Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Cerkno » se vam zdi cerkno glede naprav najmodernejše smučišče v slo?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 se vam zdi cerkno glede naprav najmodernejše smučišče v slo? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
se vam zdi cerkno glede naprav najmodernejše smučišče v slo?
da,seveda
73%
 73%  [ 82 ]
ne, sploh ne
11%
 11%  [ 13 ]
glede naprav se mi zdi namodernejša krnjska gora...
3%
 3%  [ 4 ]
glede naprav se mi zdi namodernejše kako drugo smučišče
10%
 10%  [ 12 ]
Skupaj glasov : 111
Avtor Sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 11:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Cerknu nic kaj dosti ne koristijo najmodernejse naprave ce pa so proge zanic Tako kot je nekdo ze rekel, nekaj stopinj vecji naklon in dvojna dolzina potem bi pa zmagali! Aja dostopnost do smucisca je tudi obupna!
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2006 12:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Potem sem eden redkih, ki mu proga Lom enostavno rula. Do prelomnice je enkaj najboljšega: ravno dovolj strma in široooka kakor se za gre. Takle del dolg 3km, pa bi se kar zjoku od sreče.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2006 9:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Proge na Cerknem se lahko komu dopadejo, drugemu pač ne, za dostop se verjetno vsi strinjamo da je katastrofa, ampak glede na vprašanje 'se vam zdi Cerkno glede naprav najsodobnejše smučišče v SLO' je možen en sam odgovor: seveda ! In vse izgleda da bo tudi še dolgo ostalo tako: na smučiščih v lasti ŠC Pohorje (Maribor, KG, Kope) bodo očitno še naprej gradili fiksne sedežnice, na Kaninu tudi, na Krvavcu so se lastniki zemljišč pet pred dvanajsto odločili da bodo za****vali, drugi pa itak ne investirajo nič.

Je pa Cerkno lep primer, kako lahko z modernimi žičnicami, dobrim zasneževanjem in vzorno preparacijo privabiš množice gostov, čeprav so proge - milo rečeno - povprečne, dostop pa obupen. Ne vem ali drugi centri po Sloveniji tega ne opazijo ali nočejo opaziti? Mi tukaj v forumu prav gotovo nismo odraz povprečnega slovenskega smučarja, v glavnem smo nadpovprečni smučarji in zagotovo smučarski fanatiki. In smo se pripravljeni voziti tudi z enosedežnico ali strmo vlečnico na krogce, da pridemo do dobre proge (pogosto slišano geslo: ne smučamo zaradi žičnic, ampak zaradi smučišč). Ampak: mnogo smučarjev 'srednjega' razreda (tukaj mislim na smučarsko znanje in število smučarskih dni na sezono) pa razmišlja drugače, njim je pomembno da jih sedežnica ne udari po nogah, da ima sedež mehko blazino pod ritjo in po možnosti kupolo, da ni pretirane vrste pri vstopu, da ne vidijo rje na stebrih. Meni osebno sta progi na Kaštivniku mnogo atraktivnejši kot katerikoli progi na Cerknem, poznam pa sodelavke (srednjih let in z ne najboljšim smučarskim znanjem) ki so po prvem obisku Kop im vožnjo z dolgimi (Kaštivnik), strmimi (Pahernik) in brutalnimi (Kopnik in Pahernik) vlečnicami zgroženo izjavile 'nikoli več ', Cerkno pa hvalijo na vse pretege.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2006 11:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

To" miki"se totalno strinjam,ampak nas obsedencev smučarije je premalo in naš glas se ne sliši daleč.Vsa čast Cerknu ampak njihova internetna stran je pa obup(direktor=bog-še ne uporablja računalnika.)Borderski park pa je baje v planu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2006 2:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


miki meni je vseeno kaksne so naprave samo da se nasmucam,pa me ne briga kaksni so stoli ali leseni ali zelezni ali udobni ali me butnejo ali ne meno je samo vazno da se nasmucam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2006 4:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Miki, ne gre samo za udobje. Gre tudi za čas. DOber smučar lahko v 3 urah naredi vsaj 15 voženj na moderni napravi. Na kakšni stari žičnici bi za to potreboval cel dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2006 5:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Miki, tukaj se ne bi čisto strinjal s tabo. Kot reven študent hočem čimbolje izkoristiti svoj denar. In ko dam na Cerknem 4500 za celodnevno dobim za ta denar največ smučanja. Pač mi ni užitek 3/4 dneva čakati pred počasnimi sedežnicami in na njih, če se lahko drugje ornk nasmučam (čeprav proge niso najboljše, jih ni veliko in dostop smrdi).
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2006 7:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

ja to je res...če bi mel v Kr.Gori al pa na Kobli tak odnos, kt ga majo v cerknem, bi blo to čist druga zgodba
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 20, 2006 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Bi prav rad izvedel, zakaj vam proge na Cerknem niso všeč. Res je sicer to stvar okusa, ampak mene zanima, kaj vas moti in kje potem raje smučate (v SLO). Proge res niso posebno dolge, ampak v SLO ni kaj bistveno daljših od Davče in Loma. Bolj strma proga je res samo Lom in spodnji del Davče, zelo strma pa tista kratka sedežnica, ampak tudi npr. v Kranjski imaš samo Podkoren, na Rogli samo Jurgovo...

Moteča je sicer gneča na smučiščih, dostopnost in do letos slaba gostinska ponudba, ampak kritizirali ste tudi proge, ki so po moje objektivno čisto v redu. Meni so recimo bolj všeč kot recimo na Osojščici (2. najbolj oblegano koroško smučišče), kjer pa res nimaš nobene strme proge, vse nekaj čudno visi in zavija...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 20, 2006 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


mogoče zato, ker so naprave ob njih precej boljše in je percepcija povsem drugačna. Recimo Počivalo je super 6-seda, ob njej pa je za tako napravo žalostna proga. Lom enako, proga pa samo ena in precej kratka...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 20, 2006 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
mene zanima, kaj vas moti in kje potem raje smučate (v SLO)
Res je, to je stvar okusa. Meni so na Cerknem proge predvsem prekratke, strme so nekatere kar dovolj (Lom, Davča). Sprašuješ kje raje smučam? Moji favoriti:

- s Pohorja v dolino (kratkih prog, recimo Cojzarice, pa se tudi izogibam kot hudič križa in tam smučam v glavnem samo v pred- in posezoni ko dolina ni več prevozna)
- Žagarjev Graben na Voglu, po možnosti z vrha Šije (sploh me ne moti da so vmes položni odseki, pridejo prav da se malo oddahnem )

Na moji 'top - lestvici' sledijo (vrstni red je naključen): Kaštivnik na Kopah, Podkoren v KG, Jurgovo na Rogli, proga z vrha Krvavca do Gospince, proga od D do C postaje kaninske žičnice. Vse naštete imajo večjo višinsko razliko kot Brdo (pri Jurgovem nisem povsem prepričan), predvsem pa bolj enakomeren naklon brez neskončno položnega zgornjega dela.

Da ne bo napačnega vtisa: zelo mi je všeč da imamo v Sloveniji vsaj eno res sodobno smučišče, ki bi moralo biti zgled drugim žičničarjem, in mu želim mnogo gostov in uspešen nadaljnji razvoj. Tudi jaz bom tu in tam pogledal na Cerkno, da se mi oči odpočijejo od pohorske rje. Ampak posebna prijatelja pa s Cerknim ne bova nikoli .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 21, 2006 5:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Miki, zate že približno vem, kakšen je tvoj okus. Se mi zdi, da ti tudi nisi napisal, da so proge bedne ampak samo, da ti niso posebno všeč.

Je pa za nas res žalostno, da imamo tako malo dolgih prog. Takole po tvojem seznamu je Pohorska še najdaljša, morda še kakšna Kobla, ampak tam so pa z napravami še 100 let za pohorjem. Z Vogla seveda ne štejem tistih zadnjih km po cesti, pa še tako je po Žagarju le redko mogoče smučati. Kako bi sedla ena dobra proga v dolino npr. iz Krvavca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2006 9:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Citiram:
Kako bi sedla ena dobra proga v dolino npr. iz Krvavca.


Dvomim, da bi. Vsaj okusa poveprečnega smučarja ne bi zadovoljila. To pa zato, ker je konfiguracija terena precej zahtevna in bi bila tudi proga verjetno temu primerna. Ni izključeno do bo, (če sploh kdaj bo) potekala tudi po cestah. Dejstvo je, da Krvavec nima idelanih možnosti za progo v dolino, saj če bi bilo obratno, bi jo verjetno že zdavnaj imel.

Podobna ugotovitev pa verjetno velja za več ali manj vsa slovenska smučišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2006 11:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


No, jest morm Cerkno pohvalt, zato k se trudjo, no so se trudl (upam da se bodo še naprej). In majo infrastrukturo od topov, žičnc do ratragov nasploh v slo najbolšo, zato majo pa tut smučarje. Sami tereni so pa men osebno nezanimivi in dolgočasni. Majo pa potencial če se razšerjo na Blegoš, k pol bjo mel še en mal freerida, pa vsaj eno dalšo progo, možnih je pa itk velik več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2006 11:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Smučišče se da narediti povsod, mogoče je le treba malo več kopati. Na Krvavcu sploh ne bi bil problem narediti progo do doline. Ena najbolj očitna je nekoč že bila - Lukenski graben, ki bi ga seveda morali nekoliko razširiti. Potem je tu proga čez Jezeerca, kjer bi spodaj potreboval kar nekaj dela, lahko pa bi progo speljal na greben nasproti Krvavca in potem po par sto metrih ožje položnejše ceste pripeljal smučarje v senčno dolino v podaljšku obstoječega parkirišča. Meni se zdi še najboljša povsem nova trasa, ki bi peljala desno od obstoječe kabinske žičnice. Zgornjo polovico in spodnjo četrtino kar dobro poznam, vmes pa je del, ki ga še nisem videl na svoje oči, vendar bi bil po karti sodeč tudi primeren. Vse skupaj bi bilo daleč od kakšnih velikih zemeljskih del ali celo smučarskih predorov.

p.s. da še malo dopolnim Tisto progo prek Jezerc sem misli, da se lahko mirno nadaljuje po grebenih Pozega in Šipena, kjer razen par dreves ne bi bilo večje škode, potem pa nazaj v spodnji Lukenski graben, ki je spodaj že kar lepo širok. Una desna proga je bila pa mišljena nekaj časa pod gondolo, nato proti davovcu, ovink proti Štefanji vasi in nazaj.


Nazadnje urejal/a marko Sre Mar 22, 2006 2:21 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Cerkno » se vam zdi cerkno glede naprav najmodernejše smučišče v slo?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB