijo golosek, na sosednjem enakem pa ne ozke poseke za povezavo smučišč; prime Turacher hohe), trmaste kmete, neizprosne bančnike ( ki so zelo previdni pri kreditiranju manjših smučišč in smučišč na nižjih nmv.). Ti naštejem še nekaj primerov, Miki jih najbrž ve še veliko: na Dobraču so ukinili zelo atraktivno smučišče, ker so razglasili naravni park in niso dovolili umetnega zasneževanja, v Mokrinah že desetletja najavljajo žičnice iz Pontebe. Vinnerkremsu ne morejo dobro urediti povezave smučišč s Schonfeldom, ker se nikakor ne morejo dogovoriti z enim lastnikom. V Badu je onemogočen kakršenkoli razvoj v smeri St. Osvalda, ker se območje razglasili za krajinski park. Podobno je v Turracher Hohe.. Smučišče so pred leti nameravali povezati s tistimi 4 vlečnicami, ki jih ponavadi štejejo kar k Badu, čeprav so 10 km stran. Vmes je nekaj krasnih hribov, ki ne bi bili samo povezava.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


S tema zadnjima stavkoma verjetno meriš na tisto majhno smučišče Falkert?
Na tem majhnem zemljevidu smučišč se nahaja v desnem spodnjem kotu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 12:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja Falkert. Na tej sliki sicer izgleda, da je to čisto blizu Bada, ampak ni. Resnici na ljubo tam še nisem smučal. Sem mislil, da bom letos, ko sem bil v Badu, ampak nekako ni prišlo na vrsto. Družba, s katero sem bil, sovraži vlečnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Naslednja Stran 1 od 17

Kazalo po Smucisca.net forumu » Stari vrh » 6-sedežnica
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB