Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Življenjska doba smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Življenjska doba smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2006 11:54 pm    Naslov sporočila: Življenjska doba smuči Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Koliko smučarskih dni naredite na enem paru smuči?

Moje imajo za sabo že nekje 60 dni, in se jim že kar pozna obrabljenost, imam občutek, da ni več pravega izkoristka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2006 8:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Jst mam za sabo šele 4 dni, tako da ni panike. Drgač pa je moj serviser iz elanove trgovine na moje vprašanje, kako dolgo življenjsko dobo imajo ene povprečne smuči dejal, da nekako 50 ur še ohranjajo svojo togost , kar pa je sicer odvisno od načina smučanja, seveda pa tudi od materiala. Večje ko so sile, ki delujejo na njih, še prej se "utrudijo". Ampak tole mi je ful čudno.

Bi blo fajn, če bi še kdo od serviserjev kaj več povedal o življenjski dobi smuči, da preverimo več informacij od stroke.
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2006 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

50h, mi deluje pretirano premalo, to je sedem smucarskih dni in potem takem so smuci zanic.. Nekdo je enkrat napisal da imajo njegove smuci zaseboj ze cca 120-150x smucanj (Atomic SL) in da, se ze cuti da niso vec tisto kar so bile..
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2006 6:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Življenska doba se razlikuje odvisno pa je od strukture same smučke, od teže šoferja pa če voziš pravo smučo glede znanja in težo -relativno pa nekje 3-4 sezone. Recimo imel sem fischer vc 400 to je en rang pod tekmovalno pa je popustila torzija po 5-ih smučanjih kajti struktura air-carbon brez ojačitve titanium se ne obnese(smuca je votla- ni lesena)
Lesena struktura zagotavlja daljšo dobo smuči- v špici struktura plastične dile ob stalnem krivljenju mikrobno popoka rezultat je mehkejša dila.
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2006 12:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Bi rekel, da eni totalno pretiravajo. Saj bodo kmalu začeli delati smuči za enkratno uporabo. Po mojih izkušnjah morajo biti smuči po 3-4 letih in kakih 60 smučanjih še dokaj dobre, drugače te firme ne kupim več. Mimogrede, komentator na OI je rekel, da je Personova smučala s 3 leta starimi smučkami, pa jih je za 2. tek zamenjala z novejšimi, ker so bile pretrde.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2006 12:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


kere firme ne kupiš več? Ja saj smučka ni za v smeti še vedno je dobra samo torzija pri enih bolj ošvohni kot pri drugih. Pa ne drži več isto kot prej v zavoju
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2006 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Da malo pomislim ... na leto naberem 50 - 60 smučarskih dni, uporabljam dva para smuči (glede na snežne razmere ), nove pa kupim povprečno na 2 - 3 leta. Torej imajo moje smučke, preden jih dokončno postavim v kot, nekje med 120 in 150 dni smuke in približno 5 sezon. Seveda zadnje leto niso več take kot na začetku, ne vem pa v kolikšni meri je to res posledica utrujenosti materiala, koliko pa k temu prispeva splošno stanje 5 ali 6 let starih smuči (okrogli robniki, poškodovana masa).

Ko smo že pri tem: odkar pomnim, sem uporabljal 2 para smuči - ene so bile 'za Pohorje', druge pa za 'boljšo' smučarijo, npr. počitnice v Avstriji, ali pa izjemoma tudi za kako Cojzarico pri optimalnih snežnih razmerah. Zadnja leta pa je vse postavljeno na glavo: na Pohorju v glavnem, razen čisto na začetku sezone, vozim z boljšim parom smuči, ta stare pa imam za razne Kanine, Pece, počitnice v Franciji itd. Tako se časi spreminjajo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2006 1:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Baje bi naj bla življenska doba tam okrog 60 dni, se pravi za srednje aktivnega smučarja kakšni 2 sezoni. Seveda se da tudi potem še smučat, ampak menda takrat počasi izgubijo tiste prvotne lastnosti.
Lastne izkušnje? Jih nimam oziroma do zdaj kakšne posebne razlike (govorim o torziji in teh zadevah) nisem opazil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2006 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Najprej odgovor Daretu. Zadnja leta se mi ne dogaja, da bi moral zaradi prehitre izrabe menjati znamko smuči (vozim Elan, vmes sem imel enkrat Head), po moje nobena znamka ni tako slaba , da bi bila le za eno sezono. V nekih drugih časih se je to dogajalo, takrat smo čez poletje še vpenjali smuči, da so obdržale lok.

Drugače pa po moje 30 dni na sezono ni norma povprečnega smučarja, to mora biti že zelo zelo zagret smučar in imeti tudi precej časa in keša. Saj če malo računaš, sezona traja od decembra do aprila, večina neha smučati že marca. V petih mesecih je 22 tednov, če greš nekam še za 1 teden na počitnice, moraš smučati vsak teden, ne smeš biti prehlajen in len, ne sme biti preslabega vremena. Večina smučarjev smuča kakih 15x na sezono, le malokdo preseže 20. Študentje s sezonskimi, tekmovalci in mi fanatiki ma tem forumu, ki se dričamo po ledenikih smo izvzeti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2006 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Toliko boljše potem, 4 sezone!

P.S. Nisem rekel da je povprečen, rekel sem da je srednje aktiven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 05, 2006 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Jp marko se kr strinjam, no jest mam elanke pa mt ma ene rossinjolke no rosinjolke so itk čist plastične in so sam za eno sezono, jest pa menjam na cca 3,4 leta dile mam pa tri pare (za enkrat) m662, slx pa everest pro (prototip - res huda dila sam škoda k ni nč karvinga) no pa mislm da elanke čist brez problema zdržijo ene 100dni, za ostale pa nebi vedu. Sam kukr jest vem je najbol obstojna dila narejen po sendvič konstrukciji dva titanala šteri lamele lesa, sam te so dražje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2006 12:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Moja logika: v sezoni med 50-60 dni=zamenjava smuči po dveh sezonah, saj ni več kaj za brusit, pa tudi dile so "zdihane oz. presiljene". Govorim pa za Atomicove SL 9 ali 11 in GS 11 , saj jih vozim izmenično zadnjih 6 let. Odslužene pa uporabljam za slabšo smučarijo (paše po kamnih).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2006 6:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Tako zanimiva opažanja, da moram dodati še svoje izkušnje.

Dilce vozim, dokler jih ne zlomim. Še nobenih celih nisem diskvalificiral.
Lomljenje - kakor kdaj, kakšne v enem letu, trenutno pa že 2 leti nisem zlomil nobenih (uporabljam dvoje- za celc s kamni in brez).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Življenjska doba smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB